Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

AHA, i dlaczego prawie wszyscy uzywaja A64 venice na mnozniku 8x??

Już tłumacze:

 

Bo im mniejszy mnożnik tym więcej FSB można osiągnąć.

 

Mały przykład:

8 x 300 = 2.4 GHz

9 x 267 = 2.4 GHz

10 x 240 = 2.4 GHz

 

Wszystkie kombinacje są możliwe (dla A64 3200). Ale które "2.4" będzie szybsze?

 

Odp. "a" gdyż FSB 300 daje większego kopa niż 240. To tak w największym skrócie.

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a ja słyszałem ze to dobre było tylko na socket A, a w A64 i HTT to sie nie sprawdza.

 

Czy mozna ustawic HT na 600 i HTT na 300, co dałoby HT900?

Pracowałoby stabilnie?

 

PS. Czy A64 venice ma odblokowany mnoznik tez w góre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnożniki, to u mnie jest zupełnie na odwrót. 300x9 chodzi ok, a 315x8 już się nie odpala. Oczywiście jestem zadowolony z tego faktu :)

 

Czy mozna ustawic HT na 600 i HTT na 300, co dałoby HT900?

Pracowałoby stabilnie?

 

PS. Czy A64 venice ma odblokowany mnoznik tez w góre?

Możesz ustawić tak, że będzie HT900 i mniej. To nawet nie wpływa znacząco na wydajność.

Mnożniki w górę są zablokowane.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

u mnie na sempronie wpływało całkiem bardzo te HT. jak było na 900 to było gites, a jak 750 to zwał, prawie 1000pkt w 3dmarku mniej.

 

u mnie na sempronie wpływało całkiem bardzo te HT. jak było na 900 to było gites, a jak 750 to zwał, prawie 1000pkt w 3dmarku mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos chyba z czujnikiem temperatury, jade na zwyklym boxowym coolerze, a w idle procesor osiaga tem w okolicy 28-30 st.C (mam zdjety bok budy), to juz chipset plyty bardziej mi sie grzeje. Czy to normalne temperatury na takim chlodzeniu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos chyba z czujnikiem temperatury, jade na zwyklym boxowym coolerze, a w idle procesor osiaga tem w okolicy 28-30 st.C (mam zdjety bok budy), to juz chipset plyty bardziej mi sie grzeje. Czy to normalne temperatury na takim chlodzeniu?!

Normalne. Ja mam więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie sa za niskie? Po co kupowac Freezera 64, jesli tu mam takie fajne temperaturki :> Oczywiscie mowie tu o temperaturach na procesorze nie kreconym prawie wcale - 2000MHz.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Ale czy nie sa za niskie? Po co kupowac Freezera 64, jesli tu mam takie fajne temperaturki :> Oczywiscie mowie tu o temperaturach na procesorze nie kreconym prawie wcale - 2000MHz.

Jest sens, np dla ciszy, freezera mozesz zapuścic na 7V i jest gites majones.

 

który bios jest najlepszy dla tej mobo?

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas siedze na OCWB 2 i narazie nie planuje go zmienić. Na nowych wariowal mi program od zarządzania CnQ, oraz mialem bardziej agresywne timingi co bardzo nie spodobalo sie moim twinmosa.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

no a na OCWB2 działa 1T dla pamieci??

 

No za pare minut pojade po tą płytke, zobaczymy co pokaze mój procek.

 

A mozna zrobic Vmoda w ten sposób zeby przylutować kabelek z kabla siecowgo, łącząc te dwa punkciki?? Bo oprucz teo grafitowego to nie mam innego lakieru, a szkoda mi 20zł wydawać, bo mam teraz inne wydatki.

A tak to bym se przylutował i gitess majoness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się do tej mobo napisać taki programik, za pomocą którego możnaby zmieniać napięcie CPUFan? Czyli zmieniać szybkość obracania się wentylatora na procku? Umiałby ktoś z tego forum zrobić takie coś? W biosie mogłoby też być takie coś. Jestem bardzo ciekawy, czy można taki programik napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Pewnie, że można je zafiksować lutownicą. Tylko gorzej potem z usunięciem. Ja mam obydwa mody zrobione lutownicą i jest "gites majonez" a bios dla mnie najlepszy to 1.80 seryjny.

 

pzdr

Kolejna moc pytań:

1.Które to HT: CPU-NB Link Speed czy NB-SB Link Speed?

2.Czy ten seryjny bios 1,8 działa na htt300??

3.U mnie na grafie PCI są zwisy podczas instalacji windows xp, u was tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się do tej mobo napisać taki programik, za pomocą którego możnaby zmieniać napięcie CPUFan? Czyli zmieniać szybkość obracania się wentylatora na procku? Umiałby ktoś z tego forum zrobić takie coś? W biosie mogłoby też być takie coś. Jestem bardzo ciekawy, czy można taki programik napisać.

Niestety na tej płycie nie można zmieniac napięcia wiatraczków. Także ubolewam z tego powodu :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moc pytań:

1.Które to HT: CPU-NB Link Speed czy NB-SB Link Speed?

2.Czy ten seryjny bios 1,8 działa na htt300??

ad 1. HTT=CPU-NB speed naturalnie

ad 2. U mnie działa na 315, ale na 300 przyznam nie sprawdzałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

sciągnełem bios ocwb beta5 i on ma tylko htt do 300!! :lol:

Który ma do 400?? mój proc lata na 1,45 htt300 no problem, a przydałoby sie wiecej :D a zwłaszcza ze zaraz robie vmodda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariush190 , poczytaj sobie wstecz temat i FAQ, bo zadajesz pytania, na które były udzielane odpowiedzi już dziesiątki razy... Jak tak wszyscy będą robić, jak TY to z tematu zrobi się śmietnik!!! Trochę trzeba poszukać, a nie zaraz na talerzu mieć podane.... To tak, jak w życiu. Jak nie zapracujesz, to nie zarobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. HTT=CPU-NB speed naturalnie

ad 2. U mnie działa na 315, ale na 300 przyznam nie sprawdzałem ;]

Ja wczoraj zainstalowałem Własnie 1,80 i u mnie działa beznadziejnie :cry: . Na 1.50 komp chodził cały czas na HTT 274MHz nie było zadnych zwisów ani restartów. Myslałem ze po zainstalowaniu 1.80 bede mógł cos poszalec ponad te 274 a tu nic. Na 250 po chwili wywala system i sie komp restartuje teraz działam na standartowych ustawieniach :mur:

Teraz mam pytanie, który BIOS powinien sprobowac zainstalowac??? Z HTT do 300MHz?? Czy probowac jakis OCWB czy raczej firmowy?? No i najlepiej zeby była wersja flashowana spod windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprobuje z tym 1.90, chociaz nie ukrywam ze 285 raczej nie jest wynikiem satysfakcjonujacym. Ale z tymi biosami to jest chyba tak ze u kazdego inaczej działaja. Raz na nim mozna wyciaganac ponad 300 a u mnie tylko na stock dobrze chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najlepiej chodzilo na ocwb1 (2 nie probowalem) i tam wyciagalem 305fsb stabilnie 1,45v (ograniczone przez proc a nie plyte)

potem wgralem 1,8 i tragedia.. wieszal sie co jakis czas..nawet jak nie byl za bardzo podkrecony a i podkrecac sie go za bardzo nie dalo bo juz na 270 problemy robil:/

potem wrocilem do 1,6 ale co go probowalem podkrecic to komp nie wstawal wiec teraz mam 1,5 i popularne 274 przy napieciu 1,3v i wiecej nie trzeba mi do szczescia

Takze proponuje ocwb1 jedno co wkurza w tym biosie to coldbooty na innych biosach nie mialem, ale to raczej byla wina wysokiego fsb (tak powyzej 280-290 dlatego pewnie byla blokada na 274)

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem OCWB 7 i chodzi na HTT270. Ale mam dosc dziwny problem gdy ustawie pamieci na 133mhz to komp wogole nie wstaje, dopiero musze podniesc na 166 zeby sie uruchomił a dalsze oc procka chyba blokuja mi ramy. Czy trzeba zminiac jakies parametry w biosie zeby ruszył z tych 133??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem OCWB 7 i chodzi na HTT270. Ale mam dosc dziwny problem gdy ustawie pamieci na 133mhz to komp wogole nie wstaje, dopiero musze podniesc na 166 zeby sie uruchomił a dalsze oc procka chyba blokuja mi ramy. Czy trzeba zminiac jakies parametry w biosie zeby ruszył z tych 133??

Poustawiaj samemu timingi pamięci. Niższe taktowanie może spodować, że timingi pamięci ustawią się zgodnie z SPD ale niekoniecznie mimo niższego taktowania pamięci będą działały na takich timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem i nic to nie daje. Wogole zauważyłem dziwna rzecz ze jak ustawie HTT powyzej 275-280 to komp albo sie wogole nie właczy albo sie restartuje po jakies chwili. Raczej nie jest to wina procka bo nawet po ustawieniu mnoznika na 8x i HTT na 300MHz komp wogole nie wstał.

No i teraz wogole pamieci dziwnie działaja bo szyna ma 178MHz.

Dlatego czeka mnie chyba kolejny flash biosu.

Czy juz ktos testował wersje P2.10?? Czy ma ona HTT do 300??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...