Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie niezbyt związane z mobo:

 

Mój A64 na 2800mhz ma w stress prime 45*C i wywala błędy, jak załoze WC i bedziemiał o 10*C mniej to nie bedzie wywalał errorów, albo bedzie ich mniej? Bo podobno jak procek ma chłodniej to robi wiecej MHZ.

Kiedyś jak miałem dość średniego semprona, to przy temperaturze pokojowej w trakcie liczenia PI 16M i 2.8GHz był zwis. Jak otworzyłem okno w zime i proc miał powietrze o temp -5c, to liczył bez problemów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do zakupu tej płyty + procek athlon 3000+ lub 3500+ i czy np. da sie podkrecic procek bez podkrecania pamieci? . I jeszcze jedno pytanko :D Fortron 300W uciagnie ten konfig +512ddr dysk 160gb + gf 7300gt dvd ? Dzieki za odpowiedz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Z zasady wszystko się da :)

 

1) można kręcić procesor nie ruszając pamięci (odpowiadają za to dzielniki);

2) Fortron 300W może i pociągnie, ale na styk (o i chyba że nie będziesz kręcił procka). Lepiej zacznij oszdzędzać na coś mocniejszego (min. 400W);

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak miałem dość średniego semprona, to przy temperaturze pokojowej w trakcie liczenia PI 16M i 2.8GHz był zwis. Jak otworzyłem okno w zime i proc miał powietrze o temp -5c, to liczył bez problemów. ;)

Mam trochę podobnie na moim Sempie. Na 2,8Ghz kiedy cpu ma w idle troche ponad 30*C (czyli temp pokojowa) cieżko mu nawet SPI 1m policzyć, jak zejde z temp w idle do ~25*C spokojnie 16M liczy (i to kilka razy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30*C w pokoju?:P fajnie sie w saunie mieszka :P mi spokojnie liczy 16M w +30stopniach :)

Nie 30*C w pokoju, chodziło mi tam o temp procka ;)

Chociaż u mnie w pokoju około południa pewnie niewiele brakuje do tych 30*.

A co do PI to mi też w +30* liczy tylko na kilkunastu mhz mniej niż w temp ~25*C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To chyba tylko Semprony tak mają . Mój proc na 2800Mhz liczy wszystko bez błędów , tak samo jak przy 2800mhz i 36*C ( otwarta buda i puszczony na nią nawiew ze stojącego wentylatora o śr. 48cm ;) )

 

Wczoraj musiałem zmodować mojego Freezera 64 Pro , ponieważ ostatnio jak umyłem radiator i wróciłem do pokoju to przez nieuwagę usiadłem na wentylatorze od fryzjera i lekko go połamałem ;) . Zamontowałem więc na nim chłodzenie typu Double-Action > z przodu 12x12cm Akasa , a z tyłu 8x8cm ( stary wentyl który oryginalnie był zamontowany w zasilaczu chieftec HPC 420 DF , na dolnej ściance ) . Duży wentyl ładnie zbiera powietrze z okolic pamięci i przewiewa też trochę powietrza po bokach fryzjera , a mały jest zamontowany na górze konstrukcji tyły freezera i wyciąga powietrze ze środka w stronę wentylatora na tylnej ściance . Dzięki takim modyfikacjom temperatura wynosi 32-34*C ( max 38*C podczas giercowania ) przy procku na 9x280 1,5V ( obniżyłem mu taktowanie bo testowałem ile poleci ta kość pamięci ) , a i pamięć dzięki poprawionej wentylacji ma o 3*C mniej ( średnio ok 32*C ) .

 

Wygląda to tak

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie jak u posiadaczy tej plyty wyglada sprawa "frezow", tz. chwilowych przestojow bo u mnie to jest fatalnie. Zniechecilem sie do Obliviona bo myslalem ze to wina karty , ale od paru dni gram w Age of Empires 3 i to samo. W ciagu 2 godzin grania 5-10 frezow od 3 do 15 sekund !!!

TO moj sprzet : A643000 9x280 1,45V , 7600GT R-605MHz P-796MHz, pamiec no name 2x256MB 166MHz@180MHz . Bios 1.8

NB przesmarowany AC ceramique, SB niestety nie :). Obudowa dobrze wetylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To chyba tylko Semprony tak mają . Mój proc na 2800Mhz liczy wszystko bez błędów , tak samo jak przy 2800mhz i 36*C ( otwarta buda i puszczony na nią nawiew ze stojącego wentylatora o śr. 48cm ;) )

(...)

Tu nie chodzi o to, że 2800Mhz i o to, że temp jest +30*C.

Chodzi o to, że obniżenie temp o ~5-10*C może znacznie poprawić o/c. Twój proc też zapewne przy niższej temp na danym vcore poleci wyżej niż na wyższej temp.

 

A napisałem to w odpowiedzi na pytanie kol. mariush190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie jak u posiadaczy tej plyty wyglada sprawa "frezow", tz. chwilowych przestojow bo u mnie to jest fatalnie. Zniechecilem sie do Obliviona bo myslalem ze to wina karty , ale od paru dni gram w Age of Empires 3 i to samo. W ciagu 2 godzin grania 5-10 frezow od 3 do 15 sekund !!!

TO moj sprzet : A643000 9x280 1,45V , 7600GT R-605MHz P-796MHz, pamiec no name 2x256MB 166MHz@180MHz . Bios 1.8

NB przesmarowany AC ceramique, SB niestety nie :). Obudowa dobrze wetylowana.

512ramu to chyba dla doom3 wystarcza :D

Mysle ze majac 7600gt ustawiasz wysoka rozdzialke i detale na max, a 512ramu cie w tym momencie dlawi.

Moge sie mylic.

Pozdro

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka temperatura cpu jest?

z pradem wyrabiasz (zasilacz)?

tem proca nie obciazonego to 34* w stresie nie wiem, pewnie z 6-8* wiecej

zasilacz to Seasonic 350W

 

512ramu to chyba dla doom3 wystarcza icon_biggrin3.gif

Mysle ze majac 7600gt ustawiasz wysoka rozdzialke i detale na max, a 512ramu cie w tym momencie dlawi.

Moge sie mylic.

Gram w 1024/768 i wysokich detalach ale mysle ze to nie tego wina, frezy sa nawet 15s !!! a dysk wcale nie mieli (np. jak przy tescie antyvirem )

 

A i dodam ze zdazyl mi sie "frez" w windzie :D

Edytowane przez ZZed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie speedfana :blink: ??

Ja go używam i spisuje sie dobrze.

Speedfan oficjalnie obsluguje nasza plyte, mbm nie.

Obydwa blednie podaja napiecia minusowe (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym monitorujecie napięcia i temperatury na tej płycie pod windą?

1. napięcia - miernikiem, bo działa nawet bez windy co jest jego niewątpliwą zaletą ;)

2. Speedfanem - problem w tym, że czujniki na płycie umieszczone są po macoszemu i poważnie można trkatować tylko czujnik od proca, chociaż też nie do końca.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedfan oficjalnie obsluguje nasza plyte, mbm nie.

Obydwa blednie podaja napiecia minusowe (przynajmniej u mnie).

Jesli kierujesz sie napieciami podawanymi przez programy, to hmm... życze powodzenia (btw jakbys nie wiedział to minusowe napiecia nie mają praktycznie zadnego znacznia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale everest mierzy tylko jak jest odpalony (to jest kobyła) A ja potrzebuje coś co mierzy tylko napięcia i temperatury i działa cały czas w tle.

 

Istnieje cos takiego jak EVEREST ultimate Edition, jest to platna lekko robudowana wersja Home'a. Tam mozesz sobie ustawic aby uruchamial sie ze startem systemu, i aktywowac OSD, ktory bedzie ci pokazywal wszystkie porzadane przez ciebie parametry z czujnikow na pulpicie lub tylko w pasku Tray jak woilsz. Mozaesz zaznaczyc w opcjach "hide main window (minimize to system tray) i nie bedzie ci w ogole przeszkadzal przy uruchamianiu.

post-22389-1151065319_thumb.jpg

 

Speedfan oficjalnie obsluguje nasza plyte, mbm nie.

Obydwa blednie podaja napiecia minusowe (przynajmniej u mnie).

a czy przypadkiem nie jest tak, ze uzywasz tyk programow jednoczesnie ?? Jesli tak to juz wiem skad moga byc takie pomiary B)

 

 

A teraz pytanie do uzytkownikow tej plyty a zarazem pamieci Hynixa D43, czy istnieja jakies problemy/konflikty w ich wzajemnym funkcjonowaniu na tym mobo ??

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do D43 to sam posiadam 2x512 obecnie na 240 mhz 2T i nie ma problemów...

 

ale 2t dlatego, ze na 1t plyta nie pozwala, czy moze dlatego ze dla 1t juz skonczyly sie mhz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niektórzy mają problem z drukowaniem na 1T, też go miałem i chyba udało mi sie go rozwiązać.

 

Kupiłem sobie nową drukarkę (za piwo ;) ), i zainstalowałem ją w porcie USB 002 (wcześniej miałem 001). Od tego momentu wydrukowałem już kilkadziesiąt stron i nie miałem żadnego resetu (odpukać), tak więc radzę pokombinować w tym kierunku.

 

Może firma drukarki też ma znaczenie więc podaję co miałem/mam: lexmark Z25, obecnie Z612.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...