Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli jest pod windowsa to ja też bym prosił:

Nie mam stacji dyskietek ale jeżeli nie ma pod windows to prosze chociaż o dosowy (nie wiem na co ale jednak ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja z dysku??? Mam windows xp... mam odpalić awaryjny z wierszem polecenia?

 

PS:

Dzięki za linka ale znalałem sam ;) Właśnie wchodziłem żeby to dodać do poprzedniego posta ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak?;] Ja próbowałem z płyty instalacyjnej windowsa 98 wejść na dysk ale się niedało. Może jest jakiś inny sposób? (niemam teraz płyt czystych więc niemam jak nagrać na cd)

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiacie wiersz polecen pod dos'em, przechodzicie na dysk, nastepnie do katalogu w ktorym macie program do flashowania i plik biosu, no i flash biosu... musi sie udac ;)

 

mj18 przed chwila sprawdzilem na wszelki wypadek, z plyty instalacyjnej wina 98 jak najbardziej mozesz wejsc na dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiacie wiersz polecen pod dos'em, przechodzicie na dysk, nastepnie do katalogu w ktorym macie program do flashowania i plik biosu, no i flash biosu... musi sie udac ;)

 

mj18 przed chwila sprawdzilem na wszelki wypadek, z plyty instalacyjnej wina 98 jak najbardziej mozesz wejsc na dysk :)

Chyba, że masz NTFS i dotego DVD na sata, tak jak mam ja, to zostaje ci jeszcze pamięć FLASH. :lol: Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Uruchamiacie wiersz polecen pod dos'em, przechodzicie na dysk, nastepnie do katalogu w ktorym macie program do flashowania i plik biosu, no i flash biosu... musi sie udac ;)

 

mj18 przed chwila sprawdzilem na wszelki wypadek, z plyty instalacyjnej wina 98 jak najbardziej mozesz wejsc na dysk :)

Mam to rozumieć jako TRYB AWARYJNY Z WIERSZEM POLECEŃ??? Wolałbym być pewny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że masz NTFS i dotego DVD na sata, tak jak mam ja, to zostaje ci jeszcze pamięć FLASH. :lol:

Aha, jesli tak, to sorki, moj blad... czyli z NTFS nie da sie zflash'owac biosu?

 

 

P.S. Kupcie sobie stacje dyskietek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już niewiem co jest...nerwy tylko sobie psuje. Niemogę się przebić powyżej htt 300! Zmieniłem bios na p2.20 i jest jeszcze gorzej, jest możliwość że jak miałbym lepsze pamięci to udałoby się ustawić htt 333? Wiem że nikt wróżką tu nie jest. Ale niewiem od czego to wszystko zależy. Przed chwilą ustawiłem htt powyżej 300 mnożnik bodajże 4, napięcie 1,4v pamięci na ddr200 a komp się restartował podczas bootowania. dopiero na równym 300 się włączyła wnda (wcześniej na 315 sie uruchamiał) Na jakimś biosie udało mi się włączyć winde na htt 360 ale po ponownym uruchomieniu komp się już nie uruchamiał.

 

p.s zrozumieliście coś z tych moich wypocin? hehe

Zmniejsz kolego dzielnik pamieci, bo to one cie blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ma ktoś tego OCWB8 pod flsha z windy?? Porównywał ktoś z OCWB2?? Bo puki co to on jest chyb a najlepszy spośród wszystkich, ehh...może doczekamy sie kiedyś biosu OCWB with voltage control 1,55v?? :-P

 

a już niewiem co jest...nerwy tylko sobie psuje. Niemogę się przebić powyżej htt 300! Zmieniłem bios na p2.20 i jest jeszcze gorzej

Bios P2.20 przynajmniej u mnie nie nadaje sie do OC, lepszy jest 2.10

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sflashowałem z płytki - spróbowałem na 310, niebieksi ekran podczas ładowania windowsa. Wyłączę automatyczne uruchamianie ponowne i zobaczę z czym zwiazany komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponownie ja, niestety zaden z podanych sposobow flashu biosu nie pomogl, komp nie chce wogole ruszyc, jakby zupelnie padl, obawiam sie ze albo trzeba bedzie zrobic hot flasha z identycznej plyty albo wymiana plyty glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sflashowałem z płytki - spróbowałem na 310, niebieksi ekran podczas ładowania windowsa. Wyłączę automatyczne uruchamianie ponowne i zobaczę z czym zwiazany komunikat.

Na OCWB8?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Już wiem jaki to błąd:

 

STOP: 0x0000008E

 

Z tego co sprawdzałem sugeruje to problem z ramem. Nie wiem dlaczego mogłoby tak być, może pobawię się jeszcze z jedną kością to się dowiem ;)

 

Na OCWB8?? :blink:

Tak, OCWB8.

 

Czy z 1 czy 2 kośćmi ramu nie ma różnicy.

 

 

Pozostałe usawienia które wtedy próbowalem:

HTT: 310

Mnożnik: 8x

Vcore: 1.45V

 

Memlcok: 133Mhz

Timingi: Auto

 

NB-CPU: 600Mhz (3x)

NB-SB: 600Mhz (3x)

 

Mam takie podejrzenia ale na bank się mylę ;) - czy możliwe że szyna AGP zwiększa się wzrast ze wzrostem HTT??? Czy to jest tak jak było np. na Via KT400 czy szyny AGP/PCI są zablokowane na stałe (coś takiego ja nforce2)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe że szyna AGP zwiększa się wzrast ze wzrostem HTT???

No własnie bo HTT idzie asynchronicznie tylko z PCI-E a jak z AGP to nie wiadomo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie bo HTT idzie asynchronicznie tylko z PCI-E a jak z AGP to nie wiadomo :blink:

ja mam podobny problem, gdy podnosze HTT, w grach wyraźnie widac ze karta graficzna szaleje > AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, gdy podnosze HTT, w grach wyraźnie widac ze karta graficzna szaleje > AGP

Yyy WTF?? Ja niemam takiego problemu wiec nie wiem czemu piszesz że masz podobny problem, napisałem tylko że nie wiem czy HTT idzie synchro z AGP :-P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja już się pogubiłem w tym wszytskim :D przekonam się jak kupię kartę.

 

Póki co OCWB8 spisuje się nad wyraz dobrze (w porównaniu do pierwszych czterech biosów) więc narazie u mnie zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mostom

 

popatrzylem troche w necie na testy twojego WD'ka i rewelacji po nim sie nie spodziewaj. napewno do samsunga SP2504C to on sie chowa bardzo. A czemu? spojrz sam:

 

http://img490.imageshack.us/img490/9231/hdtachfc3.jpg

 

to wlasnie ten dysk w parze z Asrockiem dual-sata2. u siebie mozesz sie spodziewac bursta z tego co w necie widzialem ok 170 MB/s i sredniego odczytu na poziomie 53MB/s

radiergummi

A jednak ten WD'ek jest całkiem niezły (wbrew tego co napisałeś, nawet lepiej wypadł od twojego Samsunga) - ostatnio znowu odpaliłem HD Tacha i moim oczom ukazał się taki wynik : wynik wd 250GB sata II

Nie wiem czemu nagle wynik prawie dwa razy poszedł do góry - w międzyczasie tylko troszkę podkręciłem mocniej procka - na czas upałów zmniejszyłem FSB z 315 na 300, teraz wróciłem do poprzedniego ustawienia. Czyżby FSB miało takie znaczenie przy wyniku dysku na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak dasz async to PCI-E i AGP nie powinno isć synchro :blink:

AGP idzie wraz z PCIE, a Asynchro odnosi sie do magistrali.

Jak dasz sync, to zauwaz ze zanika mozliwosc przestawienia PCIE, bo podciaga sie z razem z magistrala.

A Agp idzie razem z PCIE, dzielnik jest 2/3

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiacie wiersz polecen pod dos'em, przechodzicie na dysk, nastepnie do katalogu w ktorym macie program do flashowania i plik biosu, no i flash biosu... musi sie udac ;)

 

mj18 przed chwila sprawdzilem na wszelki wypadek, z plyty instalacyjnej wina 98 jak najbardziej mozesz wejsc na dysk :)

Mam partycje NTFS dlatego niemogę wejść na dyski... musze podłączyć dyskietke...;]

 

Zmniejsz kolego dzielnik pamieci, bo to one cie blokują.

Ustawiłem na najmniejszy (ddr200) czyli połowa htt, najmniejszy jaki się da. A procek napewno może chodzić na większych częstotliwościach(u poprzedniego użytkownika spokojnie chodził na 345mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mostom

 

ale burst nie wplywa na wydajnosc :) liczy sie srednia predkosc odczytu a ta na samsungu jest na podst. tych pomiarow o ponad 11% wieksza.

 

btw to nie moj dysk tylko kumpla.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

 

Jak na moje oko , to winowajcą jest Dysk Twardy ,ewentualnie zasilacz , lub "czynnik ludzki" , czyli złe ustawienia w biosie .

 

Ja mam włączonego kompa 24/7 i czasami kilkanaście programów w tle , a do tego ED2K , Winamp , Mozilla , Tlen , Antywir , TeaTimer , PeerGuardian i ŻADNEJ ZAWIESZKI NIE UŚWIADCZYŁEM JUŻ OD KILKU MIESIĘCY

 

Napisz specyfikację podzespołów ( firma / model ).

bardzo sie ciesze razem z toba z tego ze tobie dziala stabilnie, ja rowniez chcialbym sie tak samo cieszyc.

dysk wlasnie jakis dziwny jest, kupilem go niedawno na allegro niby jako nowy, a smart wypisuje mi ok 58tys godzin uzycia dysku (wiecej niz taki sam model dysku ktory kupilem jakis rok wczesniej). myslisz ze to cache dysku sie zawiesza czy jakos tak? zadnych bledow dysku programy diagnostyczne nie wskazuja.

 

podam jaki mam sprzet:

athlon 64 3000+ venice 939

asrock 939dual

gigabyte radeon X1300pro

2x512 corsair

 

pamieci sprawdzalem, jedyne co mi przychodzi do glowy to albo plyta albo procek, ma jakies zwiechy, cos mu sie zle obliczy i sie zawiesza :P no albo ta plyta nieszczesna - moze sie buntuje bo za bardzo na nia najezdzam ?:)

 

 

hahaha stachu co teraz przyszłeś po ty jak narzekałes na tą fajna płytke?? Ehh..podaj dokładne dane twojego kompa

dokladnie, musialem wrocic bo to jest chyba jedyny tak obszerny topic w necie na temat tej plyty. mam nadzieje ze moze jednak uda mi sie cos wskurac tutaj.

ktos przenosiol mi ten moj post wlasnie do tego watku (nie powiadamiajac mnie o tym) - tak jakby od razu uznal ze to wina plyty :) a to przeciez moze byc dysk, procek, plyta.

 

dodam jeszcze ze po podkreceniu tego procka na 9x240 szybciej doszlo do zwiechy.

normalnie plyta pracuje na ustawieniach defaultowych i taki zawias to loteria.

 

 

pozdrawiam

 

EDIT:

glupia sprawa... ale chyba wiem co jest przyczyna.

jeszcze nie mowie tego na 100%, ale poki co przez 3 godziny sie nie zawiesil;) z normalnymi programami uzytkownymi:)

ale zapytam was, co sadzicie, czy takie cos moglo byc przyczyna

 

irda na usb sobie lezy na obudowie, a obok do biurka jest przypiety odbiornik podczerwieni z pilota, ten odbiornik do RS232 jest podpiety.

zauwazylem ze grider migal - odbieral sygnal mimo tego ze zadnego pilota w poblizu nie bylo:) wiec pewnie z irdy odbieral sygnal.

moze to bylo przyczyna.

poki co irde wyjalem.

Edytowane przez stach99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...