Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie FAQ... dlaczego nie ma nic o VSTA?

Hehe, pewnie dlatego że ten typek który pisał FAQ nie ma VSTA :)

 

Przeczytałem sobie to FAQ i przestawiłem w biosie dwie rzeczy. Mnożnik między mostkami na 1000Mhz - zawsze miałem tyle, ile mnożnik HTT - oraz pamięci na 8 - tam, gdzie jest do wyboru jeszcze 2 i 4. Odpaliłem Everesta i z ciekawości zapuściłem test pamięci. Myślałem, że to co zobaczyłem, spowodowane jest moim kacem lub niedokrwieniem muzgu. Nie mogę w żaden sposób tego rozkminić... Dlaczego wyniki są, jak z kompa - rakiety ??? Co tu się stało????

Bo masz wszystko optymalnie skonfigurowane :)

 

Napisz coś dokładniej o tym

Burst Length, wystarczy zajrzeć do FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz wszystko optymalnie skonfigurowane

No ale bez przesady. Teoretycznie pamięci powinny mieć odczyt na poziomie 6500 - 6600MB/s. Chyba, że jestem posiadaczem najszybszej płyty gł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie zmienia...

To napisz FAQ o VSTA :). Napisałem o platformie, która sam posiadam i tyle...

 

Chyba, że jestem posiadaczem najszybszej płyty gł.

Hehe, być może. Wiedziałem że w chipsecie ULi drzemie duży potencjał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem CPU-NB 1000mhz, Burst Lenght na 8 i nic sie nie zmieniło więc nie wiem oco biega, zmieniałes cos jeszcze wysio??

No i parę dni temu zmieniłem bios na OCWB8 i to wszystko.... Najgorsze jest to, że nie wiem w którym momęcie to się stało. Ale na 99% to są jakieś przekłamania.

Co do samego Everesta, to już sporo czasu używam tej wersji i nigdy mi nie pokazywał czegoś tak wygórowanego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale bez przesady. Teoretycznie pamięci powinny mieć odczyt na poziomie 6500 - 6600MB/s. Chyba, że jestem posiadaczem najszybszej płyty gł. :D

Ja zauwazylem taka dziwna prawidlowosc, ze gdy mam wlaczonego RMClocka, to właczając następnie everesta i robiąc testy pamięci, wyniki mam o wiele wyzsze niż bez włączonego RMClocka. Dla przykladu odczyt z pamięci zamiast ok 6000 MB/sek robi się ponad 8000 MB/sek ,a czas oczekiwania pamięci zamiast ok 45 ns jak jest normalnie, wynik maleje do 34 ns. Moze Ty tez masz właczonego RMClocka i rowniez u Ciebie wystepuje ten bug. Wyłacz RMClocka i sprawdz. Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, czy ktoś ma i używa ( oczywiście na SATA2 lub VSTA) pamięci Kingston HyperX CL2 Timing: 2-3-2-6-1 ?

Znajomy wraca we wtorek z Irlandii i może mi tanio przywieźć komplet 2 X 1 GB.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym asrocku sa gdzies diody ze plyta dostaje napiecie ?

bo spalil mi sie zasilscz i mam nadzieje ze plyta ocalala

Diody nie ma.

Ale z taką zasiłką możesz spodziewać sie większych uszkodzeń.

 

 

 

Druga sprawa, czy to NB-SB coś tam napewno nie jest powiązane z HT? Zawze miałem tyle samo co CPU-NB. Wczoraj dla próby dałem 1000MHz. Dwa razy włączyłem winde, i po około minucie zwiecha. Pomógł powrót do poprzednich ustawień, czyli obie opcje na 800MHz. Dziwne to troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Przecież w 939calc jak zmieniasz NB-SB to i całe HT na tej linii się zmienia i jest zależne od reszty. Ja mam zawsze tak jak CPU-NB i nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w 939calc jak zmieniasz NB-SB to i całe HT na tej linii się zmienia i jest zależne od reszty. Ja mam zawsze tak jak CPU-NB i nie ma problemów.

No ja też zawsze jedno i drugie mam tak samo. Ale niektóre osoby mówią że zmieniły NB-SB na 1000 MHz i wszystko im działało. Mimo innego dzielnika na CPU-NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie CPU-NB - 600Mhz, NB-SB - 1000Mhz ;] I tak działa od zawsze ;) Zresztą zobaczcie sobie FAQ o naszym Asrocku na ocworkbench :) Tam pisze, że najlepiej mieć 1000Mhz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem NB-SB na 1000 i miałem problemy ze stabilnością. Proponuję we wstępnej fazie O/C CPU-NB i NB-SB ustawić na identyczną wartość, a dopiero po uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów zmienić NB-SB na 1000MHz (5xHTT) i przetestować, bo przy bardzo wysokich HTT może być to powód niestabilności. Niema co taktować tego jako pewnika - że 1000 na NB-SB nie ma wpływu na O/C.

 

Kolejna sprawa dotyczy stabilności dzielnika pamięci div=200. Przy tym dzielniku mam problemy ze stabilnością na ustawieniach HTT250, 10x, na ramach mam wtedy 250MHz (DDR 500MHz) - timmingi 3-4-4-8 przy luźnych alpha (różne wariacje wypróbowałem). Na identycznych timmingach, luźnych alpha moje memki przy div=166 chodzą jak na razie stabilnie na ok. DDR550MHz. Zmieniłem BIOS na OCWB 8 i jest to samo (200 nie jest stabilny). Będę testował dalej ale myślę, że do dzielnika 200 należy podchodzić z rezerwą.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No właśnie, też tak mi się wydaje. A niestabilnośc jest do wytłumaczenia - zbyt duże HT może powodować niestabilnośc kompa a np. 1400 czy 1500Mhz to juz sporo.

 

Ja nie wiem czy mam ramki "selekty" czy ta płyt atak na nie wpływa razem z kontrolerem w procku no nie wiem - nma socket A działały w dualu maks na 216-217Mhz, teraz komp chodiz na takich ustawieniach:

 

HT: 280Mhz

Mnożnik procka: 9x

Memlock: 166Mhz

Timingi podstawowe: 8-3-3 2,5 CL

 

Everest pokazuje mi że pamięci robią 233Mhz, jak narazie wszytsko chodzi ok. Przeszedł SPI 8M, na długie testy nie mam czasu, czy jest stabilnie to się podczas użytkowania okaże.

 

Te pamieci to NORMLANE Twinmosy 200Mhz (400Mhz 3200) 8-3-3 2,5CL i dziwi mnie to że tutaj chodza na 233 a na socket A tylko 217....

 

AMD64 i Asrock Dual-SATA2 wymiata :D

 

EDIT:

Dobra moje zakończenie było przełomowe ;)

 

Zapraszam do 2. części tematu o tej wspaniałej płycie:

 

LINK!!!

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...