Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Consensus86

Jednego mnie strasznie nurtuje, sprawa jakby banalna ale nie potrafie znalezc odpowiedzi. Wszedzie pisze ze plyta ma 3xPCI, 1xPCI-E x1, 1xPCI-E x16, 1xAGP x8. Lecz ta plyta ma jeszcze jeden zolty slot o ktorym nigdzie nie ma mowy - co to jest za slot?

 

 

Druga sprawa - na jednym zdjeciu ( http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2489&p=4 ) co to ma byc? przecierz uli nie oferuje SLI narazie czyz nie (mam na mysli 2x PCI-E x16)

 

Oraz co to za karta wpieta w plyte na ktorej umieszczone zostaly dwie ultry?

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego mnie strasznie nurtuje, sprawa jakby banalna ale nie potrafie znalezc odpowiedzi. Wszedzie pisze ze plyta ma 3xPCI, 1xPCI-E x1, 1xPCI-E x16, 1xAGP x8. Lecz ta plyta ma jeszcze jeden zolty slot o ktorym nigdzie nie ma mowy - co to jest za slot?

Tez zolty slot to tzw Future CPU Port (AMD-M2??). Czyli cos w stylu plyt serii "upgrade" Asrocka

Tu np. takie cudo dla poprzednich plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 2 kart. ULI 1695 pozwala na pracę 2x8 PCIE. Z linka w którym podałeś jest napisane że udało się uruchoić SLI, jednak narazie jest problem z 3d bo się sypało. Twierdzą że są bliscy poprawy sterownika i że będzie możliwa praca ala SLI. Czas pokaże czy to prawda, bo pewnie Nvidia nie pozwoli sobie tak po prostu urwać kawałek tego tortu.

 

Jeśli chodzi o testy to o dziwo procek dotarł już dziś (dzięki themon). Przy odrobinie szczęścia płyta będzie jutro.

Zestaw testowy będzie sie skaładał z:

ławy - która to wszystko będzie dzwigać:P

oczywiście Asrocka 939 Dual

CPU - Winchester 3000+ 0450 UPMW który na DFI robił 2.7GHz na 1,47V na Freezerze, niestety u mnie będzie przynajmniej na razie działał na boxie. Ciekawe czy dociągne do 2,7 na 1,45V jakie oferuje Asrock?

HDD WD 80GB JB

CDRW TEAC 52x

monitor - nom tu jest problem ale pewnie pożyczę 14" do testów (miałem 15" na takie okoliczności ale niestety się spalił)

Elektrownie bedzie stanowił Chief 360W DF

No i RAM 2x256 Twinmos Twister PC3200 (jak ktoś wie na jakich są one kościach to niech dopisze).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Znam ang i wiem co tam pisze tylko, ze nigdy nie widzialem ani nie slyszalem o takiej karcie do ktorej wpina sie 2 inne wiec chodzi mi tylko o ten komponent - to jest cos a'la karta do ktorej sie wklada CPU (tak jak w tym asrocku mozliwie kiedys M2) tylko z ta roznica ze do tej wpina sie 2 karty PCI-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ang i wiem co tam pisze tylko, ze nigdy nie widzialem ani nie slyszalem o takiej karcie do ktorej wpina sie 2 inne wiec chodzi mi tylko o ten komponent - to jest cos a'la karta do ktorej sie wklada CPU (tak jak w tym asrocku mozliwie kiedys M2) tylko z ta roznica ze do tej wpina sie 2 karty PCI-E?

1647169[/snapback]

Ta karta po prostu dzieli fizycznie gniazdo PCIE x16 na dwa PCIE x8, potem trzeba jeszcze przełączyć w Biosie by magistrala odpowiednio chodziła. Jest to narazie bardziej ciekawostka (przynajmniej do czasu jak nie naprawią problemów w 3D) bo taki układ kart nie jest wspierany przez żadną obudowę i nastręczało by to wiele trudności.

 

OT: ULI wypuścio już nowy SB z natywnym wsparciem dla 4 urządzeń SATA 2, niestety nie ma on kontrolera AGP:( Toteż zapewne narazie nie zobaczymy urządzeń pokroju Asrocka natywnie wspierających SATA 2 i oba porty graficzne.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Było by miło gdyby ktoś napisał czy wejdzie na ta plyte GF6XXX z silencerem NV5 rev2 oraz Freezer 64 (chodzi mi rzecz jasna o dwa radiatory na mostkach, czy nie beda przeszkadzac przy montazu tych urządzeń

 

 

EDIT: To na tej plycie wyciagali inni 300 FSB nawet 400 FSB (x7) a na tej stronie pisze ze powyzej 235 FSB byly problemy ze starem systemu.....ja juz nie wiem co myslec. Czy moze to byc wina jedynie procesora ktorego uzyli? Winchester 3500+? Moze jakis kiepski model....

 

Czy ktos z jakas przynajmniej srednia znajomoscia niemieckiego potrafi cos wiecej napisac? Wydaje mi sie ze tam jest mowa o pewny problemach, cos z PCI-E czy AGP?

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asrocka od ponad tygodnia, sprawdzilem ja na wszystkich dostepnych biosach, wlacznie z 1.21. Jak narazie musze stwierdzic ze w biosach jest jakas blokada uniemozliwiajaca ustawienie HTT powyzej 274MHz niezaleznie od mnoznika. Co do mnoznikow to dzialaja mi 4,5,6 i 9, niestety nie dzialaja 7 i 8 (daja auto na 9). Aktualnie na procesorze kolegi athlon 3000+ z 21 tygodnia chodzi na 9x274=2466MHz Vcore =1,425V , niestety na dniach musze oddac tego proca (kolega tez kupuje Asrocka) i zostanie mi slabiej podkrecalny proc z 20 tygodnia ok 2300 na 1,4V. Wiem ze jest juz w testach bios beta ktory zdejmuje ta blokade na htt 274 (i da sie w biosie ustawic 200 - 400, teraz jest 140 - 300), niestety chyba moj proc nie pozwoli mi go dobrze potestowac.

 

Co do stabilnosci to wszystko jest ok.

Aktualnie w zestawie jest jeszcze:

Radeon 9800se@pro

Tuner TV

Kontroler SCSI Adaptec UW2940

Pamieci 2x512 GOODRAM

Freezer 64

zasilka Modecom 350GTF

i napedy ze starego kompa

 

 

nie robilem niestety dokladnych testow wydajnosc bo mam zrobiona tylko nakladke na stary system, wiec testy nie wyszly by dobrze

 

dam tylko pomiary z everesta

 

proc 9x274=2466 pamieci 1:1 czyli chodza na 548 DDR timingi 3, 4, 4, 8 2T (fajne mi sie pamieci trafily co :) za 180zl sztuka)

6973 / 2399 / 44,1

Edytowane przez Pe.Pe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Czyli mam rozumieć, że nie ma zadnych problemow z zamontowaniem Freezera 64 na tej plycie?

 

 

Masz moze tego radeona chlodzonego silencerem? Bo jak juz wczesniej napisalem zastanawia mnie to czy montaz karty wyposazonej w niego nie bedzie problemem na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, płyta dotarła dzisiaj. Początek zabawy nie bez problemów ale system w końcu z bootował.

REV płyty 1.04 BIOS P1.10

I teraz moje pytanie, gdzie u licha jest zakładka ze zmianą czestotliwości HTT (albo jestem ślepy, albo coś trzeba wcisnać jak w Gigabytach albo zmienić Bios na inny). Opcje pamięci są, ale nie widzę CPU/PCI Async.

Pytanie skierowane do tych co mają już płytę przed sobą.

Aha, odsyłanie do manuala nic nie da, bo tam nic nie ma:P

Pozdrawiam!

 

EDIT: Już wiem gdzie powinny być opcje OC, niestety w tym Biosie ich nie ma:(

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, płyta dotarła dzisiaj. Początek zabawy nie bez problemów ale system w końcu z bootował.

REV płyty 1.04 BIOS P1.10

I teraz moje pytanie, gdzie u licha jest zakładka ze zmianą czestotliwości HTT (albo jestem ślepy, albo coś trzeba wcisnać jak w Gigabytach albo zmienić Bios na inny). Opcje pamięci są, ale nie widzę CPU/PCI Async.

Pytanie skierowane do tych co mają już płytę przed sobą.

Aha, odsyłanie do manuala nic nie da, bo tam nic nie ma:P

Pozdrawiam!

 

EDIT: Już wiem gdzie powinny być opcje OC, niestety w tym Biosie ich nie ma:(

1648245[/snapback]

W tym biosie brak takich opcji. Pojawily sie dopiero w 1.15 i wyzej(1.20, 1.21)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mk801, już zrobiłem update. Niestety nowy Bios wprowadził więcej zamieszania niż porzytku. Płyta nawet na default robi cold booty (nie inicjalizuje ekranu). Trzeba resetować aż w końcu łapie. Wtedy wchodzi ale z jakimiś standardowymi ustawieniami. Po OC jedyny raz udało mi się wejsć do windy na HTT230, inne ustawienia zjechane poniżej standardowych. Restart i znów nic, i tak zabawa w kółko.

Narazie jestem zawiedziony ale puki piłka w grze to jeszcze nic straconego. Na OCWorkbench testują jakis beta Bios, który u niektórych jest o niebo lepszy do OC. Cóż, pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam!

 

EDIT: Po kolejnych walkach znalazłem przyczynę cold bootów, okazało się ze ram nie lubi timingów 2,2,2 jak mu zapodać 2,3,3 to jest ok (mam sklerozę chyba bo podobne akcje z tym ramem były na nForce2). Aktualny wynik to HTT271. Na 280 nie bootuje, prawdopodobnie nowy Bios to naprawi. Teraz zapuszczę SP2004 by przekonać się że te 271MHz jest full stable.

Aha, nie wiem jak u innych, ale u mnie CPUZ pokazuje taktowanie pamięci na 170MHz, w Biosie są na 166 czyli przy HTT271MHz powinny być ok 225MHz. Nie wiem czy CPUZ ma jakieś niedomagania (wersja 1.30) czy płyta ma jakiś bug w BIOSie. Wydajnośc w Evereście (jakas starsza wersja) to: odczyt 4770MB/s, zapis 1416MB/s (przy HTT równym 270 było ponad 1500MB/s), czas oczekiwania 54,4. Niech ktoś poda swoje wyniki to znajdziemy co kłamie, czy CPUZ, czy bug w Biosie.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co narazie widac ta płyta to jedna wielka kicha to jak poprzednie produkty tego producenta, szkoda bo troche sie napaliłem na ten chipset i ta płytke, HTT 230mhz tożto śmiech na sali ja na mojej dfi robie 340 w pełni stabilnie bez podnoszenia napięcia, dobrze że się wstrzymałem z sprzedarzą, możesz sprawdzić ile maxymalnie podaje ta płyta napięcia na procka no i czy twoje niepowodzenia nie są spowodowane złym ustawieniem dzielników pamięci i htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptys, juz nie jest tak źle. Max to 274MHz, czyli to samo co Pe.Pe. Na OCWorkbench też kilka osób na tym stanęło na Biosie 1.20. Na nowej becie przekroczyli 320MHz na HTT.

Jeśli chodzi o max napięcie to mozna je podniesć o 0,05V w stosunku do default (minimum to 0,8V), czyli u mnie do 1,45V.

Zrobilem testy w Evereście po ustawieniu pamięci na 133, a HTT na 274MHz i wyniki zbliżowne do tych co wyzej podałem: odczyt 4892MB/s, zapis 1552MB/s, opóznienie 53,9. Wychodzi nan to że w Biosie jest jakis bug i ustawienie 166 nie działa (albo jakiś automat dostosowuje to do kości mimo wymuszenia 166). I taka mała ciekawostka, Everest 2.20 strwierdził że chipsetu ULi nie zna i że wygeneruje raport do producentów Everesta by uwzględnili go w nowej wersji, niestety na tej wersji nie dało się przeprowadzić testów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Jaka znowu kicha, przecierz napisal ze 271 osiagnal - w dodatku to nowy produkt wiec jego przywilejem jest posiadanie kilku bugow. Dopiero 1 czy 2 biosy do niego wyszly. Zobaczymy jak bedzie w najblizszej przyszlosci. Zreszta ASRock robil duzo plyt na SiS i dlatego duzo produktow bylo slabych, funkcjonalnosc plyty zalezy przeciez w najwiekszej mierze od chipsetu - ULI 1695 zapowiada sie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze wszystie testy są robione na Boxowym chłodzeniu narazie i windzie która przetrwała NForca2 (oryginalnie instaowana:), potem działała na SIS (ECS K7S5), potem znów NF7-S, a teraz Asrock na ULI 1695. System nigdy nie był czyszczony, po prostu dogrywalem stery które akurat były potrzebne (dysk był przenoszony z kompa na kompa). Wynik 3dmarka01 na TI4200 i standardowym 1,8GHz to ponad 11k, czyli bardzo dobrze biorąc pod uwagę co ten system przeszedł.

OT: 3dmark w rozdzileczości 1024x768 wygląda bardzo fajnie na monitorku na którym maks to 640x480 i brak koloru czerwonego:) Ale testy przeszedł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, post swój napisałem zanim ajsi wyedytował swojego, jeśli każda płyta będzie wychodzić poza 320mhz to spoko, ale te napięcia na procka to nic specjalnego (standartem powinno być 1.55v), będębaczne obserwował ta płytke i jak sie okaże rewelacją (byle nie taka jak ecs k7s5a) to ją zastosuję u siebie choć prawdę mówiąc wolałbym abita lub dfi na tym chipsecie (który co by nie mówić zapowiada sie jako prawdziwy konkurent dla nforca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Ja mam ten problem ze juz z 2 miesiace czekam na plyte. Kilka dni temu juz bylem w zasadzie zdecydowany ale potem zobaczylem ULI 1695......i juz nigdy nic nie bylo takie same B)

 

Bardzo mi sie w niej podoba PCI-E + AGP. Tylko narazie jej nie kupilem (a juz apopleksji od tego czekania dostaje) gdyz rowniez wolalbym zobaczyc ASUSa, ABITa, DFI czy chociazby GIGABYTEa na tym ULI niz ASRocka.

 

Co do napiecia to JA nie chcial bym przekraczac 1.5V na moim czeakajacym na plyte Venice wiec 1.5V mi w zupelnosci wystarczy a nawet na 1.45 mysle ze jest spora szansa iz osiagne 1800@2700 (17 tydzien).

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi nan to że w Biosie jest jakis bug i ustawienie 166 nie działa (albo jakiś automat dostosowuje to do kości mimo wymuszenia 166).

1648585[/snapback]

Zobacz czy masz w biosie przy ustawienizch pamieci opcje:

Flexibility Option na disabled (jesli jest enabled to z tego co pamietam ustawia dla pamieci inne dzielniki i zamiast 200MHz jest 166, a zamiast 166 daje 133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84
Następny teścik 1647412[/snapback]

 

 

a 1649432[/snapback]

 

...tłumaczona...

1649432[/snapback]

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Litości....toż to chyba zostało wrzucone do translatora :) Ale raczej da sie doczytac, tylko czasami trzeba troche poglowkowac zeby zalapac o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka drobnych spostrzeżeń. Na ustawieniu 9x274/1,45V dzielnik 166, SP2004 chodził stabilnie przez kilka godzin w teście blend. Jedno co mnie niepokoi to że raz na jakiś czas plyta nie chce się wyłączyć/zresetować. Łapie freeza po wyłączeniu wszystkich usług. Nie wpływa to na system itp ale jednak troche drażni że musze śrubokrętem hard reset robić (nie mam obudowy). Może to kwestia tego że nie ma współnej masy na wszystkich komponentach. Miałem kiedyś podobnie na nforce2, przeszło po zmmianie płyty czy procka, nie pamiętam.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Czy moze na stronach dobrych producentow jak DFI ASUS ABIT GIGABYTE mozna gdzies zobaczyc zapowiadane produkty? Ciekawi mnie czy ktos z nich wypusci plytke na tym uli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, płytka wreszcie dotarła, odrazu upgrade biosu do 1.20, i tak jak reszta max 274 MHz, trzeba czekać na następny biosik, bo wiem ze moj proc robi 2750 MHz na def v:F. Poza tym płyta jest bardzo fajna.

 

BTW testował już ktos bios beta?

 

PS http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb.../30/4931/1.html

LOL 367 FSB :D :-P

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, płytka wreszcie dotarła, odrazu upgrade biosu do 1.20, i tak jak reszta max 274 MHz, trzeba czekać na następny biosik, bo wiem ze moj proc robi 2750 MHz na def v:F. Poza tym płyta jest bardzo fajna.

 

BTW testował już ktos bios beta?

1650863[/snapback]

Widzialem "zapowiedz" sciagniecia na OCW, ale nie znalazlem linka. Z doniesien wnioskuje, ze jest calkiem calkiem. Potestowaloby sie.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...