Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym ze nie czytasz tematu !! juz nie jednemu zwracano uwage ze wszystko jest w tym temacie wystarczy poszukać!!

 

tak samo kiedy pytałeś o "alphy", znalazłem odp w kilkanaście sekund ale tobie oczywiście się nie chce

Czytam. Tylko na mój problem niema odpowiedz. Podobne coldbooty miał(ma) Fredus. Spróbuje włączyć kompa położonego poziomo. ;]

 

update: u mnie położenie kompa poziomo nic niedaje.

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam. Tylko na mój problem niema odpowiedz. Podobne coldbooty miał(ma) Fredus. Spróbuje włączyć kompa położonego poziomo. ;]

to naprawde pomaga!! nie żartuje, a cold botów juz niemam :-P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magus

 

a juz masz sklep gdzie mozna VSTA kupic? z tego co wczesniej pisalem a udalo mi sie dowiedziec od asrocka to na ramach bedzie mozna dac o 0,1V wieksze napiecie czyli max 2,8V. nie wiem o Vcore nic. wlasnie doszedl do mnie X2 3800+ Toledo i czekam z wyborem plyty. Najlepiej jakby na OCW pojawil sie review to by wszystko niemal bylo jasne.

 

pzdr.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie dlatego chce poczekac. plyty maja sie pojawic w polsce w 33 tygodniu roku (czyli to jest juz ten tydzien) na zachodzie juz sie pojawila w paru sklepach. ja poczekam gora 2 tygodnie (chociaz jak patrze na tego X2 to mi sie serce kraje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie dlatego chce poczekac. plyty maja sie pojawic w polsce w 33 tygodniu roku (czyli to jest juz ten tydzien) na zachodzie juz sie pojawila w paru sklepach. ja poczekam gora 2 tygodnie (chociaz jak patrze na tego X2 to mi sie serce kraje :)

w acris.pl juz mozna zamowic bo juz sa w hurtowni, tyle ze nie ze stronki bo jeszcze nei wrzucili, trzeba bezposrednio zagadac do sprzedawcow;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumi kup tą płyte zobaczymy czy równie dobra co SATA 2 :-P

zamowilem plytke razem z a64 venice 3000 i freezerem 64 pro + ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC + kingston 1GB :) odbieram w poniedzialek, jak juz zloze to dam znac;0 mam nadzieje ze VSATA nie bedzie gorsza od dual sata bo sie zalamie z kekka :mur: :mur: :mur:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero w poniedzialek ajjjjjjjjjjjjjjjjj :)

no niestety, tez sie zawiodlem:( ale za pozno zamowiona nie da rady na jutro a pozniej weekand i w ogole...:/

 

 

tylko mam nadzieje ze pomozecie przy podkrecaniu, bo ostatni proc jakiego krecilem to byl PII 350...:(

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz kingstonow bo ja raz wzialem i mialy timingi betony. no nic sie nie dalo ruszyc zeby komp nie wariowal. tego samego dnia je wymienilem na twinmosy i do kazdego kompa co skladam daje twinmosy. u mnie chodza na timmingach: http://img20.imageshack.us/img20/7017/memch0.jpg

 

a w innych kompach jak skldalem na asrocku to na standardowych timmingach 2,5-3-3-8 szyly na jakies 225-230. maxa nie sprawdzalem bo nigdy HTT nie dawalem wiecej jak 280 z hakiem.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ciekaw jestem czy na VSATA jest większa regulacja vcore, bo do ku****y jasne mnie doprowadzi to 1,45v <_< Zostaje mi czekac na jakiegoś modowanego biosa, bo vid4 sie boje :-| niedaj boże coś uwale i bedzie dopiero :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz kingstonow bo ja raz wzialem i mialy timingi betony. no nic sie nie dalo ruszyc zeby komp nie wariowal. tego samego dnia je wymienilem na twinmosy i do kazdego kompa co skladam daje twinmosy. u mnie chodza na timmingach: http://img20.imageshack.us/img20/7017/memch0.jpg

 

a w innych kompach jak skldalem na asrocku to na standardowych timmingach 2,5-3-3-8 szyly na jakies 225-230. maxa nie sprawdzalem bo nigdy HTT nie dawalem wiecej jak 280 z hakiem.

wiesz mam juz 2 kingstony 256 i 512 takze wzialem go tylko dlatego zeby sie w miare mozliwosci nie pogryzl z nimi:/

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz kingstonow bo ja raz wzialem i mialy timingi betony. no nic sie nie dalo ruszyc zeby komp nie wariowal. tego samego dnia je wymienilem na twinmosy i do kazdego kompa co skladam daje twinmosy. u mnie chodza na timmingach: 2275899[/snapback]

Najbardziej ciekaw jestem czy na VSATA jest większa regulacja vcore, bo do ku****y jasne mnie doprowadzi to 1,45v <_< Zostaje mi czekac na jakiegoś modowanego biosa, bo vid4 sie boje :-| niedaj boże coś uwale i bedzie dopiero :unsure:
Ojj vid4 i sie boisz :blink: czego? przeca to banalne jest... Jak nie chces cyna to zrób lakierem, a tym zeby uwalic mobo to trzeba byc naprawde zdolnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj vid4 i sie boisz blink.gif czego? przeca to banalne jest... Jak nie chces cyna to zrób lakierem, a tym zeby uwalic mobo to trzeba byc naprawde zdolnym.

Tak, ale lakier też nie tani, a tak to raz dwa biosik wrzucasz i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak, ale lakier też nie tani, a tak to raz dwa biosik wrzucasz i już

Identyczne podejście jak ja - tez się boję że coś rozwalę a potem nikt mi za to kasy nie oddda.

 

EDIT:

A swoją drogą, jezeli płyta obsługuje a w biosie zablokowali to dlaczego jeszcze nikt tej blokady nie ściągnął? Przecież ta z HTT do 278 była w OCWBach ściagnięta (o ile dobrze pamiętam).

 

nie bierz kingstonow bo ja raz wzialem i mialy timingi betony. no nic sie nie dalo ruszyc zeby komp nie wariowal. tego samego dnia je wymienilem na twinmosy i do kazdego kompa co skladam daje twinmosy. u mnie chodza na timmingach: http://img20.imageshack.us/img20/7017/memch0.jpg

 

a w innych kompach jak skldalem na asrocku to na standardowych timmingach 2,5-3-3-8 szyly na jakies 225-230. maxa nie sprawdzalem bo nigdy HTT nie dawalem wiecej jak 280 z hakiem.

Potwierdzam to że twinmosy są dobre. U mnie idą na na taktowaniu 210-212 (420-424) i na CL 2 (reszta nawet 6-3-3) i żadnych porblemów nie ma. 2 kostki po 512 mb.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne podejście jak ja - tez się boję że coś rozwalę a potem nikt mi za to kasy nie oddda.

To z takim podejściem zapomnij o o/c...

Potwierdzam to że twinmosy są dobre. U mnie idą na na taktowaniu 210-212 (420-424) i na CL 2 (reszta nawet 6-3-3) i żadnych porblemów nie ma. 2 kostki po 512 mb.

Nowe twinmosy są słabe. Juz wiecej można osianac na goodramie/kingstonie

btw... te twoje twinmosy jakie maja oznaczenie na naklejce (tej z kosci)... chodzi mi o 4 ostatnie litery z pierwszej linijki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To z takim podejściem zapomnij o o/c...

Nowe twinmosy są słabe. Juz wiecej można osianac na goodramie/kingstonie

btw... te twoje twinmosy jakie maja oznaczenie na naklejce (tej z kosci)... chodzi mi o 4 ostatnie litery z pierwszej linijki?

Sorki ale nie każdego stać aby co trochę wymienic sprzęt i mieć takie sytuacje (przykładowo):

 

Ups ! Spaliłem procka za 2000 zł ! A co tam, jutro kupię nowego i to za 4000 zł....

 

Oznaczenie na jednej z kosci to CADT, jak w drugiej to nie wiem bo nie miała pudełka ale o ile dobrze pamiętam to tez takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie każdego stać aby co trochę wymienic sprzęt i mieć takie sytuacje

Mnie też na to nie stać... niestety

Rozumiem, że ktos moze nie chcieć lutować na mobo, bo np nie umie/nie ma doswiadczenia/sprzetu itd, ale jedno maźniecie pedzelkiem z lakierem chyba trudne nie jest <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD

Jak zrobisz moda vid4 moda lakierem, to jak nawet coś pójdzie nie tak, to lakier można zmyć i nie pozostanie po nim żaden ślad. Jak by przypadkiem padła płyta to dajesz ją na gwarancję... = nie tracisz kasy tylko trochę czasu ;)

[OT mode ON]A co do palenia sprzętu. Ostatnio chciałem włączyć kompa "na pająka" i przed włączeniem nie zauważyłem że grafika styka z obudową. Po włączeniu wentylatorki się właczyły, zatrzymały i nagle zaczęło śmierdzieć spalenizną. Wyłaczyłem wszystko. Myślałem, że grafa padła ;] Po godzinie wszystko wystartowało [; Chęć do O/C mi nie przeszła ;]][OT mode OFF]

BTW: Temp procka mi podskoczyła o 2* :mur: Teraz mam 44* w stresie... Tylko, że w pokoju mam 31* :mur: :|

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No dobra ale jaki to ma być dokładnie lakier (sory za miliardowe wałkowanie ale nie wiem) i gzie można dostać - tylko nie w sklepei elektronicznym bo nie mam takiego w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...