Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyslalem kosc biosu do klienta ktory wgrywa programatorem bios, aby mi wgral wersje biosu ktora byla przed aktualizacja - aktualizowalem biosem OCWb Beta 2 i system szlag trafil, ale koles ktory bedzie mi wgrywal na nowo bios mowil ze w czasie aktualizacji plyte glowna szlag mogl trafic, mam nadzieje zeto tylko bios a nie cala plyta-jak wy sadzicie?-mogla pojsc plyta a moze cos innego np pamiec?

Poszedl bios (oprogramowanie) albo kosc biosu, w drugim przypadku to czysty przypadek raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Miałem dziwną sytaucję - komp od czterech dni chodzi ok 13 -14 godzin na dobę czasem obciazony a czasem nie na ustwieniach:

 

HTT: 260 Mhz

Mnożnik: 9x

Memlcok: 166 Mhz

 

CPU-NB-SB: 3x (600Mhz)

Timingi: 8-3-3 CL=2

 

A przed chwilą siora włączyła kompa, uruchomiła AQQ i bluescreen z kodem 0x0000008E ( ??? )

 

Co to mogło wogóle być??? Na dole było napisane win32.sys (albo coś takiego) - wydaje mi się że grafika wywołała ten problem, ma pasywne chłodzenienie i pomimo że to tylko GF2 czasami jets bardzo ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziwną sytaucję - komp od czterech dni chodzi ok 13 -14 godzin na dobę czasem obciazony a czasem nie na ustwieniach:

 

HTT: 260 Mhz

Mnożnik: 9x

Memlcok: 166 Mhz

 

CPU-NB-SB: 3x (600Mhz)

Timingi: 8-3-3 CL=2

 

A przed chwilą siora włączyła kompa, uruchomiła AQQ i bluescreen z kodem 0x0000008E ( ??? )

 

Co to mogło wogóle być??? Na dole było napisane win32.sys (albo coś takiego) - wydaje mi się że grafika wywołała ten problem, ma pasywne chłodzenienie i pomimo że to tylko GF2 czasami jets bardzo ciepła.

Grafa raczej jest ok, stawialbym na not stable. Na noc zapusc prime, a na dzien memtest i sprawdz stabilnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziwną sytaucję - komp od czterech dni chodzi ok 13 -14 godzin na dobę czasem obciazony a czasem nie na ustwieniach:

 

HTT: 260 Mhz

Mnożnik: 9x

Memlcok: 166 Mhz

 

CPU-NB-SB: 3x (600Mhz)

Timingi: 8-3-3 CL=2

 

A przed chwilą siora włączyła kompa, uruchomiła AQQ i bluescreen z kodem 0x0000008E ( ??? )

 

Co to mogło wogóle być??? Na dole było napisane win32.sys (albo coś takiego) - wydaje mi się że grafika wywołała ten problem, ma pasywne chłodzenienie i pomimo że to tylko GF2 czasami jets bardzo ciepła.

Jak sie stabilnosc testuje SPI 8M to tak jest...

 

Obstawiam, ze błąd powoduja pamieci. Pusc spi 32M, a najlepiej to golda (ew memtesta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ale jakim cudem - to ie był wystarczajacy test - (już biorę mniej) 13*4=52 GODZINY!!! Może z przerwami (na noc) ale jednak chodził po te 13 h raz bardzo monco obciązony a raz wcale.

 

Nie mam czasu na zabawy w prime95 czy memtesty, spi 8m to jeszcze przeżyjhę bo nie trwa wielki.

 

Na razie dałem:

 

HTT: 255 Mhz

Mnożnik: 9x

Memlcok: 166 Mhz

 

CPU-NB-SB: 4x (800Mhz)

Timingi: 8-3-3 CL=2,5

 

Wydaje mi się że tamto spowodował CL. Kiedyś na socket A nawet nie ruszały na CL=2, a z 2,5 nigdy nie było problemów. Ostatnio, eksperymaentalnie przesatwiłem na CL=2 i działał ok. Może jednak to nie dal moich pamiątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziwną sytaucję - komp od czterech dni chodzi ok 13 -14 godzin na dobę czasem obciazony a czasem nie na ustwieniach:

 

HTT: 260 Mhz

Mnożnik: 9x

Memlcok: 166 Mhz

 

CPU-NB-SB: 3x (600Mhz)

Timingi: 8-3-3 CL=2

 

A przed chwilą siora włączyła kompa, uruchomiła AQQ i bluescreen z kodem 0x0000008E ( ??? )

 

Co to mogło wogóle być??? Na dole było napisane win32.sys (albo coś takiego) - wydaje mi się że grafika wywołała ten problem, ma pasywne chłodzenienie i pomimo że to tylko GF2 czasami jets bardzo ciepła.

Nie przejmuj się tym błędem. Moja siostra jak włączy mój komputer to zawsze coś się zatnie, zepsuje, wykasuje. :mur: Nie ma możliwości aby działał full stabilnie przy niej. mimo że mi chodzi 24h na dobe. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te plyte od wczoraj (VSTA) i nie moge nawet zobaczyc biosu nie startuje calkowicie -_- tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=209429 rozpisalem dokladniej..

 

Ktos mi tam mowil ze ta plyta + venice3000+ nie dzialaja razem ( niby w sklepie probowali mu zlozyc takie cos sprawdzali na 2 plytach i 2 prockach i nie chcialy razem chodzic.. najwidoczniej bede musial zmienic albo procka albo plyte glowna :[ zal.kz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora plyta jest lepsza do OC i stabilniejsza - Dual SATA2 czy VSTA?? Bo wlasnie zamawiac bede nowy sprzet i mam dylemat ktora wybrac. Sa w tej samej cenie i nie moge sie zdecydowac. Do tego kupuje Venice 3k+ i Freezera 64 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual SATA2...

Skad wiesz ze VSTA jest gorsza ? Cos przeoczylem ?

 

YogiCK: Poczekaj az sie zakoncza testy na workbench'u

 

Gromiak:

http://www.asrock.com/support/CPU_Support/...el=939Dual-VSTA

Panom z tego sklepu juz podziekuj :D, ewentualnie moga ci zrobic upgrade biosa na tego z przed 2 dni :D

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, panowie piszę od kumpla z chaty. Kupiłem płytkę w czwartek i do niej procka A64 Athlonka Venice'a 3000+. Jako, że płytkę i proca, kupłem potajemnie (tak, żeby mój tata nie zauważył, bo by mnie chyba potargał, że znowu coś zmieniam) wpiąłem ją rownież potajemnie, wczoraj, jak ojca w domu nie było. Więc podpiąłem wszystko elegancko i tą starą kartę FX 5600 (śmiech na sali). No i te takie piny podpiąłem, co z budy idą, że jak się pstryka power to PC odpala. No i na USB też podpiąłem. Włączam PC i CISZA, nic NIE DZIAŁA :( Czegoś nie zrobłem, o czymś zapomniałem? WTF? Dodam, że z pinami kombnowałem na kilka sposobów. Może jakieś zworki nie wyjąłem? Może płyta walnięta? Sam już nie wiem! Może ktoś zrobłby zdjęcie z podpiętym pinami? Kartę grafy,dysk, napędy na pewno podpiąłem dobrze. POMOCY!

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zewrzec PWRBTTN# z GND srubokretem, lub czyms metalowym - jesli nie zakreci wiatrakiem od cpu/zasilacz/dyski to szukaj innej przyczyny niz piny, np nie podpieta wtyczka 4pin do plyty

Dołączona grafika

 

Jesli nadal bedziesz mial lipe - Odlacz wszystkie i podlacz tylko ten power co ci napisalem, powinna wstac. Wylaczysz przytrzymujac dluzej zwarte piny

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon kabelki ;] Weź w łape instrukcje i zobacz [; Ja też się z tym babrałem 20 minut zanim mi płytka odpaliła... Podłącz najpierw speakera, hdd led i potem reset... Power UP ma być bezpośrednio nad resetem, kabelki +/- mają być idento jak w przypadku reseta [przynajmniej u mnie tak jest]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Taaa sranie się z tymi kabelkami to katastrofa. U mnie ruszyła za pierwszym razem ale dopiero po tygodniu zauważyłem że dioda power i od dysku się nie palą :D Poprawiałem jakieś 15 min zanim zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A u mnie kolejan dziwna sytuacja. Ustawiłem takie parametry:

 

HTT: 300 Mhz

Mnożnik: 8x

Memlcok: 133 Mhz

CPU-NB-SB: 3x (600Mhz)

C&Q: Wyłączone

 

Procek powinnien być ok 2,4Ghz a pamiątki na 200Mhz.

 

Patrzcie co pokazuje mi everest (na jednym ustawieniu!):

 

Procek:

 

Dołączona grafika

 

Pamiatki:

 

Dołączona grafika

 

Dopiero po chwili załapałem o co chodzi - bios ustawia pamiatki tak jak ma ustawiony mnoznik czyli na 8x (300x8 /12=200). Ale usawienie procka edytuje ten progam w trayu co go wiadać na screenach RightMark CPU Clock Utility.

(EDIT: mam go ustawionego dla mnożnika 9x i HTT 260-240).

 

Fajnie :D normalnie to przy 2,7 Ghz mam bardzo słabo ustawione pamieci a tu proszę, moge regulowac jak zechcę :D

 

EDIT2:

U mnie RMClock jest ustawiony tak:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem Vmoda VID4 i moj procek to padaka robił 2520mhz - 1.45 a na 1.525 na 2610mhz po 3 min wywala bład bosz ;/ a tak sie napociłem nad tym modzikiem ;-)

Sprobuj 9x300,memki na div 133 (386mhz), HTx3 (900mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez lipa ;-) Teraz leci na 1.55 2610mhz i to chyba jego max jak narazie bez błedow ;-) EDIT : i kupa bład po 38min ale padaka ;(

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zewrzec PWRBTTN# z GND srubokretem, lub czyms metalowym - jesli nie zakreci wiatrakiem od cpu/zasilacz/dyski to szukaj innej przyczyny niz piny, np nie podpieta wtyczka 4pin do plyty

 

 

Jesli nadal bedziesz mial lipe - Odlacz wszystkie i podlacz tylko ten power co ci napisalem, powinna wstac. Wylaczysz przytrzymujac dluzej zwarte piny

Tylko, że ja PWRBTN ne mam pojedńczego, tylko mam 1 kostkę, z 2 końcówkami no tą większą, nie pojedyńczą, tylko grubszą podwójną. Co za shit. Wtyczka 4pin podpęta, wsio popodpinane. Jutro jak ojcec na ryby pojedzie to będę kombinował. A i nie mam tylu wyczek GND, mam 2 wtyczki pojedyńcze. Jestem załamany, to już 2 dzień bez kompa ;(

 

Mam tak podpęte jak na screenie i nie wstaje... PowerBTN# zajmuje mi 2 miejsca, reset też 2 i zostaje mi DUMMY - ne mam takiego kabelka, więc zostaje wolny. Zewrzeć śrubokrętem? Tzn? Mam przyłożyć do PWRBTN# i GND śrubokręt? No już mnie szlag trafia... A PC dalej nie śmiga. Kabelki +/- mam dobrze popodpinane. Sam nie wiem osohosi :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja PWRBTN ne mam pojedńczego, tylko mam 1 kostkę, z 2 końcówkami no tą większą, nie pojedyńczą, tylko grubszą podwójną. Co za shit. Wtyczka 4pin podpęta, wsio popodpinane. Jutro jak ojcec na ryby pojedzie to będę kombinował. A i nie mam tylu wyczek GND, mam 2 wtyczki pojedyńcze. Jestem załamany, to już 2 dzień bez kompa ;(

 

Mam tak podpęte jak na screenie i nie wstaje... PowerBTN# zajmuje mi 2 miejsca, reset też 2 i zostaje mi DUMMY - ne mam takiego kabelka, więc zostaje wolny. Zewrzeć śrubokrętem? Tzn? Mam przyłożyć do PWRBTN# i GND śrubokręt? No już mnie szlag trafia... A PC dalej nie śmiga. Kabelki +/- mam dobrze popodpinane. Sam nie wiem osohosi :(

Tak, zewrzyj to co masz na niebiesko na screenie

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie hulać to do reklamacji? A miało być tak pięknie... Zresztą sprawdzę, thx za radę, zaraz śmigam na chatę (jestem u kumpla) i spróbuję to zrobić. Cholera, czemu zawsze pech mnie prześladuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Bawił się ktoś tym o czym pisałem? W 939calc można sobie elegancko wyliczyć co nam powstanie po takim "zabiegu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez lipa ;-) Teraz leci na 1.55 2610mhz i to chyba jego max jak narazie bez błedow ;-) EDIT : i kupa bład po 38min ale padaka ;(

To ja mam chyba konkretna padake:

na 1.375v mam 2400mhz stable,

a juz 2550mhz to nawat na 1,45v wywala w windzie, wiec wogole nie widze sensu robic u siebie vmoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No i wsadzilem te dodatkowe 2x512 mb i smiga. Nie ma zadnych problemow z wszystkimi bankami pamieci zajetymi ;]

Spylon kombinuj z tymi kabelkami mi tez plytka wstac nie chciala ale jakis blad chyba w instrukcji jest bo mialem niby dobrze podlaczobne i lipa, godzine sie meczylem z samymi kabelkami i podlaczenie ich dluzej mi zajelo niz samo zlozenie kompa. Nie reklamuj tylko tymi kabelkami sie pobaw.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tym o czym pisałem? W 939calc można sobie elegancko wyliczyć co nam powstanie po takim "zabiegu".

Bez tego programu ciężko jest się na początku połapać jak co ustawić :) Najgorzej jest z pamięciami...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...