Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Adamlop bootguard'a wylaczylem juz dawno. denerwuje mnie to strasznie, z problemem z dyskami sobie poradzilem a z tym nie moge. sprawdzalem juz rozne biosy, 1,80; 2,10; 2,20 i to samo. zastanawiam sie czy nie wgrac ocwb8. moze to cos pomoze. czasami jak wlaczam kompa to dlugo nie zalapuje monitor i juz wiem ze startuje na domyslnych ustawieniach, myslalem ze moze bateria jest slaba (jakim przypadkiem) ale skoro w biosie zapamietuje ustawienia ktore wprowadzilem to nie jest to wina baterii. Proc jest podkrecony ale jest stabilny, ta plyta cos ma w sobie dziwnego.... jeszcze nie wiem co ale to rozgryze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, po 2 tygodniach prob, staran, szukania sposobow nie mam juz sil i nadziei ze uda sie odpalic ta plyte, wgrywalem bios na rozne sposoby, przez programator itd, nic nie ruszalo, trzeba wyslac na gwarancje, o ile mi ja przyjma -co jest watpliwe, oryginalna kostka biosu uszkodzona, jest na jej miejscu zamiennik, wiec jak sie skapna ze bylo cos grzebane to 200 zl szlag trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamlop bootguard'a wylaczylem juz dawno. denerwuje mnie to strasznie, z problemem z dyskami sobie poradzilem a z tym nie moge. sprawdzalem juz rozne biosy, 1,80; 2,10; 2,20 i to samo. zastanawiam sie czy nie wgrac ocwb8. moze to cos pomoze. czasami jak wlaczam kompa to dlugo nie zalapuje monitor i juz wiem ze startuje na domyslnych ustawieniach, myslalem ze moze bateria jest slaba (jakim przypadkiem) ale skoro w biosie zapamietuje ustawienia ktore wprowadzilem to nie jest to wina baterii. Proc jest podkrecony ale jest stabilny, ta plyta cos ma w sobie dziwnego.... jeszcze nie wiem co ale to rozgryze.

Też tak mam przy wysokim HTT (powyżej 300) Bios ocwb8 pomogł na jakiś czas(do 337mhz niebyło coldbootów), później miałem znowu tosamo więc wróciłem do innego biosu.

 

 

Czy nasza płyta obsługuje NCQ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy to działa? Lamer jestem hehe :)

podepnij dysk po sata II i sprawdz . Ja ma dysk SATA I SAMSUNGA ale na plycie podpienty pod gnazdo SATA II, i zero problemów z bootowaniem i tp

 

Jak sprawdzić czy to działa? Lamer jestem hehe :)

podepnij dysk po sata II i sprawdz . Ja ma dysk SATA I SAMSUNGA ale na plycie podpienty pod gnazdo SATA II, i zero problemów z bootowaniem i tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podpięte pod Sata2 tylko niemam stacji dyskietek i w biosie musiałem ustawić zamiast IDE zamiast Sata (niewiem czy coś to zmienia)

to wgraj divery asrocka do sata II a potem zmien w biosie IDLE na SATAII

 

to wgraj divery asrocka do sata II a potem zmien w biosie IDLE na SATAII

dyskietka ci nie porzeabna, pobierz ze strony asock , rozpakuj i uruchom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, po 2 tygodniach prob, staran, szukania sposobow nie mam juz sil i nadziei ze uda sie odpalic ta plyte, wgrywalem bios na rozne sposoby, przez programator itd, nic nie ruszalo, trzeba wyslac na gwarancje, o ile mi ja przyjma -co jest watpliwe, oryginalna kostka biosu uszkodzona, jest na jej miejscu zamiennik, wiec jak sie skapna ze bylo cos grzebane to 200 zl szlag trafi

A ten zamiennik jakoś specjalnie inaczej wygląda?

Odeślij i mów że nie wiesz o co chodzi. W razie czego powiesz że kostkę biosu masz od ASRocka, bo myślałeś że w tym jest probem. Ale pewnie i tak nie zauważą (no chyba że czytają to forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polpek

I co mi to da ? Po wgraniu sterów dla SATA II, HDD widze w Bezpiecznym usuwaniu sprzętu, (przy okazji SMART'a szlag trafia), a wydajność jest dalej na poziomie takim jak by chodził na SATA 1 do tego jakoś nie widze nigdzie info o NCQ właczonym/wyłączonym... Stery do HDD najnowsze... W biosie ustawione SATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polpek

I co mi to da ? Po wgraniu sterów dla SATA II, HDD widze w Bezpiecznym usuwaniu sprzętu, (przy okazji SMART'a szlag trafia), a wydajność jest dalej na poziomie takim jak by chodził na SATA 1 do tego jakoś nie widze nigdzie info o NCQ właczonym/wyłączonym... Stery do HDD najnowsze... W biosie ustawione SATA...

w biosie wloncz SMART

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polpek

Mam włączony smart... Aż taki głupi nie jestem, żeby nie włączyć w biosie i potem gadać, że nie ma ;] Po prostu po instalacji sterów do Sata II smart przestaje u mnie działać :mur: //// Polecam zainstalowanie Firefoxa PurePC edition, który ma wbudowany słownik... ///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dopisujcie sie do tej petycji!!! RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!!! :-P Może panowie z asrocka albo chłopaki z OCWB sie zlitują i wypuszczą magiczny bios z voltage core 1,55v :rolleyes: :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coś zepsułem :D Jak zainstalować sterowniki d Kontrolera IDE? Bo ciągle wyskakuje mi że wykryto sprzęt (kontroler IDE)i niemoże go zainstalować. wrr

post-117716-1156789642_thumb.jpg

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia ;]

Czym robisz moda ? :> Lutownica / lakier / coś innego ? W opcji 3 może się nie udać [;

ELECTON 40AC, powinien jutro przyjsc. Od razu będe robił kompleksowe chłodzenie dla MOFSETów. Jak mi sie to uda wszytsko jutro zrobic (pod warunkiem ze dostane paczki ;) ) to zaprezentuje moje mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem 3 kompa na tej płytce i mam mały zgryz tym razem.

Komp się odpala. Tylko jak wejdę do biosu, to po jakimś czasie (może być po kilku sekundach, albo minutach), bios się wiesza 8|

Przestaje reagować na klawisze, ten "błyskający" pasek staje. Tylko reset.

Podzespoły takie same, jak na poprzednich konfigach.

Próbowałem odpalić Partition Magic 8 z dyskietki i normalnie się załadował.

Spotał się ktoś z czymś takim?

Może to być wina pamięci? Takie zastępcze PC2700. Ale na poprzednim konfigu normalnie chodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem 3 kompa na tej płytce i mam mały zgryz tym razem.

Komp się odpala. Tylko jak wejdę do biosu, to po jakimś czasie (może być po kilku sekundach, albo minutach), bios się wiesza 8|

Przestaje reagować na klawisze, ten "błyskający" pasek staje. Tylko reset.

Podzespoły takie same, jak na poprzednich konfigach.

Próbowałem odpalić Partition Magic 8 z dyskietki i normalnie się załadował.

Spotał się ktoś z czymś takim?

Może to być wina pamięci? Takie zastępcze PC2700. Ale na poprzednim konfigu normalnie chodziły.

Płyta plycie nierowna :D

Tak jak z prockami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytałem, może ktoś się z tym spotkał.

Narazie się nie bulwersuję. Poczekam aż przyjdą właściwe pamiątki.

Powiem tak, kiedy odpaliłem kompa na tej mobo poraz pierwszy to w biosie sie tez zaciął, ale po resecie śmiga jak szlaony :-P więc może to tak za pierwszym razem tylko a potem powinno być OK mysle że nie pownieneś sie martwić :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z o/c 3500 na tej płycie. A mianowicie jadę z FSB do 270 i jest ok. Ale jak chcę dać więcej komp nie wstaje. Mam BIOS ocwbeta8 mnożnik nawet dałem na 8 co daje procesor 2400MHz i nic. Po prostu nie podnosi się komp. Co byście radzili. Aha pamięci mam ustawione na 133, napięcie na 1.45V, mnożnik HTT na był na 2, 3, 4 i nic nie dało to rezultatu. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...