Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z programem a64 tweaker

gdy ustawiam dzielnik pamięci 150(2400mhz/12) wszystko jest ok, komp jest stabilny

lecz gdy chce żeby te ustawienia zadziały po starcie windy komp sie wiesza, znaczy się włacza sie windows i dopiero po zalogowaniu, kiedy włacza się a64 tweaker, restartuje się bez słowa

 

miał ktoś podobny problem, może jest jakieś rozwiązanie ???

Edytowane przez michalx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wgrany bios 2.20, dziwi mnie jeden fakt, skoro zmienie mnoznik na nizszy (3000+ venice), to dlaczego procesor nadal odpala sie na takiej czestotliwosci jakby byl ustawiony 9,

chcialem podkrecic tego procka w/g instrukcji z poradnika z tego forum, i ustawiam wszystko tak jak tam pisza, a procek ciagle uruchamia sie na 1800MHz, zamiast nizej

 

myslalem ze to przez cnq ale wylaczylem w biosie i nic to nie dalo (w systemie nie mam nawet sterownikow od cnq)

 

czy trzeba jeszcze cos przestawic w biosie, aby zmieniac mnoznik, poza tym ze z auto daje na manual?

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wreszcie wyczaiłem co jest z moim kompem.

 

Apeluje do posiadaczy płyty z wgranym biosem 2.20, wywalcie to w diabły.

 

Co któreś uruchomienie, wszystko wracało do ustawień default'owych, pamięci za diabła nie chciały pracować na 1T.

 

Po wgraniu 1.80 wszystko jest jak ma być, full stable, proc jak był na 2,43 tak sobie jest, po różniastych testach, restartach, wyłączeniach.

 

Jednym słowem bios 2.20 SUXX !!!

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam 2.20, i jakoś nie zauwazyłem żadnych nieprawidłości ani problemów... zresztą sprawdzam te biosy do których podawał ktoś linka wcześniej - nie widać żadnej różnicy (ani większej wydajności) w stosunku do oryginalnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu lecę na biosie 2.20 i nic niepokojącego się nie dzieje, nie resetuje ustawień po n-tym uruchomieniu. Może to jakiś przypadek, ale lepiej mi chodzi komp niż na biosach OcwBeta - na 2.20 mam lepsze osiągi proca i pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apofis: Jesli masz htt 1000 to mnoznik masz 5x, jesli 800 to 4x

Andix: Ustawiasz w biosie na manual i dajesz 8x

-----------------

 

Tez jade na 2.20 i nie zauwazylem najmniejszych problemow ze stabilnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja PWRBTN ne mam pojedńczego, tylko mam 1 kostkę, z 2 końcówkami no tą większą, nie pojedyńczą, tylko grubszą podwójną. Co za shit. Wtyczka 4pin podpęta, wsio popodpinane. Jutro jak ojcec na ryby pojedzie to będę kombinował. A i nie mam tylu wyczek GND, mam 2 wtyczki pojedyńcze. Jestem załamany, to już 2 dzień bez kompa ;(

 

Mam tak podpęte jak na screenie i nie wstaje... PowerBTN# zajmuje mi 2 miejsca, reset też 2 i zostaje mi DUMMY - ne mam takiego kabelka, więc zostaje wolny. Zewrzeć śrubokrętem? Tzn? Mam przyłożyć do PWRBTN# i GND śrubokręt? No już mnie szlag trafia... A PC dalej nie śmiga. Kabelki +/- mam dobrze popodpinane. Sam nie wiem osohosi :(

 

Dołączona grafika

Możesz za przeproszeniem jaśniej ??

 

Wiem, że jesteś załamany, ale spokój cię może tylko uratować.

 

Co znaczy że masz Tylko, że ja PWRBTN ne mam pojedńczego, tylko mam 1 kostkę, z 2 końcówkami no tą większą, nie pojedyńczą, tylko grubszą podwójną. Wybacz ale to bełkot. U mnie np nie pasowała wtyczka do resetu (była szersza (3 pin) i do tego kabelki po skrajnych dziuplach. To wziłąem igłę i przepiąłem we wtyczce jeden kabelek i wlazło.

 

Najlepiej weź dokładnie napisz jak to jest z tą twoją wtyczką, poradzimy.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Bez tego programu ciężko jest się na początku połapać jak co ustawić :) Najgorzej jest z pamięciami...;]

No tak ale jak już go masz to sobie mozesz zrobić te "wymarzone" usawienia (jezeli nie darady ustawić ich w sposób normalny) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z programem a64 tweaker

gdy ustawiam dzielnik pamięci 150(2400mhz/12) wszystko jest ok, komp jest stabilny

lecz gdy chce żeby te ustawienia zadziały po starcie windy komp sie wiesza, znaczy się włacza sie windows i dopiero po zalogowaniu, kiedy włacza się a64 tweaker, restartuje się bez słowa

 

miał ktoś podobny problem, może jest jakieś rozwiązanie ???

str.152 post:4553 tam jest odpowiedz... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

C&Q najlepiej wyłączyć - tylko przeszkadza w podkręcaniu a mozna innymi programami zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytko dot ustawien biosu na tej płycie. Otóż nie moge znaleźć ustawien cpu-nb i nb-sb gdzie sie ustawia nie MHz (600,800,1000) tylko jakby "mnożnik" (3,4,5). Powinno to być w chipset config a nie ma :/. Wtf!? Bios 2.10.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W tej płycie niema mnożników w tej formie. Megaherce za to dopowiadają to wygląda tak:

 

3x = 600Mhz

4x = 800Mhz

5x = 1000Mhz

 

To jet to samo co w innych plytach tylko ze inaczej pokazane/napisane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej płycie niema mnożników w tej formie. Megaherce za to dopowiadają to wygląda tak:

 

3x = 600Mhz

4x = 800Mhz

5x = 1000Mhz

 

To jet to samo co w innych plytach tylko ze inaczej pokazane/napisane ;)

Ok dzieki. to teraz mam dylemat. Ile dawać MHz z htt wieksze niż 250 ? Z poradników był "mnożnik" 4x czyli 800 ale nie wiem czy to bedzie dobre ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ok dzieki. to teraz mam dylemat. Ile dawać MHz z htt wieksze niż 250 ? Z poradników był "mnożnik" 4x czyli 800 ale nie wiem czy to bedzie dobre ;).

Normlanie to nie powinno sie przekraczać 1000 Mhz na HT wiec przy 250x4 masz równiutko 1000 Mhz. Powyżej mozesz przełączyć na 3x ale sporo osób ma nawet 1200 i nie ma z tym żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normlanie to nie powinno sie przekraczać 1000 Mhz na HT wiec przy 250x4 masz równiutko 1000 Mhz. Powyżej mozesz przełączyć na 3x ale sporo osób ma nawet 1200 i nie ma z tym żadnych problemów.

Ok łapie już. Thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cudowałem, kombinowałem z Asrockiem S939 Dual Sata "srata tata" i najprawdopodobniej poszła się kochać. Tzn zepsuta od nowości. Więc podpiąłem stare mobo i starego procka. Jutro jadę tą płytkę zareklamować do sklepu, w którym ją kupiłem. I znów będę czekać kilka dni i szlag wie, czy naprawią ją (oby nie) bądź też na new sztukę wymienią (oby tak). Co za shit... Chyba 1 przypadek na forum, że ktoś kupił ową płytkę padniętą.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cudowałem, kombinowałem z Asrockiem S939 Dual Sata "srata tata" i najprawdopodobniej poszła się kochać. Tzn zepsuta od nowości. Więc podpiąłem stare mobo i starego procka. Jutro jadę tą płytkę zareklamować do sklepu, w którym ją kupiłem. I znów będę czekać kilka dni i szlag wie, czy naprawią ją (oby nie) bądź też na new sztukę wymienią (oby tak). Co za shit... Chyba 1 przypadek na forum, że ktoś kupił ową płytkę padniętą.

nie jestes pierwszy... :-P moja pierwsza płyta tez nie działała, po wizycie na giełdzie(tam ją kupiłem) odrazu wymienili na sprawna (sprawdzając przy mnie czy działa). Taki mały OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jesze takie małe pytko. do czego jest CPU-NB wight i SB-NB wight (tam gdzie sie w bitach wybiera 16 i 32 bit) ?

To jest ustawienie szerokości szyny HyperTransport. Najlepiej zostaw na Auto w obu ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wreszcie wyczaiłem co jest z moim kompem.

 

Apeluje do posiadaczy płyty z wgranym biosem 2.20, wywalcie to w diabły.

 

Co któreś uruchomienie, wszystko wracało do ustawień default'owych, pamięci za diabła nie chciały pracować na 1T.

 

Po wgraniu 1.80 wszystko jest jak ma być, full stable, proc jak był na 2,43 tak sobie jest, po różniastych testach, restartach, wyłączeniach.

 

Jednym słowem bios 2.20 SUXX !!!

 

pozdrawiam,

Jaką masz rev. płyty. JA mam 1.05 i na biosie 2.20 niemam takich problemów. 1T działa, nie resetuje mi się bios i dobrze się podkręca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jaką masz rev. płyty. JA mam 1.05 i na biosie 2.20 niemam takich problemów. 1T działa, nie resetuje mi się bios i dobrze się podkręca :)

Ja tez mam 1.05 i też nie miałem problemów.

 

 

Znalazłem cos takiego:

 

Petycja do firmy ASRock

 

Ja się już dopisałem do listy :)

 

A mam pytanko, czytałem że do tego moda nie potrzeba lakieru - wystarczy nawet ołówek HB. Czy to prawda? Jezeli tak to... można by spróbowac...

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cudowałem, kombinowałem z Asrockiem S939 Dual Sata "srata tata" i najprawdopodobniej poszła się kochać. Tzn zepsuta od nowości. Więc podpiąłem stare mobo i starego procka. Jutro jadę tą płytkę zareklamować do sklepu, w którym ją kupiłem. I znów będę czekać kilka dni i szlag wie, czy naprawią ją (oby nie) bądź też na new sztukę wymienią (oby tak). Co za shit... Chyba 1 przypadek na forum, że ktoś kupił ową płytkę padniętą.

Zgodnie z prawem, jesli cos nie dziala od razu to masz prawo zadac wymiany na miejscu, dokladnie dowiedz sie u rzecznika praw jak sie beda pultac w sklepie. Niech podlacza i sprobuja odpalic, jak nie wstanie to niech daja nowa, no chyba ze lubisz czekac :D

Towar zostal kupiony jako wadliwy i nalezy sie wymiana.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie we wtorek dolaczam do waszego grona uzytkownikow asrock dual sata i bardzo sie z tego ciesze :) co prawda plyte juz mam i zdazylem juz przy niej troche podlubac ale venica dostaje we wtorek. mam nadzieje ze moje mobo nie jest na dzien dobry uwalone jak to mial Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam dziwny problem. Otóż gdy ustawiam cpu-nb i sb-nb na 600 (3) to mi sie windows nie włacza i jest jakiś bląd :/. Z cpu-nb i sb-nb na 800 jest wszystko git jak narazie (przy htt 264-2376Mhz jak narazie). W dodatku jak wziołem htt na 270 to nawet okieno komp sie wieszał na okienku z biosem (nie mogłem oczywisie wejsć do biosu). Robiłem 5 restów i ustawienia sie nie zmieniały i cały czas miałem zwis :/. Musiałem aż zworką bios resetować :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...