Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Kvaz! faktycznie - na P1.80 jakby lepiej :-) dzięki :-), widziałem twojego screen-a z CPU-Z itd. - pytanie - czym chłodzisz chipset? ja mam cały czas około 38 stopni :/ procek przeważnie chłodniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawels powinieneś obydwa radiatory zdjąć, starą pastę usunąć i nałożyć ArcticSilver5, bo jak wiadomo jest tam jakaś silikonówka marnej jakości i nie zawsze dobrze nałożona.

Dodatkowo powinieneś mieć wentylowaną obudowę.

Jak masz kasę możesz kupić również niebieskiego Zalmana na chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż chyba zatem czeka mnie złożenie od nowa kompa :) nie wiem jak tu ale na abicie nf7-s jak temperatura chip-a przekraczała 33-34 stopnie to działy się jaja, dzięki za sugestię:)

pozdro

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Advan ma 100% racje ja osobiscie tez zainwestowałem w blue zalman a ten duzy seryjny radioator przełozylem SB tym samym wywalajac ten zloty kawałek blaszki a pasta to rzecz jasna AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawels powinieneś obydwa radiatory zdjąć, starą pastę usunąć i nałożyć ArcticSilver5, bo jak wiadomo jest tam jakaś silikonówka marnej jakości i nie zawsze dobrze nałożona.

Dodatkowo powinieneś mieć wentylowaną obudowę.

Jak masz kasę możesz kupić również niebieskiego Zalmana na chipset.

Raczej: "zawsze źle nałożona" <_<

 

Jeżeli chipset ma wymiary ok 2cm X 2cm a pasty pod radiatorem jest max tyle co wielkość monety pięciogroszowej lub nawet dwógroszowej to nie jest odprowadzane równomiernie ciepło z całej powierzchni chipsetu . Poza tym pasta którą dają fabrycznie na chipsety to jakiś marny silikon .

 

Najlepiej kupić niebieskiego zalmana i przesmarować dobrą pastą , to efektem będzie spadek temperatury o ok 8-10*C !!

 

Ja wczoraj powalczyłem z chłodzeniem na procku : przesmarowałem go na nowo cieniutką warstwą AS5 , cały radiator został gruntownie wymyty i po jego zainstalowaniu na procku zamontowałem dodatkowy wentyl 8x8cm który wyciąga powietrze z freezera w stronę tylnej ścianki na której jest wentyl 12x12cm . Efektem był natychmiastowy spadek temperatury o 4*C , a zapewne jeszcze minimalnie spadnie jak się pasta wygrzeje . Wcześniej przy normalnej pracy temp. dochodziła do ok 37-38*C , a teraz ma 33-34*C , natomiast przy największym obciążeniu widziałem 41*C . Procesor pracuje jak w sigu , czyli 9x300 / 1,525V więc jak dla mnie całkiem żeśko .

 

Ostatnio testowałem jak się będzie zachowywać na biosie OCWB2 i muszę niestety stwierdzić że tragicznie się na nim pracuje .

Najgorszy syf na tym biosie to jakieś samoistne restarty kompa . Siedzę sobie na necie i piszę posta ,a tu nagle winda się zamyka i komp restartuje :blink: myślałem że to może wina ustawień , ale wszystko było w porządku . Później ta kwestia pojawiła się jeszcze dwa razy , więc zmieniłem spowrotem na OCWB1 i restarty się zakończyły <_< .

 

 

Możecie napisać czy udało wam się uruchomić kompa na którymś z biosów 1.80 lub 2.10 przy ustawieniach procka 9x300 , bo niewiem czy wogóle się zabierać za takie testowanie , żeby się nie wkurzać niepotrzebnie że niedziała .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać czy udało wam się uruchomić kompa na którymś z biosów 1.80 lub 2.10 przy ustawieniach procka 9x300 , bo niewiem czy wogóle się zabierać za takie testowanie , żeby się nie wkurzać niepotrzebnie że niedziała .

NIe dalej jak 2,3 strony temu pisałem o tym. 300x9 odpala się na obu biosach. Z tym, że na 1.80 jest stabilne a na 2.10 nie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma jak motywacja Forumowiczów - wypierniczyłem to srebrne coś wstawiając zalmana - miałem ze starej płyty :-) posmarowałem AS5, szkoda że tego żółtego nie mogę podmienić na coś innego - grafa AGP i temperaturka chipsetu 8 stopni w dół :D jeszcze w środku wsadziłem wentyl 120mm@7V i jest chłodno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawels

Prawidłowo powinieneś ten srebny radiator zamontować w miejsce tego "żółtego" (tylko nie wiem czy wejdzie jak masz grafę na AGP-ewentualnie można przerobić), a w miejsce tego srebnego dać zalmana.

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic z tego - mam grubą 6800 na AGP - musiałbym większość żeberek wyciąć - nic to - został żółty tylko z AS5 pod spodem :) może jak się przesiądę na PCIEx to coś wykombinuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawels> Pewnie że możesz podmienić na coś innego , ale musisz zprawdzić jakie jest PCB w tym rogu który nachodzi nad SB i odpowiednio zmodyfikować radiator .

 

Ja u znajomego ostatnio montowałem tą płytę i Radka 9550 ( Gigabyte 128Mb ) . Założyłem mu ten srebrny radiator z NB i odgiąłem tylko dwa żeberka , żeby nie dotykały do kości pamięci która wchodzi pomiędzy żeberka i wszystko się ładnie wkomponowało . Jeżeli masz na tym rogu karty jakiś kondensator to będzie z tym więcej zabawy w odbinanie żeberek , ale wszystko da się zrobić . W jednym przypadku kumpel kupił dwa niebieskie zalmany i na tym który zamontował na SB musiał usunąć trzy żeberka i kilka lekko wygiąć , ale grafa z takim właśnie kondensatoram na rogu , po takiej operacji wlazła bezproblemowo .

 

 

Pozdrawiam

 

pawels> Zrób fotkę grafy nad SB to coś się wymyśli ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kvaz! faktycznie - na P1.80 jakby lepiej :-) dzięki :-), widziałem twojego screen-a z CPU-Z itd. - pytanie - czym chłodzisz chipset? ja mam cały czas około 38 stopni :/ procek przeważnie chłodniejszy....

 

Przypominam że chipsety nie mają czujników temperatury. Czujnik "płyta główna" znajduje się w okolicach AGP, a niska temperatura na nim jest efektem dobrze wentylowanej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic z tego - mam grubą 6800 na AGP - musiałbym większość żeberek wyciąć - nic to - został żółty tylko z AS5 pod spodem :) może jak się przesiądę na PCIEx to coś wykombinuję :)

Tez uzywam grafy na AGP (GF 6600GT) i problem chlodzenia SB rozwiazalem w taki sposob:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Delikatna zabawa z imadelkiem i po problemie. Mysle, ze Twoja karta nie ma wiekszych kondensatorow. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy ten Zalman niebieski jest duzo wydajniejszy od tego srebrnego radiatora co jest w standardzie??

Ile temp spadnie?? 10-15*C?? bo jak mniej to nie widze sensu kupowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten Zalman niebieski jest duzo wydajniejszy od tego srebrnego radiatora co jest w standardzie??

Ile temp spadnie?? 10-15*C?? bo jak mniej to nie widze sensu kupowania.

Na 10-15 stopni C nie możesz absolutnie liczyć, w zamianie chodzi raczej o to, by wstawić srebrny w miejsce tego niskiego standardowego, a Zalmana na miejsce srebrnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe dalej jak 2,3 strony temu pisałem o tym. 300x9 odpala się na obu biosach. Z tym, że na 1.80 jest stabilne a na 2.10 nie.

 

pzdr

 

Witam

 

Faktycznie na 1.80 blokady niema i 9x300 pracuje bezproblemowo . Wydajnośc w evereście minimalnie wyższa ( ok 150Mb odczyt / 80Mb zapis / 0,3ns Czas oczekiwania ) .

 

Recal1982 > O coś takiego właśnie Mi chodziło !! Jeżeli grafa jest na AGP i ma jakieś kondensatory na tym rogu nad radiatorem , to należy tak powyginać żeberka , aby weszła .

 

Oj te upały coś zaczynają nieźle działać i muszę bardziej odkręcać wentylatory , żeby temperatura była na tym samym poziomie co wcześniej na skręconych do cichego poziomu wentylatorach <_< . Naszczęście temperaturki nadal mam na niskim poziomie , więc jest OK .

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edited By Kencho-1 :

 

mariush190 > 10-15*C to może być tylko różnica pomiędzy standardowym chłodzeniem bez zmiany pasty i w słabo wentylowanej budzie , a niebieskim zalmanem na AS5 , w dobrze wentylowanej budzie .

 

Ja mam na NB niebieskiego zalmana ze wspomaganiem ( 4x4cm ) i aktualnie jego temp to 37*C ( pomiar z czujnika w panelu chiefteca ) . Natomiast na standardzie byłoby zapewne ok 55*C .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Na 10-15 stopni C nie możesz absolutnie liczyć, w zamianie chodzi raczej o to, by wstawić srebrny w miejsce tego niskiego standardowego, a Zalmana na miejsce srebrnego...

U mnie teraz jak komp jest w budzie (wczesniej nie był) to mozna sie prawie sparzyc o chipsety.

Chyba zrobie sobie bloczek na NB a na SB walne tego srebrnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam ta plyte i nie moge robic modow bo to nie moja plyta ale jestem zalamany i te fsb 274 to porazka totalna zwlaszcza ze mam selekcjonowanego proca i pamieci bh-6! normalnie full załamka! moze jakis biosik by mi cos pomogl, ale jak mam go zmienic skoro nawet niemam stacji dyskietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj biosy modowane OCWB lub oficjalne od 1.70 do 2.10 (w nich nie ma blokady FSB)

 

po drugie mozesz je zainstalowac pod windowsem (te oficjalne), no i na przyszlosc polecam poczytac topic, a nie zadawac pytania o rzeczy, ktore byly walkowane juz troche czasu

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam ta plyte i nie moge robic modow bo to nie moja plyta ale jestem zalamany i te fsb 274 to porazka totalna zwlaszcza ze mam selekcjonowanego proca i pamieci bh-6! normalnie full załamka! moze jakis biosik by mi cos pomogl, ale jak mam go zmienic skoro nawet niemam stacji dyskietek

 

Na dzień dzisiejszy proponuję bios 1.80 .

 

Niestety z pamięciami to nie powalczysz bo przy ustawieniu w biosie na High jest 2,7V . Jeżeli nie możesz ingerować w płytę to zostaje jedynie "OCZ DDR BOOSTER" , ale on się często sypie z tą płytą i jest ciężko dostępny .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak dla mnie to P2,10 jest OK, nie ma blokady, HTT340 smiga!!! Vmoddy grają, wiec jest gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tej plycie ustawic, zeby ram dzialal w dualu??? Mam dwie osci hynix d43 (2x512) i po wlozeniu obydwu do czarnych albo niebieskich slotow komputer pokazuje podczas wlaczania single chanel mode :? A czy moze to jest wina tego, ze jedna kosc jest dwustronna a druga jednostronna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czy na tej mobo trzeba cos ustawic zeby PCI-E działał? BO kurde nie chce mi sie wierzyc ze mów x550 XT tak poprostu umarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh szukam miesiącami dobrej płyty i to chyba to... mam GF6600 GT AGP, do tego chce kupić AMD 64 3200+ i 1GB ramu od Kingstona... czy to jest dobry wybór do tego zestawu, dla zwykłego użytkownika, który nie jest zainteresowany o/c? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pytanie niezbyt związane z mobo:

 

Mój A64 na 2800mhz ma w stress prime 45*C i wywala błędy, jak załoze WC i bedziemiał o 10*C mniej to nie bedzie wywalał errorów, albo bedzie ich mniej? Bo podobno jak procek ma chłodniej to robi wiecej MHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...