Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam o zlych pomiarach temperatury to odechciawa mi sie tego asrock, i chyba go nie wezme, bo sporo ma wad

A kogo to obchodzi co Ty zrobisz? Czytam od pewnego czasu Twoje posty i szlak mnie trafia widząc to marudzenie i niezdecydowanie. Daj se wreszcie na luz. Sorry za OT ale musiałem to napisać dla własnego zdrowia psychicznego :D Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Czy Big Typhoon wejdzie na ASRock 939 DUAL SATA2 i czy schłodzi mi kręconego A64 4000+?? Budę mam dobrze chłodzoną: Thermaltake Kandalf Black z wentylatorem 250 mm i 2 x 12 cm, 2x9cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam o zlych pomiarach temperatury to odechciawa mi sie tego asrock, i chyba go nie wezme, bo sporo ma wad

bo moja obudowa nie ma dodatkowych wentyli i tak tylko pytam, czy plytka sie latem nie stopi :razz:

Co masz do pomiarów ? Myslisz, że inne płyty mają dokładniejsze czujniki :mur:

 

I czemu płytka niby miałaby sie stopić ? Jakbyś nie wiedział do nf4 sie raczej bardziej grzeje niż nb z tej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Cyclop a czemu by miał nie wejsc? wejdze

Bo tak sobie czytam i na niektórych płytach są z nim problemy, np. za krótkie śróbki lub też za długie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za stara wersja cpu-z (chociaż w to wątpie) ?

Na stronie pisze że ostatnia 1.34.1

 

a jaki masz biosik @LIquid

pisałem że zmieniłem na oficjalnego 2.10

 

Czy Big Typhoon wejdzie na ASRock 939 DUAL SATA2 i czy schłodzi mi kręconego A64 4000+?? Budę mam dobrze chłodzoną: Thermaltake Kandalf Black z wentylatorem 250 mm i 2 x 12 cm, 2x9cm.

Też mam Typhoona i nie zawadza o nic. Zanim zaczniesz montaż na ASrocku załatw sobie twarde grubsze podkładnki do montażu z drugiej strony płyty. Zeby zrobić dystans bo wystają tam takie pierdułki :wink: kondensatorki czy rezystorki :rolleyes: Ewentualnie załatw coś co sie nazywa Back Plate. to taka podstawka zabezpieczająca, wycieta w srodku.

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

Zanim zaczniesz montaż na ASrocku załatw sobie twarde grubsze podkładnki do montażu z drugiej strony płyty.

A skąd mam je wziąć? Czy zwykłe gumowe podkładki wystarczą czy muszą być jakieś specjalne?

I jak spisuje się ten ThelmalTake Big Typhoon?

Edytowane przez Cyclop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cyklop

 

Kup sobie fryzjera i pastę AS i będziesz miał to samo co na big Typhoon. Poza tym masz taki przewiew w budzie, że stockowy ci wystarczy.

 

jak czytam o zlych pomiarach temperatury to odechciawa mi sie tego asrock, i chyba go nie wezme, bo sporo ma wad

Nie ma produktów bez wad.

 

bo moja obudowa nie ma dodatkowych wentyli i tak tylko pytam, czy plytka sie latem nie stopi

A co mają czujniki temp do wentylacji obudowy? Piszesz bezsensu.

Na przyszłość to sobie lepiej załatw wentylacje w budzie bo czego byś teraz nie kupił to przyda się dodatkowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to to ma do tego ze jak nie pokazuje prawdziwej temperatury nb bo nie ma tam, czujnika, a jak czytalem osiaga duza temperature

 

przy P4 s478 2.4 ht 45* w odpoczynku przy tylko necie

 

mam teraz w obudowie 46*

 

a nb na msi 38* przy chlodzeniu malym wentylkiem (tak podaja czujniki :razz: )

 

a ten chipset uli pewnie wieksza temperature osiaga?

 

czy trzeba potem w niedlugim czasie zmienic chlodzenie box proca i płyty na lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy P4 s478 2.4 ht 45* w odpoczynku przy tylko necie

 

mam teraz w obudowie 46*

Fajnie, że na procu masz mniej *C niż w budzie.

Pomyśl troche i nie pitol głupot, że asrock ma niby skopane czujniki, a inne płyty mają dobre :mur:

 

A jesli nie chcesz kupić tej płyty, to nie. Nikomu nie zalezy na tym żebyś ją miał. Tylko nie wiem po co wogóle o tym piszesz.

Chcesz żebyśmy Cie namawiali ? Ja napewno tego nie bede robił.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak podaje np cpu 44, otoczenie 42

 

a Wam jaka podaje temp nb w stresie na tym asrocku?

 

u mnie na moim msi w stresie najpierw pokazuje ze spada, a proc ochladza po stresie rosnie :blink:

 

i jaka temp otoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak podaje np cpu 44, otoczenie 42

(...)

i jaka temp otoczenia?

Wcześniej napisałeś, że masz 45*C na CPU i 46*C w budzie, i to własnie było dziwne. A otoczenie to chodziło mi o temp w budzie (bo w końcu to też otoczenie procka).

Ale już nieważne. Nie ma ci sie zagłebiać, bo to nie o tym temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm - nie wiem czy to ważne ale ja w idle mam niższą temperaturę NB niż proca o kilka stopni, np. CPU 34*, NB 38*, w stresie CPU 46*, NB 39* - na początku mnie to zastanawiało ale w sumie....czemu nie :) komp działa poprawnie więc się nie czepiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamzi życzę powodzenia w kupowaniu płyty z dokładnymi czujnikami.

Jak dla ciebie są ważniejsze temperatury od wydajności to zakup sobie kompa z przed 5-10 lat to wtedy o temp. nie będziesz musiał się martwić.

 

Zawsze możesz dokupić panel z czujnikami i wtedy rozmieścisz sobie czujniki jak ci się będzie podobać tym bardziej, że płyta jest tania i za komplet dużo nie wydasz kasy.

 

Ps. jak będziesz tak dalej się zastanawiał to odezwij się do mnie na pw za około 2 lata to sprzedam ci ją za atrakcyjną cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z "Plug & Play" czy płyta wspiera?

 

i czy jest cos takiego jak awaryjny bios np. po przetaktowaniu?

 

A czemu ma nie wspierać?? Toć to chyba od 10 lat jest już standard, a płyta za dużo do tego nie ma...

No chyba że chodzi ci o Hot-Swap dysków sata, to nie wspiera.

 

Drugiego biosu na płycie nie ma, ale jak bodajże 3 razy komp się nie włączy, to automatycznie ładuje standardowe ustawienia. Problem jest dopiero jeżeli uwalisz bios, np przy wgrywaniu nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam. Dosyć możliwe że zmienię aktualną płytę na Asrocka - co polecacie bardziej - AsRock 939SLI-eSATA2 ULi M1697 czy może ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 ??? Ta pierwsza chyba obsługuje SLi (ma 2 gniazda PCIE - jendo 8x a drugie 16x [nie licząc tych zastępczych dla PCI]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te fanaberie to mi się słabo robi :mur:

 

Ja mam dobrze wentylowaną budę i temp 32,5*C SB i 34*C NB . Mierzone z panelu chiefteca , diodami termicznymi przyklejonymi do stopki radiatorów .

 

adamzi Poczytaj najpierw trochę fachowej literatury ( proponuję zacząć od CHIPów sprzed kilku lat) , potem przeczytaj cały ten temat . Jak jeszcze nie znajdziesz odpowiedzi to zapytaj kogoś na PW , bo robisz tymi bezsensownymi pytaniami , niezły śmietnik w tym temacie .

 

Normalnie twoje posty nadają się do jakiegoś działu typu "ośla łączka" .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dosyć możliwe że zmienię aktualną płytę na Asrocka - co polecacie bardziej - AsRock 939SLI-eSATA2 ULi M1697 czy może ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 ??? Ta pierwsza chyba obsługuje SLi (ma 2 gniazda PCIE - jendo 8x a drugie 16x [nie licząc tych zastępczych dla PCI]).

Jeżeli masz kartę na AGP to ASRock K8 939Dual a jak na PCIe to AsRock 939SLI. Tylko że w podpisie masz grafe zintegrowaną, więc jak kupujesz z nową kartą to lepiej AsRock 939SLI. Tylko po co zmieniasz płytę? Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...