Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

macie jakieś FAQ podkręcania na tej płycie gł? jak mam pamieci na 200mhz to nie moge zmienic wogole fsb bo sie nie włącza, przy 166mhz na ramach da sie do ~220fsb :| a potem sie nie włącza.... nie wiem, pierwszy raz mam do czynienei a z ADM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ja też chętnie zobaczyłbym taki FAQ o podkręcaniu.

Tak naprawdę ten co jest na początku działu 939, jest do niczego.

Brakuje informacji o biosach.

Sprzęt mam ten co w opisie i chętnie bym podkręcił mojego E3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj biosa z asrock.com na swoją płyte, ver 1.90 i podkręciłem na 2300 mhz dając pamięci na 166mhz [na 200 nie szły] fsb 257 bo tez wiecej nie dało

 

bios spod windowsa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś FAQ podkręcania na tej płycie gł? jak mam pamieci na 200mhz to nie moge zmienic wogole fsb bo sie nie włącza, przy 166mhz na ramach da sie do ~220fsb :| a potem sie nie włącza.... nie wiem, pierwszy raz mam do czynienei a z ADM :)

Popieram, ja też chętnie zobaczyłbym taki FAQ o podkręcaniu.

Tak naprawdę ten co jest na początku działu 939, jest do niczego.

Brakuje informacji o biosach.

Sprzęt mam ten co w opisie i chętnie bym podkręcił mojego E3.

A po co Wam FAQ ? Przecież niezaleznie od płyty metody na o/c są takie same. A o tych metodach w necie jest w pyte informacji.

 

--------------------------------------------

BTW... widzieliście tą mobo z założoną "przejsciówką" na AM2 ? IMO to raczej lipa jest :/ Usytuwanie takie nijakie... ciezko jakieś lepsze chłodznie wieksze założyć.

Nie sądze żeby to rozwiązanie cieszyło sie jakimś dużym zainteresowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davvid widze ze masz Pentagrama jak temperaturki bo mam takiego samego ale zamierzam sie wbic w antka 3000, masz go na max/min obrotow ???

Aha, jak zakladales ta plytke od spodu plyty to tym kartonowym do plyty tak ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka to istny kibel - i było wiadomo od razu. Chwyt marketingowy jak nic ;)

 

Może by na to katana weszła jakby ją przechylić w stronę ramów.

Ale zerknijcie sobie na NB - no poporstu masakra. Będzie kable przypiekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały wentylatorem podłączony na 7volt i temperatura NB spadła i to znacznie a wnioskuje po tym ,że teraz dotykam palcem radiator i jest lekko ciepły, oczywiście zmieniłem paste na obu raiatorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davvid widze ze masz Pentagrama jak temperaturki bo mam takiego samego ale zamierzam sie wbic w antka 3000, masz go na max/min obrotow ???

Aha, jak zakladales ta plytke od spodu plyty to tym kartonowym do plyty tak ?

Już od jakiegoś czasu (~2 tygodnie) nie mam pentagrama... tylko zapomniałem w sigu zmienić :) Korzystając z okazji wymieniłem go na freezera (bez dopłaty).

 

Ale jak go miałem to obroty cały czas na min miałem... tylko i tak był dla mnie zagłośny :angry: wiatrak terkotał.

A co do zakładania to trzeba zdjąc ten koszyk z mobo, potem założyć od tyłu backplate i przykręcic do niego te "bolce" do których potem przykręcasz cooler

 

macie link do jakis modowanych biosow? gdzies widzialem ale nie zapomnialem gdzie... pzdr

 

[najlepiej wgrywane spod windy]

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/bios/bios.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka to istny kibel - i było wiadomo od razu. Chwyt marketingowy jak nic ;)

Tez sadze, ze ta przejsciowka nigdy nie ujrzy swiatla dziennego (mowa tu o Polsce), obym sie mylil, ale i tak asrock wypusci jakas tania plytke na AM2 i nie bedzie sie oplacalo dokupowac tego cuda.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ja też chętnie zobaczyłbym taki FAQ o podkręcaniu.

Tak naprawdę ten co jest na początku działu 939, jest do niczego.

A kopem poczęstować? Chcesz faq, to je kurna napisz - ja czasu nie mam nawet żeby się wyspać porządnie, a co dopiero faq pisać. Najłatwiej narzekać. Z resztą wszystko jest w tym temacie, wystarczy poszukać - ale nawet tego się nikomu nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem..

System zaczal mi sie co jakis czas sam resetowac..

Probem o tyle dziwny ze resety nastepuja tylko gdy komp jest wogole nie obciazony..np jak jest sam pulpit albo jakas stronka wlaczona..jak gram w gry albo ogladam tv nawet przez wiele godzin to nic..

mam zmienione na 2T..opuszczalem co 1 FSB ale dalej to samo..to chyba nie tu tkwi problem moze plyta mi siadla ?? mam caly czas podlaczone 2 usb moze to od tego? CnQ off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was:

Na procesorze mam zalożonego Freezera64 (nie jest Pro) i wieje od dolu w górę obudowy. Czy jest możliwość zamontowania go tak żeby wial do tylu obudowy, bo mam zamontowany tam dodatkowy cooler i na pewno temperaturki by spadly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyka raczej nie da sie obrócić o 90* bo otwory nie będa sie zgadzać.

 

Wiem że w wersji PRO freezera można obrócić zapinke o 90*. Co do wersji non-pro to nie pamietam czy sie dało. Poszukaj w temacie o Freezerach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytka co do O/c na tym mobo. Mobo jak z podpisu i standardowy bios. Otóż:

1. Jak odblokować (i czy sie w ogole da) mnożnik wiekszy niz 9 ?

2. jak dokładnie ustawiać htt w tym biosie ? nie moge nigdzie tego znaleźć a chodzi i dokładną zmiane (np htt = 241) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem..

System zaczal mi sie co jakis czas sam resetowac..

Probem o tyle dziwny ze resety nastepuja tylko gdy komp jest wogole nie obciazony..np jak jest sam pulpit albo jakas stronka wlaczona..jak gram w gry albo ogladam tv nawet przez wiele godzin to nic..

mam zmienione na 2T..opuszczalem co 1 FSB ale dalej to samo..to chyba nie tu tkwi problem moze plyta mi siadla ?? mam caly czas podlaczone 2 usb moze to od tego? CnQ off

Od jakiegos czasu tez sie zaczeło dziac to samo, np podczas właczania FireFoxa albo na pulpicie, po prostu komp przestaje reagowac, ale to najprawdopodbniej wina systemu bo od bardzo dawna nie bym stawiany od nowa, a instalowanie od nowa wszystkich potrzebnych programików jest bardzo czasoch łonne i nudne :huh:

 

@yuucOm

1. NIE DA SIE

2. nie wiem co zmieniasz ale u mnie bez problemu moge zmieniac sobie o 1MHz

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytka co do O/c na tym mobo. Mobo jak z podpisu i standardowy bios. Otóż:

1. Jak odblokować (i czy sie w ogole da) mnożnik wiekszy niz 9 ?

2. jak dokładnie ustawiać htt w tym biosie ? nie moge nigdzie tego znaleźć a chodzi i dokładną zmiane (np htt = 241) ?

1. Jakim cudem chcesz mieć w A64 mnożnik zmieniany w górę??? W górę można zmieniać w FX'ach

2. Poszukaj dobrze i wpisz, bo czasami jak człowiek patrzy to go krew zalewa widząc takie pytania

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...