Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Może i cicho ale nie wydajnie. Mając kontrole z płyty można ustawić prędkośc obrotów w zależności od temperatury i wtedy kiedy trezba wieje, a kiedy nie jest b. cichutko. Kontroler obrotów tego nie da...

Przepraszam, to chcesz mieć mieszadełka do powietrza, które będą działać cichutko czy wydajnie dmuchające wiatraki, które będą wiać i szumieć?

No bo generalnie to albo to albo to.

 

A wiatrak dostosowujący obroty do temperatury to wcale nie takie cudo. Masz w budzie np.35 stopni to Ci wszystkie będą wiać i będzie szum. A wcale nie musi ich praca oznaczać, że w budzie zrobi się dużo chłodniej. Ja wolę samemu kontrolować obroty - co z tego, że w budzie 35 stopni, skoro to niczemu nie szkodzi, gdy np. coś się ściąga lub chodzę po necie. Wszystkie wiatraczki na minimum i nic nie słychać. A jak sobie chcę pograć to je rozkręcam na maksa, wrzucam słuchawki i nie słyszę wiatraków, a w budzie chłodniej.

 

Ot co.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podkręć :)

Ja taką temp. na nie podkręconym miałem przy AC Silincer 64 TC.

Kiedy coolerka zakłdałeś? Może pasta jeszcze się nie uleżała.

Niedawno. W sumie tydzeń temu. Pasta to Arctic Silver 5 i chyba jej troche za dużo dałem bo napewno wiecej niż ziarenko ryżu. To duża rożnica w temp jak dam 3 'ziarenka' zamiast 1 ? bo jak tak to chyba bede musiał znów polerować procka, AC64pr0 i od nowa nakładać paste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to chcesz mieć mieszadełka do powietrza, które będą działać cichutko czy wydajnie dmuchające wiatraki, które będą wiać i szumieć?

No bo generalnie to albo to albo to.

 

A wiatrak dostosowujący obroty do temperatury to wcale nie takie cudo. Masz w budzie np.35 stopni to Ci wszystkie będą wiać i będzie szum. A wcale nie musi ich praca oznaczać, że w budzie zrobi się dużo chłodniej. Ja wolę samemu kontrolować obroty - co z tego, że w budzie 35 stopni, skoro to niczemu nie szkodzi, gdy np. coś się ściąga lub chodzę po necie. Wszystkie wiatraczki na minimum i nic nie słychać. A jak sobie chcę pograć to je rozkręcam na maksa, wrzucam słuchawki i nie słyszę wiatraków, a w budzie chłodniej.

 

Ot co.

 

pozdrawiam

No widzisz chyba sie nie rozumiemy. Ty jak chcesz pograć to dla lepszego chłodzenia rozkręcasz wiatraki... Kiedy jest kontrola obrotów z płyty głównej mozna zrobić automatyczną kontrolę zależną od temperatury.

 

Łopatologicznie: nie obciążony komp. wiatraki na minimum obrotów (mówię o coolerach CPU, GPU itp.). Obciążenie wzrasta, temperatura wzrasta, komputer SAM przyśpiesza wiatraki, obciążenie spada, temperatura spada, wiatraki zwalniają... niestety na tej płycie nie da rady :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ yuucOm

Na Sempie co w sigu w stresie max 39* (Freezer na 12V, jedna 12-tka wyciągajaca na tyle). Ale na codzień i tak Freezera puszczam na 5V.

 

@ spider2000

Płyta tego nie umożliwia i nie ma co płakać. Bo czego w końcu można chcieć od płyty za niewiele ponad 200zł... na czymś musieli zaoszczedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ yuucOm

Na Sempie co w sigu w stresie max 39* (Freezer na 12V, jedna 12-tka wyciągajaca na tyle). Ale na codzień i tak Freezera puszczam na 5V.

Popracowałem na tym troche i już mam lepszy temp. Wywaliłem tylnia scianke w briuku i mam o wiele chłodniej w obudowie. Poza tym stest test to głownie homm5 bo on mi najbardziej all nagrzewa (teraz po 2h grania w homm5 mam 40 stopni). Np w Super pi 32M mam caly czas nie wiecej niż 37 stopni a w CSS q4 i innych grach też kolo 37 ;). W sumie musze jeszcze raz nałozyć paste na procka może sie temp jeszcze zmiejszy a potem OC ;). Thx Wam za rady.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Dawno się nie odzywałem (ostatnio str 80 post 2373) ale temat śledze na bieżąco.

1. Zacznę od tego ze mój proc chyba sie wygrzał bo od wczoraj chodzi stabinie (SP 2004 ok 10h-noc + SPi 8M-6min 15sek + dziś ok 4h Q4 - wszystko bez błedów) na @2600MHz@1,45V (10x260) na OCW Beta5. Wcześniej to jest zaraz po zakupie (marzec - patrz str 80 post 2373) max stabilny wynik @2500 (10x250) OCW beta5. Zastanawiam się czy zmiana biosu na nowszy da jakies dodatkowe MHz na procku i tu proszę o radę osoby które mają biosy powyżej P1.6 i beta5 ktoś pisał że po zmianie z P1.8 na P1.9 OC mu spadło - może ktoś to potwierdzić lub zdementować.

 

2. Dużo osób pyta jak ze stabilnością i opłacalnością zakupu. Powiem tak. Jak znajdzie sie optymalne ustawienia dla swojego konfigu to ze stabilnościa i wydajniością z mojego punktu widzenia nie ma problemów. Kiedy kupiłem procka i płytę i szukałem max stabilnych ustawień to zdarzały sie restarty itp itd. Od ok dwóch miesiecy używałem wiadomej płyty i A643200@2500@1,45 (stabilne max które osiągnąłem po ok 10 dniach testów) i zero problemów. Od wczoraj @2600 i jak na razie OK. Chetnie zapoznam się z radami i sugestiami.

 

3. Po zakupie płyty zrobiłem Vcore moda electonem ale po testach stwierdziłem ze na 1,55V max stabilny wynik to @2700MHz i tak na prawdę to nie kozystałem z tego moda bo nie odczuwałem różnicy w codziennej pracy międzi @2500@1,45V a @2700@1,55V i nie chciałem katować procka. Teraz kiedy wydaje mi się ze mam stabilne @2600@1,45V to zastanawiam się na usunięciem tego moda i uruchomnieniem C&Q. Wiem ze można to zrobić acetonem - informacja z forum. Pytanie i prośba zarazem. Czy ktoś usuwał już tego moda acetonem. Jak to zrobić? Czy aceton (u mnie zmywacz do paznokci na acetonie) może uszkodzić jakieś elementy na płycie. Za wszelkie wskazówki bedę bardzo wdzięczny. Jak ktoś to robił to niech napisze w kilku krokach czego używał i jak się do tego zabrał, czy oklejać wszystko jak przy nakładaniu Electona czy po prostu wacik na patyczku do uszu i zmyć to??? :-)

 

4. Jak ktoś ma konfig podobny do mojego czyli A643200@2500 + 6600GT AGP/PCIE (540@1050) + 2x512 RAM niech poda jakieś wyniki 3Dmarków/SuperPi/Everesta2.80lub2.50-odczyt,zapis,czas/temperatury. Ja zabiram się za testy. Chcę porównać czy wszystko działa OK i ewentualnie coś poprawić u siebie.

 

5. Na koniec powiem że z zakupu jestem zadowolony w 100%. Stosunek cena/jakość oceniam na 100% ze szczególnym uwzględnieniem wydajności i stabilność! (dotyczy @2500) Inne ciekawostki to skreciłem Frezera 64 Pro do 1800 obr/min (idle 30 max 43) + 1 wentyl 80mm z tyłu budy - trzeba tylko zauważych ze od marca temp otoczenia trochę sie podniosła sąd też wyzsza temp max. Po skreceniu obrotów jest sporo ciszej ale po 22iej jak zapada cisza słychać lekki szmer-akceptowalny :-).

Pozdrawiam posiadaczy Asrocka :-)

Edytowane przez falo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kurde!

 

No DVD rom mi nie dziala :/ A cd rom chodzi ok.

 

Wsadzam plyte DVD , naped sie kreci az buczy, plyte widzi ale nic nie mozna na niej zrobic bo wyskakuja bledy "blad inicjalizacji" czy cos takiego.

Naped CD chodzi ok. Wtf?

 

Podlaczylem nagrywarke DVD kumpla i dziala, a moj naped DVD LG nie chce chodzic :/

Przed zmiana plyty smigal az milo, czemu plytka ma z nim problemy?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie kupowac Arctic Freezer'a 7? mam na razie chlodzenie boxowe, ale nie wydaje mi sie, ze przy wiekszym podkrecaniu utrzyma przyzwoite temperatury.

nie opłaca się - lepiej brać freezera 64 PRO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ustawic procka na 2313mhz i pamieci wtedy beda mialy 210mhz

czy

procka 2465mhz i pamieci mają w takim wypadku 175mhz-ów??

 

co wydajniejsze??

 

w everescie na testach spadło o 5 miejsc w dół a super PI z 42 na 40 sek na M1

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde!

 

No DVD rom mi nie dziala :/ A cd rom chodzi ok.

 

Wsadzam plyte DVD , naped sie kreci az buczy, plyte widzi ale nic nie mozna na niej zrobic bo wyskakuja bledy "blad inicjalizacji" czy cos takiego.

Naped CD chodzi ok. Wtf?

 

Podlaczylem nagrywarke DVD kumpla i dziala, a moj naped DVD LG nie chce chodzic :/

Przed zmiana plyty smigal az milo, czemu plytka ma z nim problemy?

Pobaw się ręcznie ustawieniami DMA w biosie i windowsie, może w biosie nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie u mnie jakis problem z karta dźwiękowa, to znaczy gdy odtwarzam muzyke daje np.pauze a potem graj to nie mam dźwieku ,powraca dopiero po restarcie systemu,ma ktos może jakieś sugestie?Dźwięk jest oczywiście zintegrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto jest zorientowany w temacie napisze wszystkie najważniejsze rzeczy w pierwszym poście? Byłoby to przydatne do czasu aż przyklejony FAQ zostanie ukończony.

 

Pozatym próbowałem przekroczyć 274MHz zarówno na oficjalnym biosie 1.9 jak i 1.8 i nic z tego nie wyszło... WYgląda na to, że trzeba będzie sprawdzić jakiś bios z OCWB... tyle, że jest ich 8 :/. Ktoś testował jaki jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#DarkArrow

 

w jaki sposób?

a od czego masz SPi, 3dmarki, aquamarka, gry ? na tych ustawieniach, na ktorych bedziesz mial wyzsze wyniki to zostaw je, nie widze tu zadnej filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto jest zorientowany w temacie napisze wszystkie najważniejsze rzeczy w pierwszym poście? Byłoby to przydatne do czasu aż przyklejony FAQ zostanie ukończony.

 

Pozatym próbowałem przekroczyć 274MHz zarówno na oficjalnym biosie 1.9 jak i 1.8 i nic z tego nie wyszło... WYgląda na to, że trzeba będzie sprawdzić jakiś bios z OCWB... tyle, że jest ich 8 :/. Ktoś testował jaki jest najlepszy?

A może po prostu proc już nie wytrzymuje i HTT ponad 274 to dla niego za dużo :/

Zwieksz napięcie jesli tego jeszcze nie robiłeś.

 

A co do najlepszego biosu to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. U jednych jakiś bios może sie spisywac dobrze, zaś i drugich gorzej... trzeba samemu przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo nowyszy bios [1.90] nie bierze wiecej HTT jak 274.... pytam czy w starszych biosach było więcej można ustawić, jeśli tak to w której wersji

 

Dark Arrow, daavid, Dijkstra jaką macie wersje/nazwe biosu? i jak wgrać bios z OCW z poziomu windowsa

ktos pisal o jakims programie od innego producenta?

pzdr

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupuje proca selekta na 2,5GHz. Czy płyta pociągnie ?? Tak szczerze nawet miałbym kase nawet na dfi czy to infinity czy lan party, ale dla mnie 300zł to kupe kasy :D Jak jest z wydajnością i ewentualnie wytrzymałością płytki ?? Czy macie jakieś testy jak się sprawuje w grach itp. ? Dużo odstaje od tych z nf4 ? Zreszta nie chce zeby mi odmowila wspolpracy bo kladlbym na nia x1800xt i 3 karty pci. Co sadzicie, i jak sie sprawuje ?? Noi najwaziejsze to czy wlasnie pociagnie proca na 2,5Ghz. I jakie pamiati 2x512mb do niej polecacie ??

 

PS> Wiem, wiem że zadałem dużą ilość pytań. Ale imho, to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo nowyszy bios [1.90] nie bierze wiecej HTT jak 274.... pytam czy w starszych biosach było więcej można ustawić, jeśli tak to w której wersji

 

Dark Arrow, daavid, Dijkstra jaką macie wersje/nazwe biosu? i jak wgrać bios z OCW z poziomu windowsa

ktos pisal o jakims programie od innego producenta?

NIe wiem dokładnie jak na 1,90 ale na 1,80 z HTT powyżej 274 NIE MA żadnego problemu. Nawet na HTT 325 * 8 wszystko dobrze chodzi

 

Witam, kupuje proca selekta na 2,5GHz. Czy płyta pociągnie ?? Tak szczerze nawet miałbym kase nawet na dfi czy to infinity czy lan party, ale dla mnie 300zł to kupe kasy icon_biggrin3.gif Jak jest z wydajnością i ewentualnie wytrzymałością płytki ?? Czy macie jakieś testy jak się sprawuje w grach itp. ? Dużo odstaje od tych z nf4 ? Zreszta nie chce zeby mi odmowila wspolpracy bo kladlbym na nia x1800xt i 3 karty pci. Co sadzicie, i jak sie sprawuje ?? Noi najwaziejsze to czy wlasnie pociagnie proca na 2,5Ghz. I jakie pamiati 2x512mb do niej polecacie ??

2,5Ghz spokojnie płyta pociągnie...oczywiście zalezy na jakim napięciu. Co do wydajności to było już mówione nie raz, że nie odstaje ona od nf4 (są porównywalne... coś może byc lepsze na nf4 a coś innego na tym asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo nowyszy bios [1.90] nie bierze wiecej HTT jak 274.... pytam czy w starszych biosach było więcej można ustawić, jeśli tak to w której wersji

 

Dark Arrow, daavid, Dijkstra jaką macie wersje/nazwe biosu? i jak wgrać bios z OCW z poziomu windowsa

ktos pisal o jakims programie od innego producenta?

pzdr

a sig potrafisz czytac...?

 

@quart

 

sprawuje sie zajedwabiscie, zreszta moje wyniki w sigu

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Cholera:/

 

Bios 1.8 totalnie nie nadaje sie do podkrecania (przynajmniej u mnie) na 2ghz proc juz siada.

Na standardowym biosie idzie 2.35ghz wiecej nei da rady, monitor sie nie odpala i musze bios z plyty glownej resetowac (wlasciwe czego to oznaka? Za malo V? czy co?)

 

Ktorego biosu do podkrecania uzyc?

Timingi mam auto ustawione.

Dac synchronicznie pamieci z prockiem czy asynchornicznie?

W oogole gdzie sie zwieksza napiecie na pamieciach bo nie moge znalezc (na poprzedniej plycie mialem taka mozliwpsc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera:/

 

Bios 1.8 totalnie nie nadaje sie do podkrecania (przynajmniej u mnie) na 2ghz proc juz siada.

Na standardowym biosie idzie 2.35ghz wiecej nei da rady, monitor sie nie odpala i musze bios z plyty glownej resetowac (wlasciwe czego to oznaka? Za malo V? czy co?)

 

Ktorego biosu do podkrecania uzyc?

Timingi mam auto ustawione.

Dac synchronicznie pamieci z prockiem czy asynchornicznie?

W oogole gdzie sie zwieksza napiecie na pamieciach bo nie moge znalezc (na poprzedniej plycie mialem taka mozliwpsc)

Wina sa bardziej ostre timingi, wiec musisz winic ram :) Co do ramu to oczywiscie ze asynchro bo malo kto ma ramki ktore smigaja rowno z procem przy duzym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To nic nie da sie zrobic? Jakie dokladnie timingi ustawic?

W ogole te biosy nowe do niczego sa, na standardowym lepiej mi proc idzie...

 

BTW, mnoznik zostawic 9x czy dac 8x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da sie zrobic? Jakie dokladnie timingi ustawic?

W ogole te biosy nowe do niczego sa, na standardowym lepiej mi proc idzie...

 

BTW, mnoznik zostawic 9x czy dac 8x?

No to k... podstaw nie znasz :mur:

 

Mnożnik proca daj na 9x

Dzielnik pamięci na 133Mhz

Timingi jakieś luźle, np 3-8-3-3 (podałem wg kolejności w biosie)

Mnożnik HT-NB na 3x (600Mhz), NB-SB też możesz dac na 3x (600mhz)

A z resztą to kombinuj sam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...