Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

2. Poszukaj dobrze i wpisz, bo czasami jak człowiek patrzy to go krew zalewa widząc takie pytania

szukałem dobrze. tutaj jest skrin. Oblokłem wszysktie kolumny, i nie znalazłem ustawien htt ;e. Tutaj mam bardzo ciekawy obrazek. Dlaczego ciekawy bo ja nie mam czegoś takiego jak Overclock mode (nie ze jest na szaro po prostu tego wcale tam nie ma i u mnie zaczna sie od boot failure guard. Może da sie to jakoś aktywować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz skopane :/ Jaką masz wersje biosu ?

Może zrób uptade do jakieś nowszej...

ale po co. Przecież mam dokładnie tą samą wersje jak na skrinach czyli v. 02.58. może cos trza przestawić ? :e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to też pachnie pierwszą wersją biosu. Zaktualizuj bios do 1.80 , albo najnowszy 1.90 i po kłopocie.

To, jaką masz wersję biosu pokazuje w pierwszej zakładce pod datą w formie 1.xx

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to też pachnie pierwszą wersją biosu. Zaktualizuj bios do 1.80 , albo najnowszy 1.90 i po kłopocie.

To, jaką masz wersję biosu pokazuje w pierwszej zakładce pod datą w formie 1.xx

rofl ok moj bład zaraz obloka i editne posta.

 

Z tego co ja widze to jest wersja 1.10 xd. czyli musze sobie coś nowszego wgrać. jaki jest najepszy bios pod oc ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie szlachta. Jest problem. Poskladalem juz 3 kompy na tej mobo (2 z grafa na pci-e i 1 z agp) i do tej pory umialem sobie poradzic z wiekszoscia problemow. Teraz moj znajomy kupil sobie ta plyte i sa problemy bo nie chce dzialac z jego radkiem 9800 pro. Problem pojawia sie po instalacji sterownikow do agp, a potem od grafy. Kazalem mu instalowc drivery z ULi integrated drivers 2.20 i komp sie resetuje , jakies BSOD'y itp. historie. Cos mi sie kojarzy ze ten tandem grafa + mobo sie gryzly. To ja sie zabieram za przegladanie OCW (bo chyba tam ktos to opisywal) a jezeli ktos zna rozwiazanie problemu to z gory dziekuje

 

PZDR.

 

edit\\

 

a jednak dziala. narazie spokoj

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Siema. Mam moze nubowe pytanie troche ;]

 

Kupilem te plyte razem z ahtlonem 64. Bede musial reinstalowac windowsa czy wystarczy driver cleaner? Po prostu do starych czesci podlaczyc nowa plyte z prockiem i tyle, czy cos moze nie grac i odrazu pojechac format c:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK to chyba walne jednak format, wkoncu plyta GLOWNA, to plyta glowna.

 

Mam jeszcze pytanie co do pcie/agp.

Po wsadzeniu karty trzeba w biosie gdzies zaznaczac ktory akutlanie slot sie wykozystuje lub/i trzeba wylaczyc niewykozystywany slot?

Mam nadzieje ze pplyta wspolpracuje z dyskami pod ata...

zreszta dalej sie boje co do tej plyty, tyle osob na nia placze, do tego nie moge przebolac ze to asrock...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ruszy, nie przy ULi - ale próbuj, a nóż się uda.

Po zlozenia kompa na nowej plycie i grafie mialem na dysku system z poprzedniego konfigu. O dziwo system uruchamial sie pieronsko dlugo, ale ruszyl. Wiec zonk :blink:

 

Mam jeszcze pytanie co do pcie/agp.

Po wsadzeniu karty trzeba w biosie gdzies zaznaczac ktory akutlanie slot sie wykozystuje lub/i trzeba wylaczyc niewykozystywany slot?

Mam nadzieje ze pplyta wspolpracuje z dyskami pod ata...

zreszta dalej sie boje co do tej plyty, tyle osob na nia placze, do tego nie moge przebolac ze to asrock...

 

Co do grafy nic nie trzeba przestawiac, w przypadku karty AGP musisz pod windowsem zainstalowac sterownik AGP, ktory jest teraz wraz z innymi sterami w wersji zintegrowanej 2.20. Natomiast jesli chodzi o dyski ATA - to mialem problem, ze wykrywal mi go w systemie jko pracujacy w trybie ultra dma 2. Panaceum na ten problem bylo niezykle proste: w biosie musisz na "chama" wymusic tryb pracy wltra dma 5 i systemi powinien bez problemow taki tryb rowniez wykryc.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktos napisać jak jest na tej mobo z kartami dźwiękowymi?Chodzi mi o to czy bezproblemowo działają np.Sound blaster lub inne np. z chipem Cmedia?

Pytam bo włozyłem starego sb ct4810 i system strasznie długo sie ładował-w biosie wyłaczyłem integre port midi i game-a dźwięku i tak nie miałem.

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tzn jak isterownik do AGP?

 

Odrazu jak dostane plyte (po instalacji windowsa) akutalizowac bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam moze nubowe pytanie troche ;]

 

Kupilem te plyte razem z ahtlonem 64. Bede musial reinstalowac windowsa czy wystarczy driver cleaner? Po prostu do starych czesci podlaczyc nowa plyte z prockiem i tyle, czy cos moze nie grac i odrazu pojechac format c:?

Ja się przesiadałem z MSI KT880. Odapaliłem Windowsa na nowej płycie bez usuwania starych sterowników. Zainstalowałem stery z płytki i chodził normalnie z miesiąc. Potem i tak postawiłem nowy system.

Ostatnio chciałem zrobić taki myk z następnym kompem. Złożyłem sobie kompik do internetu na abicie NV7m (nForce) i Duronie850 (leżał parę lat w szuflacie). Niestety, nie wystartował. Odrazu BSOD. Nawet się trochę martwiłem, że rypniętą płytkę kupiłem, ale na czystej instalce ładnie chodzi.

Tak więc, zależy chyba od chipsetu. Jak człowiek nie ma czasu na instalkę, to można próbować, ale wg mnie tylko jako tymczasowe rozwiązanie.

 

Co do wyboru PCIE/AGP, to jest ważne jak masz obsadzone oba sloty. Jak tylko jeden, to i tak będzie szukać karty.

 

edit: Ja biosu (1.4) nie ruszałem. Nie kręcę, ładnie chodzi, to co będę ruszał :) Ale i tak pewnie zmienię, bo Q'n'Q z napęciem niżej schodzi.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktos napisać jak jest na tej mobo z kartami dźwiękowymi?Chodzi mi o to czy bezproblemowo działają np.Sound blaster lub inne np. z chipem Cmedia?

Uzywam na razie dzwiekowki zintegrowanej, ale raczej nie powinno byc problemow po zamontowaniu "normalnej" na PCI. Jeden z posiadaczy tej plyty w tym temacie wypowiadal sie, ze wsadzil na probe sound blastera i porownal jakosc dziwkeku i nie widzial roznicy. Wynika z tego, ze jednak dziala.

 

Tzn jak isterownik do AGP?

 

Odrazu jak dostane plyte (po instalacji windowsa) akutalizowac bios?

 

Tak jest sterownik do AGP, instalujesz go przed sterami do grafy.

 

Co do aktualizacji biosiku, zobacz jak Ci chodzi to wszystko i ewentualnie jak sprawuje sie OC. U mnie np wystepowal konflikt z tunerem tv, po aktualizacji biosu na 1.9 nic sie juz nie "wysypuje", tak wiec czasem warto zmienic bios.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie szlachta. Jest problem. Poskladalem juz 3 kompy na tej mobo (2 z grafa na pci-e i 1 z agp) i do tej pory umialem sobie poradzic z wiekszoscia problemow. Teraz moj znajomy kupil sobie ta plyte i sa problemy bo nie chce dzialac z jego radkiem 9800 pro. Problem pojawia sie po instalacji sterownikow do agp, a potem od grafy. Kazalem mu instalowc drivery z ULi integrated drivers 2.20 i komp sie resetuje , jakies BSOD'y itp. historie. Cos mi sie kojarzy ze ten tandem grafa + mobo sie gryzly. To ja sie zabieram za przegladanie OCW (bo chyba tam ktos to opisywal) a jezeli ktos zna rozwiazanie problemu to z gory dziekuje

 

PZDR.

 

edit\\

 

a jednak dziala. narazie spokoj

Instaluj sterowniki 2.20, le *BEZ* USB 2.0. Powinno byc ok i bez BSODow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A jaki to dokladnie ster do AGP?

Chodzi o sterownik do plyty glownej czy tylko pod agp?

Zreszta jaki mam zainstalowac sterownik - ten ze strony nvidia (pod nforce?) bo przeciez wykypili oni Uli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to dokladnie ster do AGP?

Chodzi o sterownik do plyty glownej czy tylko pod agp?

Zreszta jaki mam zainstalowac sterownik - ten ze strony nvidia (pod nforce?) bo przeciez wykypili oni Uli

Zainstaluj steronik z tej strony - najnowsze Integrated220. saa to wszystkie potrzebne serowniki. W instalatorze wybierz wszystko (w tym agp) poza steronikami do USB, chyba ze masz z nimi problemy, samo ULI odradza instalowania driverow do USB piszac "zeby instalowac w razie problemow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile ta płytka daje max na plocek i pamięci?

Jak się spisuje z geilami 2x512?

THX

Było wiele razy już mówione :/

Bez modów... na proc +0,05V na pamięci 2,7V

Z geilami sie spisuje jak z kazdymi innymi pamieciami... czyli działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ma sie pojawic podstawka na am2/ ale przy tym ulozeniu mysle ze jest prawie pewne ze moze wylamac slot plycie/jak jeszcze sie ma pozadne ( ciezkie) chlodzenie na procka to wogole robi sie ciekawie /zyc nie umierac :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka na AM2 do tej płyty nie zmieści się jak ktoś zmienił chłodzenie na NB (a zrobiła to chyba większość z nas) , podejrzewam ze koszt to ok 150-170 PLN do tego koszt DDR2 no i procerora i wychodzi że lepiej zmienić płytę.Po za tym wysokie chłodzenie odpada bo za mało miejsca w obudowie.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra płyta ,naprawde tylko wiecie co ,ta karta muzyczna jest okropna ,nie wiem czemu ale dźwięk jest fatalny-takie moje zdanie ,może zmiana sterowników coś zmieni,zobacze

 

 

 

Asrock 939Dual-SATA2 bios 1.9

AMD A64 Venice 3000+

Twinmos 2x512 DDR 400MHz

Radeon 9600 pro

WDcaviar 200gb SATAII

Modecom Feel 350W

Liteon dvd 1693S

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...