Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

witam właśnie zakupiłem sobie płytke i venica 3000+, wgrałem najnowszy bios (v2.10), procek @ 266x9 (2400mhz) na 1,45v, dziwi mnie trochę temperatura speedfan pokazuje 56c w stresie a przecież radiator tyle nie ma napewno (sprawdzałem ręką i na wyczucie to max 45c), cholernie gorący jest jedynie mostek północny (przesmarowałem ceramiqe) i to jemu dawałbym te 56c, czy też macie tak z odczytami?

ps.1 cpu-nb mam na 600mhz

nb-sb jest na 800mhz

żadnych problemów z grafą (lepsze wyniki jak na dfi nf3 250gb) i dyskiem samsunga (podobno cześć posiadaczy tej płyty miała jakieś "klocki")

jeśli cos mam źle to mnie poprawcie, bo trocheczytałem ale 120 stron to za dużo

ps.2 jaki najlepszy bios do vcore moda (chodzi o brak coldbotów i stabilność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba radiator źle ciepło dobiera i dlatego proc się tak grzeje na pewno dobrze przesmarowałeś i zaczepiłeś radiator od proca? Jak radiator od chipsetu jest gorący to OK czyli odprowadza ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii modów...

 

Czy wogóle ktoś z Was robił vcore moda z rezystorkiem i dawał 1,7V na CPU ???

Bo on jakoś chyba mało popularny jest i nie przypominam sobie, żeby ktoś sie chwalił w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Cześć. Miałem tą płytę z A64 3000+ i 512MB ramu. Jednak chcąc zwiększyć wydajność zamówiłem A64 4000+ i PDP Patriot ELK 2 x 1GB DDR 500MHz CL3-8-4-4. W związku z tym mam pytanie. Czy bezproblemowo ustawię częstotliwość pamięci na 500MHZ lub więcej? Czy może są z tym jakieś problemy?

Edytowane przez Cyclop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wiem, że z góry ktoś może mieć do mnie pretensję o zadawanie pytań które zapewne się wielokrotnie pojawiły w temacie ale czas mnie goni (kupiec na stare podzespoły) i prosze o pomoc.

 

Jakie sterowniki i biosy zassać aby płytka fajnie chodziła. Sprzęt: A64 E3 3000+ Fryzjer 64 pro i pasta AS5, pamiątki to GEIL Value 2x512MB 400MHz grafa na AGP r9700pro, dyski na sata I w raidzie0 będą puszczone, chieftec 420W. Płytę z prockiem dopiero co dostałem więc narazie będzie wszystko na standardzie ganiać, później dopiero w OC się pobawię. Prośba o pomoc dotyczy sterowników i biosu, ewentualnie na co szczególnego należy zwrócić uwagę podczas instalacji systemu XP 32bity. Czy zassać stery ze strony Asrocka czy są jakieś lepsiejsze wersje?

 

Kilka stron już przeczytałem ale to są początkowe strony i pewnie z nieaktualnymi danymi. mój gg 4941257.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zassałem stery z asrocka i nvidii. Teraz które będą lepsze. Pewnie Nvidii bo przejęła ULI i pewnie najświeższe ma niż asrock, który dopiero po jakimś czasie ma uaktualnienia. Bios zassałem i w dosie go podmienię. Trzeba z dyskietki zapodać stery do sata1 i raid0 podczas instalacji czy już to jest natywnie rozwiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić sobie dyskietke ze sterami SATA . Jak włożysz oryginalna płytke ze sterami ULI to przy rozruchu z tej płytki zapyta sie czy zrobic dyskietkę ze sterami SATA . Potem podczas ładowania Windy klikasz bodajże F6 i wybierasz stery z dyskietki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem tą płytę z A64 3000+ i 512MB ramu. Jednak chcąc zwiększyć wydajność zamówiłem A64 4000+ i PDP Patriot ELK 2 x 1GB DDR 500MHz CL3-8-4-4. W związku z tym mam pytanie. Czy bezproblemowo ustawię częstotliwość pamięci na 500MHZ lub więcej? Czy może są z tym jakieś problemy?

Szczerze ? ... Fatalny wybór zrobiłeś.

Athlon 4000+ zupełnie nieopłacalny jest. Jak chciałes zwiekszyć wydajność to trzeba było po prostu podkrecić tego 3000+. A jesli już chciałeś kupować to za cene tego 4000+ było wziac X2 3800+. Pieniądze IMO wyrzucone w błoto.

Co do pamięci to żeby ustawić ich def taktowanie to musisz podnieś HTT, bo płyta niestety nie ma dzienika 250Mhz. Zwieksz w BIOSie HTT na 250Mhz i jesli nie chcesz krecić proca to obniż jego mnożnik. Div na 200Mhz.

Tak wogóle, to jeśli stać sie na takiego proca i pamieci, to nie lepiej było dołożyc stówke do innej, lepszej płytki ? Do Asrocka tego nic nie mam, ale za troche ponad 300zł kupiłbys Epoxa 9NPA3 Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

niewiadomo czy 4000+ wyrobi HTT250 bez obnizenia mnoznika.

Trzeba bylo kupic 3800+ x2 tak jak powiedział davvid. Bys był podkrecił 3000+ i byłoby bez dokładania.

 

Dzielniki zostaw na AUTO. Ta płyta chyba nie zmienia automatycznie timingow w zaleznie od taktów.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Dzięki za odpowiedz. A co do płyty to dostałem ją 10 miechów temu ;) i nie narzekam.

 

A co do pamięci to wystarczy dać HTT 250MHz i Div 200 czy Auto . Mnożnik zmniejszyć do max stabilnego procka. A co z timingami? Ustawić według producenta 3-8-4-4?

 

Znalezłem fajny program na forum od spider2000 i już wszystko wiem :)

 

A co będzie jak CPU-NB i NB-SB będą miały 1100 mhz. Niebędzie problemów. (HTT 275, Div 200, Mnożnik 10)

Edytowane przez Cyclop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. A co do płyty to dostałem ją 10 miechów temu ;) i nie narzekam.

 

A co do pamięci to wystarczy dać HTT 250MHz i Div 200 czy Auto . Mnożnik zmniejszyć do max stabilnego procka. A co z timingami? Ustawić według producenta 3-8-4-4?

 

Znalezłem fajny program na forum od spider2000 i już wszystko wiem :)

 

A co będzie jak CPU-NB i NB-SB będą miały 1100 mhz. Niebędzie problemów. (HTT 275, Div 200, Mnożnik 10)

Z timingami możesz popróbować może pamięci będą wstanie działac na mniejszych. Teoretycznie CPU-NB i NB-SB nie powinny pracowac powyżej 1000MHz, ale praktycznie u niektórych osób nie sprawia to żadnych problemów.

 

PS. jesteś chyba pierwszą osobą, której przydał sie programik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery do mobo Integrated220 --> LINK

 

bios 2.10 (czym nowszy tym stabilniejszy -> wedlug mnie) --> LINK

Mam dwa pytania:

1 - instalowałeś już te stery Integrated220 ? czy trzeba usuwać stare czy można odrazu instalować te ?

2 - to htt 315 masz właśnie na tym biosie (2.10)? :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. tak instalowalem; ja odinstalowalem bo to tylko 5 min roboty...

Ad 2. tak

Ok thx za info. Szkoda ze tak ciepło sie na dworze zrobiło bo porządnie potestować nie można ;/. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. A co do płyty to dostałem ją 10 miechów temu ;) i nie narzekam.

 

A co do pamięci to wystarczy dać HTT 250MHz i Div 200 czy Auto . Mnożnik zmniejszyć do max stabilnego procka. A co z timingami? Ustawić według producenta 3-8-4-4?

 

Znalezłem fajny program na forum od spider2000 i już wszystko wiem :)

 

A co będzie jak CPU-NB i NB-SB będą miały 1100 mhz. Niebędzie problemów. (HTT 275, Div 200, Mnożnik 10)

 

Ja przez pewien czas działałem na Ht 2x1120Mhz/16bit i nie było żadnych problemów . Sęk w tym że i tak nie zauważysz jakiejś znaczącej różnicy pomiędzy np 900Mhz a 1100Mhz .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

A lepiej mieć wyższy mnożnik i niższe HTT czy niższy mnożnik i wyższe HTT????

 

I czy jak CPU-NB i NB-SB będą miały 900 mhz to będzie spadek wydajności w porównaniu z 1000MHz???

Edytowane przez Cyclop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Zależy jakie na takich ustawieniach osiągasz taktowania procka i ramów.

Te same. To narazie jest tylko teoria, bo czekam na paczkę z prockiem i pamięciami. Niewiem jeszcze jak dużo pójdzie podkręcić proca. Edytowane przez Cyclop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepiej mieć wyższy mnożnik i niższe HTT czy niższy mnożnik i wyższe HTT????

 

I czy jak CPU-NB i NB-SB będą miały 900 mhz to będzie spadek wydajności w porównaniu z 1000MHz???

ad1. Przy takich samych taktach cpu i pamieci bez róznicy

 

ad2. Nie bedzie. Praktycznie to nawet miedzy 600Mhz a 1000mhz nie bedzie spadku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Dzisiaj przejrzałem te forum (zajęło mi to 7h, ale jakoś się z tym uporałem) i mam kilka pytań.

1. Czy każdy oryginalny BIOS ma blokadę HTT?

 

2. Czy niedziałające 1T występuje u wszystkich czy jest to tylko marginalne zjawisko?

 

Jak czegoś jeszcze nie będe wiedział to nie omieszkam się spytać

 

AD.1 Pytanie nie aktualne. Znalazłem że przy BIOSIE 1.8 i 2.1 nie ma blokady.

Edytowane przez Cyclop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja na wakacje aktualnie wszystko mam odkrecone bo po co ma sie grzac... a na stockowych ustawieniach i tak nic mi nie muli... a jak nie muli to po co przegrzewac :D

Sorry ale mam jeszcze pytko. Czy te stery Integrated220 mają "w sobie" odrazu stery do AGP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja

Thx ;). Co do temperatur to po sesji zdejmuje całą prawie obudowe a na płyte z odległości ok 30 cm bedzie dmuchał wiatrak pokojowy o średnicy 30 cm :lol:. Musze jakoś testy oc przeprowadzić bo inczej bede miał kolo 55-60 stopni a do wc czy ln2 mi daleko ;). Sry za ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

wgrałem bios 2.10 i doszedłem do HTx4 250x10 1.425V pamieci na 166 i High napiecie.

 

dlaczego jak zmieniam w biosie mnoznik z 10 na 9 to i tak mam 10, przynajmniej tak pokazują CPU-Z i CBI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

wgrałem bios 2.10 i doszedłem do HTx4 250x10 1.425V pamieci na 166 i High napiecie.

dlaczego jak zmieniam w biosie mnoznik z 10 na 9 to i tak mam 10, przynajmniej tak pokazują CPU-Z i CBI?

A ilość MHz na mnożniku 9 i 10 masz taką samą ? Bo jak nie to czym sie martwić ? ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienie na 8 czy 9 to bios mi pokazuje dobre taktowanie ale w windowsie (CPU-Z) mam 2500 i mnożnik 10 x 250. troche to dziwne jakbym miał blokade mnożnika :unsure: co chyba nie powinno mieć miejsca przy Venice 3200+

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...