Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

DarkArrow , jeśli będziesz miał trochę czasu, to daj wynik 3dMarka03 do 7600GS , bo też nad tą kartą myślę, ale nie jestem pewny, czy będzie lepsza od mojej....

Jeszcze jedno pytanko.. Czy C&Q działa też z v-modem i daje 1.10V na procka ???

Raczej 7600GS nie będzie lepszy a może i być gorszy :) więc nie wymieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezcze jedno pytanko fastwrite daje cos karta na pcie bo czytalem, ze raczej nie i ta funkcja jedynie dziala z agp x8 -> tylko nie wiem czy to prawda

Fast Write to przestarzały dopalacz, nowy sprzęt już go nie potrzebuje i świetnie sobie radzi bez niego.

 

jezcze jedno pytanko fastwrite daje cos karta na pcie bo czytalem, ze raczej nie i ta funkcja jedynie dziala z agp x8 -> tylko nie wiem czy to prawda

Fast Write to przestarzały dopalacz, nowy sprzęt już go nie potrzebuje i świetnie sobie radzi bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow , jeśli będziesz miał trochę czasu, to daj wynik 3dMarka03 do 7600GS , bo też nad tą kartą myślę, ale nie jestem pewny, czy będzie lepsza od mojej....

Jeszcze jedno pytanko.. Czy C&Q działa też z v-modem i daje 1.10V na procka ???

wysio akurat ten galaxy moze byc lepszy od twojej grafy... na allegro na antku 3000+ 64 bit (nie kreconym), dfi, 2x512 MB robi:

 

500/1400

 

3D Mark 2003 - 11439

3D Mark 2005 - 5014

 

po lekkim oc grafy 600/1600:

 

3D Mark 2003 - 13579

3D Mark 2005 - 5902

 

jeszcze ladnie wykrecic procka i przebicie 6k w 2005 to nie bedzie problem, cena grafy 495 zl :)

 

tu jeszcze test tego galaxy http://www.szgalaxy.com/2/76GE/2006-03-31/1308.html

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka już specyfika tego chipsetu, że się tak mocno grzeje.

Nie jest to też żaden błąd pomiarowy, poprostu czujnik nie znajduje się w NB tylko gdzieś na płycie. Jak chcesz wiedzieć więcej, cofnij się kilka stron wcześniej, tam o tym było pisane.

no wiesz ale jak sobie przypomne, jak zaraz po zakupieniu plyty mialem 28 w idle oraz 32 w stresie to wydaje sie to troche dziwne...

 

wiem, ze to nie jest blad pomiarowy dlatego napisalem o w tym w swoim poprzednim poscie :?

 

edit: przypomnialo mi sie, ze zaraz po kupnie plyty mialem karte na agp i byla zima, tak wiec pewnie z tego wynikaja roznice w temp, zwracam honor, dzieki za odpowiedz : )

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kurde za Chiny Ludowwe nie moge wycentrować na swoim procku freezera 64 pro. Wiecie może co zrobić, niestety nie mam możliwości podesłania fotki:/ Może też dlatego moja temperaturka w idle wynosi 34 a w stresie 43, wydoaje mi się że to jednak trochę sporawo, szczególnie że podkręcony jest tylko do 2200Mhz na def V. Może to wina złego przepływu powietrza?? Obudowe mam dość starą plizzz help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarecki nic nie trzeba centrować. Normalnie zapinasz freezera na tych klamrach i jest ok.

Freezery mają to do siebie, że stopka jest trochę mniejsza od procesora.

Ps. ja również mam tego freezera + pasta Arctic Silver 5 i mam 35 idle i 47 stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

After system restart, press <F2> to enter the BIOS setup utility during boot up. In Exit menu, please select "Load Default Settings" and press <Enter> to continue.

Select "Exit Saving Changes" and press <Enter> to exit the BIOS setup utility.

Zaraz po resecie po flashowaniu jak uruchamiacie bios,

czy jak aktualizujecie bios to dajecie później żeby wczytał standardowe ustawienia czy ustawiacie bios zaraz po swojemu?

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kurde za Chiny Ludowwe nie moge wycentrować na swoim procku freezera 64 pro. Wiecie może co zrobić, niestety nie mam możliwości podesłania fotki:/ Może też dlatego moja temperaturka w idle wynosi 34 a w stresie 43, wydoaje mi się że to jednak trochę sporawo, szczególnie że podkręcony jest tylko do 2200Mhz na def V. Może to wina złego przepływu powietrza?? Obudowe mam dość starą plizzz help

Więc tak. Do Freezera najlepiej jak zamontujesz z tułu pod zasilaczem wiatrak (najlepiej 12-tke) wyciągający gorące powietrze. To bardzo dużo daje, bo wspomaga znacząco przepływ powietrza przez radiator. Przydał by się też taki wiatrak z przodu na dole do pompowania powietrza. Ja tak właśnie mam od niedawna (trochę mnie to piłowania kosztowało :) ), ale efekt jest zadziwiający. Idle 31, stres 41 przy wiatrakach obracających się na pół gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę kupiłem jedną z tańszych, ale sugerowałem się przy zakupie tym, by wnętrze było dobrze chłodzone. Tutaj jest taka sama buda. Ja kupiłem za jedyne 120zł bez zasilacza. Przedni wiatrak musiałem wymienić na cichszy i nie świecący. Czyli do tego zakupiłem dwa wiatraki Arctika 12-tki z maskownicami (ta standardowa z przodu jest zbyt drobna i przez to bardziej hałaśliwa), podłączyłem pod regulator obrotów, boki wyłożyłem filcem zostawiając tylko okno na dojście powietrza do grafiki i teraz jest cicho i przewiewnie. :wink:

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Można na tej płycie wsadzić nawet trzy grafy ( PCI + AGP + PCIex ) , ale nic w stylu SLI na tym nie uruchomisz ( poza wyjątkiem gdy włożysz w slot PCIex przejściówkę na 2x PCIEX x8 , ale karty są wtedy pionowo i jest problem z ich chłodzeniem i wyprowadzeniem z tyłu budy ) .

 

 

Odnośnie temperatur , to odczyt który jest podawany jako temp. płyty głównej jest wzięty z jakiegoś czujnika na płycie , a nie w NB lub SB .

 

Realna temperatura NB i SB na ustawieniach i chłodzeniu jak poniżej w SIG'u wynosi odpowiednio : 34-35,5*C NB , 28-30*C SB .

 

 

Jeżeli chodzi o freezera 64 pro to jego stopka faktycznie nie przykrywa całej czapki procka , ale jest wystarczająco duża aby odprowadzać efektywnie ciepło z procka . Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wspomniany już wcześniej wentylator 12x12cm zamontowany na tylnej ściance , który wyciąga ciepłe powietrze zza freezera , oraz zdecydowanie poprawi wydajność freezera zamontowanie dodatkowego nawiewu powietrza do wnętrza obudowy ( najlepiej na górze obudowy , oraz w miejscu napędów 5,25" ) .

 

U mnie mój nędzny procek chodzi na 2,5Ghz i napięciu 1,575V a temperaturki ma przy tym na poziomie ok 30-33*C IDLE i 38*C STRESS .

 

Freezera mam podpiętego bezpośrednio do płyty i chodzi z max obrotami przy dużym obciążeniu , co jest czasami trochę wkurzające bo jest wtedy najgłośniejszym elementem w mojej obudowie , ale dzięki temu dobrze spełnia swoje zadanie .

 

 

wysio > Ta buda Tracera jest całkiem rześka , mój kumpel kupił niedawno taką i muszę przyznać że bardzo mi się podoba . Szkoda że niebyło takiego modelu jak kupowałem moja budę , bo bym ją sobie sprawił .

 

Ja narazie przestałem pakować kasę w kompa i składam nowy rower <_< Kompa dokończę modernizować jak się zacznie robić późna jesień , a narazie musi wystarczyć to co mam .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego warto kupić tę płytę i kiedy dokładnie najrozsądniej zdecydować się właśnie na nią?

 

(...)AsRock 939dual SATA2 jest w tym momencie jedyną płytą, która posiada pełnowartościowe AGP i PCIE. Można używać obu typów kart, również jednocześnie (...)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254 widocznie trzeba poprawić błąd

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co ci chodzi. Można przecież używać kart jednocześnie - co wcale nie oznacza, że pracują w SLI, Crossfire...

 

Tak jak napisał Kencho - możesz wsadzić i 3 karty i wyprowadzić sobie sygnał na max 4 monitory i cieszyć się ekranem panoramicznym.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w manualu do płytki piszą o 4monitorach (uwzględniając jednocześnie karty w AGP i PCI-E) nie wiem czy dałoby radę wyprowadzić na 6. Zresztą - to już dla mnie abstrakcja bo obraz na 2 monitorach już jest bardzo szeroki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie zakupilem ta plyte i mam problem z zainstalowaniem karty graficznej. Karta ta jest to GF7600GT FORSA PCIE. Dodam ze w biosie ustawilem ze podstawowa karta jest karta na PCIE.

to jest komunikat ktoru wystepuje podczas instalacji:

"Program instalacyjny NVIDIA nie moze znalesc sterownikow zgodnych z aktualnym sprzetem. Program instalacyjny zakonczy prace."

z gory dziekuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włożoną tylko nową kartę? Miałem podobny problem z ATI. Przy zainstalowanym Radeonie 9800PRO włożyłem x850PRO i też nie mogłem zainstalować sterów ;) Coś tam kombinowałem w menedżerze urządzeń, tylko nie pamiętam dokładnie co (chyba usuwałem starą). W każdym razie, karta na którą chcesz stery z instalatora musi być chyba kartą głowną (nie ważne co masz w biosie).

 

edit: to chyba było tak: odinstalować w menedzerze starą kartę, przełączyć w biosie na PCI-E, odpalić kompa na PCI-E. Wtedy można zainstalować stery do nowej karty, a do starej same się zainstalują.

 

Ale może się produkuję na wyrost, bo masz tylko jedną kartę?

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za nie scislosc, mam tylko jedna karte mianowicie tego nieszczesnego GF7600gt marki FORSA dodam ze byla to najtansza karta z tym ukladem ale wygladaq jak asusa poprostu referencyjna konstrukcja

 

PS. Nic nie szkodzi chodzi o checi :)

Edytowane przez ZZed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odpalasz instalacje?? Z okna które samo się wyświetla po znalezieniu sprzętu? czy z pliku ??? Spróbuj zainstalować stery z tąd .

Wielkie dzieki poszlo na sterownikach z twojego linka .

POZDRAWIAM!!

 

PS. Ogolnie to jest dziwny problem, nie dzialaja sterowniki dolaczone do karty ani sciagniete ze strony nvidi.

Czy inni uzytkownicy tej plyty mieli taki problem? Moze to jest wina karty graficznej? nie mam pojecia, ale

wiem jedno jest to minus DUZY minus

Edytowane przez ZZed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, czego to wina. Ja miałem dokładnie to samo na 6600GT AGP. I nie uważam, by był to jakiś minus. Te sterowniki X-Treme są wydajniejsze od zwykłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysio jak cos to wyniki mojego 7600gs masz w sigu

 

teraz pytanie, czy grafa na pcie wywolujac grzenie sie jednego z mostkow moze byc przyczyna troche slabszego oc procka ?

 

bo teraz nie wiem czy stabilne 8x315 mialem na ocwb7, czy na ocwb7 i P1.80... bo wczesniej na starej grafie 3dmark 01 przechodzil jak procek mial 8x315 a teraz nie chce i wlasnie nie jestem pewny czy to wina zmiany grafy, czy tego, ze moze wtedy byl bios ocwb7

 

sprawdze to pozniej... ale na 8x310 przeszedl bez problemu :)

 

btw pamieci wlozylem do czarnych bankow i teraz lepiej dzialaja tzn. wczesniej max dla pamieci przy timingach 2,5-3-3-6 1T to 215 MHz, a teraz z 230 MHz

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...