Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi powiedzcieć co to jest Vdimm mod??

Taka modyfikacja płyty (np. przez połączenie dwóch pinów na niej), żeby można było ustawić napięcie na pamięciach wyższe niż 2,7V (do takiego jest standardowo ograniczone na płytce asrocka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

Czy da sie na tej mobo zainstalowac pentagram qvc100-cu+ bo tak sie caly czas zastanawiam nad ta mobo odstrasza mnie nazwa asrock natomiast przyciaga uli ale jak narazie to na jakies 90% ja wezme

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w Biosie P1.20 i OCWB1, 2, 3 (raczej też) jest na proc default + 0.05V (czyli dla Venice jest to 1.4 + 0.05=1.45V). Ale jest bardzo prosty mod który pozwala podbić napięcia do 1.55V włącznie. Wystarczy lakierem elektroprzewodzącym połączyć dwa punkty na laminacie mobo. Linki do Vcore moda jaki do Vdimm moda są już w tym temacie, poszukaj na początku to znajdziesz.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

jeszcze raz prosze o odpowiedz czy na ta plytke wejdzie pentagram qvc100-cu+ z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ucichł temat niestabilności napięć na procku. Czy wpływa to na stabilność procka? Czy są jakieś różnice w stabilności przed vcoremodem i po?

 

A może - tak mi przyszlo do głowy - jest to skutkiem działania C'n'Q?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też napiecie nijest zbyt stabilne,ale jest ono mierzone za pomocą programu.Przy ustawieniu 1,45- skacze 1,408-1,440.Ale nie zauważyłem żeby zbytnio wpływało to na stabilność systemu.Inna sprawa że testuje mój system dopiero 2 dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE1 Turbo mode : czy ktoś wie dokładnie co daje ta opcja w biosie? Ja jedynie zauważyłem ze zmiana na Fast z Normal pozwolila mi na wieksze krecenie grafy, przy ustawieniach fastest wlacza sie system, chwile jest ok i po chwili sieczka na ekranie, nic nie widac, pelno kwadratow itd.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.

1.Czy zmiana HT (zaniżenie) pomaga przy OC.Bo standardowo jest chyba 1000Mhz.

2.Czy przy zwiększaniu FSB HT też się zwiększa??Czy pozostaje bez zmiany ??

3.Do jakiej wartości zmniejszyć HT , zakłądając że odpowiedz na pytanie 1 jest twierdząca.

Sprzęt jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Pisząc HT masz na myśli zapewne tę szynę i co za tym idzie jej mnożnik. Tak zmniejszenie poprawia OC.

Ad.2. HT podobnie jak proc rośnie przy zwiększaniu htt. Standardowy mnożnik dla HT na większości płyt to 5x. Czyli 5xhtt daje wartość szyny HT.

Ad.3. Zmniejszasz tak by było poniżej 1000. Czyli htt x mnożnik HT <1000. czasami trzeba jeszcze mniej jeśli mobo kaprysi. U mnie standardowo jest x3.

A tak wogóle to polecam przeczytać poradnik Raptora o kręceniu A64 bo to wszystko już było na forum!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od kilku tygodni katuje te płyte zbiorczo odpowiem na kilka pytań :D

 

Mam na procku Pentagrama QVC-120 - wszedł bez problemów ale musiałem troszke Pentagramowego backplate'a podpiłować.

Na płycie mam Procka 3200+ Venice@2500 Mhz (250x10) na napieciu 1.40V. Full stable.

Opcja C'n'Q działa bez zarzutu. Mam wgrany bios OCW Beta 3. Brak problemów

Na płycie chodził zarówno Radeon 9700Pro AGP z Silencerem jak i od wczoraj

Sapphire Radeon GTO Ultimate PCI-E. Bez problemów. Ja polecam. Moim zdaniem to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tej płyty. Mam na niej zamontowanego Semprona 3000+ a chłodzenie to Pentagram 100 Cu.

Mam do was pytanie o temperature procesora.

Której mam wierzyć?

Bios pokazuje 35 a EVERESt pokazuje 30 stopni, która jest prawdziwa?

Edytowane przez Damek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tej płyty. Mam na niej zamontowanego Semprona 3000+ a chłodzenie to Pentagram 100 Cu.

Mam do was pytanie o temperature procesora.

Której mam wierzyć?

Bios pokazuje 35 a EVERESt pokazuje 30 stopni, która jest prawdziwa?

Żadnej :blink: Prawda jest po środku.

 

PS: Czujniki w K8 są w CPU ?? wiedziałem, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ajsi za odpowiedz. czytałem te poradniki ale nie za bardzo znalazłem tam odpowiedz na moje pytania.Już teraz wiem w czym tkwi problem.Bo na 9x270 ładuje jeszcze windowsa ale superpi sie wywala po 2 minutach, spróbuje obniżyć mnożnik do 3 albo 4.I zobacze jak wtedy zachowa sie procek.Moze pójdzie wyżej ;)

 

Jestem nowym użytkownikiem tej płyty. Mam na niej zamontowanego Semprona 3000+ a chłodzenie to Pentagram 100 Cu.

Mam pytanko, kręciłeś juz swojego sempka??Jeżeli tak to jak śmiga i z którego tygodnia jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, kręciłeś juz swojego sempka??Jeżeli tak to jak śmiga i z którego tygodnia jest ??

 

 

 

Jeszcze nie kręciłem ponieważ dopiero dziś go zamontowałem. Ale już jutro podam wyniki.

A co do tygodnia to nie wiem czy terz moge sprawdzić jak już procek siedzi w kompie? Wcześniej mi to zupełnie z głowy wyleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE1 Turbo mode : czy ktoś wie dokładnie co daje ta opcja w biosie? Ja jedynie zauważyłem ze zmiana na Fast z Normal pozwolila mi na wieksze krecenie grafy, przy ustawieniach fastest wlacza sie system, chwile jest ok i po chwili sieczka na ekranie, nic nie widac, pelno kwadratow itd.

obilo mi sie o uszy podczas testu kart SLI (jesli czegos moja pamiec nie przeinacza), chyba asusa gdzie plyta ustawiala sie automatycznie w trybie fast albo turbo... sprawialo to ze karta przetaktowywala sie sama o pare mhz -> lepsze wyniki w benchmarkach -> plyta rzadzi. Niestety karty na tych ustawieniach byly niestabilne dlatego recenzenci zauwazyli ten niuans.

 

drugi strzal to:

moze zwieksza sie taktowanie magistrali pcie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ponoć 270 MHz.Nawet przy ustawieniu 274 zchodzi do 270.Gdzieś to wyczytałem na forum.

chyba nie na tym forum ?

bo bios 1,5 niedawno wyszedł i jeszcze nikt go nie zdążył przetestować :-P

ewentualnie na OCWB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś sprawdzi to nich napisze czy Vmod działa na 1.50 :?:

 

Czy u was też radiator na NB jest taki goroący :?: Bo Everest pokazuje ~35*C ale gdy spr. organoleptycznie to aż prawie paży :!:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jak ktoś sprawdzi to nich napisze czy Vmod działa na 1.50 :?:

 

Czy u was też radiator na NB jest taki goroący :?: Bo Everest pokazuje ~35*C ale gdy spr. organoleptycznie to aż prawie paży :!:

tak - u mnie jest :blink:

ta sama sytuacja 30* odczyt a radiator paży

zresztą jak na SB nie było nawiewu (z grafy- XC 80Cu) to też był gorący

PCB od spodu też jest gorące

 

poza tym mosfety między slotami Dimm a SATA2 też są gorące, podobnie jak te 3 kondensatory, które są w kupce obok nich (odpowiedzialne prawdopodobnie za zasilanie AGP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to NB z dużym czy małym(złotym) radiatorkiem?? Zresztą u mnie oba są letnie (idle).A ta temperatura u was w stresie czy w idle??

 

 

chyba nie na tym forum ?

bo bios 1,5 niedawno wyszedł i jeszcze nikt go nie zdążył przetestować :-P

ewentualnie na OCWB

No nie na tym forum ;) , chyba masz racje, na OCWB Edytowane przez misiektychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem te plyte u siebie zarowno z grafami na agp jak i pcie i kurde ... to dziala i to topowo

 

w koncu jednak okazalo sie ze zostaje przy grafie z pcie wiec w sumie mobo z agp&pcie jest w sumie niekonieczna,

ale jakos trudno mi znalezc jakas inna sensowna płyte w tej cenie,

 

1. czy komus juz padla ta plyta?

2. czy moze polecacie jakas inna plyte na 939 z pcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...