Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

@zygmunt

Jak masz mozliwosc to sprobuj zmienic tego biosa na P1.50 ponoc na nim zostal juz wyeliminowany ten bug z restartem podczas animacji flash i nie trzeba zmieniac z 1T na 2T jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucas234

@zygmunt

Jak masz mozliwosc to sprobuj zmienic tego biosa na P1.50 ponoc na nim zostal juz wyeliminowany ten bug z restartem podczas animacji flash i nie trzeba zmieniac z 1T na 2T jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi

 

czy jest to pewna informacja czy moze ktos to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu Javy, Azureusa i zainstalowaniu BitComet'a (C++) to samo :!: :mur:

 

Poniżej jest blue screen jaki dostaje blue screen

 

Już głupi jestem :mur:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1

Po odinstalowaniu Javy, Azureusa i zainstalowaniu BitComet'a (C++) to samo icon_exclaim.gif mur.gif

 

Poniżej jest blue screen jaki dostaje blue screen

 

Już głupi jestem mur.gif

 

Pytanie czy Ty wogóle krecisz proca czy to sa ustawienia optymalne?sory że pytam ale jestes pierwszą osobą z tak poważnym problemem.zwykle Blue Skren to konflikt sprzetowy lub sterowników lub oprogramowania lub overclockingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu Javy, Azureusa i zainstalowaniu BitComet'a (C++) to samo :!: :mur:

 

Poniżej jest blue screen jaki dostaje blue screen

 

Już głupi jestem :mur:

Jedziesz na onboardowej sieciówce? Bo może problem jest nie z konkretnym klientem BT napisanym w javie, tylko z kartą sieciową (niedopracowany driver?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe 2400 robi na def tylko że z pamięciami div 100 mur.gif

jak zdobęde DFI to udowodnie

A jednak ;)

 

post-110695-1135933411_thumb.jpg

post-110695-1135933442_thumb.jpg

 

 

Greg_1 zajrzyj do podglądu zdażreń i zobacz co wywoływało bład, moze tam znajdzie sie jakaś konkretna podpowiedz.I jeszcze jedno , przetestuj ram memtestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie OCWB1, ewentualnie OCWB2...

 

kurcze znalazłem jeszcze jedną wadę tej płytki...

 

mogliby ten port agp dać gdzie indziej bo przez 6600gt z założonym zalmanem vf700 zostało mi miejsce jedynie na audigy i to też na styk w sumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobilem vcore moda vid4 sgnd, ale niestety nie dziala :(, nie wiem czy zrobilem cos zle czy po prostu klej nie uzyskal przewodnosci? uzylem kleju elektroprzewodzacego firmy Technicoll Electronic

 

ustawiam w biose 1.100 ale plyta nie wstaje, czyli za male napiecie dla procka, poradzicie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz Bios?

Na nowych Biosach Vcore mod ni działa (od bodajże 1.30 wzwyż).

Daj CLEAR CMOS i zmień Bios na P1.20, OCWB1 lub OCWB2. Wtedy sprawdź czy Vcore mod działa.

Pozdrawiam!

 

@Greg_1

Podgląd zdarzeń zdążył coś zarejestrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam vcore moda na P1.50 :D 274 HTT procek i tak nie przekracza, więc ten bios jest dla mnie najlepszy. Myslę, ze pierwsze uruchomienie musi być na starszym biosie, a potem to juz nie ma znaczenia. Przy czym połączenie musi być naprawdę dobre. U mnie nie obyło sie bez lutowania, choć początkowo planowałem luźne połączenie zabezpieczone taśmą izolacyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

w sigu mam napisane OCWB1 ;)

weź lutownice i polutuj - te elektroprzewodzące mazidła są do bani :-P

 

Pytanko- na ile macie gwarancje na swoje AsRocki ?? Bo mi w sklepie osiedlowym Pan sprzedawca powiedział że AsRock daje tylko 4 miesiące i ponoć tylko tyle mam

 

jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos mógłby napisac czy zetknął się z jakimis problemami z ta płyta i SB Audigy 2 oem lub tunerem tv aver 007 GO FM. Prosze tez o jakieś opinie na temat działania tej płyty z obsadzonymi dwoma gniazdami PCI (sprzęt jak wyżej). Dodam ze chce kupic ta płyte z venice 3000 a mam juz do tego GF 6600gt agp leadtek i 2x512 MB kingston 400\cl3 i zamierzam podkręcic procka do ok 2400MHz Prosze o rady i opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na biosie 1.20 (standardowym) pójdzie Opteron, choćby na tyle, żeby sflashować bios na nowszy? Na stronie piszą, że Opterony obsługuje dopiero bios 1.40, ale nie wiadomo czy chodzi o prawidłowe rozpoznawanie procesora, czy o jego obsługę w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko- na ile macie gwarancje na swoje AsRocki ?? Bo mi w sklepie osiedlowym Pan sprzedawca powiedział że AsRock daje tylko 4 miesiące i ponoć tylko tyle mam

jak to jest??

Pomijając to, że zgodnie z przepisami nie można chyba dać na sprzęt elektroniczny gwarancji krótszej niż 12 miesięcy (zadzwoń do federacji konsumentów, albo napsiz do nich mejl i spytaj - zazwyczaj są faktycznie życzliwie nastawieni do kupujących), to i tak kompletna bzdura.

 

Na płytę są 24 miesiące gwarancji. Nie daj sobie wcisnąć tak krótkiego terminu(!), a jeśli już ją kupiłeś (bo tak Cię zrozumiałem) to żądaj wystawienia nowej gwarancji (a jesli "sklepikarz" Cię oleje, to w federacji powiedzą Ci co i jak - najpierw wysyłasz list polecony z Twoimi żądaniami, jeżeli sprzedawca odmówi, to oni Cię już dalej poprowadzą).

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 12 miesięcy gwarancji na tą Mobo , ale nie miałem zbyt wielkiego wyboru , bo była do kupienia tylko w jednym sklepie we Wrocławiu i tylko tyle dawali .

 

Z tego co Mi wiadomo to po wejściu do UE nie można wystawiać gwarancji w sklepie , na nowy produkt , krótszej niż 12 mieś. , ale w Polsce to normalne że często sprzedawcy skracają okres gwarancji na niektóre produkty .

 

Oficjalnie Asrock daje 24mieś. gwarancji na płyty główne , ale żeby taka dostac trzeba by kupić płytę u "autoryzowanego sprzedawcy" lub uczciwego sprzedawcy !

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czy testował już ktos kwestie podwyższania napięcia na pamięciach poprzez zastosowanie rezystora i zamontowanie go w tym, miejscu koło slotów pamięci . Chodzi mi o zmniejszenie tego napięcia z 3,20V/3,14V na 2,9V poprzez zastosowanie jakiegoś rezystora na tym pierwszym od góry modzie który jest opisany TUTAJ .

 

Napięcie 3,14-3,20V może byc zabójcze dla mojego Kingmaxa na Hynixach D5 , które teoretycznie powinny mieć max 3V .

 

Jeżeli jest jakiś znający się na rzeczy elektronik na tym zacnym Forum to prosze o opinię: jaki Rezystor powinienem, użyć żeby z tych 3,2V zrobić 2,9-2,95V .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Znalazł ktos jakiś program który podaje napięcia pamięci ram spod windowsa ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@kencho

a czytales to dokladnie bo tam jest to opisane o to fragment:

 

Resistor at 500 Ohm: BIOS set to Normal results in 2.85V. BIOS set to High results in 2.95V.

The highest memory voltage you can reach with this mod is 3.05V, at 248 Ohm (BIOS Normal) or 316 Ohm (BIOS High).

 

czyli w tlumaczeniu na polski dla rezystora 500ohm gdy ustawisz w biosie napiecie na normal bedziesz mial 2.85 a gdy dasz na high bedziesz mial 2.95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to jest mod który się robi w innym miejscu i on podnosi napięcie ( o 0,25V ) , a nie je obniża ( o 0,2V ) .

 

Wolę obniżyć te napięcie 3,14V , ponieważ moda tego robi się w wygodniejszym miejscu > dużo lepszy dostęp i wygodniejsza do lutowania wielkość elementów .

 

Chodzi Mi o ten pierwszy od góry mod z zastosowaniem rezystora który obniży napięcie o 0,2V .

 

>>>

 

PS. jakie jest max napięcie dla procków Venice ?? czy przy skaczącym lekko napięciu na tej płycie napięcie max rzędu 1,625V go zabije ?? temperaturki mam w normie i nawet na lekko zakurzonym freezerze przy obciążeniu grą lub benchmarkiem max to ok 38-39*C , natomiast przy standardowej pracy ok 30-32*C.

 

według odczytów z CPU-Z 1.31 napięcie jest w granicach 1,520V>1,536V>1,552V>1,568V>1,584V , z czego przez większość czasu skacze w tym środkowym zakresie , natomiast rzadko wskakuje na te wartości graniczne . Napięcie mam ustawione w biosie na 1,125V , więc moge jeszcze podnieść trochę na 1,150V i powino się wtedy mniejwięcej kształtować na poziomie 1,545V>1,561V>1,577V>1,593V>1,609V . Chodzi Mi więc o tą graniczną wartość 1,609V i ewentualny dodatkowy skok napięcia do ok 1,625V .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho-1 Znalazł ktos jakiś program który podaje napięcia pamięci ram spod windowsa ??

Ponawiam pytanie bo sam szukam takiego programu.Chyba że nia ma czujnika na tej płycie odczytujące napięcie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Z tym że to jest mod który się robi w innym miejscu i on podnosi napięcie ( o 0,25V ) , a nie je obniża ( o 0,2V ) .

 

Wolę obniżyć te napięcie 3,14V , ponieważ moda tego robi się w wygodniejszym miejscu > dużo lepszy dostęp i wygodniejsza do lutowania wielkość elementów .

 

Chodzi Mi o ten pierwszy od góry mod z zastosowaniem rezystora który obniży napięcie o 0,2V .

 

>>>

 

PS. jakie jest max napięcie dla procków Venice ?? czy przy skaczącym lekko napięciu na tej płycie napięcie max rzędu 1,625V go zabije ?? temperaturki mam w normie i nawet na lekko zakurzonym freezerze przy obciążeniu grą lub benchmarkiem max to ok 38-39*C , natomiast przy standardowej pracy ok 30-32*C.

 

według odczytów z CPU-Z 1.31 napięcie jest w granicach 1,520V>1,536V>1,552V>1,568V>1,584V , z czego przez większość czasu skacze w tym środkowym zakresie , natomiast rzadko wskakuje na te wartości graniczne . Napięcie mam ustawione w biosie na 1,125V , więc moge jeszcze podnieść trochę na 1,150V i powino się wtedy mniejwięcej kształtować na poziomie 1,545V>1,561V>1,577V>1,593V>1,609V . Chodzi Mi więc o tą graniczną wartość 1,609V i ewentualny dodatkowy skok napięcia do ok 1,625V .

 

Pozdrawiam

nie komplikuj- zrób Variable Voltage mod

 

max napiecie u mnie jest 1,58V. Jak nie dasz >1,85 to Venicjusza nie zabijesz, a 1,65 jest dobre do pracy 24/7

Zresztą jesli temp nie przekracza 55* to nawet nie ma sie o co bać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam

 

idę jutro do zaprzyjaźnionego sklepu elektronicznego i poszukam rezystora który się nada do zmniejszenia napięcia o ok 0,2-0,25V i go zamontuję w tym miejscu koło slotów pamięci .

 

Wystarczy jak dla mnie wzrokowo ocenić te dwa punkty na płycie głównej które widać na TEJ Stronie i widac odrazu że ten mod który chcę zrobic jest dużo łatwiejszy do wykonania niż ten drugi , aczkolwiek ten drugi ma ten plus że można przestawiać napięcie z 2,85 na 2,95 .

 

 

Jutro troche pomajsterkuję i dam znać co Mi się udało popsuć B)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

najlepiej kup se jakis potencjometr o liniowej charakterystyce i powoli zjezdzaj z rezystancja mierzac jednoczesnie napiecie na pamieciach wedlug mnie to bedzie najlepsze rozwiazanie tym bardziej jak kupisz jakis potencjometr precyzyjny wieloobrotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho-1 trzymam kciuki. Tylko pmiętaj że tutaj dajesz rezystor na linię zasilania pamięci a nie na sterowanie zasilaniem. On musi wytrzymać trochę Amperów.

 

Używa ktoś MBM na tej płycie? Jaką macie wersję i na jaką mobo nastawiliście (w mojej wersji nie ma jeszcze ustawień dla ASRocka i musiałem dać na NF7)? Pytam bo nie chcę mi się wierzyc że na WC (blok by Kyniek) mam w stresie 46-48C (idle jakieś 35C, ale w pokoju jest dość ciepło.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...