Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zrobił ale nie mam odpowiednich pamiatek :mur: ale chyba Kencho ma tego moda. Sam w sobie jest banalny ;) najprostszy z wszytskich Vdimmów

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem IHS (ale masakra, musiałem cała podstawkę pod cooler poobrabiać, żeby był dobry docisk do rdzenia – teraz mam temperatury o ok. 5 stopni niższe) i zrobiłem VMODA. Mam bios 2.20, ustawiam 1.1V, 1.125 i 1.15, ale o 1.5 i wyżej mogę pomarzyć (CPU-Z itd. pokazują 1.1x V) . Czy aby ten mod zadziałał trzeba mieć BIOS OCWB czy coś zrobiłem nie tak (trzy razy nakładałem lakier grafitowy)?

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze wersje cpu-z pokazują po modzie dokładnie tyle ile jest ustawione w biosie (u mnie przynajmniej), wiec możliwe ze twój mod działa. Starsze jeszcze pokazywały wartość mniej wiecej rzeczywistą. Zobacz w biosie lub innym programie jakie jest napiecie, a jeszcze lepiej to zmierz miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 2.20 pokazuje to samo, czyli 1.1V, 1.125 i 1.15V. Może ten lakier musi dobrze zaschnąć? Jest to lakier do odtwarzania ścieżek niskoprądowych, więc chyba idealny. Nałożyłem dodatkowa warstwę, oba "luty" są teraz całkowicie pokryte lakierem i nadal jest to samo. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo w koncu zaloze wc wiec bede chcial zrobic vmoda i zdjac ihs'a z proca. jak to jest dokladnie z tym vmodem (vid4)? lutuje mostek vid4 i vcore jest o 0,4v wiekszy niz ustawie w biosie czyli dla 1,55 bedzie w biosie opcja 1,15v tak? cos pisaliscie wczesniej ze na niektorych biosach to nie dziala. jakie to biosy? ocwb? oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedl do mnie upragniony sprzet tak jak w sigu, wszystko pieknie dziala ale mam problem z AGP. Pewnie byl juz ten temat ale nie mam zdrowia zeby szukac. Tak wiec moj radeon jest automatycznie wykrywany i system mu instaluje stery, wiec zeby zainstalowac sterowniki do AGP od ULI (ver.2.30 bodajze) z poziomu trybu awaryjnego wywalalem stery od grafy i instalowalem AGP. Pozniej restart i system sam instalowal stery do karty. Probowalem z roznymi sterami, na oficjalnych ATI Control Center pokazuje mi ze mam wylaczone AGP, tak samo Everest. W biosie wszystkie memory hole, Aperture Size, AGP p2p poustawiane tak jak trzeba ale za cholere nie moge odpalic tego AGP. Pomozcie bo macie wieksze doswiadczenie a ja juz nie daje rady. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mi mod wcale nie działa, ale teoretycznie na 1.15V ustawione w biosie powinno być właśnie 1.55V. Sam się do końca nie orientuje jak to jest z tymi biosami, wątpię żeby bios miał wpływ na mod sprzętowy, ale kto wie :) Poczekamy na wypowiedzi tych, którym mod działa. Tu masz opis co i jak: LINK

 

P.S. Ściągnięcie ihs to dosyć trudny zabieg, ja osobiście zrobiłem to nożem :). Ale to jeszcze nic, potem nożem podgrzanym do czerwoności obcinałem podstawki tej obudowy do mocowania coolera na płycie, bo rdzeń nie stykał się z radiatorem (gdybym nie dostał od kolesia wkładki od DFI do przykręcania tej obudowy za pomocą śrub, to nic by z tego nie było - bo musiałem obciąć te zatrzaski i kawałek wyprowadzenia na śrubę) . Przed instalacja coolera na procku bez ihs radze to sprawdzić - np. posmarować rdzeń pasta i włożyć cooler w gniazdo, następnie wyciągnąć i jeśli na coolerze sa ślady pasty to jest ok. Jeśli nie, to wiadomo - extreme tuning ;)

 

@Misiekskrzypek: na czym konkretnie polega ten problem z AGP, bo z Twojego opisu mało się dowiedziałem.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ten koszyk w ogole pewnie odczepie bo bede mocowal blok wodny wiec nie bedzie mi potrzebny (koszyk). czyli jak boxa zalozyles to znaczy ze rdzen (bez ihs'a) wystaje ponad gnazdo na proca (ta wyzsza czesc z ktorej wychodzi "wajcha")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystaje ponad socket. Problem był w tym, ze koszyk na Asrocku jest zamontowany zbyt wysoko jeśli się ściągnie IHS. Dlatego obciąłem te bolczyki (z ich podstawkami) służące do zagnieżdżania w płycie głównej i przykręciłem go na śruby. Teraz rdzeń przylega mocno do coolera, na tyle że musiałem śruby poluzować bo się bałem że rdzeń ukruszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo po instalacji sterow do agp jak startowal system to mnie wywalalo (reset), po zmianie parametrow w biosie memory hole enabled, aperture size 128 (teraz 256 ale bez zmian) i agp p2p system zaczal sie ladowac i niby wszystko wyglada ok, czyli mam stery do agp teoretycznie wgrane przed sterami do grafy, pozniej wgrywam stery do grafy i wszsytko ladnie sie laduje, pracuje zero zwiech itd. ale wszedlem sobie do everesta a ten pokazuje ze AGP mam wylaczone, zainstalowalem stery do grafy z plyty razem z ATI catalyst control center i tam mi tez pokazuje ze AGP jest off, jest taki suwaczek off-4x-8x. Wiec recznie ustawilem na 8x, komunikat ze musi byc restart kompa zeby zweryfikowac stabilnosc (ati tak mi podaje ) po czym system sie laduje i dalej agp jest off. Moze mam cos zle w biosie ustawione albo zle wgrywam te stery sam juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć sata II i raid w biosie. Wiem, że to brzmi jak nonsens ale to może pomóc :). Sprawdź ustawienia w biosie i wszelkie podłączenia na płycie i ewentualne dodatkowe zasilanie do grafiki (taki 4pin kabel, nie wiem czy w 9600 tez to występuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z sata II to bedzie ciezko bo mam na niej dysk, chyba ze wrzuce tryb IDE, raid moge wylaczyc. Pobawie sie troche teraz, jesliby bylo dalej do bani to napisze cos jutro bo mam juz dosc i ide spac. pozdr.

Ja po instalacji windowsa xp od razu wrzucam stery integrated 2.20 od uli (moze wrzucasz agp 2.30 i dlatego jest problem, sciagnij ze strony Uli). Nie wchodze do zadnego trybu awaryjnego. Nie pamietam juz jesli pisaloby ze wykryto nowy sprzet wystarczy wciskac anuluj (chodzi o grafe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że też po instalce systemu nie było żadnego wywalania sterów i trybu awaryjnego tylko instalka integrated i wsio jedzie normalnie na konfigu z siga. Problem był tylko z poprawnym włożeniem karty do agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. temat byl juz 1000x walkowany a ludzie nic sie nie ucza na bledach innych. Jak ja tu czytam o jakis trybach awaryjnych, czy wywalaniu sterow od grafiki, to sie powaznie zastanawiam czy mowimy o tej samej plycie. ZAPOMNIJCIE O STEROWNIKACH Z PLYTY CZ STRONY ASROCKA. Instaluje sie zaraz po instalce windowsa paczke ULi Integrated Drivers ver. 2.20 do pobrania stad:

 

http://www.nvidia.com/page/uli_drivers.html

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. temat byl juz 1000x walkowany a ludzie nic sie nie ucza na bledach innych. Jak ja tu czytam o jakis trybach awaryjnych, czy wywalaniu sterow od grafiki, to sie powaznie zastanawiam czy mowimy o tej samej plycie. ZAPOMNIJCIE O STEROWNIKACH Z PLYTY CZ STRONY ASROCKA. Instaluje sie zaraz po instalce windowsa paczke ULi Integrated Drivers ver. 2.20 do pobrania stad:

 

http://www.nvidia.com/page/uli_drivers.html

To jest pack sterów tak?? Jest w tym sterownik do C&Q??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 2.20 pokazuje to samo, czyli 1.1V, 1.125 i 1.15V. Może ten lakier musi dobrze zaschnąć? Jest to lakier do odtwarzania ścieżek niskoprądowych, więc chyba idealny. Nałożyłem dodatkowa warstwę, oba "luty" są teraz całkowicie pokryte lakierem i nadal jest to samo. WTF?

U mnie mod działa na BIOSie 2.20 jak i na 2.10. CPU-z pokazuje 1.58V, a miernik około 1.56/7V. Mozliwe że mod nie działa przez to że nie zdarłes warstwy ochronnej z tych pinów (cała płyta jest pokryta jakims badziewiem ktory nie przewodzi pradu) Wystarczy przydrzec piny i powinien smigac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULi Integrated Drivers ver. 2.20 zawierają AGP driver 2.30 (ten sam który jest na stronie Asrocka). Też to instalowałem i jest bez różnicy, po cholere instalować sterowniki od lanu przy zmianie karty graficznej? (Bo te integrated zawierają wszystko - lan, audio, agp driver i wiele innych - powinno się je zaisntalować raz i styknie).

 

torque: mod nie działa przez to że nie zdarłes warstwy ochronnej z tych pinów

 

No, nic nie zdarłem. Ide zdzierac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zaraz biore lutownice i tez robie vmoda bo juz nie moge wytrzymac :D jestem ciekaw ile wyciagne jeszcze z mojego a64 :D na razie maks stabilne to 8x333 (2666MHz) i ani mhz wiecej. boje sie o tempy bo ta boxowa "chlodziarka" juz ledwo nadaza za prockiem a wc jeszcze nie moge zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarłem i to samo :-|, tak zdrapywałem że aż trochę sie cyna z tych pinów zniekształciła i nadal nic. Bios i CPU-Z, Everest pokazują 1.150V. Możliwe, że za słabo zdrapałem? Czy to ten pieprzony lakier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarłem i to samo :-|, tak zdrapywałem że aż trochę sie cyna z tych pinów zniekształciła i nadal nic. Bios i CPU-Z, Everest pokazują 1.150V. Możliwe, że za słabo zdrapałem? Czy to ten pieprzony lakier?

Lakier pewnie zły.

A co do zdrapywania, to nie wiem co tam zdrapywac. :/ U mnie działa wsio ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobie tego vmoda i np na napieciu wiekszym niz 1,45v bedzie mi sie za bardzo grzal proc i bede chcial wrocic do 1,45v to co trzeba w biosie ustawic? poprostu 1,45v ?? dodam ze moda juz nie bede chcial likwidowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lutownicy pod ręką. Tam jest wiele różnych wyprowadzeń pinów, dlatego wydaje mi się że lakier do tego moda jest lepszy - z racji bezpieczeństwa itd. Ten lakier który mam to lakier grafitowy, na opakowaniu jest napisane, że służy do uzupełniania ubytku warstw grafitu na obwodach drukowanych i tworzenia lub uzupełniania ścieżek w obwodach drukowanych (niskoprądowych). Więc raczej nie może być zły - być może wymaga utwardzenia ;) (tak jest napisane w zastosowaniu) - ale nie wierze, że w stanie półpłynnym nie przewodzi prądu. Nie wiem co jest 5.

 

Edit: Jak ustawisz 1.45 w Biosie, tyle powinno być w rzeczywistości.

Rewizja mojej płyty to: G/A 1.05

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...