Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam głupie pytanie

Mam wersje biosu 1.5 czy żeby miec 1.8 to mam wgrywac po koleji 1.6 , 1.7 i na końcu 1.8 ? Czy też odbywa sie to tak że cały bios jest podmieniany i wgrać od razu 1.8?

Zrobic to pod win?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam głupie pytanie

Mam wersje biosu 1.5 czy żeby miec 1.8 to mam wgrywac po koleji 1.6 , 1.7 i na końcu 1.8 ? Czy też odbywa sie to tak że cały bios jest podmieniany i wgrać od razu 1.8?

Zrobic to pod win?

Wgrywasz od razu 1.80 i z pod windy nie widzę przeszkód jak można to czemu się męczyć z DOSem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy 1T będzie działać z samsungami UCCC na naszym ASRocku?

U mnie działa na biosie P1.60 i starszych. Pamięci działają tak jak w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemow z sataII, mam je od poczatku, bardzo czesto po restarcie kompa nie wykrywa mi dysku, mam jeden dysk 80gb samsung sataII. Nie jest tak cukierkowo jak mialo byc bo taki problem denerwuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z sataII nie mam żadnych problemów przy normalnym użytkowaniu. Czasami podłączam jednak dystk IDE poprzez kieszeń i wtedy zawsze muszę wejść do biosu i ustawić bootowanie z Sata, bo samo się przestawia na IDE. I to samo po odpięciu kieszeni. Znowu muszę wejść do biosu. Podejrzewam, że jak chociaż jeden dysk IDE miałbym na stałe, to nie musiałbym tam grzebać. Normalnie przy restartowaniu jest ok.

 

btw. co to jest w biosie sata driving - Normal/Strong

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego ze trzeba przestawiac w biosie to pikus :)

Ja na asusie zeby wogole chodzil mi linux musialem miec wylaczone 2 kontrolery :], po kazdym polaczeniu i odlaczeniu urzadzen musialem wlazic do biosu i przestawiac kolejnosc urzadzen i t d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w srode wybieram sie po ta plytke, do tego Venice 3000 badz 3200. Zobaczymy co z tego bedzie. Pozbylem sie mojej poprzedniej platformy k7 i wspanialego Epoxa 8rda3i - ciekawe czy to mobo bedzie jego godnym nastepca? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeniosłem się na K8 z Durona 1400 @ Athlon 2100 MHz i właśnie Epox 8rda3i, nie żałuje :)

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mnie za to nie zabijecie ale nie mogłem tego znalesc.

od czego to sie dzieje ze co jakis czas wyskakuje mi niebieski ekranik i jest napiosane zrzut pamieci fizycznej....... itd czy to przez ram czy moze grafa czy juz nie wiem co? robilem nawet niedawno formata ale i tak to samo. czy może mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie skusze na te płytę,miałem kupic cos innego ale zabrakło kasy na lepsza grafike,a tu na AGP wsadze starą,razem a Athlonem Venice 3000+,myślicie że dobrze robie?

 

 

 

 

 

sempron754 2800+,asus k8n,radeon 9600pro,feel 350w,wd caviar 200gb,Twinmos 512mb

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może Wy mi odpowiecie jak odpalić C&Q na tej płycie ? Bo jak w biosie zaznaczam C&Q na enable to i tak to nie działa czy instaluje stery od A64 czy nie. Help.

a ustawiles w ustawienia->panel sterowania->opcje zasilania->minimalne zarzadzanie energia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy update biosu poprzez windows dziala pod win xp 64? Wiem, ze to glupie pytanie, ale chcialbym sie upewnic czy nie wystepuje jakies problemy.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od sempa 2800 jest chyba juz c&q, a semp 3000 ma jak najbardziej bo uzywam caly czas

Dokładnie. U mnie działa także bez zarzutu.

DarkArrow , nie lepiej byś podkręcił procka nie zmniejszając mnożnika?? Ja próbowałem u siebie pójść Twoim tropem, by pamięci wyżej pracowały, ale procek sporo gorzej chodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U mnie działa także bez zarzutu.

DarkArrow , nie lepiej byś podkręcił procka nie zmniejszając mnożnika?? Ja próbowałem u siebie pójść Twoim tropem, by pamięci wyżej pracowały, ale procek sporo gorzej chodził...

nie da rady bo pamieci wtedy by mialy z 18x MHz, ale to daje gorsze wyniki przy takich samych taktach procka... niedlugo zmieniam grafe na 6600 gt wiec przeloze przy okazji pamieci do czarnych bankow moze cos pomoze

 

aha no i bez vcore moda moj procek osiaga tylko 2580~2600 MHz - wiec aby bylo lepiej trzeba pobawic sie w mody ale na to nie mam czasu teraz

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z 300x9 wyciągniesz na 1.45V. Bo np. mi komp nie działa na 320x8 - choć to daje mniej Mhz niż tak, jak mam teraz - 300x9. Dalej już też mi nie idzie. Mam takie same problemy z czasem, by zrobić v-moda, ale napewno kiedyś się skuszę (temp. procka jeszcze dodatkowo zachęca). A tak przy okazji.. Czy v-mod działa na nowszych biosach - 1.80 , 1.90 , OCWB8 ???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z 300x9 wyciągniesz na 1.45V. Bo np. mi komp nie działa na 320x8 - choć to daje mniej Mhz niż tak, jak mam teraz - 300x9. Dalej już też mi nie idzie. Mam takie same problemy z czasem, by zrobić v-moda, ale napewno kiedyś się skuszę (temp. procka jeszcze dodatkowo zachęca). A tak przy okazji.. Czy v-mod działa na nowszych biosach - 1.80 , 1.90 , OCWB8 ???

:blink: to już jest 1.90 a ja mam 1.40 :) i wszytko działa na 2T :) ale chyba zmienię na 1.90 bo czasami mam freezy lub coldboty. Myślę że z pod Windy nic nie powinno się dziać jak będę aktualizować biosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...