Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika Test z jedną kością (lepszą) Zrobił bym vcore moda ale max htt stabilne u mnie to 315 na wiekszych wartościach jest niestabilny... Więc niewiem czy jest sens bo to już prawie koniec płyty. Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas AMD na jakich ustawieniach masz ten wynik w 8M??

A jakie powinny być te wyniki? Na jakim mniej więcej poziomie? Ja mam 6.27 - dla 8M. czy jest jakaś róznica jak się ma pamięci w dualu abo nie do ego testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Lukas AMD na jakich ustawieniach masz ten wynik w 8M??

260*9

Div: 166

NB-CPU: 600Mhz

 

Podstawowe timingi: 8-3-3 CL=2. Reszta niezoptymalizowana, Command Rate 2.

 

A co?

 

EDIT:

Aha, weź uwagę że test się nie zakończył - chciałem zrobić screena z temperaturą jaką maksymalnie osiągnął, normalnego testa zribię jutro.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odnośnie problemów z podwójnym bootowaniem kompa:

 

Jeżeli jest jeden dysk twardy podłączony pod IDE lub SATA, często komp nie bootuje się za pierwszym razem po włączeniu, tylko dopiero po drugim.

 

Najprostszym rozwiązaniem jest włączenie RAID w ustawieniach biosu dla dysków i kanałów IDE. Pomimo posiadania tylko jednego dysku, komputer będzie się włączał normalnie juz za pierwszym razem ponieważ przy starcie będzie włączana dodatkowa zakładka odpowiadająca za konfigurację dysków i dysk zostanie wykryty.

 

Ja mam tak ustawione i niema żadnego problemu z działaniem i podwójnym bootowaniem.

 

 

Odnośnie taktowania HT ( połączenia NB-SB i CPU-NB ), to jest ono zależne od magistrali z jaką jest taktowany procesor:

 

Dla np: magistrali procesora 278Mhz i ustawienia mnożnika na 600 ( x3 ) będzie to odpowiednio 834Mhz.

 

Teoretycznie nie powinno sie przekraczać prędkości powyżej 1000Mhz i powyżej 600-700Mhz nie odczuwamy juz tak bardzo wzrostu prędkości Magistrali HT, ale przez długi czas pracowałem z magistralą HT ustawioną na 1128Mhz (282x4> szyna procesora 282 , NB-SB i CPU-NB ustawione na 400>czyli x4 ) i dzięki temu temperatura NB spadła o ok 4*C, asprzęt pracował stabilnie .

 

 

Proszę jeszcze raz: PROWADŹCIE DYSKUSJE O WYNIKACH W 3DM I SUPERPI W ODPOWIEDNICH, STWORZONYCH DO TEGO CELU TEMATACH.

Sorki że krzyczę , ale chyba inaczej nie dotrze .

 

Jak zobaczę następne gadki o wynikach SuperPI lub smarków, to będe raportował posty . Oficjalnie ostrzegam, żeby nie było potem jakichś żalów.

 

Jak chcecie sobie zobaczyc jakie ktoś ma wyniki, to napiszcie do niego na PW lub skozystajcie z "wyszukaj w temacie".

 

W taki sposób, będzie mniej stron i mniej uwag typu: "kupuję tą płytę, ale mam kilka pytań , a niemam czasu na przeglądanie tych stupięćdziesięciu stron tego tematu". Sami takie stwierdzenia niedawno zapodawaliście, jak zamierzaliście ją kupić.

 

Wyniki SuperPi możecie sobie podawać w odpowiednim temacie , lub na PW .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem jest włączenie RAID w ustawieniach biosu dla dysków i kanałów IDE. Pomimo posiadania tylko jednego dysku, komputer będzie się włączał normalnie juz za pierwszym razem ponieważ przy starcie będzie włączana dodatkowa zakładka odpowiadająca za konfigurację dysków i dysk zostanie wykryty.

Dobrze wiedzieć :-P

 

p.s miałem jeszcze coś pisac o SuperPi ale widze że kencho sie wku.. już więc :lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja też próbowałem zmieniaćnapiecie w CBI - normalnie pokazywało mi w evereście tak 1.35V - dałem 1.55 w CBI to w everescie podskoczyło do 1.45 i tak już trzymało. Widocnzie jakas blokada w biosie (OBY), moze da się się odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podłączeniem kierownicy APOLLO rw2007 do kompa - nie jest prawidłowo znajdowana i instalowana poprzez USB. Natomiast pamięć flash USB znajduje i instaluje bez problemu

czyli USB jest ok. Kierownica też jest ok., bo na innym kompie zgłasza się i instaluje bez problemu. System W-XP nowo zainstalowany. Pozdrawiam.

 

Ps. Okazało się, że kierownica ma problemy ze współpracą z niektórymi chipsetami. Poprawiona wersja kierownicy ma być pod koniec września 2006 (to dla zainteresowanych).Pozdrawiam.

Edytowane przez TOM68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem jest włączenie RAID w ustawieniach biosu dla dysków i kanałów IDE. Pomimo posiadania tylko jednego dysku, komputer będzie się włączał normalnie juz za pierwszym razem ponieważ przy starcie będzie włączana dodatkowa zakładka odpowiadająca za konfigurację dysków i dysk zostanie wykryty.

jest to nieprawda, gdy włączysz RAID dla kanału do którego podpiety jest dysk jeden ... dwa ... po prostu dyski nie zostana wykryte aby uruchomić SYSTEM ( dopuki nie wejdziesz w zakładke RAID i nie skonfigurujesz RAID co oczywiscie = utrata danych na dyskach )

 

 

mj18 to ustaw 2.7V na pamięci, do 2.7-2.8V możesz spokojnie bez dodatkowego chłodzenia "sie bawić" ... ale ustaw 2.7V bo plyta tylko na tyle pozwala, chyba ze zrobisz mod'a :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam. Mam problem z podłączeniem kierownicy APOLLO rw2007 do kompa - nie jest prawidłowo znajdowana i instalowana poprzez USB. Natomiast pamięć flash USB znajduje i instaluje bez problemu

czyli USB jest ok. Kierownica też jest ok., bo na innym kompie zgłasza się i instaluje bez problemu. System W-XP nowo zainstalowany. Pozdrawiam.

Moze takie pamieci? U mnie wczoraj chodziły na 210 Mhz a pod takimi timingami że pod socket A nie działały takie nawet na 190Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze takie pamieci? U mnie wczoraj chodziły na 210 Mhz a pod takimi timingami że pod socket A nie działały takie nawet na 190Mhz.

Zintegrowany kontroler robi swoje :wink: A tak pozatym to umnie tez cięzko przebić sie przez 220 :blink: nie wiem czemu, tzn nie próbowałem na najwyższych timingach ale wątpie żeby poleciały wiecej, poprostu mało im papu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jakie napięcie będzie na ramkach kiedy dam high? Po samo słowo "HIGH" niewiele mi mówi ;) . Może zwiekszę to pójdą na 8-2-2-2 (albo 6-2-2-2).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponownie ja, pisze z kompa kolegi, niestety ani wylaczenie zasilania ani przelaczenie zworki nie pomoglo, na 1 zworce wogole nie rusza, a przy zmianie zworki wykrywa mi zaledwie 16 mb ramu i wywala komunikat o jakims bios media startup itp, nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponownie ja, pisze z kompa kolegi, niestety ani wylaczenie zasilania ani przelaczenie zworki nie pomoglo, na 1 zworce wogole nie rusza, a przy zmianie zworki wykrywa mi zaledwie 16 mb ramu i wywala komunikat o jakims bios media startup itp, nie wiem co robic

 

"W przypadku BIOS-u Award skopiuj plik z zapasowym BIOS-em i program aktualizujący na dyskietkę przygotowaną uprzednio poleceniem format a: /s. Potem utwórz plik tekstowy o nazwie AUTOEXEC.BAT i umieść w nim przywołanie programu:

 

program_aktualizacyjny nazwa_pliku — kopii

 

(np. awfl816.exe w6528ims.bin). Potem zapisz plik na dyskietce. Gdy zrestartujesz system z dyskietki, aktualizacja zostanie przeprowadzona automatycznie. Cała operacja nie powinna trwać więcej niż 3 minuty."

 

 

 

Ja moge ci powiedziec co zrobic jak wszystkie sposoby zawioda - kupujesz na allegro za 10zl zaprogramowana kosc biosu i w kladasz ja do swojej plyty. Boot failure guard nie dziala ? "na 1 zworce wogole nie rusza" - oczywiscie ze nie rusza, bo sie robi clearcmos w tym momencie, potem przelaczasz zworke spowrotem i jest w trybie "normal"

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Ostro się przymierzam do zakupu tejże mobo. W tym celu zwiedziłem dziś niemalże wszystkie sklepy komputerowe w moim mieście. W zaprzyjaźnionym sklepie sprzedawca powiedział mi, że mi nie poleca tej płytki, ponieważ kondensatory są o du_pę rozbić i wylewają po pewnym czasie. Przyjąłem to z niedowierzaniem, oczywiście płytkę może mi sprowadzić w każdej chwili. Polecił mi Asusa. I sam nie wiem co robić, po 1 mam tylko 600 zł a chciałem kupić Venice'a 3000+, tego Asrocka i przejściówkę 2molexy -> zasilanie karty pci. Muszę opchnąć stare mobo, procka i grafę, wtedy kupię 7300GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze....

Kondensatory elektrolityczne występujące na płytach niewydalają głównie w wyniku przegrzania, u mnie po v-modzie i 1,55vcore są tylko lekko ciepłe.

 

Mam nadzieję że zrozumiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Siemka. Sorry ze wtracam sie w dyskusje, ale mam pytanie.

Nie wie ktos czasem, czy ten asrock nie ma problemow z zapelnionymi wszystkimi slotami pamieci?

Mam teraz 2x512 i planuje dokupic kolejne 2x512... wiem ze niby wszystko powinno byc ok, ale 4 kosci w jednym kompie to wydaje mi sie troche duzo...

 

Chcialem dokupic kosc 1x1gb, ale niby ten moj prock nie obsluguje 3 kosci pamieci w kompie, tylko 1,2 albo 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A dlaczego miałaby nie obsłużyć??? Przecież PO TO właśnie ma te 4 banki na laminacie ;) ...

 

Ehh ludzie.... Asrock NIE ZNACZY - niestabilne, złe, kijowe (czytaj: coś co się rozpada po 2 minutach) itp.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ludzie.... Asrock NIE ZNACZY - niestabilne, złe, kijowe (czytaj: coś co się rozpada po 2 minutach) itp.

Dokładnie, ostatnio asrock robi bardzo ciekawe płytki które są tanie i dobre :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprzedawca tak mówił bo niechce mu sie sprowadzać tej płytki icon_wink3.gif

Sprzedawca tak mówi, bo chce wcisnać jaką droższą mobo klientowi (czyt. wiekszy zarobek) ;)

 

Czyli ustawienie high w biosie to 2,7v na pamięci a normal to ile? Niewiem czy umnie to coś daje, wieczorem sprawdze

Normal to 2,6V (ale najlepiej wziać miernik w łape i zmierzyć... u mnie jest troche mniej, bo ~2,56V). Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze takie pamieci? U mnie wczoraj chodziły na 210 Mhz a pod takimi timingami że pod socket A nie działały takie nawet na 190Mhz.

A co mają pamięci do USB? Mam 2x 512/400 goodram i 256/333 noname.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja też prosze o rozwiniecie bo jak narazie to zupełnie nic z tego co napisałeś cytujać mnie nie zrozumiałem (czy ja pisałem tam albo ktoś o pamieci i USB?????).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem to z niedowierzaniem, oczywiście płytkę może mi sprowadzić w każdej chwili. Polecił mi Asusa.

z tego co slyszalem to te asrocki to odpadki po asusach, a jak ci polecil asusa to inaczej asrocka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...