Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Dzieki zaraz sprobuje...

Aftershock, tak sie sklada ze potrafie odszukac dany post, w ogole to o co ci chodzi?

 

Edit//

 

Ale jaja.

 

Dalem "fsb" z 240 na 250 i winda nie chciala sie zaladowac. Na 255 juz sie zaladowala. Wtf?

 

Ustawilem wszystko jak mowisz ale timingi jednak nie wchodza (robilem wg. twojej kolejnosci) bo chyba cos zle podales - tam gdzie napisales np. 3 to w biosie wg tej kolejnosci nie mozna wybrac 3 tylko od 4/5 w gore.

 

OK, 2.48Ghz to max.

Jak dam wiecej to podczasz wczytywania windy wywala sie bluescreen z jakimis napisami ale nie da rady tego przeczytac bo restart zaraz nastpuje.

Czego to wina? Za malo V, co nie?

 

EDIT: Jednak super pi nie przechodzi ;/ - czemu? Tutaj sie koncza juz mozliwosci proca?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem wszystko jak mowisz ale timingi jednak nie wchodza (robilem wg. twojej kolejnosci) bo chyba cos zle podales - tam gdzie napisales np. 3 to w biosie wg tej kolejnosci nie mozna wybrac 3 tylko od 4/5 w gore.

Kolejnosć ci złą podałem, bo z pamięci... sorki B)

 

Ustaw tak:

CAS Latency: 2,5

TRCD: 3

TRAS: 8

TRP: 3

MA Timing daj na 2T narazie (bo może to on powoduje błąd). Poźniej bedziesz mógł ewentualnie zobaczyc jak działa z 1T.

 

OK, 2.48Ghz to max.

Jak dam wiecej to podczasz wczytywania windy wywala sie bluescreen z jakimis napisami ale nie da rady tego przeczytac bo restart zaraz nastpuje.

Czego to wina? Za malo V, co nie?

Możliwe że własnie V brakuje. Vcore oczywiście już zwiekszałeś na 1,45 ?? Jesli jeszcze nie to zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tak odrazu na starcie napiecie pdonosilem ;]

 

Ale kurde czemu mi super pi sie wywala? Kres mozliwosc proca na 2.4ghZ?

 

MA Timing - 2T i dalej w super pi sie wywala.

na MA Timing 1T nie odpala sie winda.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi idzie na 2519mhz z HTT 279 [więcej nie idzie] nie mam pojecia czemu, pewnie to już kres płyty :P szkodaaa

Zmniejsz mnożnik, dzielnik pamięci i popróbuj z wyższym htt - u mnie było to samo, okazało się że moje mobo nie lubi po prostu zakresu ~280-300MHz, powyżej 300 cudownie ożyło i ma się dobrze.

Poza tym na jakim dzielniku pamięci masz te 279MHz? Bo jak 166 to równie dobrze pamiątki mogą nie robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci na 133 czyli 180 mhz taktowane [jak to na jakim dzielniku, jest takie cos na tej plycie jak ustawianie dzielnika..?], zaraz zobacze z >300 htt

 

edit: poszło na htt 310, i mnożniku x8. wstanie na x9? czy nawet nie próbować... :P

 

i pamieci sa na 206mhz nie wiem na ile dadzą rade wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci na 133 czyli 180 mhz taktowane [jak to na jakim dzielniku, jest takie cos na tej plycie jak ustawianie dzielnika..?], zaraz zobacze z >300 htt

 

edit: poszło na htt 310, i mnożniku x8. wstanie na x9? czy nawet nie próbować... :P

 

i pamieci sa na 206mhz nie wiem na ile dadzą rade wiecej

No 133/166/200 to właśnie dzielniki pamięci :P

Masz coldbooty na tym 310 czy ile tam teraz masz? W sensie po reboocie komp milczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee. po 2-3sekundach sie włącza, czyli jak zwykle. przy =/<320 sie windows zacina albo od razu reset po kilku sek. Pamięci nie wytrzymują bo to PC3200 czyli 200mhz a teraz są na 211 wiec troche.

 

w Super Pi 1M mam 37sek a miałem 42 ;)

 

mniemam iż wyciągnąłem z niego max

 

w pamieciach jest jeszcze dzielnik 100 czyli 100/133/166/200

ale wtedy sie winda zacina w czasie bootowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać jakie sąrzeczywiste dzielniki pamięci na różnych ustawieniach? Bo to co obliczam sobie w ogóle mi się nie zgadza z tymco jest np. w CPU-Z

Mozna to sobie samemu obliczyc..

Mi wyszlo ze na 133 jest okolo 128,7 a 166 jest okolo 163,7 <--testowane kilka razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawienia chipsetu i cośtam bedzie z RAM to zmienisz z Auto na High ;)

to wiedzialem. tzn ze na konkretny voltage sie nie da ustawic? tylko auto albo high. juchnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej mieć w jednej kości moim zdaniem. do benchowania zarzuć sobie 1x 512 lub 2x 256 i pusc w dualu - nie wiem jakimi koscmi dysponujesz.

Edytowane przez methyl1test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś chciałem OCować ram a tutaj nici trochę czasy pociągnąłem CL 3.0 na 2.5 potem chciałem zmienić 2T na 1T wszystko było fajnie nic na żadnej javie, drukowaniu się nie wywalało ale jedynie czasami obraz znikał na 2sek, więc dałem 1T a na dodatek podniosłem sobie po zmianie na 2T MHZ na ram o 10MHz i co nie wystartował. Ta mobo to syf od OC.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...