Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

qrcze zmieniłem grafe na tą z podpisu... okazyjna cena za 60% wartości... iniestety temp skoczyły na procu w idle do 38 stopni.... cholerstwo jedne ... BTW polećcie cos na tego x1300 bezgłośnego i wydajnego... :-)

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....spox...ale logiki bym tu niemieszał B) z tego co sie orientuje to mostki sienagrzewają przy ysokim FSB , bynajmniej tak miałem na nforce ale tutaj jest jakies HTT więc niedokonca jestem zorientowany czy to otsamo....podejżewam ze samo AGP mam małe znaczenie w nagrzewaniu sie mostka(więc spokojnie z ta logikom) moze inaczej:

 

Czy przy wysokim HTT(domyslam sie ze to FSB) nagrzewa sie bardziej mostek górny czy dolny????? :blink:

to zalezy... bo duzo ludzi pisalo, ze maja frezy na grafach agp, ze ten mostek odpowiedzialny za agp sie grzeje mocniej itp. nie wiem jak jets teraz bo mi osobiscie nic az tak sie nie grzeje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JoTgiE, jak płytę masz w domu, to zobacz sobie ile masz co się dzieje po włożeniu karty w AGP ;-) Musiałbyś mieć bardzo niski blok lub bardzo krótką karte graficzną. Lepiej na NB założ a SB przesmaruj pastą bo u mnie pod SB pasty nie było... U mnie bez pasty nagrzewał się do 44 stopni, teraz jest lepiej ;-)

 

Przy okazji chciałem zapytać użytkowników Freezonów QVC-100 Cu jakie mają temperatury po podkęceniu. Jeżeli można podajcie ilość MHz i temp w iddle i spoczynku.

Edytowane przez ToRo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie jest mozliwosc zamontowania dodatkowych czujnikow tem do tej plyty?? zostal mi sie jakis jeden z solteka dvv5 i sie zastanawiam czy daloby rade go gdzies podlaczyc np. na sb albo nb.

 

jak sadzicie jest taka mozliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niechce mi sie czytać całego tematu pozatym niemam aż tyle czasu.. Moje pytanie jest krótkie czy jest sens zakupu tego asrocka? Mam zamiar kompletować taki sprzęt: Sempron64 3000+, 1bg geil 400 cl2,5, 400watt feel,

I karta graf i tu sa schody nie wiem czy brać x800gto 12 potków pci e czy 6800gt/xt 16potków mod... na agp.. za cenę dużo mniejszą niż gto.. i rozwiązanie asrocka było by zbawienne w mojej stuacji go chce miec socket 939... Ale moje pytanie dotyczy czegoś innego a mianowicie jej potęciału na oc procesora chodzi mi o to że słuszałem że płyta ta kręci sie podobnie jak dfi a napewno lepiej niż gigabyte którego chciałem kupić... Pomocyyyyyy!!! Czy nią wogóle da sie coś wykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

moze tak wlozyl bys minimum wysilku i poczytal chociaz sygnaturkim osob posiadajacych ta plyte to bys wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JoTgiE, jak płytę masz w domu, to zobacz sobie ile masz co się dzieje po włożeniu karty w AGP ;-) Musiałbyś mieć bardzo niski blok lub bardzo krótką karte graficzną. Lepiej na NB założ a SB przesmaruj pastą bo u mnie pod SB pasty nie było... U mnie bez pasty nagrzewał się do 44 stopni, teraz jest lepiej ;-)

Dzieki ToRo999 za rozjaśnienie umysłu. :oops:

W sumie racja...ja tu biadole na który założyć a tu faktycznie niemam wyboru,ktoś z asrocka sie popisał..ehh :mur: ale na dfi chyba tez taka niedoruba mam miejsce :lol:

Niepozostało mi nic innego jak założyć blok na NB i patrzeć na efekty B)

 

Jeszcze takie pytanie , mam Asrocka revizje 1.04 czy to dobra seria???bo widziałem ze niektórzy mają już 1.05

 

To teraz może ktoś mi jeszcze poleci jakieś stabilne ustawienia biosu powiedzmy że dla sempa na 2400MHz (mam nadzieje ze tyle kazdy semp pujdze)????? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

no to jak juz sie tak mocno wysililes zeby poczytac sygnaturki to moze sie wysilisz jeszcze troche zeby poczytac topic to bedziesz wiedzial czy sie nadaje do oc czy nie troche wysilku i wlasnej pracy czytanie raczej nie boli a w tym topicu jest naprawde juz prawie wszystko opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ty se zdajesz sprawe ile tu jest postów? chciałe szybką odpowiedz a wdaje się w dyskusję.... :/ bez sensu nie łatwiej odpowiedzieć tak nadaje sie/nie nie nadaje sie... Boże ale ludzka głupota niezna granic... Pomocyyyy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dreamkiller

Po co my mamy się wysilać i pisać po raz kolejny to samo skoro napisałeś że nie masz czasu tego czytać?

Odpowiedz na Twoje pytania:

tak

tak.

 

@JoTgiE

Nie stwierdziliśmy czym różnią się obie rewizje prócz wgranego Biosu.

Co do ustawień, to poczytaj, moje ustawienia są w poście nr88. Co kilka stron ktoś podaje swoje to znajdziesz jakieś przykłady. Tak czy siak musisz sam znaleźć najlepsze dla siebie.

 

 

EDIT:

@dreamkiller

Ludzka głupota nie zna granic ale cierpliwość wręcz przeciwnie. Jakbyś odpowidadał na takie pytania co trochę to w końcu spostrzegł byś że lenistwo i brak czasu nie jest dla nikogo wytłumaczeniem. Jest na dole opcja "szukaj w temacie" to sobie poszukaj!!!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:

Dołączona grafika

 

Pomiary robiłem multimetrem, niestety ja mam Freezona więc chłodzi wszystko wokoło. Temperatury tej elipsy przy innym chłodzeniu na pewno są większe. Dalsza konfiguracja opisana w rysunku. Dodam jeszcze że temperatury NB i SB to te jakie były z fabryczną pastą. Teraz mam po kilka stopni mniej.

Edytowane przez ToRo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie jest mozliwosc zamontowania dodatkowych czujnikow tem do tej plyty?? zostal mi sie jakis jeden z solteka dvv5 i sie zastanawiam czy daloby rade go gdzies podlaczyc np. na sb albo nb.

 

jak sadzicie jest taka mozliwosc??

i co nikt nic niewie??

czeski film z tym czujnikiem temperatury??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niechce mi sie czytać całego tematu pozatym niemam aż tyle czasu.. Moje pytanie jest krótkie czy jest sens zakupu tego asrocka? Mam zamiar kompletować taki sprzęt: Sempron64 3000+, 1bg geil 400 cl2,5, 400watt feel,

Nam się nie chce za to pisać co 3 stronę tego samego

 

człowieku ty se zdajesz sprawe ile tu jest postów? chciałe szybką odpowiedz a wdaje się w dyskusję.... :/ bez sensu nie łatwiej odpowiedzieć tak nadaje sie/nie nie nadaje sie... Boże ale ludzka głupota niezna granic... Pomocyyyy!!!

Nie dość, że leniwy, to jeszcze bezczelny. 10% ostrzeżenia i 3dni ZKU. Dodatkowo lądujesz na liście do odstrzału przy pierwszej okazji.

Przeszedłeś wszelkie granice, nienawidzę prostaków, którzy mają gdzieś cudzą pracę 'bo im się nie chce'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:

 

Pomiary robiłem multimetrem, niestety ja mam Freezona więc chłodzi wszystko wokoło. Temperatury tej elipsy przy innym chłodzeniu na pewno są większe. Dalsza konfiguracja opisana w rysunku. Dodam jeszcze że temperatury NB i SB to te jakie były z fabryczną pastą. Teraz mam po kilka stopni mniej.

jak dla mnei dobra robota :) rozumiem ze temperatura reszty elementow nie byla godna uwagi ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na czym Ci zależy, nie ma problemu ze zmierzeniem, tylko musiałbym załączyć prime bo bez obciążenia nie ma sensu. Ale wydaje mi się, że reszta komponentów się tak nie grzeje ;-)

 

//Jeżeli ktoś może niech poda swoje temperaturki po OC na Freezonie QVC-100 Cu. Bo nie wiem czy to chłodzenie nie domaga czy może za dużo pasty i słaba przewodność. W spoczynku mam 31 stopni a w stresie do 45. Wydaje mi się, że to troche za dużo zwłaszcza, że teraz chodzi na 274x9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ToRo999, czy masz dużą temperaturę, to najbardziej zależy od Vcore. Ja mam takie temperatury na boxie, więc masz chyba trochę za wysokie, chyba że masz dużo wysze Vcore ode mnie. Ja mam ustawione na 1,425V.

 

W topicu o Venice, ktoś mi napisał, że włączone C&Q, gdy mam proca pokręconego jest szkodliwe. Czy to prawda? Napisałem, żeby mi napisał dlaczego tak sądzi, ale zamilkł. Bardzo mnie to zainteresowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka mnie jutro ponowne nakładanie pasty. U mnie chodzi na defaultowym czyli 1.40V. Szczerze mówiąc to nakładałem tak na łapu capu, śpieszyło mi się i zrobiłem to kawałkiem teORT: ORT: ORT: ktury. W jednym miejscu w ogóle nie było pasty a w drugim troche za dużo. Myślałem że cooler zrobi swoje ale widocznie źle myślałem ;/ No nic jutro sprawdze ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_:D

C&Q nie jest szkodliwe jeśli nie masz modów Vcore z malowaniem pinów. Sprawa się komplikuje trochę przy modach, zasadniczo C&Q nie jest szkodliwe tylko utrudnia OC. Przy modach dochodzi taka kwestia że jeśli C&Q włącza Vcore 1,1V to przy modzie na proca pójdzie 1,55V. Nie jest to niebezpeczne jeszcze ale włączanie C&Q traci sens.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na czym Ci zależy, nie ma problemu ze zmierzeniem, tylko musiałbym załączyć prime bo bez obciążenia nie ma sensu. Ale wydaje mi się, że reszta komponentów się tak nie grzeje ;-)

na tych elementach na wysokosci czarnych slotow pamieci m.in. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bliżej slotu 43 stopni, a ten dalej 38 stopni. Mierzyłem ich temperatury w iddle, ale temperatury innych mosfetów w iddle i stresie różnią się bardzo mało. Np. najcieplejsze mosfety (50 stopniowe) w iddle mają po 49 stopni.

 

Edit:

Scalak przy czarnym slocie pamięci ma 40 stopni, a te malutkie "mosfeciki" też przy czarnych bankach po 39.

Edytowane przez ToRo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to nie ma takiej możliwości, chyba że jakoś prylutujesz to do winbonda i czymś skalibrujesz (winbond ma bodajże 3 wejścia).

3 wejscia??

 

mozesz mi powiedziec w ktorym miejscu bo ni chu.. nie moge znalezc ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Ja napisałem że Winbond jako chip obługuje 3 wejścia, ale Asrock nie ma wyprowadzenia. Ktoś robił podobne eksperymenty na NF7, ale nie pamiętam czy mu coś z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu przepraszam, ze nie bardzo na temat, ale moze mozna by sie pokusic o przyklejenie tego tematu. W koncu caly czas sie on rozwija i coraz wiecej userow z niego korzysta.

 

To taka moja propozycja, jesli sie nie spodoba, to prosze o usuniecie mojego posta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

zalicze sie do kolejnych osob ktorym pamiatki w czarnych slotach chodza stabilniej :) na nizszych tamingach z 1T przechodza pi..a wczesniej w niebieskich zaraz wywalaly..

 

W praktyce jednak komp chyba jakby troszke dluzej mysli niz wczesniej..ale jeszcze potestuje to..

 

a tak na marginesie odp by mi ktos czy w everescie w zakladce plyta glowna/plyta glowna ma szerokosc magistrali 8bitowa? czy 16..bo nie znalazlem odpowiedzi a w biosie mam 16 a tu 8??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Czy w biosie Auto, czy 16bit to i tak w Evereście jest napisane 8-bitowa. Ewentualnie jeżeli to nie pomyłka Everesta to ta opcja w biosie coś nie do końca działa. Ja mam bios 1.40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem platformę z socket A na tego asrocka i mam niemałe problemy z OC. Max co mogę wyciągnąć to HTT 260x9 przy ht NBx4 i SBx5. Próbowałem różnych ustawień i zawsze powyżej 260Mhz winda niestartuje albo wali restartami. Do tego nie mogę zmieniać mnożnika w dół bo zawsze i tak startuje z mnożnikiem 9. Mam także wrażenie że vcore ustawione na 1,45 jest takie same jak na 1,40. Bios na mojej płycie to v 1,30. Proszę o podpowiedzi jak poprawić OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem platformę z socket A na tego asrocka i mam niemałe problemy z OC. Max co mogę wyciągnąć to HTT 260x9 przy ht NBx4 i SBx5. Próbowałem różnych ustawień i zawsze powyżej 260Mhz winda niestartuje albo wali restartami. Do tego nie mogę zmieniać mnożnika w dół bo zawsze i tak startuje z mnożnikiem 9. Mam także wrażenie że vcore ustawione na 1,45 jest takie same jak na 1,40. Bios na mojej płycie to v 1,30. Proszę o podpowiedzi jak poprawić OC.

Zmien na oficjalny P1.60 ( najlepszy z oficjalnych) http://download.asrock.com/bios/939/939Dua...A2(1.60)Win.zip

 

przy takim HTT daj oba mnozniki NB i SB na x3. RAM ustaw na 166 a timingi zostaw na auto. Powinno smigac.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...