Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwięk jest faktycznie kiepski. Ale najbardziej denerwuje mnie to, że jak w grze ustawię dzwięk na High, to podczas efektów potrafi przyciąć... Za duże obciążenie jest przez ten dzwięk. Tylko uzbieram trochę grosza i kupuję kartę dzwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... ja jestem chyba jedynym posiadaczem tego ASRocka, na ktorym dziwiek jest w porzo, nic nie trzeszczy, zawiesza sie itp. ;)

 

testowane w wielu grach: nfs mw, cod 2, fear, q4, farcry i wiele innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to sie lekko wkopałem :/. Potrezbowałem szybko wymienić płyte + proca, padło na płyte będącą głównym tematem tego wątku i wygląda na to, że czeka mnie hałas :/.

Od czego są kontrolery wiatraków np. Zalman czy Pentagram? Parę zł i jest wszystko cicho... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego są kontrolery wiatraków np. Zalman czy Pentagram? Parę zł i jest wszystko cicho... :D

Może i cicho ale nie wydajnie. Mając kontrole z płyty można ustawić prędkośc obrotów w zależności od temperatury i wtedy kiedy trezba wieje, a kiedy nie jest b. cichutko. Kontroler obrotów tego nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK wlasnie zamontowalem plytke i athlona 64, winda odpalila ale nie moge rozpoczac instalki windowsa oO

Na poprzedniej plycie ustawilem DVD zeby sie odpalalo jako pierwsze i cheja, a tutaj jakbym nie ustawil to normalnie windows sie laduje i dvd rom cicho siedzi - w windowsie normalnie mi wykrywa plyty, moge instalowac rozne rzeczy itp.

 

wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką karte dźwiękowa polecilibyście,wiem że sound blaster są dobre ale jak dla mnie za drogie,co sądzicie o kartach opartych o chip CMEDIA NP 8738-6 KANAŁOWA?W miare tania ale nie wiem czy dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtf?

Nie wiem skąd wynika ten problem, ale możesz pacnąć F11 i ci wyskoczy BootMenu

 

 

edit:

Co do kontroli obrotów, to Aerocool Coolwatch Srebrny i Aerocool Powerwatch Srebrny mają automatykę, ale to drogie zabawki. Ja mam starszy, tańszy model, sterowany przyciskami (te nowe tylko programowo), ale u mnie auto się nie sprawdza. Na noc tylko włączam ten tryb i wszystkie wentyle ustawiają się na minimum.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK prolbme rozwiazany, poszla instalka z drugiego napedu (CD) a z DVD nie chciala isc.

Odrazu paclem 1.450V i zaraz podkrecam tylko musze poinstalowac programy.

Nawet w windzie czuc kopa ;] chodzi wszystko najs, procek jest ok, to samo plyta.

Polecam ja kazdemu.

 

ps.

ale sie nameczylem przy podlaczaniu przedniego panelu (power, reset itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to sie lekko wkopałem :/. Potrezbowałem szybko wymienić płyte + proca, padło na płyte będącą głównym tematem tego wątku i wygląda na to, że czeka mnie hałas :/.

Człowieku... Kup sobie 2x 120mm do obudowy. Puść je na 5V a freezer'a czy co tam masz na 5 lub 7V i masz cisze i zimno w budzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dobra, proc domaga sie napiecia :/

Na 2.4 Ghz nie wchodzi do windy...

Wiem ze chyba vmodem trza podniesc napiecie, ale - czy podnosze to na stale i czy pojawiaja mi sie w BIOSIE wieksze napiecia?

Needuje lutownice czy da rade inaczej?

No i czy traci sie gware;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, proc domaga sie napiecia :/

Na 2.4 Ghz nie wchodzi do windy...

Wiem ze chyba vmodem trza podniesc napiecie, ale - czy podnosze to na stale i czy pojawiaja mi sie w BIOSIE wieksze napiecia?

Needuje lutownice czy da rade inaczej?

No i czy traci sie gware;]

No to cienki trafił ci sie Venice B)

 

Vcore moda możesz zrobić na dwa sposoby:

Łącząc lakierem przewodzącym dwa punkty albo przylutywując w odpowiednie miejsce rezystor.

 

PS. Szczegóły dotyczące modów znajdziesz w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dla niektórych pewnie smieszne, ale imo warto zapytać. Czy zwiekszanie HTT bez zwiekszania vcore ma wpływ na temp procesora ? Np jak pojade swojego venka na 2,4 Ghz przy 1,4 vcore to czy temp bedzie taka sama jak na 1,8 Ghz też przy 1,4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No bedzie wieksza raczej.

 

Skrzypki wam plyta podczas wykonywania jakis rzeczy na kompie np. przy instalacji gier ? Chodzi tak jakby dysk pracowal, ale na poprzedniej plycie nic nie bylo slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie skrzypi

Każda płyta ma jakies wady i zalety,ja dzisiaj oddałem do serwisu rocznego asusa,w ubiegłym tygodniu syn od szwagierki oddał Gigabyte do serwisu,bratu zepsuła sie płyta MSI pół roku temu ,wszystko sie psuje.

Edytowane przez bakaraka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dla niektórych pewnie smieszne, ale imo warto zapytać. Czy zwiekszanie HTT bez zwiekszania vcore ma wpływ na temp procesora ? Np jak pojade swojego venka na 2,4 Ghz przy 1,4 vcore to czy temp bedzie taka sama jak na 1,8 Ghz też przy 1,4 ?

Zależy od chłodzenia. Ale podbicie samego taktowania nieznacznie podwyższy temp. A dokładniej to dowiesz sie jak po prostu sprawdzisz sam... nie widze problemu.

 

@ Pioorek

A co ci dokłądnie skrzypi ? Może to niekoniecznie płyta, bo mi np nic sie takiego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi poprzednia płyta MSI brzęczała przy przewijaniu okien. Zaczęło się tak po zmianie FSB ze 133 na 200 na Bartonie 2500+ mobile. No chyba, że to procek :)

Ale nic więcej się nie działo. Używałem ją ok 1.5 roku i sprzedałem

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Takie chrupoczenie jakby dysk mielil podczas wlaczania np. mozzilli, foobara, instalowania/wlaczania gier.

Dziwne, na poprzedniej plycie nie mialem czegos takiego.

 

EDIT: Zmiana biosu wplynela by na podkrecalnosc proca?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od chłodzenia. Ale podbicie samego taktowania nieznacznie podwyższy temp. A dokładniej to dowiesz sie jak po prostu sprawdzisz sam... nie widze problemu.

thx za info. Mam jeszcze pytko. Czy razem Ac64pr0 + as5 i dwoma wentylami (all dobrze ustawione zgodnie z przepływem powietrza) temp w stresie u mnie to 41 stopni. To dużo ? :P. Wiem ze w maxtcase mam 55 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale zapomiałem dodtać ze to temp na 1,8Ghz czyli na nie kreconego venice ;P.

ja mam tyle przy podkręceniu na 2400

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić CPU-NB links speed i NB-SB link speed?

będe coś miał ze zmiany tych ustawien?

 

dlaczemu fsb nie idzie na więcej jak 267 potem pisze ze wind nie moze znaleźć pliku config.dat przy włączaniu [błąd windy?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale zapomiałem dodtać ze to temp na 1,8Ghz czyli na nie kreconego venice ;P.

 

No to podkręć :)

Ja taką temp. na nie podkręconym miałem przy AC Silincer 64 TC.

Kiedy coolerka zakłdałeś? Może pasta jeszcze się nie uleżała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić CPU-NB links speed i NB-SB link speed?

będe coś miał ze zmiany tych ustawien?

 

dlaczemu fsb nie idzie na więcej jak 267 potem pisze ze wind nie moze znaleźć pliku config.dat przy włączaniu [błąd windy?]

Było wałkowane setki razy, ale co tam.

Post nr 88 tego tematu, masz tam ustawienia biosu. Od tego zacznij.

Masz też przyklejony poradnik Dijkstry jak się zabrać do tej płyty.

CPU-NB i NB-SB ustawiasz na 4 dla htt<250 i na 3 dla htt>250.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...