Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@Lukas

Lakier Przewodzący prąd "ELECTON 40 AC" ;] Kencho-1 pisał, że w sklepie elektronicznym... Ja nie kupowałem także nie wiem czy gdzie indziej można dostać [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, koszyk trzeba zdejmowac etc. pozatym niechce już maltretować tej płyty, na duet Venice+asrock pracowałem troche czasu i poco mam to zaprzepaścic, płacic za lakier 24 zł to już wole dozbierac do Epoxa :wink:

Pozdro

 

To z takim podejściem zapomnij o o/c...

A co to bez vid4 moda to już kręcic nie można?? Można i to całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I znowu: prosze zobaczyć mój ostatni wynik w sigu oraz w temacie o Venicach 3000+.... Można kręcić, i to z powodzeniem.

 

Eeee ludzie my tu odwrotnie gadamy - tam o płycie a tutaj o procku... coś tu nie gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee ludzie my tu odwrotnie gadamy - tam o płycie a tutaj o procku... coś tu nie gra icon_biggrin3.gif

Hehe też to zauważyłem :wink: jak admin wpadnie to dopiero bedzie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jezeli plytka obsluguje procki na rdzeniu ClawHammer, ktore std mialy 1,5v to przy oc +0,05 daje to 1,55v - zastanawia mnie tylko dlaczego chlopaki z ocworkbench tego nie wypatrzyli ?

 

Znalazlem 2 zmodowane biosy do naszej plytki by Pc-Treiber.Net Team

BIOS 04XX http://www.pc-treiber.net/datei_download_54.html

Changelog:

 

Kein Support durch ASRock. Keine Garantie oder Gewährleistung.

No Support by ASRock!

 

- DDR400 => DDR400

- HT Bugfix included

- Little other stuff

 

Tested.

 

Nothing Special, just another Bios and should be interessting for OC Fans.

Don`t blame us for strange ID, Text and so on.

Alpha Bios!

 

Kein offizielles Release, kein Superbios, kein großes Ding, einfach nur ein weiteres Bios.

 

2.20 ADV http://www.pc-treiber.net/datei_download_53.html

 

Some Settings changed by Pc-Treiber.Net Team:

 

Better FineTuning Optimal / FailSafe Settings

Some Improvements...but not tested yet.

 

No Support by ASRock.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ochotnicy testerzy mile widziani :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

To z takim podejściem zapomnij o o/c...

A co to bez vid4 moda to już kręcic nie można?? Można i to całkiem nieźle

 

Nie zrozumieliśmy sie. Chodzi mi o to marudzenie, że lakier za drogi, ze koszyk trzeba zdejmowac, ze uwale mobo przy tak banalnym modzie itd...

Takie jest własnie Wasze podejscie, wszystko chcielibyscie na tacy podane.

 

 

(...) to już wole dozbierac do Epoxa icon_wink3.gif

Pozdro

Tiaa ciekawe gdzie teraz kupisz jakiegos epoxa z serii 9npa3 Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

- Little other stuff

Co to może być.... może napięcie ! ( ;) )

 

Ja tam nie testuję, chociaż jak się okaze dobry to tez może zainstaluję (rym? ;) )...

 

 

Nie zrozumieliśmy sie. Chodzi mi o to marudzenie, że lakier za drogi, ze koszyk trzeba zdejmowac, ze uwale mobo przy tak banalnym modzie itd...

Takie jest własnie Wasze podejscie, wszystko chcielibyscie na tacy podane.

Tiaa ciekawe gdzie teraz kupisz jakiegos epoxa z serii 9npa3

Ja pisałem że lakier dorgi ale napisałem DLACZEGO dla mnie jest drogi - chcę kupić grafikę a co za tym idzie niestety "pozbywam sie" wszytskich funduszy. Bedę miał to moze kiedyś zrobię bo wclae tego nie wykluczałem. Mimo to wolałbym aby do tego czasu wyszeł jakiś bios z wyższym napięciem - zawsze to bezpieczniejszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa ciekawe gdzie teraz kupisz jakiegos epoxa z serii 9npa3

A co szukac to nie łaska?? wiem że 9NPA3Ultra cięzko znaleźć ale 9NPA3 SLI jest ciągle dostepna więc niema problemu

 

Słuchajcie, jezeli plytka obsluguje procki na rdzeniu ClawHammer, ktore std mialy 1,5v to przy oc +0,05 daje to 1,55v - zastanawia mnie tylko dlaczego chlopaki z ocworkbench tego nie wypatrzyli ?

No tez fakt :blink:

 

Znalazlem 2 zmodowane biosy do naszej plytki by Pc-Treiber.Net Team

 

BIOS 04XX http://www.pc-treiber.net/datei_download_54.html

Changelog:

 

Kein Support durch ASRock. Keine Garantie oder Gewährleistung.

No Support by ASRock!

 

- DDR400 => DDR400

- HT Bugfix included

- Little other stuff

 

Tested.

 

Nothing Special, just another Bios and should be interessting for OC Fans.

Don`t blame us for strange ID, Text and so on.

Alpha Bios!

W wolnym tłumaczeniu to bedzie chyba że ten bios będzie interesujący dla fanów OC :rolleyes:

 

Ja pisałem że lakier dorgi ale napisałem DLACZEGO dla mnie jest drogi - chcę kupić grafikę a co za tym idzie niestety "pozbywam sie" wszytskich funduszy. Bedę miał to moze kiedyś zrobię bo wclae tego nie wykluczałem. Mimo to wolałbym aby do tego czasu wyszeł jakiś bios z wyższym napięciem - zawsze to bezpieczniejszy sposób.

Mam to samo :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No tez fakt :blink:

Moze by im to zgłosić? Moze zrobią biosika z większa regulacją napięcia?

 

W wolnym tłumaczeniu to bedzie chyba że ten bios będzie interesujący dla fanów OC :rolleyes:

Kurde jakby nie mogli czegoś konkretnego napisać - np. maksymalne napiecie procka - 2V :lol:

 

Mam to samo :wink:

No i dlatego nie mozemy teraz tego zrobić :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z wykrywaniem dysku pod SATA II. Sprzęt jak w sygnaturce. Bios płyty głównej oryginalny nie zmieniany nigdy. Niby wgrywają się sterowniki do SATA II JMicron SATA2 z płytki dostarczonej razem z płytą główną, ale po przełączeniu na złącze SATA II nie widzi dysku. Zworki na moim dysku nie ma, co do ustawień w biosie to próbowałem, ale dla pewności prosiłbym o podanie jak ma być ustawione na SATA II (tryb pracy; z raid'em czy bez; itp.). Jeśli to wina biosu to na jaki najlepiej zmienić, wyczytałem, że polecają 1.50. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by im to zgłosić? Moze zrobią biosika z większa regulacją napięcia?

Tzn asrockowi??

 

Kurde jakby nie mogli czegoś konkretnego napisać - np. maksymalne napiecie procka - 2V icon_lol.gif

Hehe to liczba zgonów procków by podskoczyła masakrycznie bo wszyscy by swoim venicom dawali maxa :lol: :lol:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam wszystkich. Mam problem z wykrywaniem dysku pod SATA II. Sprzęt jak w sygnaturce. Bios płyty głównej oryginalny nie zmieniany nigdy. Niby wgrywają się sterowniki do SATA II JMicron SATA2 z płytki dostarczonej razem z płytą główną, ale po przełączeniu na złącze SATA II nie widzi dysku. Zworki na moim dysku nie ma, co do ustawień w biosie to próbowałem, ale dla pewności prosiłbym o podanie jak ma być ustawione na SATA II (tryb pracy; z raid'em czy bez; itp.). Jeśli to wina biosu to na jaki najlepiej zmienić, wyczytałem, że polecają 1.50. Pozdrawiam

Spróbuj może zainstalowac od razu pod złączem SATA II i w takim trybie w biosie - sterowniki najlepiej z neta w najnowszej wersji.

 

Tzn asrockowi??

I firmie i kolesią z ocworbencha co zrobili biosy OCWB. Tyle że do firmy do by się przydąło tak z 50 osob co wysyłałoby tak po kilka emaili :D moze by zareagowlai na taki ogolnopolski manifest :lol:

 

Hehe to liczba zgonów procków by podskoczyła masakrycznie bo wszyscy by swoim venicom dawali maxa :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

 

Ja tam bym dał maks 1.55V (no moze troszeczkę więcej.....)

 

A potem znowu troszeczkę.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alpha Bios" i "not tested yet" - póki co poczekam na jakieś sprawdzone wersje tych biosów... Chociaż z drugiej strony korci żeby spróbować - mam pod ręka drugą sztukę tego Asrocka, wiec można by sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmie i kolesią z ocworbencha co zrobili biosy OCWB. Tyle że do firmy do by się przydąło tak z 50 osob co wysyłałoby tak po kilka emaili icon_biggrin3.gif moze by zareagowlai na taki ogolnopolski manifest icon_lol.gif

Ty wiesz że to nie głupi pomysł..... :D Przecierz oni taki bios napewno mają w zasięgu ręki, wystarczy tylko zmodowac istniejący, bo płyta fizycznie może dać 1,55v tylko wystarczy to jakoś w biosie wyedytować, chyba sporo userów ma na forum ta płytei jakby tak zebrać ekipe i powysyłać maile do asrocka i OCWB :-P Albo dali jakieś specjalne warunki gwarancji że np. można zrobić sobie moda lakierem ale w przypadku uszkodzenia uznają gwarancje :lol:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ty wiesz że to nie głupi pomysł..... :D Przecierz oni taki bios napewno mają w zasięgu ręki, wystarczy tylko zmodowac istniejący, bo płyta fizycznie może dać 1,55v tylko wystarczy to jakoś w biosie wyedytować, chyba sporo userów ma na forum ta płytei jakby tak zebrać ekipe i powysyłać maile do asrocka i OCWB :-P Albo dali jakieś specjalne warunki gwarancji że np. można zrobić sobie moda lakierem ale w przypadku uszkodzenia uznają gwarancje :lol:

No to co? Zbieramy ekipę? Możnaby zrobić ogólną treść emaila i niech wszycy wysyłają. Albo nowy temat na forum - niech się ludzie dowiedzą o tym planie i przyłączają do akcji.

 

Teraz mówię już nie na żarty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alpha Bios" i "not tested yet" - póki co poczekam na jakieś sprawdzone wersje tych biosów... Chociaż z drugiej strony korci żeby spróbować - mam pod ręka drugą sztukę tego Asrocka, wiec można by sprawdzić...

No to dawaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Skipper9195

Nie no załamać sie można, 100% mi wlepili :mur: :mur: :mur: ehh..trudno ale pamietajcie to ja fredus :D a co do tej ekipy to trzeba bedzie reczywiscie jakąs treść ustalic i porozsyłac :-P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Może jakiś moderator zgodzi się na taki temat - "Akcja Bios DUAL-SATA2" ;) Wtedy można skombinowac tekst i masowo wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Napsiałem do sgj (pisał spis tematów odnośnie 939/754 itp.) może coś z tego wyjdzie... pożyjemy zobaczymy.

 

Oby bo może producent nie zostawi tego tak jeżeli dużo osób będize pisać prośby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Skipper9195

Niema co trzeba spróbowac, zobaczymy co z tego wyjdzie :-P Lukas ty tam masz wtyki u adminów to pogadaj z nimi :lol: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Taaa ja mam wtyki - 20% i wtyki. A te 20% to przez własną głupote :mur: i niewiedzę :mur: .

 

Zarejestrowałem się na forum Guru 3D i spytałem czy znają jakiś bios z napieciem powyżej 1.45V. Pozyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Asrockowcy. Od wczoraj jestem posiadaczem tej płyty i Athlona 64 3000 Venice. Widać znaczną różnicę po przesiadce z wysłużonego socket A. Od razu ustawiłem w biosie HTT 300, mnożnik 8, memlock na 133 i proc działa stabilnie na 2400MHz bez podnoszenia napięcia. Na razie więcej nie podkręcam, z uwagi na boxowe chłodzenie. I teraz mam 2 pytania. Czy u Was też czujniki na płycie zawyżają odczyty napięć, bo u mnie wszystkie linie +3.3V, +5V, +12V pokazują sporo więcej (np.+12V =>12.5-12.6V; +5V =>5.21; +3.3 =>3.41). A drugie pytanie, czy temperatura procesora w stresie w granicach 48*C nie jest za wysoka i jaka jest dopuszczalna temperatura? Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...