Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Mi już od biosu 1.70 ustąpiły problemy z blue screenami. Nie wiem, czemu niektórzy nie lubią wgrywać bios przez DOS-a. Uważam, że ten sposób jest najlepszy i najwygodniejszy. Na jednej dyskietce mieści się bios, asrflash i pliki startowe DOS. Najwygodniej jest przed wklepaniem poleceń, wpisać DIR by wyświetlić zawartość dyskietki i wtedy dokładnie można przepisać komendy bez niepotrzebnych błędów... No chyba, że ktoś nie ma napędu dyskietek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już od biosu 1.70 ustąpiły problemy z blue screenami. Nie wiem, czemu niektórzy nie lubią wgrywać bios przez DOS-a. Uważam, że ten sposób jest najlepszy i najwygodniejszy. Na jednej dyskietce mieści się bios, asrflash i pliki startowe DOS. Najwygodniej jest przed wklepaniem poleceń, wpisać DIR by wyświetlić zawartość dyskietki i wtedy dokładnie można przepisać komendy bez niepotrzebnych błędów... No chyba, że ktoś nie ma napędu dyskietek....

Dokladnie - dawno temu pozbylem sie floppa. Teraz mam standardowy bios 1.50, zadnych problemow nie uswiadczylem, co do podkrecanie - w ta strefe jeszcze sie dobrze nie zaglebilem, ale jutro z nowa sila zaczynam działac.

 

edit;

mam taki maly problem - mam dysk (ata) taki jak w podpisie i niestety chodzi mi w trybie Ultra DMA 2, na NF2 dzialal peknie w trybie Ultra DMA 5. Wie ktos jak to zmienic?

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytko. Otóż na tej płycie nadal mam standardowego BIOSa i nigdzie nie moge znaleźć 'regulacji' HTT. Gdzie ona sie znajduje a moze w tym biosie tego nie ma ?

Zmień Overclock Mode na Async. i kręć CPU Frequency w górę

Musisz jeszcze zmienić w Chipset Configuration - CPU - NB Link Speed oraz w NB-SB Link Speed zmieniasz obie pozycje na 600

 

acha jeszcze pamięć ustaw na 166

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z odpaleniem płyty :/

Wsadziłem proca, ram i karte graficzną, podłaczyłem głosniczek, odpalam płyte i ... wentyl sie kreci i nic pozatym zadnego dzwieku z głosnika, monitor nic nie wyswietla... jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z odpaleniem płyty :/

Wsadziłem proca, ram i karte graficzną, podłaczyłem głosniczek, odpalam płyte i ... wentyl sie kreci i nic pozatym zadnego dzwieku z głosnika, monitor nic nie wyswietla... jakies pomysły?

sprawdź raz jeszcze podłączenie a w szczególności zasilania oraz podłączenia obudowy (mozesz mieć inne podpiecie do obudowy i trzeba zmienic piny na wtyczce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę zasilającą - taką z czterema przewodami - oczywiście podłączyłeś??? Pamiętam, że ktoś tu miał to samo i okazało się, że zapomniał jej podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź raz jeszcze podłączenie a w szczególności zasilania oraz podłączenia obudowy (mozesz mieć inne podpiecie do obudowy i trzeba zmienic piny na wtyczce)

hmm płyty nawet nie wsadzałem do obudowu... moze to byc tego winna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm płyty nawet nie wsadzałem do obudowu... moze to byc tego winna??

nie, ale błedne podłączenie wtyczek tak , podlączyłeś wtyczkę kwadratowa 12V do zasilania procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie żadnych problemów z instalacja systemu (równiez na dysku SATA2)Jeśli ktoś ma troche oleju w głowie to poradzi sobie z wszystkim,ta płyta chodzi lepiej jak mój poprzedni asus na s754-moge polecić kazdemu kto nie ma kasy na nowa grafike a chce miec s939-rewelacja

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie żadnych problemów z instalacja systemu (równiez na dysku SATA2)Jeśli ktoś ma troche oleju w głowie to poradzi sobie z wszystkim,ta płyta chodzi lepiej jak mój poprzedni aus na s754-moge polecić kazdemu kto nie ma kasy na nowa grafike a chce miec s939-rewelacja

Faktycznie, komputer wystartowal mi od razu po zlozeniu, co nigdy mi sie nie zdarzylo. Moja poprzednia plyta - Epox 8rda3i dopiero za 3 razem dala sie uruchomic, bo wydobywala z siebie dziwne piski. Jak sie pozbede tego problemu z trybem dzialania dysku, to zaczne byc goracym zwolennikiem asrocka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem płyte z biosem1.50 i płyta chodzi ok jak będzie tak dalej nic nie zmieniam

 

 

 

Asrock 939Dual-sata2|AMD A64 Venice 3000-jeszcze nie kręcony,Twinmos 512- 1 sztuka ale będzie 2,WDCaviar 200gb SATA2,Samsung Sata80gb,dvd rom Liteon,DVD RW Liteon,Gigabyte Radeon 9600 pro,Lan Realtek -do netu na drugim kompie,

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te wszyskie piny podpiołes prawidłowo :post-19442-1147363282_thumb.jpg

a ma to jakies wieksze znaczenie? bo cos mi sie niewydaje... obecną (na Socket A)płyte odplałem za pomoca srubokreta... nie podłączając nic do tych pinow i działała :/

 

Macie jeszcze jakis pomysły?? bo jak nie to jutro oddaje na gware...

Edytowane przez sold305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jakie są dalsze plany NVIDIA wobec ULI. Na razie stanęło na sterach w wersji 2.20 a zastanawiam się czy będą one dalej rozwijane. W przyszłym roku pojawi się VISTA i obawiam się że będą problemy ze sterami jeśli nie będą one dalej rozwijane. Na stronie NVIDIA nic na temat dalszych planow nie ma, wykupili firmę i tyle. Zablokowali SLI na chipsetach ULI (z kartami od NVIDIA), czy ktos coś wie na temat dalszej opłacalności tych chipsetów?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was ,w panelu sterowania mam takie coś-konfiguracja sterownika akceleratora firmy Ali -nie chce mi sie to uruchomoć,wie ktos co to jest i dop czego słuzy?

Zainstalowane mam stery Integrated

Po obrazku widać że to jest do dźwięku.

Poza tym na stronie Asrocka są stery Realtek3,62 czy instalował ktoś może najnowsze 3,87ze strony Realteka?

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie (moze juz sie przewalilo przez sterte tych postow) czy jak bede mial grafe na pcie to musze instalowac te stery do grafy od ULi, czy to tylko jest potrzebne do graf agp ?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezcze jedno pytanko fastwrite daje cos karta na pcie bo czytalem, ze raczej nie i ta funkcja jedynie dziala z agp x8 -> tylko nie wiem czy to prawda

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow , jeśli będziesz miał trochę czasu, to daj wynik 3dMarka03 do 7600GS , bo też nad tą kartą myślę, ale nie jestem pewny, czy będzie lepsza od mojej....

Jeszcze jedno pytanko.. Czy C&Q działa też z v-modem i daje 1.10V na procka ???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec dlaczego nb na mojej plycie niesamowicie sie grzeje, mam 40*C w idle caly czas, bez roznicy jaki radiator niebieski zalman, czy standardowy, nie jest to tez wina plyty, bo na poprzednim egzemplarzu bylo to samo (niestety popsulem mojego pierwszego asrocka, a wlasciwie sam sie popsul, i niedawno dostalem nowa)

 

edit: blad pomiarowy rowniez to nie jest, poniewaz nie moge wytrzymac nawet sekundy z palcem na radiatorze

podejrzewam, ze to wina jakiegos elementu skladowego ;)

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec dlaczego nb na mojej plycie niesamowicie sie grzeje, mam 40*C w idle caly czas, bez roznicy jaki radiator niebieski zalman, czy standardowy, nie jest to tez wina plyty, bo na poprzednim egzemplarzu bylo to samo (niestety popsulem mojego pierwszego asrocka, a wlasciwie sam sie popsul, i niedawno dostalem nowa)

 

Nie wiem od czego to zalezy ale ja mam NB lekko ciepły w dotyku,SB również ale mam na obudwóch małe wentylatorki-podłaczone na 7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec dlaczego nb na mojej plycie niesamowicie sie grzeje, mam 40*C w idle caly czas, bez roznicy jaki radiator niebieski zalman, czy standardowy, nie jest to tez wina plyty, bo na poprzednim egzemplarzu bylo to samo (niestety popsulem mojego pierwszego asrocka, a wlasciwie sam sie popsul, i niedawno dostalem nowa)

 

edit: blad pomiarowy rowniez to nie jest, poniewaz nie moge wytrzymac nawet sekundy z palcem na radiatorze

podejrzewam, ze to wina jakiegos elementu skladowego ;)

 

Taka już specyfika tego chipsetu, że się tak mocno grzeje.

Nie jest to też żaden błąd pomiarowy, poprostu czujnik nie znajduje się w NB tylko gdzieś na płycie. Jak chcesz wiedzieć więcej, cofnij się kilka stron wcześniej, tam o tym było pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...