Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dokupie do niej Semprona 64 3000+ s939, zrobię vcore moda i spróbuję cosik wykręcić z tego procka :)

 

a co do tego vcore moda moglby mi ktos napisac dokladniej co to jest ;) bylbym wdzieczny bo czytalem ,ale nadal nie wiem o co chodzi tez mam takiego proca moze a po zatym moze i ja sobie zrobie vcore moda jak dowiem sie co to jest :P dzieki z gory a Dla pana ze sklepu przekarze to co mowiliscie i podam mu link jak cos niech se poczyta ;)

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tym sklepie są chyba najlepsze ceny jakie znalazłem. Tylko gdzie kupic Semprona do tego:/ Bo tak to albo są dostępne w zestawach, w PCProjekt jest za 330zł ale trzeba wziaść do tego min. 3 rzeczy czyli np. płyta 250zł + Freezer 80zł, a w Apollo są po 380zł:/

Albo zmiana kursu euro/dolara, albo chamskie świąteczno-noworoczne podniesienie ceny, bo jeszcze niedawno w apollo sempy 3000 939 były po 339 chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w tym sklepie są chyba najlepsze ceny jakie znalazłem. Tylko gdzie kupic Semprona do tego:/ Bo tak to albo są dostępne w zestawach, w PCProjekt jest za 330zł ale trzeba wziaść do tego min. 3 rzeczy czyli np. płyta 250zł + Freezer 80zł, a w Apollo są po 380zł:/

Ja zamówiłem komplecik w PCProjekt : procek + ram + płyta , liczyłem ... liczyłem i nigdzie taniej w sumie mi nie wyszło ... zobaczymy jak się spiszą B)

 

BTW . Czy ktoś ma instrukcję jak się montuje Pentagram Freezone 80 na socket 939 - bo chyba mi gdzieś wcieło manual od coolerka :-(

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma tego pentagrama, jak nie znajdziesz to Ci zeskanuję :)

Będę wdzięczny za zeskanowanie jak najszybciej ... szansa ,że znajdę instrukcję jest równie duża jako to iż trafi mi się procek z najlepszego wafla :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... mam maly problem... kupilem SB Audigi2 i cos sie powalilo. Windows sie ładuje ~50s a gasi (restartuje)ponad 2 minuty... Karta dzaila poprawniue, nie ma zadnych konfliktow sprzetowych , jednak nie wiem czy to wina windy, karty czy plyty?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... mam maly problem... kupilem SB Audigi2 i cos sie powalilo. Windows sie ładuje ~50s a gasi (restartuje)ponad 2 minuty... Karta dzaila poprawniue, nie ma zadnych konfliktow sprzetowych , jednak nie wiem czy to wina windy, karty czy plyty?....

 

A jaką kartę dźwiękową miałeś wcześniej ??? Odinstalowałeś stare sterowniki przed instalacją Audigy2 ???

Hmm... niebawem będę miał bardzo podobną konfigurację do Twojej ... mam nadzieję ,że Audigy2 nie gryzie się z mobo ... z drugiej

strony Audigy2 z mało czym się nie gryzie ... u mnie teraz działa prawidłowo ale cały soft + stery instalowałem ręcznie :-]

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe wiadomosci:Jednak na biosie OWC2beta wstaje płyta coś robiłem żle.Chyba z pamieciami mam teraz na sempronie 9x278MHz czyli 2,5GHz nie sprawdziłem ze stabilnoscia z braku czasu.Na 2,4GHZ super stabilnie na biosie 1.20 napięcie default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx

zainstalowana byla wczesniej zintegrowana karta... ale jakosc dzwieku pozostawia wiele do zyczenia. stery odinstalowalem. chyba sprobuje jeszcze raz od nowa zainstalowac winde lub poprzekladac karte w slotach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego vcore moda moglby mi ktos napisac dokladniej co to jest ;) bylbym wdzieczny bo czytalem ,ale nadal nie wiem o co chodzi tez mam takiego proca moze a po zatym moze i ja sobie zrobie vcore moda jak dowiem sie co to jest :P dzieki z gory a Dla pana ze sklepu przekarze to co mowiliscie i podam mu link jak cos niech se poczyta ;)

 

O Vcore modzie jest już w tym topicu, proszę się nie zasłaniać lenistwem i przeczytać te 20 stron.

Tu masz linki do oryginałów, tam jest sporo fotek żeby załapać o co biega:

Vcore 1856480[/snapback]

@sebx

zainstalowana byla wczesniej zintegrowana karta... ale jakosc dzwieku pozostawia wiele do zyczenia. stery odinstalowalem. chyba sprobuje jeszcze raz od nowa zainstalowac winde lub poprzekladac karte w slotach...

 

To fakt, jakość dzwięku jest dość średnia, ale zauważyłem że po włożeniu kompa do budy (wcześniej mobo leżała na ławie) głośność dzwięków tła (praca dysków, myszki itd) spadła do akceptowalnego poziomu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

dobra panowie w koncu i ja sie doczekalem mojego asrocka wraz z sempronem plytka calkiem spoko jak dla mnie w zupelnosci wystarczy

 

co do tego wachajacego sie napiecia na procesorze to moge wam powiedziec ze wskazania cpu-z sa bujda na resorach bo napiecie jest stabilne jak skala wachania sa rzedu 1.425-1.423 takze prawie zadne mierzone dobrej klasy miernikiem z tego co zauwazylem to plyta lubi zawyzac napiecie o jakies 0.025V bo przy ustawionych 1.45 mialem 1.475-1.474 mierzone miernikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie w koncu i ja sie doczekalem mojego asrocka wraz z sempronem plytka calkiem spoko jak dla mnie w zupelnosci wystarczy

 

co do tego wachajacego sie napiecia na procesorze to moge wam powiedziec ze wskazania cpu-z sa bujda na resorach bo napiecie jest stabilne jak skala wachania sa rzedu 1.425-1.423 takze prawie zadne mierzone dobrej klasy miernikiem z tego co zauwazylem to plyta lubi zawyzac napiecie o jakies 0.025V bo przy ustawionych 1.45 mialem 1.475-1.474 mierzone miernikiem

no wlasnie przy ustawieniach w biosie na 1,45 cpu-z pokazuje u mnie 1,472 wiec to chyba nie jest aż taka bujda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

tylko ze w cpu-z to napiecie lata jak zwariowane przy ustawionym na 1.4 mam w cpu-z o1.4 do 1.45 tylko o to mi chodzilo bo wiele osob o tym mowilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

tylko ze w cpu-z to napiecie lata jak zwariowane przy ustawionym na 1.4 mam w cpu-z o1.4 do 1.45 tylko o to mi chodzilo bo wiele osob o tym mowilo

bo bardzo ciężko jest drogą programową zmierzyć napiecia, dlatego:

Mierzcie miernikiem

 

realnie niemożliwe jest zeby tak latało bo miałoby to baaardzo poważny wpływ na stabilnosć kompa

 

BTW: wszystkie płytki Asustek zawyżają tak napiecie- tym lepiej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT:

Z racji iż płyta ma niskie Vdimm jakie do niej pamięci, które sie będe przy takim napięciu odpowiednio kręcić, w ostateczność vdimm mod:/?

-Corsair DDR400 512MB PC3200C2 CL2 - cena ok.250zł

-Kingmax Hardcore PC4000 512MB

 

A co do tego napięcia, nie wiem zabardzo, ale czy jest to ograniczenia Biosa czy bardziej płyty głównej? Może ktoś kto modyfikuje biosy (Merlin modował biosy do Epoxa i Abita na NF2) dałby rade z tym zrobić, albo zrobić masową prośbe do Asrocka o biosa z możliwością ustawienia wyższych napięć :P:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

nic to nie da bo AsRock robi płyty low-end a nie dla entuzjastów i komponenty są słabsze jakości/wytrzymałości ale przede wszystkim marketing nie pozwala na większe regulacje bo od tego jest ASUS i jego płytki po 500zł :) :-P

 

właśnie dlatego powstały mody

 

tak na przyszłość radziłbym twinmosy SP (na winbondach UTT) 235zł / 512 www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

tylko co mu dadza te winbondy na tej plycie te kingmaxy beda najlepsze z tych co wymieniles

@majkel

komponenty nie musza byc wcale slabsze bo z tego co patrzylem po naprawde wielu plytach glownych to komponenty w wielu z nich sa takie same i to na plytach wielu producentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem słabsze komponenty kryją się trochę więcej. Główny sposób na zaoszczedzenie to zmniejszenie ilości elementów (np 2 fazy zamiast 3), urzywanie tańszychkomponentów (najcześciej mają mniejsze zakresy dozwolonych temeratur, np kondensatory).

 

A teraz coś ode mnie. Mój Booster ożył:P Jak? Nie mam pojęcia. Dałem w Biosie napiecie na High i wpiołem go do Slotu2 (jak padł też był tam testowany) i puki co jest Ok. Ciekawe jak długo.

Fenomen nr 2. Moje TCCD po dostaniu 3.1V wreszcie poszły na 245MHz Cl2,5 3 3 10 1T. Dziwne ale prawdziwe. Jak Booster znów odwali kiszkę to robię Vdimm mod na 3,14V. Niech się dzieje co chce.

Komp na takich ustawieniach: 9x300 1,55V DDR166 (realnie 245MHz) cl2.5 3 3 10 1T nie jest jeszcze w pełni stabilny (zdażają się resy podczas gry w COD2) ale może jak poprawie wentylacje w budzie to cos się z tym zrobi.

Pozdrawiam!

 

EDIT: Zeby ustabilizować kompa (przynajmniej narazie w COD2 jest spokuj i nie ma resetów) należało:

- podnieść napięcie RAM (lol!!!) do 3.2-3.3V

-otworzyć bok budy i dać nawiew 120mm wiatrakiem na 7V.

Dalsze testy w toku, będę dążył do tego by zamknąć budę i jakoś schłodzić RAM (cholerne sąsiedztwo).

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są PQI PC4000 a wszystkie zródłą podaja że to TCCD. Natomiast źródła nie podają jakiej urzyto PCB, jeśli Brainpower to powinny dużo lepiej chodzić na niskich Voltach (u mnie jest z tym kupa). Jeśli jest urzyta płytka zgodna z JEDEC to wysokie Volty im nic nie zrobią (pisałem o tym wyżej). Boję się tylko o temperaturę, po rundce w CODa nie szło dotknąć radiatorów.

One chyba jednak lubią duże Volty bo przynajmniej teraz są stabilne.

Mam nadzieję że nie padną, bo szkoda by było 600PLN na RAM wydawać.

Puszczę na noc Blend test SP2004 z wyłączonym wentylem i zamkniętą budą, jak przejdzie to tak narazie zostanie. Jak nie to będę martwił się rano.

 

EDIT:

Walki ciąg dalszy. SP2004 wywala się po około 4-20min. A najlepszy motyw, temperatura na procku (Vcore ustawione na 1,55V) po ząłączeniu SP2004 skacze z 38 do 51 w ciągu minuty (test RAM). Jak do licha może być tak 50 jak jest WC założone? Ja juz nie mam pomysłów. Będę pewnie rozbierał układ, bo znalazłem mały przeciek przy pompce i w wolnej chwili go uszczelnie, to zacznę się zastanawiać co jest jeszcze nie tak że tak sie grzeje ostro.

 

EDIT2:

Po kolejnych testach wiem że to nie pamięci mają problem tylko proc. A konkretnie jest to wina temperatur. Kto mi tylko powie co do licha jest nie tak z moim WC? Przecież nawet totalnie badziewny układ typu CPC z dołożoną nagrzewnica dałby sobie z tym radę. Nie mam siły już na to. Wiem tylko że przy ustaweniach z podpisu proc po przekroczeniu 53C się sypie, ale nie robi resetów jak to było na ustawieniach podanych w poprzednim poście (możliwe że resety były przez RAM, a błedy są przez proca.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się ta płyta :lol2: Dziś powtórzyłem vcore moda, tym razem za pomocą porządnego lakieru do naprawiania ścieżek - operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Przy realnym napięciu około 1,5 procek śmiga na ponad 2850 :] (na zwykłym freezerze!!!, temperatura w stresie nie przekracza 45 stopni C). Ponadto zapodałem biosik OCWB2 i moje hynixy d43 (2x 512) działają na 255 MHz przy timingach 2,5-4-4-8-2t. wyniki z Everesta: odczyt=6514, zapis=2113, czas oczekiwania=43,3. Całkiem niezłe wyniczki :). Całość przetestuję w nocy SP i primem. I pomyśleć, że chciałem przesiadać się na DFI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się ta płyta :lol2: Dziś powtórzyłem vcore moda, tym razem za pomocą porządnego lakieru do naprawiania ścieżek - operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Przy realnym napięciu około 1,5 procek śmiga na ponad 2850 :] (na zwykłym freezerze!!!, temperatura w stresie nie przekracza 45 stopni C). Ponadto zapodałem biosik OCWB2 i moje hynixy d43 (2x 512) działają na 255 MHz przy timingach 2,5-4-4-8-2t. wyniki z Everesta: odczyt=6514, zapis=2113, czas oczekiwania=43,3. Całkiem niezłe wyniczki :). Całość przetestuję w nocy SP i primem. I pomyśleć, że chciałem przesiadać się na DFI...

I własnie na takiego posta czekałem - jutro ide na zakupy :-P

Asrock + 2xhynixD43 + A643000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tą tabelke poniżej tego moda !

 

1,55V będzie jak ustawisz w biosie 1,150V !

 

tym modem na VID4 oszukujesz poprostu regulator napięcia .

 

do zrobienia tego moda polecam lakier "ELECTON 40 AC" > sam go użyłem i działa bezproblemowo .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tą tabelke poniżej tego moda !

 

1,55V będzie jak ustawisz w biosie 1,150V !

 

tym modem na VID4 oszukujesz poprostu regulator napięcia .

 

do zrobienia tego moda polecam lakier "ELECTON 40 AC" > sam go użyłem i działa bezproblemowo .

Pozdrawiam

Potwierdzam, Electron 40 Ac jest dobry. Wcześniej kupiłem jakiś szajs za 8 zł i nic nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zobacz na tą tabelke poniżej tego moda !

 

1,55V będzie jak ustawisz w biosie 1,150V !

 

tym modem na VID4 oszukujesz poprostu regulator napięcia .

 

do zrobienia tego moda polecam lakier "ELECTON 40 AC" > sam go użyłem i działa bezproblemowo .

Pozdrawiam

ja polecam lutownice

 

dokładnie napięci będą wynosić

BIOS REAL

1,4 1,42

1,45 1,47

1,1 1,52-1,53

1,15 1,57-1,58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do czego sluzy ten programik - SuperPi ?? A programik Prime95 jest do sprawdzania stabilnosci i na koniec pokaze mi stabilnosc w procentach czy jak to bedzie , dlugo trwa te sprawdzanie stabilnosci ? moze glupie pytanie ale jeszcze tymi programami sie nie bawile m;d w tym progaramiku jest napsiane best time sa powymieniane i o co dalej w tym chodzi ;d ?

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program SuperPI sprawdza moc obliczeniową twojego komputera > przelicza on liczbę pi o różnej wielkości i potem możesz sobie porównać z innymi wynikami jakie inni ludzie osiągneli na swoich komputerach .

 

Program Prime95 > służy do sprawdzania stabilności komputera > obciąża on znacznie komputer i przelicza cośtam > jeżeli przez np 2 godziny nie pokaże błędu to znaczy że komputer jest stabilny .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...