Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Niech &$@&%$&%^ k3w46537643 JA w783845234653274^&%&&^@$%&@$

 

 

KUU@*^#%@&^$#&@#$ !!!!!!!!!!

 

Sorki :D

 

Wiecie co było przyczyną? TAK TO CO BYŁO PISANE WYŻEJ - C&Q !!!

 

Wyłączyłem i jak ręką odjął - komp teraz chodzi na 325*8 , zobaczę czy pójdzie dalej ;) ale to za pewien czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Próbowałem sprawdzic stabilność w SPI 8M ale na 6 przebiegu program wywalił error. Sprawdzałem w 939calc - pamiątki były na 216 Mhz (433) i CL 2 :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C'n'Q obniza mnoznik. Podam na swoim przykladzie:

Mam krecone na 8x300=2400@1,375

C'n'Q obniza mnoznik na 4x i vcore na 1,1v - 4x300=1200mhz, a standardowo magistrala jest 200 !!!!, wiec proc moze dawac na 4x200@1,1v ale na 4x300 juz nie musi dawac rady i dlatego mozecie miec zwiechy przy c'n'q. Ja uzywam Rmclock i daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosach OCWb C&Q jest automatycznie wyłączane tak jakby to było jakąś przeszkodą w OC, dlatego akysz demonie!! (C&Q)!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

C'n'Q obniza mnoznik. Podam na swoim przykladzie:

Mam krecone na 8x300=2400@1,375

C'n'Q obniza mnoznik na 4x i vcore na 1,1v - 4x300=1200mhz, a standardowo magistrala jest 200 !!!!, wiec proc moze dawac na 4x200@1,1v ale na 4x300 juz nie musi dawac rady i dlatego mozecie miec zwiechy przy c'n'q. Ja uzywam Rmclock i daje rade.

Ja wyłączę C&Q i próbuję włączyć Rmclock to mnie wywala (domyślnie mam włączone jak chodzi na 260x9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sprawdzic stabilność w SPI 8M ale na 6 przebiegu program wywalił error. Sprawdzałem w 939calc - pamiątki były na 216 Mhz (433) i CL 2 :D :D

SPi ci sie wywala najpradopodobniej przez pamieci. Zlozuj timingi. Bo jak byłaby to iwna proca to miałbys pewnie reset/freez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davvid a powiedz mi jedno bo ustawiłem proca na 2600mhz i winda chodzi lajcik ale jak chce zrobić superpi to pisze not exact in round albo error in coś tam, to pamięci czy proc?? Bo wtedy nie miałem resetów czy zwiech tylko własnie to pisało, jak to jest??

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci pewnie.

Ogólnie z tego co zaobserwowałem to jest tak. Jeśli SPI wywali error (np not exact in round...) to najczesciej błąd pamięci. Jak w czasie testu bedzie zwiecha/freez lub reset to zwykle wina proca.

 

A wogóle to do testowania proca puszcza sie sp2k4 lub s&m, a nie spi.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci pewnie.

Ogólnie z tego co zaobserwowałem to jest tak. Jeśli SPI wywali error (np not exact in round...) to najczesciej błąd pamięci. Jak w czasie testu bedzie zwiecha/freez lub reset to zwykle wina proca.

A jednak, no ale to dziwne bo przy HTT 325 pamięci miałem na 216 i wywalały błąd a kiedyś miałem je na HTT 270 i wtedy były na 220 i nie wywalały sie :blink:

 

A wogóle to do testowania proca puszcza sie sp2k4 lub s&m, a nie spi.

Albo 3D mark 01 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak, no ale to dziwne bo przy HTT 325 pamięci miałem na 216 i wywalały błąd a kiedyś miałem je na HTT 270 i wtedy były na 220 i nie wywalały sie :blink:

Przy różnych dzielnikach płyta ustawia inne alphy. Im niższy div tym alphy są ostrzejsze.

 

Albo 3D mark 01 :wink:

Jak już to w pętli... jeden test nie wystarczy. Ale i tak imo lepiej to co podałem wczesniej. Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy różnych dzielnikach płyta ustawia inne alphy. Im niższy div tym alphy są ostrzejsze.

 

Jak już to w pętli... jeden test nie wystarczy. Ale i tak imo lepiej to co podałem wczesniej.

Czyli jeżeli mam słabe pamięci i nawet ustawie dzielnik 1:2 (ddr200) to może tak być że komp jest niestabilny przez pamięci? Co to są alphy?;]

 

p.s kto pyta, niebłądzi! :)

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo. dlatego od samego początku mam wyłączone C&Q i nie ma wtedy żadnych problemów.

A ja od początku jade na włączonym C&Q i wszystko działa ok. Nie ma to też wpływu na wyższe OC procka. To, czy ta funkcja będzie działać prawidłowo na podkręconym procku, zależy od apetytu na V naszego procesora. Jeśli jego OC nie wymaga podnoszenia napięcia, to będzie działał prawidłowo. Mi procek działa na 297x9 i 1.45V, więc nic dziwnego że wytrzymuje także 1485Mhz przy 1.1V. Są zresztą programy, dzięki którym możemy konfigurować funkcję C&Q dowolnie ustawiając napięcia i taktowania - możliwość podniesienia napięcia wyższego, niż 1.1V przy aktywnym C&Q, oraz ustawienie mnożnika :)

W przyszłym tygodniu dojdzie do mnie nowy zakup - San Diego. Ciekaw jestem, jak on będzie się sprawował ne naszej płycie.....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączenie C&Q pozwoliło przekroczyć HTT 284 :o ;] Dojechałem do 289 (2.6Ghz) na mnożniku 9x. Ale prockowi już było za mało papu i w biosie miałem przekłamania [; A na 8x nie wstawał na OCWB8 :mur: Nie ma co musze zrobić moda...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć przyczyne niestabilności htt powyżej 300mhz(chyba znalazłem) Dziwna sprawa, gdy dałem htt na 330 płyta włączyła się, system oczywiście też, zapuściłem Super Pi 32m i przez 30 minut było ok(błądów niebyło- poprostu przerwałem test), uruchomiłęm ponownie kompa i się niewłącza... wyłączyłem go, właczyłem jeszcze raz i się załącza! i dalej wszystko stabilne! i tak doszedłem narazie do 337mhz. I teraz pytanie. Czy to może być wina słabego zasilania? Próbowałęm też na Chieftec'u 360 ale jest to samo.

 

Czuje że w tej płycie drzemie moc, tylko coś ją zatrzymuje :D

post-117716-1155769383_thumb.jpg

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie dlatego chcę dojść do tego dlaczego tak się dzieje! Jakiś problem?...

problem w tym ze nie czytasz tematu !! juz nie jednemu zwracano uwage ze wszystko jest w tym temacie wystarczy poszukać!!

 

tak samo kiedy pytałeś o "alphy", znalazłem odp w kilkanaście sekund ale tobie oczywiście się nie chce

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanko, czy ktos z was zna jakiekolwiek opinie o najnowszej wersji tej plyty tzw VSATA? bo zastanawiam sie wlasnei nad zakupem albo tej o ktorej tutaj mowa albo wlasnie VSATA...jaki jest tam bios czy tez bedzie mozna na niej tak podkrecac procka jak na dual SATA?

 

z gory thx for help

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jeszcze niewiele osób zna i ma tą płyte więc nie zabardzo wiadomo cokolwiek na temat tej płyty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...