Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzis AC freezer 64pro i mam tutaj male pytanko: czym zetrzec stara paste z procesora po boxowym coolerze?

Proszwe o nie komentowanie, ze to zly temat, ale poprotu tutaj czuje sie swojsko ;)

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta obsługuje AM2?

 

I czy jest sens składać na nowo kompa pod AM2?

Płyta obsługuje am2 przez specjalny moduł-przejściówke.

Jeśli masz s939 to niema najmniejszego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, po prostu składam kompa, i zastanawiam się, czy kupować procesor s.939 czy AM2, ale chyba ta płyta i tak nie obsługuje kosci DDR2... ale może te procki są wydajniejsze?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzis AC freezer 64pro i mam tutaj male pytanko: czym zetrzec stara paste z procesora po boxowym coolerze?

Proszwe o nie komentowanie, ze to zly temat, ale poprotu tutaj czuje sie swojsko icon_wink2.gif

Możesz zostawić tą pastę, chyba że masz pod ręką Arktic Silver 5. Ta pasta, co ją fabrycznie kładą nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już ocz booster zamówinoy chcem żeby te winbondy latały na 250MHZ przy 3.2-3.3V jak miało to miejsce na dfi zobacze na dniach przyjdzie ocz booste i się dowiem.

Żeby mieć te 3,2~3,3 vdimm to wcale nie potrzebny jest booster, bo są mody.

Boostera uzywał bodajże ajsi i miał z nim spore problemy. Było o tym na początku tematu. Wpisz w szukajke tematu "booster"... może czegoś ciekawego sie dowiesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić tą pastę, chyba że masz pod ręką Arktic Silver 5. Ta pasta, co ją fabrycznie kładą nie jest zła.

Bo ten freezer ma rowniez, podobnie jak box swoja tasme termoprzewodzaca, czyli rozumiem polecasz mi nalozyc mi normalnie nowe chlodzenie i tamtej pasty nie zdrapwac? Wydajnie mi sie, ze przez to moze gorzej odprowadzac chlodzenie, poniewaz powierzchnia procesora bedzie miala nierownosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o opis jak zrobic flash biosu z poziomu windowsa jakim programem i skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dobry bios do o/c bo teraz mam max 240 a stronek ten teamacik ma duzo i trudno cos znalezc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o opis jak zrobic flash biosu z poziomu windowsa jakim programem i skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dobry bios do o/c bo teraz mam max 240 a stronek ten teamacik ma duzo i trudno cos znalezc. Pozdrawiam

OMG co za ludzie :mur:

Wiesz dlaczego ten temat ma tak duuuużo stron i trudno coś znalesc ? Bo takim jak ty nie chce sie poświecić choćby 3min na szukanie i zadają po raz enty te same pytania.

 

Biosy masz na stronie Asrocka i tam też masz instrukcje jak zrobić update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o opis jak zrobic flash biosu z poziomu windowsa jakim programem i skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dobry bios do o/c bo teraz mam max 240 a stronek ten teamacik ma duzo i trudno cos znalezc. Pozdrawiam

Troche przegioles, byles moze na stronie asrock, tam masz biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ale robicie problem po to jest forum zeby sie pytac ludzi co i jak nie jestem jakims tam wielkim overclokerem jak wy i niechce czegos spie... wole spytac thx.

Wyobraź sobie, że ten motyw już przewijał się w tym temacie i pisanie tego po raz n-ty niepotrzebnie zaśmieca temat.

I sugeruję na przyszłość nauczyć się posługiwać banalną "szukajką".

 

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK freezer zalozony, chocciaz nie obylo sie bez przeszkod. Procesor za bardzo przywrl do boxowego radiatora i nie dalo rady go odczepic, normalnie byly to moje minuty strachu. Grunt, ze wszystko sie dobrze skonczylo.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak kiedyś tak nie mogłem odpiąć boxa od celerona. W końcu radiator wyszedł razem z procem. Dobrze, że żadna nóżka nie została w gnieździe :D

Mi zrobilo sie to samo, procesor normalnie wyskoczyl z zablokowanego socketu - juz myslalem, ze po nim. Najgorsze, ze zespawal sie z powierzchnia radiatora. Ale jakos udalo mi sie go odczepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie lepiej biosa zupdatować ?

Nie ma nowszego. Nawet jeżeli będzie to będzie też okrojony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, po prostu składam kompa, i zastanawiam się, czy kupować procesor s.939 czy AM2, ale chyba ta płyta i tak nie obsługuje kosci DDR2... ale może te procki są wydajniejsze?

Płyta obsłuży AM2 i DDR2 (co jest chyba logiczne) poprzez specjalną przejściówkę, o której pisano.

 

Jak chcesz AM2 to kup płytę pod AM2 a nie baw się w przejściówki.

 

Proszwe o nie komentowanie, ze to zly temat, ale poprotu tutaj czuje sie swojsko

No i właśnie nie dobrze, że się czujesz "swojsko" bo śmiecisz w tym chlewie.

 

Czy bez moda napięcia pamięci, RAM http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25569 będzie działać na 500MHz przy 2.7V? Czy musi mieć większe napięcie?

A czytać umie? "napięcie 2,550 - 2,9 V"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie nie dobrze, że się czujesz "swojsko" bo śmiecisz w tym chlewie.

Opanuj sie czlowieku, od tego jest moderacja i jesli nie jestes uswiadomiony, to Ty do tej grupy nie nalezysz. Tak trudno, jest to zrozumiec, ze prosze zeby nie komentowac. Musisz dorzucic swoja pusta i nic nie wnoszaca wypowiedz. Z tego co widze to Ty ru robisz jakies drzewiaste i moralizujace wypowiedzi, ktore rowniez maja sie do tego tematu jak piesc do oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że wszystkie problemy i sprzeczki wynikają ze słabo rozbudowanego "faq-a" o tej płytce może ktoś bardziej rozgarnięty zajął by się updatem, sorry za offtop, teraż pytanie zwiazane z płytą, jaki bios najlepszy, z odblokowanym htt i działajacym vcore modem, jak wygląda sprawa w tym biosie z coldbotami i frezami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

chciałem zrobic stronke z mega FAQ ale wszyscy napisali ze nie ma sensu. Ale jak cos to moge zrobic wpis do FAQ, jak bede mniec czas to przetłumacze Vmoddy itp.

 

Którym informacją co do temperatury procesora mam ufać? Z biosu czy z everesta?? Mam teraz wc a w biosie jest 45*C niezaleznie od temp cieczy. A w everescie sie zmienia jak włącze lub wyłącze cooler na chłodnicy. Teraz mam 38*C a w biosie non stop 45*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opanuj sie czlowieku, od tego jest moderacja i jesli nie jestes uswiadomiony, to Ty do tej grupy nie nalezysz. Tak trudno, jest to zrozumiec, ze prosze zeby nie komentowac. Musisz dorzucic swoja pusta i nic nie wnoszaca wypowiedz. Z tego co widze to Ty ru robisz jakies drzewiaste i moralizujace wypowiedzi, ktore rowniez maja sie do tego tematu jak piesc do oka.

To Ty sie opanuj. Methyl1test ma racje.

Co wnosi do tematu gadka o zakładaniu freezera ? NIC !!!

Jak już to gadaj o tym w dziale o chłodzeniu, a NIE TUTAJ ! Zresztą tam też lepiej nie, bo co kogo obchodzi, że udało ci sie założyć freezera. Jakby tak każdy sie chwalił na forum tym, to byś temat zamiast 100 stron miałby min 10razy wiecej.

 

A jeśli nie chcesz komentarzy do tych nic nie wnoszących postów, to w zamian proponuje wysyłać raport. Tak też następnym razem uczynie.

 

EOT

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam teraz ustawionego procka na 9x280 2520mhz i tak jest stabillnie ram chodzi na 180mhz tymingi 3-4-4-8 natomiast danie wyzej pamieci np 185 juz sypie błedami i zawiesza sie w grach przechodzi SP 16m i 8m a ram wysypuje w czym moze tkwic taki stan rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam teraz ustawionego procka na 9x280 2520mhz i tak jest stabillnie ram chodzi na 180mhz tymingi 3-4-4-8 natomiast danie wyzej pamieci np 185 juz sypie błedami i zawiesza sie w grach przechodzi SP 16m i 8m a ram wysypuje w czym moze tkwic taki stan rzeczy?

A czy przy innym dzielniku pamięci działają na 185Mhz i wiecej ?

Sprawdź ustawiając dzielnik 200 i HTT 200.

 

Jaką wersje BIOSU masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyclop

A czytać umie? "napięcie 2,550 - 2,9 V"

No właśnie pisze 2.55-2.9. Tylko, że niema zaznaczone czy na 2.55 te 500 mhz wyciągnie czy potrzeba 2.9v by chodziły na 500MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie powyzej 180 mhz juz jest kiszka obojetnie jaki dzielnik bios najnowszy ze stronki asrocka 2.10

A te pamięci to jakie dokładnie ? Nonamy jakieś ??

Nominalne mają one 200Mhz ?? Przy jakich timingach ??

 

Daj w biosie napiecie vdimm na High (o ile jescze tego nie zrobiłeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...