Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Co do 1T to muszę potestować.

Ze strony podanej w FAQ otwierałem elementy z 1T i nie było problemów ale potem miałem restarty i przełaczyłem na 2T i nie wracałem już do 1T.

Sprawcą takiego zachowania komputera okazał się odtwarzacz Apollo.

Po usunięciu jego wszystko pięknie działa.

Dodatkowo też był problem z oprogramowaniem do myszki A4TECHA.

Jak znajdę czas to dogłębnie przetestuję to 1T.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1T to jest loteria. Wcześniej miałem goodramy, to wszystko chodziło na 1T (Spi, prime itp. itd.), ale przy drukowaniu, choćby kilku literek, od razu reset.

Teraz jadę na samsungach uccc, też wszystko działa i już myślałem że pozbęde się problemu, ale po wydrukowaniu około 30-40 kartek też reset. No ale jest pewien postęp.

Coś chyba musi być z tym USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Napisałem pewien prosty programik ułatwiający (według mnie) ustawianie sobie na sucho pewnych rzeczy w biosie. Będę wdzięczny za wszelkie miłe i niemiłe uwagi, a jak komus sie przyda, to w ogóle będę w niebo wzięty :).

 

Download: 939DUAL-SATA2 calc.

Edytowane przez spider2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik fajny, ale już są w necie podobne.

 

Podoba mi sie w nim, że jest bardzo przejrzysty... ogólnie dobra robota :rolleyes:

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do USB, to mam problem z przednim panalem USB, otoz nie wykrywa mi na nim odtwarzacza MP3, chociaz na tylnym rozpoznawany jest w ciagu sekundy. Wiem, ze panel podlaczony jest dobrze, poniewaz aparat wykrywany jest normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te dodatkowe pracuja chyba na 1.1 a nie usb 2.0 :/ tak mi sie wydaje bo zawsze jak włączam na panel przedni ti pisze ;

 

to urządzenie może działać szybciej a z tyłu jest w deche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te dodatkowe pracuja chyba na 1.1 a nie usb 2.0 :/ tak mi sie wydaje bo zawsze jak włączam na panel przedni ti pisze ;

 

to urządzenie może działać szybciej a z tyłu jest w deche ;)

W sumie, USB 2.0 jest compatybilne w dol, ale coz - wudocznie nie mozna miec wszystkiego - tak czy siak ASROCK 939dual - to najlepsza plyta jaka mialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te dodatkowe pracuja chyba na 1.1 a nie usb 2.0 :/ tak mi sie wydaje bo zawsze jak włączam na panel przedni ti pisze ;

 

to urządzenie może działać szybciej a z tyłu jest w deche ;)

Hmmm... mój creative muvo jedzie przez przedni panel gładko via USB 2.0, sądząc po transferach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiek175 jak twoje wyniki w kręceniu X2 na tej płytce ?

Ja nie narzekam na nią choć wachałem się czy ją kupić.

Teraz polecam każdemu tego Asrocka.

2700@1.4V

 

Pozdrawiam.

Hmm u mnie max co miałem 2300 :unsure: wiem że słabo ale Freezer 64 na 1200RPM nie pozwala na zawiele a na max chuczy ale to nie tylko problem chlodzenia po tej częstotliwości wywala mi system :( eh co za czasy.

 

--

Mi w sumie przy 1T nie nastąpiły resety może jeden ale to w trakcie uruchamiania systemu. Ale miałem te dziwne czarne ekrany na 2sek lub latające kropki. Bo nad ramem mam dużo kabli w sumie cały ram jest nimi zakryty (a obudowę własnej konstrukcji zaczynam na wakacje) może ten kable jakoś przesunę to temp. pewnie spadną, myślicie że może to być problem temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mój creative muvo jedzie przez przedni panel gładko via USB 2.0, sądząc po transferach.

jeśli njie wyskakuje ; to urządzenie może dziłaąć szybciej... to jest ok. iPlus i czytnik katr u mnie tak właśnie wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dostałem nową płytę :) W poprzedniej padł prawdopodobnie mostek południowy. I teraz konkretne pytanie do was. Polecanie zrobić drut-moda na procesorze by wyciągnąć te 1,55V czy raczej zrobić moda na płycie za pomocą lakieru?

 

Jedyną zaletą czekania ponad 20 dni na płytę jest jej nowsza rewizja, a mianowicie 1,05 - wygląda trochę inaczej niż 1,04. Różni się przedewszystkim AGP <w nowszej rewizji jest brązowe i bez zabezpieczenia, w starczej było lepsze. Większych istotnych zmian nie zauważyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bracia mam problem,gdy komp chodzi przez noc wstaje rano a tu nie ma dźwięku,to znaczy nie ma go w filmach a foobar wogóle nie chce odtwarzać muzy,znika wszystko po restarcie ,może ktoś wie o co biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odinstalować sterownik Realteka, wyczyść śmieci po sterze programem Driver Cleaner i zainstaluj najnowsze dostępne. Jak to nie pomoże, to już nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było. Mam taki problem: jak mam włączone CnQ, to jak leci muzyka np w winampie mam co 30 sekund taki charczenie w głośnikach. Jak wyłącze CnQ ( nawet w windzie zmieniając profil zasilania na inny ) to problem ustępuje. Wiecie, co może być tego przyczyną? Na niepodkręconym sprzęcie też mi charczy ( to jest takie jednosekundowe trrrrrr w głośnikach ). Nie używam karty dźwiękowej zintegrowanej, tylko SB Live 24bit. Wkładałem ją do innego sloty PCI, ale nie pomogło. Nie mam pojęcia co może być innego. Sprubuję jeszcze od nowa zainstalować sterownik do CnQ, ale wątpię, że pomoże. Pozdrawiam

 

EDIT: napisałem to tutaj, bo to dotyczy najprawdopodobniej tej mobo.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś napisac coś o tej ikonce w panelu sterowania-konfiguracja akceleratora sterownika firmy ali-kiedys przed formatem to mi sie uruchamiało i było tam cos o wyłaczaniu czy oszczedzaniu energii dokładnie nie pamiętam a terazto sie nie uruchamia i nie wiem dlaczego

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar na dniach kupić tą płytkę i tu pytanie...

 

Czy nie mam się czego obawiać co do stabilności bez podkręcania? Interesuje mnie tylko to.

 

Reszta kompra: A64 3200+, Kingston 1GB DDR 400 mhz (czy z tymi pamiątkami problemów nie będzie?), GF 6600GT AGP

 

Praktycznie nie mam innego wyboru co do płyt, bo chcę mieć przyszłościową płytę, więc samo AGP odpada... a grafy zmieniać nie będe... dodatkowo cena kusi :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czego obawiac. Bez podkrecania plyta jest stabilna, po podkrecaniu zreszta rowniez.

Pozdrawiam

 

P>S> Sorki za brak polskich liter ale jestem we FreeBSD i korzystam z przegladarki tekstowej links... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wersja mojego programiku. Dodane możliwośc drukowania, zapisywania i ładowania ustawień z rejestru i jakieś kosmetyczne [ciach!]ły. Jak ktoś ma pomysł co mozna by zmienić/dodać albo jeżeli ktokolwiek w ogóle go używa to czekam na wiadomości :).

 

939DUAL-SATA2 calc. ver 0.2

Edytowane przez spider2000
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie słyszałem, żeby ktos miał problem ze zmniejszeniem prędkości pamięci... Co do samej płyty moje DDRy 333 pracuja obecnie jakby były DDR266 (narazie nie zwiększałem bo testuje stabilnośc podkręconego proca) i nie mam z nimi żadnych problemów.

Edytowane przez spider2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jaka tragedia :mur:

 

DVD DALEJ MI NIE CHCE DZIALAC!

Wsadzilem jakas plyte, klikam na ikonke DVD komp dostaje mula totalnego, wyskakuje blad ze nie mozna skopiowac pliku (na kazdej plycie), dvd zaczyna brzeczec strasznie i znika w ogole z moj komputer. OMG pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Czyscilem raz i to nic nie dalo, przed zloznieniem kompa na nowej plycie smigal, po podlaczeniu - juz nie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, pisze tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu.

Na swiezym systemie z nagrywarka DVD wszystko jest ok, plytki wypala bezproblemowo.

Po jakims czasie mam taki problem ze plytki wypala z predkoscia 1.5-1.9x (trwa to 30minut) i strasznie obciaza system, ze nie mozna nic robic w tym czasie.

 

Wie ktos moze w czym problem? Za cholere nie chce isc szybciej niz 1.9x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...