Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Rozmawiałem z kimkoma znajomymi którzy mieli styczność z tą płytą główną i według nich to kiepski produkt. Najwięcej problemów zrzucają na AGP na karcie. Ponoć nie ma 100% pewności że karta będzie na niej działać a jeśli już będzie to może tylko chodzić tyle o ile a o grze można zapomnieć. Czy to prawda? Zdarzają się takie problemy?

 

Jestem po lekturze FAQ o tej płycie także nie wysyłajcie mnie tam :lol2:

 

Jednym słowem, czy to co mam w podpisie, będzie dobrze chodziło mi z nowym ASRockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 cze 2006, 14:14' post='2173267']

Rozmawiałem z kimkoma znajomymi którzy mieli styczność z tą płytą główną i według nich to kiepski produkt. Najwięcej problemów zrzucają na AGP na karcie. Ponoć nie ma 100% pewności że karta będzie na niej działać a jeśli już będzie to może tylko chodzić tyle o ile a o grze można zapomnieć. Czy to prawda? Zdarzają się takie problemy?

 

Jestem po lekturze FAQ o tej płycie także nie wysyłajcie mnie tam :lol2:

 

Jednym słowem, czy to co mam w podpisie, będzie dobrze chodziło mi z nowym ASRockiem?

Koleś co ty za herezje głosisz 0.o u mnie jest tak samo dobrze jak na starym i królewskim mobo jakim było 7N400 Pro 2 no może czasami zdarzy się jakiś freez na razie jeden od tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Koleś co ty za herezje głosisz 0.o

Jaką herezje?

 

Informacje dostałem od wmiare wiarygodnej osoby także narmalnie w świecie chce to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No ja mialem 6600 na agp i dzialal pod slotem agp na tej plycie, teraz mam to co w podpisie i tez dziala, pamieci tez dzialaja, wszystko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do pytania o wydajnosc kart na AGP na tej plycie to ja jak ja kupowalem mialem jeszcze R9500PRO i chodzil bardzo dobrze, ale teraz mam wlasne pytanie ;), wiec tak, chodzi o OC ATHLONA 3000 venice : mam teraz ustawione FSB 290 na biosie 2.10, ale juz wiecej nie za bardzo chce isc, nie wiem czego to wina, plyty czy procesora, pamieci mam teraz na ustawione na 200:133 wiec to nie ich wina, a czy procesora nie moge stwierdzic bo nie moge zmniejszyc mnoznika, jak ustawie nizszy mnoznik np. 8x to mi windows nie wstaje, nie wiem czego to wina, da sie ten problem jakos rozwiazac?, na biosie 1.9 jest to samo, prosze o jakas rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma 100% pewności że karta będzie na niej działać a jeśli już będzie to może tylko chodzić tyle o ile a o grze można zapomnieć.

Dobra bzdura. Miałem na niej Rive TNT2, Radeona 9550 i GF6600 i jakośc wszystko śmigało jak trzeba.

 

Może twoi znajomi nie potrafią porządnie zainstalować sterowników...

 

mam teraz ustawione FSB 290 na biosie 2.10, ale juz wiecej nie za bardzo chce isc, nie wiem czego to wina, plyty czy procesora, pamieci mam teraz na ustawione na 200:133 wiec to nie ich wina,

CPU-->NB lin speed

 

Ile ustawiłeś?

 

Sprawdź na biosie P1.80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twoi znajomi nie potrafią porządnie zainstalować sterowników...

... tych od agp

 

 

Obecnie śmigam na mx 400 pro, wczesniej mialem 9800 pro. Zero problemow.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-->NB lin speed

 

Ile ustawiłeś?

 

Sprawdź na biosie P1.80

CPU-->NB oraz NB-->SB sa ustawione na 600, czyli wychodzi 870MHz przy 290, to jeszcze jest spory zapas.. bios sprawdze moze za chwile, jak tylko znajde plyte startowa ;)

 

edit: dobra, sciagnalem sobie 1.80 windowsowa wersje, zaraz zobacze czy cos sie zmienia na lepsze :)

 

edit2: sprawdzilem i na biosie 1.80 jest to samo, mnoznik ponizej 9x i windows sie nie laduje

Edytowane przez mordka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conajmniej dziwne, u mnie z mnoznikami tez dziwnie (+ dziala,- nie dziala)

9+(std)

8+

7-

6-

5+

4+

nizej nie sprawdzalem

 

PS. Czy wy tez macie takie dziwne dzwieki po zwiekszeniu volume na max ? czy komus sie udalo je wyeliminowac, jakby jakies zaklocenie, przebicia. Cholera wie od czego, creative 5.1 napewno sprawne.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 9 cze 2006, 14:14' post='2173267']

Rozmawiałem z kimkoma znajomymi którzy mieli styczność z tą płytą główną i według nich to kiepski produkt. Najwięcej problemów zrzucają na AGP na karcie. Ponoć nie ma 100% pewności że karta będzie na niej działać a jeśli już będzie to może tylko chodzić tyle o ile a o grze można zapomnieć. Czy to prawda? Zdarzają się takie problemy?

 

Jestem po lekturze FAQ o tej płycie także nie wysyłajcie mnie tam :lol2:

 

Jednym słowem, czy to co mam w podpisie, będzie dobrze chodziło mi z nowym ASRockiem?

Miałem Radeona 9700Pro na AGP i chodziło bez problemów. Mam teraz to co w podpisie i również jest GITarka :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

heh, u mnie na GF MX400 chodzi teraz.

Koniec juz co u kogo chodzi, wiadomo ze AGP jest dobre, pci-e tez.

 

U mnie HTT350 na biosie OCWB2

Tylko ten bios ma jedną wade, jak podkręcam to w biosie wyswietla standardową predkosc procka (1800mhz) ale po załadowaniu windy cpu-z wskazuje dobrą :)

Teraz suszy sie Vmodd, zrobiłem lakierem grafitowy do odnowy sciezek. Mam nadzieje ze zadziała, jak nie to lutownica :D

A czy wy scieraliscie jakos delikatnie te punkciki przed malowaniem?

Aha i czy macie jakis program co pokazuje napiecie dla pamieci?

I zeby Vmodd na pamieci działał to memory voltage ma byc ustawione na auto? czy jak.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy macie jakis program co pokazuje napiecie dla pamieci?

I zeby Vmodd na pamieci działał to memory voltage ma byc ustawione na auto? czy jak.

 

Pozdr.

 

Program: najlepszy jest mierniczek :)

napiecie ma byc auto z teog cie sie orientuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..) PS. Czy wy tez macie takie dziwne dzwieki po zwiekszeniu volume na max ? czy komus sie udalo je wyeliminowac, jakby jakies zaklocenie, przebicia. Cholera wie od czego, creative 5.1 napewno sprawne.

Sprawdzałem to zaraz po złożeniu płyty. Słuchałem ciszy przy ustawieniach głośników i integry na max. Na Line-out i na wyjściu słuchawkowym "elegancka" cisza. Żadnych dźwięków, buczenia, itp.

Jakiś czas później ze zdziwieniemn odkryłem, że coś buczy. Winny był kabel audio od magnetowidu (używam go jako tunera TV na kompie) podłączony do line-in. Po wyjęciu kabelka buczenie ustaje. Kabelek to taka samoróbka. Nie wiem czy to wina kableka, czy gniazda Line-in. Pewnie kabel.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to zaraz po złożeniu płyty. Słuchałem ciszy przy ustawieniach głośników i integry na max. Na Line-out i na wyjściu słuchawkowym "elegancka" cisza. Żadnych dźwięków, buczenia, itp.

Jakiś czas później ze zdziwieniemn odkryłem, że coś buczy. Winny był kabel audio od magnetowidu (używam go jako tunera TV na kompie) podłączony do line-in. Po wyjęciu kabelka buczenie ustaje. Kabelek to taka samoróbka. Nie wiem czy to wina kableka, czy gniazda Line-in. Pewnie kabel.

Nie jestescie sami, tez mam przesluchy z tunera tv. Jest to o tyle uciazliwe, ze na glosnika 5.1 caly ten niechciany efetk poteguje suboofer, poniwaz nawet przy srednich basach w tle wystepuja uciazliwy poglos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestescie sami, tez mam przesluchy z tunera tv. Jest to o tyle uciazliwe, ze na glosnika 5.1 caly ten niechciany efetk poteguje suboofer, poniwaz nawet przy srednich basach w tle wystepuja uciazliwy poglos.

Ja nic takiego nie mam B) może to zasługa osobnej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie mam B) może to zasługa osobnej karty dźwiękowej.

Zapewne tak :)

 

Widze po sygnaturze, ze masz wgrany bios 2.10 - jak on sie sprawuje w porownaniu do poprzedniego 1.9? Warto go wgrywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak warto znikły już w 100% problemy z cold botami i na razie tylko jeden freez w porównaniu z starym :) no i mniejsze problemy z 1T wywala mi się tylko przy flashu na razie 2T może następny bios będzie lepszy (chodzi mi o 1T).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprzet jak w podpisie i nastepujący problem-dylemat;

Czy kontroler od SATA2 moze uszkadzać lub powodowac powstawanie bad sektorów na dysku twardym ? Mam juz 3 dysk podpiety pod SATA2 i po jakims czasie pojawiają się na nim sektory relokowane a później same bad sektory jak również występują padania dysku (elektroniki) tak po prostu . Obecnie mam juz 10 sektorów relokowanych. 2 dysk identyczny podpięty pod SATA1 nie ma takich problemów.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o resztę atrybutów. Nie jestem specem od tego, ale

na pierwszy ogień atrybut C7 - Ultra ATA CRC Error Rate. Pokazuje błędy w transmisji między dyskiem, a mobo. Może jej wywoływać niestabilny zasilacz (napięcia), kabelek sygnałowy, a na końcu elektronika dysku.

Czasami takie kwiatki mogą wywoływać tuneryTV.

Narastająca ilość błędów może doprowadzić do tego, że dysk będzie ci zaznaczał bad sektory, chociaż fizycznie będą sprawne

 

Sam jestem po wymianie mojego Samsunga. Pierwszy poadł po 2 tygodniach. Tyle, że u mnie było uszkodzenie mechaniki. Jako że był nowy, codziennie obserwowałem SMART. Cały czas wyglądał OK. Komp chodzi 24/7. Któregoś dnia wyłączyłem go na 15min. I potem już dysk nie chciał odpalić. Tak jakby nie mógł rozkręcić talerzy. I nawet nie mogłem obejrzeć SMART, bo mobo przestała go wykrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...