Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

buda dupna ale na socket A i soltek drv5 nie bylo zadnego problemu z nia.

 

Te Asrocki takie wybredne??

 

Plyte odlaczylem od budy ( lezala na gabce ) i tylko jeden drucik laczyl ja z obudowa do ktorej podlaczone bylo takze uziemienie zasilacza (Tagan ground cabel) i nadal nic:(

 

MOze to problem z zasilka i z tym kablem uziemiajacym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak tylko dumalem. W sumie to u mnie od razu sie wylaczala plyta - wiatrak stawal (zasilka sie wylaczala). Tagan powinien byc ok, dzisaj bede testowal ta plytke z moim Taganem i jesli cos bedzie nie tak to napisze, ale raczej to nie to. Naprawde dziwna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz bios w tej płycie?? który rev. (powinno być naklejone na układzie).Z drugiej strony ten semp powinien wstać na każdym biosie,bynajmniej tak wynika z dokumentacji na stronie,więc niewiem czy update biosu coś da.Ale spróbować nie zaszkodzi. Sam sie martwie bo mam identyczny zestawik do uruchomienia tj. samp 3000+ 939 + asrock 939dual + 2x256 Twinmos 2,5CL ,czekam tylko na freezera i wtedy odpale ten zestawik :) . Mam nadzieje że nie będzie żadnych problemów.

Edytowane przez misiektychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz bios w tej płycie?? który rev. (powinno być naklejone na układzie).Z drugiej strony ten semp powinien wstać na każdym biosie,bynajmniej tak wynika z dokumentacji na stronie,więc niewiem czy update biosu coś da.Ale spróbować nie zaszkodzi. Sam sie martwie bo mam identyczny zestawik do uruchomienia tj. samp 3000+ 939 + asrock 939dual + 2x256 Twinmos 2,5CL ,czekam tylko na freezera i wtedy odpale ten zestawik :) . Mam nadzieje że nie będzie żadnych problemów.

 

bios to 1.1 tak bylo napisane na biosie, pamiec jest wzieta ze starego kompa gdzie dziala wysmienicie ( nigdzie nie krecona), na sempie lezal AC freezer 64 Pro.

 

Co do kabla uziemiajacego, na instrukcji Tagana pisze zeby go podlaczyc pod plyte bo niby zwieksza to skutecznosc zestawu i obniza halas ( nie wiem niby jak no ale...)

 

Jutro zadzownie do serwisu i kolesia przepytam co i jak ale juz dzisiaj cos wspominal ze u nich dziala bez problemu.

 

Jeszcze sprobuje podpiac zasilke pod ten zestaw ktory mam i przetestuje zeby miec pewnosc Tagan dziala bez zarzutow.

 

Obawiam sie ze to problem z pamiecia ale z drugiej strony bez pamieci tez nawet do biosu nie poszlo, karta tez wykluczona bo dziala.

 

Co do kabla uziemiajacego to jak wspominalem plyta byla odlaczona od niego i jednym drucikiem uziemiona do obudowy, do ktorej byl uziemiony zasilacz ( niezle zakrecone )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za zasilacz, bo filrma to rozumiem , ale jak pamietam napisałeś tagan 330? Ma on dodatkowe zasilanie 12V? Bo skoro u nich wszytsko jest ok to wiele mozliwości nie zostaje.Albo ram albo zasiłka, ewntualnie grafa.Dla pewnosci mozesz skołowac jakiegoś starego grata na pci, tak tylko zeby coś świeciło, o ile wogóle sie odpali.Bez ramu to raczej nic nie wystartuje. Z tego co wiem minimalny zestaw to cpu+mobo+ram+grafa , chyba ze sie myle ;)

Edytowane przez misiektychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Tagan 330

 

Podpialem obie wtyczki - 20 pinowa i 4 pin - P4

 

Moze to wina tej 4ro pinowej i bez nie powinno ruszyc. Chociaz na DFi pisza ze na obu wtyczkach im dziala.

 

Jak pisalem na obu grafach nie wstaje a taks ie sklada ze mama jakies s3trio na PCI , moze poskutkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypytaj w serwisie o ich konfigurację. To ograniczy pole działania (to raczej nie grafa). Sprawdz zasilacz na innym kompie. BTW. Powinny być podpięte obie wtyczki, czyli dobrze miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo's twoich problemów > czy masz jakieś dodatkowe wentylatory podpięte przez przejściówki na molexach ( takie z molexa na 3pin ) jak tak to je odłącz i podłącz jeszcze raz , ponieważ miałem podobny problem . któregoś razu jak robiłem porządki w budzie i spinałem kable i chowałem je to źle podłączyłem jedną przejściówkę molexa i komp odrazu na starcie dostawał zwarcie ( nieżly rym <_< ) i nie chciał za cholerę wstać nawet na sekundę > więc dla pewności sprawdź wszystkie podłączenia zasilania molex w kompie .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytajac o tym wiatraku wpadł mi do głowy jeden pomysł , jakie masz chłodzenie na cpu?? bo jeżeli freezer-a 64 to przepnij wtyczke zasilajacą do drugiego gniazda.Gdzieś wyczytałęm że czasami komp niechce startować ( chodzi o jakąs kontrole obrotów czy inny badziew)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano fakt , to tez może być jakaś opcja. freezer 64pro ma obroty od 300 do 2200 więc przy starcie BIOS może wykrywać te 300-500obr jako awarię chłodzenia na CPU ( było coś takiego w opisie aukcji ;) ) i należy go podłączyć gdzie indziej . Problem w tym że na tym Asrocku są tylko dwa podłączenia 3pin i do tego dość niefortunnie rozmieszczone ( to CPU powinno być gdzieś koło tego 4pin'owego 12V ) bo kabelek zasilający freezera 64 pro jest krótki i idzie tak dziwnie nad freezerem. Spodziewałem się po nim czegoś długości tego co jest przy wentylach 8x8cm Arctica .

 

No cóż mam nadzieję że się uda ożywić tego sempa na tej płytce .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam freezera Pro i podlaczony byl wlasnie pod CPU Fan 3 pin ( bez przejsciowek) ( AC Pro z tego co wyczytalem ma stale oborty 2200), probowalem tez AC Speed Fan Pro TC ( ten ma kontrole obortow termiczna w zakresie 1000 - 2500) i tez nie wstawal dziad jeden.

 

Tak sie zastawaniwam ze jezlei bylo by zwarcie to wiatraczki by stanely i zasilka by odlaczyla prad a tutaj , freezer kreci sie bez problemu, dziwi mnie zawiecha przycisku power. Odlaczylem wszystkie kabelki od budy ( nawet bez powera) i wszystko tak samo.

 

Dzisiaj dzownie do nich bede probowal sie dowiedziec jak najwiecej. Dam wtedy znac. Wlk dzki za wasz czas i pomysly - bede kombinowal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu.. kompletnie padnieta zasilka, czy przez to nieszczesne uziemienie?

 

Ja mam inny problem. Nie moge zainstalowac systemu na dysku SATA. Po prostu bootuje z CD ("Nacisnij dowolny klawisz, zeby uruchomic z CD..."), naciskam i ciemnosc widze, setup nie startuje i nic sie nie dzieje. Jedynie gdy podlacze do portu SATA1/2 i ustawie w biosie na RAID to zadziala (nie mialem akurat dyskietki ze sterownikami, zeby zainstalowac). Mam dyski Hitachi SATAi SATAII i na tym 2 chcialem system zainstalowac (i podlaczyc go do SATAII).

 

Moje pytanie brzmi: czemu nie odpala sie setup Windowsa (XP, XP SP2, 2003) gdy mam podpiety dysk do SATAII (IDE/SATA mode w Biosie) oraz SATA1/2 (non-RAID mode)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIrm tyle ze na innej zasilce stary komp hula a na nowej ma takie same objawy jak na asrock 939.

 

Kabel uziemiajacy byl testowany przy plucie, do odbudowy i wiszacy sobie freestyle ale to nic nie zmienilo.

 

Co do problemu Sata to niestety nie wiem dlaczego tak masz:(

Edytowane przez sfotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: czemu nie odpala sie setup Windowsa (XP, XP SP2, 2003) gdy mam podpiety dysk do SATAII (IDE/SATA mode w Biosie) oraz SATA1/2 (non-RAID mode)???

 

Hmm dziwne, z dokumentacji wyniak że instalacja powinna ruszyć bez problemu, nawet bez sterowników.Jednak musisz mieć na uwadze ze to jest Windows ;) i bez sterów sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam sprzęt jak w podpisie i zastanawiam sie nad płytą asrocka 939DUAL-SATA2 + sempron 3000 aby powoli i bezboleśnie migrować do platformy s939. Czy myslicie ze uda mi się dojsc do conajmniej 2,6 ghz? najbardziej boję się tego że trafię na kiepskiego semprona i duzo ni powalcze... Ma może ktoś doświadczenia z kręcenia sempa 3000+ na tej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridczak>

a może zrobic taki myk > odpalić płytke Asrocka i zrobić dyskietkę z driverami Sata > odpalić kompa z dyskietki systemowej > wrzucić do pamięci stery od sata ( te z dyskietki ) i odpalić płytke z Windowsem ??

 

możesz spróbować

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed sobą AsRocka 939Dual :]

Jutro powinien przyjść Athlon64 3500+ i grafika...

Zastanawiam sie nad biosami o których piszecie. Jaki bedzie u mnie na starcie a jaki byłby najlepszy do "skrecenia" procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie po meczarniach. Krok po kroku:

1. Stworzylem dyskietke z driverem do kontrolera SATA RAID ULi - bootuje sie z CD od plyty, wklada dyskietke i robi.

2. Zainstalowalem system na jedynym mozliwym ukladzie - dysk podpiety pod SATA1, przy instalacji F6 i stery z dyskietki. Udalo sie.

3. Proba przelozenia dysku na port SATAII skonczyla sie fiaskiem (BSOD przy ladowaniu windy przy ustawieniu w biosie obu mozliwosci - IDE/SATA). Tak samo z zainstalowaniem driverow do SATAII z Windy (nic sie nie dzialo)

4. ALE instalka Windy startuje teraz z CD ladnie nawet jesli dysk podpiety pod SATAII. Wiec:

5. Uruchomilem jeszcze raz swiezo zainstalowanego XP z portu SATA1 i przegralem na dyskietke drivery do SATAII (Performance beta)

6. Podpinam dysk pod SATAII, bootuje instalke XP z CD, F6 - drivery z dyskietki i sukces. INSTALUJE SIE.

7. Wszystko na razie chodzi!

 

ps. Jednak nie ma tak duzo lepszych osiagow po podlaczeniu Hitachi SATAII do portu SATAII w porownaniu do MSI z podpisu (normalne SATA). Jedynie burst wzrosl z ~128MB/s do ~146MB/s. Wzroslo za to uzycie procka z 3% na 5%, Sredni transfer jest powiedzmy taki sam/kapke nizszy. Hmm, dziwna sprawa.

 

ps. Juz chyba wiem z wydajnosia - je chyba trzeba FeatureToolsem przestawic na sataII (nie maja zworki, myslalem, ze sam sobie ustala ;))

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed sobą AsRocka 939Dual :]

Jutro powinien przyjść Athlon64 3500+ i grafika...

Zastanawiam sie nad biosami o których piszecie. Jaki bedzie u mnie na starcie a jaki byłby najlepszy do "skrecenia" procka?

Całkiem żeśkie są OCWB1 i OCWB2 dostępne na stronach OCWORKBENCH . Natomiast na starcie to bedziesz miał 1.10 lub 1.20 . Bios Asrocka 1.20 też jest całkiem niezły i stabilny do ok 265Mhz .

 

 

 

Ridczak> Bo to Asrock , a na Asrockach zawsze się trzeba babrać w jakieś dyskietki ze sterami od SATA żeby zainstalować windę .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem żeśkie są OCWB1 i OCWB2 dostępne na stronach OCWORKBENCH . Natomiast na starcie to bedziesz miał 1.10 lub 1.20 . Bios Asrocka 1.20 też jest całkiem niezły i stabilny do ok 265Mhz .

Ridczak> Bo to Asrock , a na Asrockach zawsze się trzeba babrać w jakieś dyskietki ze sterami od SATA żeby zainstalować windę .

Pozdrawiam

Kencho, a jaki bios będzie stabilny przy HTT pow. 300? Różne opinie krążą po necie, z tego co widzę jest duży rozrzut jeśli chodzi o możliwości OC tych Asrocków...Jedni bez problemu mają HTT 320 inni ledwo dobijają do 250 :blink: Wie ktoś jak to faktycznie wygląda? Czy to wina bardziej biosu czy egzemplarza płyty? Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P1.20 powinieneś dosciągnac do 274 (oczywiście mozliwe że przy zmianie napięcia, zależy od procka). Powyżej 274 to OCWB1 lub 2 powinny dać spokojnie radę.

 

@Boundrose

Jakie zwarcia masz na myśli? A to czy płyta wytrzyma zwarcie to raczej kwestia przypadku ( i jakości zwarcia:D ). A co do serwisu, hmm, jeśłi nie widać śladów manipulacji i uszkodzeń mechanicznych to oczywiście można słać.

 

@SzperSon

Ten ASRock podobnie jak np. Abit NF7 musi polubić się z Biosem (czytaj: nie ma jednoznacznej odpowiedzi który Bios da Ci max, i nie będize żadnych problemów z coldbootami czy innym dziadostwem). Po prostu trzeba wypróbować kilka i trochę się pobawić ustawieniami żeby wyczuć co płyta lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wisnia666 - ja mam taki konfig no i na razie 260*9 @bez zmian

wiecej nie mam czasu potestować bo biosa trzebaby zmieniać a nie mam FDD :cry:

 

wkrótce popróbuje

w każdym razie- płytke polecam a proca złego i tak mozesz trafić niezależnie czy to semp czy nie i czy to DFI czy AsRock. Jak nie bierzesaz selekta to to po prostu loteria...

 

ja tam nie mam coldbootów, tylko wyjątkowo słabo mi pamieci latają. Musze chyba zobaczyć Vdimm moda...

 

 

ridczak- jaki miałeś komunikat przy tych BSODach ? Machine_check_exception ? czy inne?

Ja odkąd działam na SATA ze sterami z płytki to nie mam tych BSODów, a na SATA2 miałem (o ile sie nie myle to to była właśnie ta przyczyna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...