Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdze dziękówke w biosie ale wydaje mi się że to musi być chyba coś innego bo jeśli była by wyłączona to np. chyba stery się nie zainstalują bo jej tak jakby nie będzie,nie ? i np. winamp nie bedzie grał ??? a defaultowo płyta po wyciągnięciu ma chyba enable audio onboard ?

Zobacz czy w dolnym lewym narożniku laminatu nad pinami opisanymi jako Audio1 są 2 zworki. Są tam 2 pary pinów które powinny być zamknięte i wyglądać tak - - (myślnik to zworka). W instrukcji jest dość lichy opis (niby odpowiadają za front audio panel), ale może to jest to.

Kencho-1 miał na myśli byś po kolei spawdził ustawienia tych elemantów.

 

Jeśli będą potrzebne fotki mobo, duże zbliżenia itd to dajcie znać:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem asrock i do tego freezer 64 pro podlaczony do cpu fan, i diabel sie kreci zawsze na maxa 2200rpm o co chodzi ? ja chce miec cisze ! ;)

Edytowane przez emes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problem asrock i do tego freezer 64 pro podlaczony do cpu fan, i diabel sie kreci zawsze na maxa 2200rpm o co chodzi ? ja chce miec cisze ! ;)

To dokup regulator. Frezer tak ma 2200RPM :) on niema TC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale podobno freezer dziala od 300-do 2200 rpm, procek jest hiper chlodny a on mi zapier. na maxa, o co chodzi pierwszy raz sie spotykam z taka sytuacja, amialem sporo coolerow artica, o doczytalem ze nie ma tc ale skucha w sumie, ktos mi poleci gotowy produkt(przejsicowke) na 5v do kupienia na allegro/sklepie , bo nie chce sie juz bawic w lutowanie/ani zmniejszac bezpiecenstwa ;)

 

z drugiej strony zastanawiam sie jak mozna napisac na opakowaniu "extremly quiet", gdy na default ma 2200rpm, kurde skrece to ponizej 800rpm brr

Edytowane przez emes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie ostatnie ile rpm ten freezer ma na 5V, co do tych regulatorow fajne tylko raczej zwykla przejsciowke chyba kupie o ile sa ze zwyklego molexa, ktora bedzie miala pociagniete 5V, bo i tak nie zamierzam zmieniac bawic sie ustawiac ;) nie lubie miec za duzo opcji do wyboru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ty to chcesz kupować jeśli nie chcesz płynnej regulacji?

Wyjmij czerwony przewód z wtyczki wiatraka (wystarczy igłą nacisnąć i pociągnąć) i włóż w czerwony przewód molexa. Dla bezpieczeństwa możesz to jeszcze taśmą zaizolować. Możesz w podobny sposób uzyskać 7V ale nie będziesz miał kontroli obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa możesz to jeszcze taśmą zaizolować.

wlasnie dlatego, komp dziala zawsze 24h i nie chce wrocic do spalonego mieszkania itp,

nie chce miec takze zadnych innych problemow, iskrzenie wypadanie wtyczki, doroslem nie bawia mnie takie samorobki ;)

kiedys to i owszem ;)

 

oki znalzlem cos takiego http://allegro.pl/item85939172_rozgaleznik...iconnector.html

wlasnie oto mi chodzilo

Edytowane przez emes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji xp na sata2 to nie trzeba dyskietki z sterami - wystarczy wlaczyc kontroler w tryb zgodnosci z ide, a po zainstalowaniu systemu trzeba zainstalowac stery do kontrolera najlepiej najnowsza wersje i po przepaleniu systemu w biosie wlaczyc spowreotem kontroler w tryb zgodnosci z sata.

 

Mysle ze powinno sie to znalezc w faq bo wiele osob nie uzywa napedu dyskietek (np ja) i moga sobie w ten sposob poradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego, komp dziala zawsze 24h i nie chce wrocic do spalonego mieszkania itp,

nie chce miec takze zadnych innych problemow, iskrzenie wypadanie wtyczki, doroslem nie bawia mnie takie samorobki ;)

kiedys to i owszem ;)

 

oki znalzlem cos takiego http://allegro.pl/item85939172_rozgaleznik...iconnector.html

wlasnie oto mi chodzilo

Nie lepiej mieć na 5 i 7 volt : http://allegro.pl/item87389289_brakuje_ci_...za_5_99pln.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji xp na sata2 to nie trzeba dyskietki z sterami - wystarczy wlaczyc kontroler w tryb zgodnosci z ide, a po zainstalowaniu systemu trzeba zainstalowac stery do kontrolera najlepiej najnowsza wersje i po przepaleniu systemu w biosie wlaczyc spowreotem kontroler w tryb zgodnosci z sata.

 

Mysle ze powinno sie to znalezc w faq bo wiele osob nie uzywa napedu dyskietek (np ja) i moga sobie w ten sposob poradzic

I będzie, jakkolwiek ktoś kiedyś pisał, że instalował w ten sposób i po zmianie w biosie na SATA system nie chciał mu wstać, pomimo, że zainstalował wcześniej sterowniki. Może przypadek...

 

Co do Freezera - miałem go przez chwile podłączonego przez regulacje obrotów, i albo jestem głuchy, albo niektórzy mają słuch absolutny, ale w zamkniętej budzie go nie słychać nawet na 12V/2200RPM. Na 6V miał jakieś 1700-1800

 

 

Kurde obudziłem się dziś o 16.30 - czuje się jakby mnie tramwaj przejechał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz jest samorobka ;), dodatkowo zauwaz ze istnieje niebezpieczenstwo ze nieuzywane piny sie do siebie przytula i qpa

lepiej zaufac produktowi firmowemu i tak zawsze podlaczam na 5v wiec nie przeszkadza mi brak 7V

Edytowane przez emes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz jest samorobka ;), dodatkowo zauwaz ze istnieje niebezpieczenstwo ze nieuzywane piny sie do siebie przytula i qpa

lepiej zaufac produktowi firmowemu i tak zawsze podlaczam na 5v wiec nie przeszkadza mi brak 7V

Taa, mam coś podobnego, tylko piny schowane, a i tak nieużywane mam pozaklejane taśmą. Inaczej na 100% prędzej lub później dotknie toto obudowy, a w taki właśnie sposób straciłem kiedyś dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troche poczytałem i dowiedziałem sie z racji małej optymalizacji(lub czego innego) płyta ta miewa problemy z niektórymi podzespołami a mi wyszła niespodziewana okazja zamiany mego mobo na to całkiem fajne:) a wiec bede miał radka x800 gto, athlona 939 venice, 2x256 ramu kingmax+1024 tez kingmax. Czy słyszał ktos o problemach z podobnym konfingiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caehl

Jedynym problemem będą ramy. O pracy trzech kości na A64 lepiej zapomnij, kontroler w procku tego nie lubi. Sprzedaj te 2x256 i kup jeszcze jedną 1024MB, najlepiej na tym wyjdziesz. Nie będzie problemów, a RAMu nigdy za wiele:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caehl

Jedynym problemem będą ramy. O pracy trzech kości na A64 lepiej zapomnij, kontroler w procku tego nie lubi. Sprzedaj te 2x256 i kup jeszcze jedną 1024MB, najlepiej na tym wyjdziesz. Nie będzie problemów, a RAMu nigdy za wiele:)

Pozdrawiam!

hm tez nad tym myslałem:/a o pracy na czterech kosciach, przypuszczam ze działały by wtedy na 333 mhz ale dla mnie sie bezproblemowosc liczy, na 2gb ramu mnie nie stac juz:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam karta sieciowa zintegrowana na tym asrocku? testował ją już ktoś? Bo zakładałem końcówki dzisiaj na kabel sieciowy (cross over), żeby połączyć 2 kompy i nie chce mi działać. Na tym drugim kompie na pewno karta sieciowa jest OK, bo już jej używałem. W moim na asrocku jest w windzie zainstalowana. Mam 40 metrów kabla sieciowego. Czy może dlatego nie dzialać, bo idzie obok kabla z prądem?

 

EDIT: Problem już rozwiązany, jedna wtyczka nie była dobrze ściśnięta i nie było przejścia. Sprawdziłem miernikiem i założyłem nową. Sieć działa na 100Mb/s.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam karta sieciowa zintegrowana na tym asrocku? testował ją już ktoś? Bo zakładałem końcówki dzisiaj na kabel sieciowy (cross over), żeby połączyć 2 kompy i nie chce mi działać. Na tym drugim kompie na pewno karta sieciowa jest OK, bo już jej używałem. W moim na asrocku jest w windzie zainstalowana. Mam 40 metrów kabla sieciowego. Czy może dlatego nie dzialać, bo idzie obok kabla z prądem?

Działa, mam na niej połączenie 100T z drugim kompem w domu (crossowana skrętka). Niestety nie wiedzieć czemu więcej niż 6MB/s nie idzie na niej wyciągnąc. Jedyne co zauważyłem, to sterowniki z Uli Integrated driver są problemowe - konkretnie waliły bluescreeny. Używam sterów ze strony asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji xp na sata2 to nie trzeba dyskietki z sterami - wystarczy wlaczyc kontroler w tryb zgodnosci z ide, a po zainstalowaniu systemu trzeba zainstalowac stery do kontrolera najlepiej najnowsza wersje i po przepaleniu systemu w biosie wlaczyc spowreotem kontroler w tryb zgodnosci z sata.

 

Mysle ze powinno sie to znalezc w faq bo wiele osob nie uzywa napedu dyskietek (np ja) i moga sobie w ten sposob poradzic

No nie wiem jak u Ciebie i innych osób ale u mnie to nie przeszło i win nie chciał sterów do sata2. Musiałem posiłkować się 1,44 bo inaczej nie miałbym dysku sata2. Może to zależy od twardziela czy win przyjmie stery. Najbezpieczniej jest jednak przy instalacji systemu wspomoc sie sterownikami z dyskietki.

 

Co do sieciówki to u mnie działa bez problemów. Zarówno przy łączeniu i ściąganiu z neta przez stałe łącze. Jak również w pracy sprawdzałem kompa i solidnie ciągnął dane z sieci. Choć coś raz widział sieci raz nie...ale wina leżała po stronie serwera, który zaczyna fiksować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka fani oszczędnych rozwiązan z pod znaku ASROCK

Ponieważ moja skąpa strona powiedziała kupuj ale jak najtaniej wybór padł oczywiście na słynny już duet Semp 3000+ 939 i najjsłynniejsze mobo ASROCK 939 DUAL.

Proc juz leży w domku a mobo będzie jutro.....stąd pare pytań do posiadaczy owego cuda B) :

1. Mam WC i zamierzam oczywiście je zamontowac na ASROKU i pytanie na który mostek założyć blok???który się bardzej grzeje??(dodam ze grafika będzie na AGP)

2.Czy odrazu zapodać mu najświeższy bios???(chyba 1,60) albo może niebawić sie i pojechać ostro jakimś nieoficjalnym(jaki najstabilniejszy?) w celach wiadoomych :razz:

3.Narazie jade na tym co w podpisie...no i pytanie czy odczuje różnice w wydajnośći(ale głupie pytanie zmontuje to sam se sprawdze ..no ale zawsze sie mozna podzielic wrażeniami)???zapewnie niejeden miał takie klocki i przesiadł sie na nowe cudeńko spod gwiazdy 64BIT B) ( to pytanko do wszystkich matematyków...bo widze ze z pasją wszyscy tu liczą liczbe PI...hhehe, a co też se policze i sie pochwale)???

 

PS

 

Jak ktoś jest chętny na Abitka NF7-S rew.2.0 to smiało pisać.....przedstawiac jej niemusze....to ta z czarnymi slotami na ramy....i wszystko jasne B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

2.Czy odrazu zapodać mu najświeższy bios???(chyba 1,60) albo może niebawić sie i pojechać ostro jakimś nieoficjalnym(jaki najstabilniejszy?) w celach wiadoomych :razz:

3.Narazie jade na tym co w podpisie...no i pytanie czy odczuje różnice w wydajnośći(ale głupie pytanie zmontuje to sam se sprawdze ..no ale zawsze sie mozna podzielic wrażeniami)???zapewnie niejeden miał takie klocki i przesiadł sie na nowe cudeńko spod gwiazdy 64BIT B) ( to pytanko do wszystkich matematyków...bo widze ze z pasją wszyscy tu liczą liczbe PI...hhehe, a co też se policze i sie pochwale)???

Jeśli nie planujesz przekraczać HTT 274 to jedź na standardowym biosie :D (dla mnie są stabilniejsze)

Tak, odczujesz duży wzrost wydajności (dla mnie był to przeskok bardzo duży, też z NF7 i mobile'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem: chodzi o dźwięk na tej płycie. Otóż posiadam 2 zestawy głośników i jedne słuchawki. 1 para głosników podłączona jest do wieży i jet wykorzystywana w momencie słuchania muzy czy oglądania filmów. Podłączona jest do wyjscia zielonego. Druga także podłączona do wyjścia zielonego (poprzez trójnik) to zwykłe głośniczki komputerowe. Słuchawki są podłączone do wyjścia czarnego (rear). W momencie oglądania filmów np. pod ProgDVB dźwięk uzyskuję ze wszystkich. Także podczas testowania urządzeń audio (Oprogramowanie do karty) wszystko jest ok. Niestety np. Winamp czy Skype "nie widzi" słuchawek - efekt nic nie słychać... Dzieje sie tak kiedy mam ustawione gośniki kwadrofoniczne, czy też inne konfiguracji np. 5.1 itd.... Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Może macie jakieś pomysły... To raczej nie jest wina sprzetu - ProgDVB działa. Sterowniki (?) Prog i test OK. Więc co???

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do ustawień Winampa. Teraz mam wersje wnampa 5.1 Surround Edition i ona ma w standardzie puszczanie dzwięku na wszystkie gośniki, ale na NF7 by mieć dzwięk 5.1 należało w Winampie ustawić Opcje > Preferencje > Output > Direct Sound Output > I ustawiało się urządzenie dzwiękowe ze standardowego na Nvidie (na ASrocku będzie Realtec) i zaznaczało Allow Hardware Acceleretion. Sprawdź czy zadziała.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta już w domu....a ja dalej niewiem na który mostek założyć blok <_< a może nietrzeba wymieniac pasywnych radiatorków na mostkach????

 

Ludzie doradzcie coś , przecież kręcicie to wiecie czy to sie grzeje czy nie???

 

psychodeliczny dzieki za info...a uciebie jak z mostkami który sie bardziej grzeje????

 

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....spox...ale logiki bym tu niemieszał B) z tego co sie orientuje to mostki sienagrzewają przy ysokim FSB , bynajmniej tak miałem na nforce ale tutaj jest jakies HTT więc niedokonca jestem zorientowany czy to otsamo....podejżewam ze samo AGP mam małe znaczenie w nagrzewaniu sie mostka(więc spokojnie z ta logikom) moze inaczej:

 

Czy przy wysokim HTT(domyslam sie ze to FSB) nagrzewa sie bardziej mostek górny czy dolny????? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dzięki za odpowiedź

Jak wrócę do domu to sprawdzę - teraz jestem w pracy;). A nie wiesz jak to zrobić, żeby dzwięk działał pod wszystkimi aplikacjami na 4 głośniki? Wcześniej miałem Creativa Live 1 edycję czyli na 4 głośniki i wszystko chodziło a tu takie dziwadło - nie tylko Winamp ale też np. Skype... sprawdze czy w Windozie dźwięki lecą przez 4 głośniki...

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...