Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@Kencho-1

No cos w tym było - moj stary dvd na jednej tasmie z hdd robil problemy mimo zmian w biosie... teraz jest wszystko oki..

@misiektychy .. no wlasnie ja mam tyner tv na samym dole i grafike na agp... jest ona troche duza bo jest luzu 3cm miedzy molexem od grafy a od hdd.... no jesli wy mamcie na pciEx grafy to oczywiscie nie macie takiego prablemu..... w sumie czesto sie nie kasuje biosa a juz przy okazji mozna obczyscic grafe :)

proc troche mi sie nie udal 2,42 <_< laduje winde na 2,5 ale wszystko sie wywala...... pozostaje vmod.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy:

 

Mostki - parzą! i to bez żadnego OC procka/pamięci. Jak rozwiązaliście to na swoich płytach? Czy po zamontowaniu niebieskiego zalmana na NB odczuwacie, że ten radiatorek jest chłodniejszy od oryginalnego? (wiem, że ktoś go montował, chciałbym usłyszeć też o doswiadczeniach z mostkami po OC). Czy zmieści się przy AC freezer 64 pro?

Proszę również o wypowiedzi dot. SB.

 

Po drugie: myszka na USB+zintegorwany dźwięk - w czasie ruchu myszką słyszę buczenie (z głośników, stereo, podłączone do 'limonkowego' jacka)... nie mówiąc już o przewijaniu np. okienka przeglądarki - wtedy buczenie jest głośniejsze :D Zaobserwowaliście to u siebie? jakieś rozwiązania?

 

 

TO ŚMIESZNE... praktycznie słyszę to, co widzę... kojarzycie obracający się sześcian z atitoola? Słyszę jak się kręci! takie modulowane buczenie w rytm obrotów. Co prawda to wszystko wyraźnie słyszalne jest tylko przy głośnikach podkręconych na maksa, ale jednak. Nawet teraz czuję się jakbym pisał na maszynie do pisania (ciche puk puk z głośników). I nie - to nie są dźwięki windows ;)

 

Natomiast co mnie mile zaskoczyło - żadnej zwiechy jak do tej pory.

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chłodzenie to ja zamontowałem te złote zalmany na NB i SB , na NB wrzuciłem dodatkowo wiatrak 4x4cm (5CFM) i chłodzi bardzo dobrze > NB ok 29*C-34*C , SB 30*C-36*C , ale mam dobrze wentylowaną obudowę więc w jakiejś słabiej wentylowanej budzie może byc wyższa temperatura o ok 3-5*C . Jak kupowałem tą płytę to odrazu miałem zamiar zmienić chłodzenie na NB i SB , bo stwierdziłem że to oryginalne się będzie cienko spisywało przy jakimś OC .

 

Jeżeli chodzi o montaż Freezera 64 pro i jakiegoś zalmana na NB to nie widzę żadnych problemów > zostaje po dokładnym ustawieniu srodków podstawek na procku i NB ok 5mm prześwitu pomiedzy tymi chłodzeniami . Przy montażu radiatorków na NB i SB firmy zalman należy dobrze ustawić te łapki na kołki , jak również umieszczenie środka radiatora nad środkiem NB , jest z tym trochę zabawy , ale dobrze ustawione zapewnia dobre chłodznie i niską temperaturę.

 

Co do pisków grafy to jest to chyba standard na tej płycie > Ja od czasu do czasu też je słyszę , ale tylko jak nic nie leci w tle i przy głosniej podkręconych głośnikach . Jest to pewnie jakiś BUG tej płyty lub trzeba stestowac inne sterowniki , drivery lub bios i efekt ten zniknie .

 

Jeżeli słyszycie swoje karty graficzne podczas minimalizowania / maksymalizowania lub przewijania paskiem jakiegoś okna przeglądarki oraz słyszycie piski karty graficznej bezpośrednio z karty , a nie z głośników to polecam zakupić sobie w lakier do paznokci , najlepiej bezbarwny i zamalować cewki na karcie graficznej > są to okrągłe elementy z nawiniętym drutem . Po takim zabiegu moja karta jako urządzenie nie piszczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niewiem co jest z tymi mostkami, jedni pisża że poprostu bije z nich ogień a inni tak jak ja, że są letnie, no może ciepłe.niewiem od czego to zależy, próbował ktoś ściagać te radiatorki.Moze zależy to od pasty termoprzewodzącej tj. jej prawidłowego położenia lub jej calkowitego braku lub śladowych ilości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niewiem co jest z tymi mostkami, jedni pisża że poprostu bije z nich ogień a inni tak jak ja, że są letnie, no może ciepłe.niewiem od czego to zależy, próbował ktoś ściagać te radiatorki.Moze zależy to od pasty termoprzewodzącej tj. jej prawidłowego położenia lub jej calkowitego braku lub śladowych ilości).

Pastę zmieniłem na thermopoxa - oryginalnej nie było tam prawie wcale... Myślę, że u tych co piszą, że mają letnie nie polega to na tym, że radiator po prostu nie odbiera ciepła?

 

Znacie jakiś limit temperatur dla tych mostków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na NB i SB mam Arctic Silver 5 ;) , a oryginalnie jest jakiś biały silikon tylko tak ciapnięty pod radiator i nie rozprowadzony o całej kostce chipsetu , więc jak chcecie niższą temperaturę to samo przesmarowanie AS5 odejmie z 2-4*C .

 

Co do limitu to w moich wcześniejszych kompach zazwyczaj maximum ustawiałem na 45*C NB i 55*C Procek , ale zazwyczaj miałem temp ok 32-38*C NB i 33-48*C przy mobilu na 3800+ > 2400Mhz 1,775V .

 

W tym sprzęcie jak narazie utrzymuję temp NB na poziomie ok ( min-max) 28-35*C , SB 30-36*C , procek 30-38*C ( max 38*C przy np. SuperPI 2MB ) , Grafa 48-60*C rdzeń / 26,5-33*C pamięci ( przy 530/640 ). Oczywiście teraz mój komp chodzi naprawdę bardzo cicho w porównaniu do starego i moge przy tych temperaturach mieć głośność zestawu na poziomie ok 25-28db .

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to zwykle bywa cos co jest dobre niema zbyt dużych szans żeby przetrwać pod swoją marką :(.Firmę ULi przejeła nvidia, troche szkoda, bo obecnie Był to jedyny poważny konkurent nvidi jeżeli chodzi o chipsety do płyt.Wiec prawdopodobnie nowe czipsety będą już znakowane jako Nvidia i napewno nie będą kosztowały tyle samo co te ze znaczkiem Uli. No cóż - smutna rzeczywistość :huh:

zalamales mnie

 

liczylem ze kupie w styczniu jakas tania plyte abita badz epoxa na uli m1697

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko bo kładę się spać, tu najpierw bo płyta zaskakuje trochę :D

żadnego hard-moda (przydałoby sie na pamięci bo taktowanie żałosne, ale to pierwsze podejścia :))

obiecany opteron 3ghz na asrocku ;)

pozdro

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

zalamales mnie

 

liczylem ze kupie w styczniu jakas tania plyte abita badz epoxa na uli m1697

 

nie będzie źle

choć znacznie lepiej byłoby gdyby było trzech graczy na rynku. ATI znów dało ciała

 

 

co do włączania- to i ja zauważyłem że jakoś dłużej niż na innych mobo (np DFI)

wyłączanie - to samo :mur: ale mi to nie przeszkadza

 

Najgorsze co mnie spotkało to problemy z SATA. Jak instaluje system na SATA to jest ok. Na SATA2 zresztą też. Ale gdy już na postawionym systemie zmieniam wtyke SATA na SATA2 lub odwrotnie to blue screen mnie wita. I to permanentny- pomaga tylko ghost lub reinstal windowsa. Przepięcie kabla spowrotem nic nie daje :mur: :mur:

 

 

poza tym u mnie gdy jest grafa PCIe to nie działają porty SATA (tzn działają, ale mam freeza przy wykrywaniu dysków- nawet do biosa nie da się wejść )

 

 

mostki rzeczywiście gorące, ale wystarczy nawet delikatny przeciąg i jest luz. Tego na NB nie radze zmieniać- jakościowo jest świetny. gorzej ten SB.

Przy grafie PCIe NB grzeje sie jeszcze bardziej i bez nawiewu NIE DA się nawet go dotknąć. Natomiast przy grafie AGP NB jest ciut chłodniejszy (ale nadal goracy) a SB juz prawie nie.

dałem na NB bezpośredni nawiew (TITAN 50mm @5V) i jest cicho i chłodno. Oba Mostki są teraz chłodne, poza tym wieje mi na tą kupke 3 cewek które tak strasznie sie grzały i na te dwa mosfety między SATA2 a dimm (one też mają niezłą temperaturkę :-P

poza tym przy benchowaniu radziłbym dać też nawiew na spód płyty, mniej więcej pod NB i SB. Tam jest całkiem ciepło.

 

rozmieszczenie elementów rzeczywiście nie jest super- ale jak za 250zł to nawet za dobre :-P

Firewire- n/c (nie ta kategoria cenowa, zresztą nie używam)

 

co do USB to przy głosnikach USB kumpel miał to samo

 

a poza tym to lubie tą płytke :D

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam kartę graficzną Geforce 6800 na AGP.3DMark 2005 chodzi wolniej niż na Nforce 2(o 600 punktów).Posiadam stery 81.95.Wiem że na zagranicznych forach ludzie mają podobny problem.Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?.Jakie sterowniki do 6800,chodzą najlepiej z tą płytą?.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

posiadam kartę graficzną Geforce 6800 na AGP.3DMark 2005 chodzi wolniej niż na Nforce 2(o 600 punktów).Posiadam stery 81.95.Wiem że na zagranicznych forach ludzie mają podobny problem.Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?.Jakie sterowniki do 6800,chodzą najlepiej z tą płytą?.

a jak instalowałeś stery AGP ?

najpierw stery AGP, reboot, a dopiero później stery grafy

jak nie pomoże to poprobuj też najnowsze stery AGP ze strony AsRocka (kolejnosć ta sama!!)

 

w biosie grafe ustaw AGP i wszystkie opcje AGP tez (Aperture size itp)

 

a ten wynik to nie musi byc wina grafy- wystarczy że masz np wszystko na auto i pamięci sie ustawiły na div 133 czy z gorszymi timingami lub nawet procek na def

 

na NF2 mogłeś mieć wyższe takty pamięci czy proca

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszce djedno pytanie nor do konca zwiazane z ta mobo

uzywam programu cristal do optymalizacja ppracy procka

i pyt czy mozna tak zrobić by uruchamiał sie on od razu na pasku i z właczenie funckcji sterowania mnożnikiem i napieciem??

będę wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

mam jeszce djedno pytanie nor do konca zwiazane z ta mobo

uzywam programu cristal do optymalizacja ppracy procka

i pyt czy mozna tak zrobić by uruchamiał sie on od razu na pasku i z właczenie funckcji sterowania mnożnikiem i napieciem??

będę wdzięczny za odpowiedz

polecam zapoznać się z tym tematem :

http://forum.purepc.pl/A64-Maly-Poradnik-t108869.html

"jak zrobić własne Cool'n'Quiet"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki male pytanko.Czy ktoś z was instalował Windowsa xp x64?? Bo nie widze sterowników pod AGP dla x64.I z tym zwiazane jest moje pytanko, czy instalować stery ze strony ULi pod 2003 x64 czy poprostu zostawić sterowniki systemowe(o ile takie są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zapoznać się z tym tematem :

http://forum.purepc.pl/A64-Maly-Poradnik-t108869.html

"jak zrobić własne Cool'n'Quiet"

dz za info ale właśnie tak zrobiłem i efekt jest taki ze przy każdym właczeniu kompa musze ręczie właczać

w crystalu w opcji funkcjon multile managment i spuszcać do paska

 

czy można tak ustawić by działo się to bez moje ingerencji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800 naprawde chodzi gorzej na ULi niż na nF2, wiem bo też tak miałem i kumpel też tak ma

jak wiadomo Nvidia wykupiła firmę ULI i jest nadzieja że w niedługim czasie Nvidia wyda nowe stery do AGP i do kart graficznych,które poprawią wydajność Geforce 6800 na układzie Uli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo Nvidia wykupiła firmę ULI i jest nadzieja że w niedługim czasie Nvidia wyda nowe stery do AGP i do kart graficznych,które poprawią wydajność Geforce 6800 na układzie Uli.

lub porzuci support dla Uli tak jak to zrobila z posiadaczami 3dfx :wink:

osobiscie nie sadze aby nvidia dala pozyc tej marce i jej rozwiazaniom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

dz za info ale właśnie tak zrobiłem i efekt jest taki ze przy każdym właczeniu kompa musze ręczie właczać

w crystalu w opcji funkcjon multile managment i spuszcać do paska

 

czy można tak ustawić by działo się to bez moje ingerencji??

tak - programem

RightMark CPU Clock Utility (RMClock)

 

DWIE GRAFY (AGP + PCIe)

 

niby to działa, ale na obydwu nie da sie uzyskać takiego samego obrazu

 

najlepsze do czego doszedłem to przy ustawieniu Primary graphic card w biosie na PCIe 6200 generowała normalny obraz i była wykrywana prawidłowo (@6600), a 9550 tylko pulpit

przy AGP na 6200 był ekran podzielony na pół (lewa część czarna, prawa zielona :-D), 9550 normalnie

przy PCI 6200 ciemno ale ekran sie włączał !, a 9550 normalnie

Dołączona grafika

 

pozdro

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rokow

włącz SE w biosie to bedzie ci zawsze działąć i oczywiści jeszcze w windowsie w zasilaniu wybierz opcje minimalne zarządzanie energią

@greg_1 no i ja tez tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie sadze aby nvidia dala pozyc tej marce i jej rozwiazaniom...

pewnie kupiła ją aby pozbyć się konkurencji.

 

EDIT:już niedługo ukażą się nowe stery od Nvidia 81.98

 

ftp://download.nvidia.com/Windows/81.98

 

katalog narazie jest pusty ale pewnie niedługo będzie pełny.chociaż wątpię że poprawi się wydajność na 6800 i Uli.

 

Czy jak instaluję nowe stery do grafy,to muszę jeszcze raz zainstalować AGP Driver 2.30?

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - programem

RightMark CPU Clock Utility (RMClock)

 

dz barzo probowałem ale

1.ridrmark startuje procka na max czyli x11 co przy ustawieniu mojego fsb na 295 daje zwis kompa

i nie wiem gdzie w ridemarku przestawic max mnoznik przy starcie

 

2.Cytuję "Gdy to zrobimy w polu P-State Profile wyberamy Automatic Managment i dajemy Apply. Klikamy na X w prawym górnym rogu okienka i cieszymy się własnym Cool'N'Quiet."

 

kurna albo mam nie tego ridemarka(sciągnałem z odnosnika przy instrukcji) albo jestem slepy bo tego " P-State Profile wyberamy Automatic Managment " to ja znaleźć nie potrafię

 

bedę wdzięczny za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ad 1 to zmień na inny mnożnik w Pstate

Ad 2 w tej nowej wersji to sie nie nazywa Automatic Managment tylko troche inaczej. Bez trudu można sie domyślić. Troche zaangażowania a nie tylko na gotowe !! Sam musisz popróbować - nikt ci nie da gotowego przepisu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wyjasnić sposób ustawiania HT na tej płycie i jego zależność względem FSB procesora?

 

Mam procesor, który powinien iść na 10x250 przy napięciu 1,45 (tak działał na DFI), ale na ASrocku jest niestabilny przy takich ustawieniach (pamięci asynch.). Pomyślałem, że może to byc wina ustawień magistrali NB-CPU i SB-NB, ale na żadnych innych ustawieniach niż auto (np. 600/800) system się nie ładuje (BSOD przed załadowaniem Windows i restart), a na auto jest niestabilny. Mój bios to OCWB2, innego jeszcze nie próbowałem.

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory , ale jeszcze nie zabardzo kumam te wszystkie HTT/HT więć mołem gdzieś zrobić błąd w terminologii .

 

Zależność jest taka że szyna HTT = FSBxmnożnik > więc np przy FSB 250 i mnożniku standard X5 szyna będzie 1250Mhz ( specyfikacja płyty to teoretycznie max 1000Mhz (200x5) , ale niektórzy mają trochę ponad tysiąc i jest ok ) ,

 

HTT ustaw na 600Mhz (x3) lub 800Mhz (x4) co da realne taktowanie szyny HTT 750/1000Mhz > przy OC i szynie 1000Mhz dalej może wywalać błędy , więc spróbuj czy będzie full stabilny na X3 czyli 750Mhz , a potem sprawdź x4 .

 

Zwróć też uwage na to czy pamięci mają napięcie ustawione na HIGH czyli 2,7V , bo może mają za małe napięcie i wywalają błędy ( chociaż teoretycznie nie powinny bo przy dzielniku 333 > 5/6 mają 208Mhz ) .

 

Możesz też zrobić banalnego VCORE moda i dovoltować lekko procka > o np 0,025V . Opis moda jest na 13tej stronie tego tematu .

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do was drodzy forumowicze lamerskie pytanie.

A mianowicie: mam dwie kości pamięci kingston po 512MB oraz dwie też kingston po 256MB.

Moje pytanie czy mogę je wszystkie włozyć do płyty np. w niebieskie 512-stki a w czarne 256, czy aby obsadzić cztery banki nalezy mieć wszystkie kości jednakowe?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...