Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tego na płodziliscie :D

Juz nie moge tego czytac, a z 15 stron przeczytalem :P

 

Mam pytanie, jaki bios wkoncu zainstalowac. Ten ze strony asrocka najnowszy ? Czy z OCWORKBENCH ? A i o co chodzi z tym Rev. E6 i E4. Ja nie widze nigdzie na płycie głownej jaka mam rewizje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie juz dziala odpala sie komp !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NARESZCZIE a co bylo wina ?? bylo to zwe wlasnie nie podlaczylem tego kabelka zasilajacego do proca wszystko ;) a juz sie martwilem ze plyta glowna tylko teraz znowu mam problem i nie wiem co zgrane ,

Po pierwsze to chyba nie wykrywa dysku mowie chyba chociaz dziwna jest sytuacja poniewaz gdy chcem zainstalowac XP ladnie wszystko z plyty si eodpala puzniej mowi ktora wybrac partycje sa wszystkie 3 partycje ktore mam na dysku ( wiec wykrywa dysk? ) wybierma partycje C puzniej jest okieko czy zformatowac dana partycje czy pozostawic bez zmian wzialem zformatowac ( chociaz puzniej bralem tez pozostawic bez zmian i bralem tez inne partycje ) i formatuje puzniej wkrywa pliki instalacyjnie a nastepnie uruchamia ponownie komputer i powinno dalej dokonczyc instalacje lecz u mnie od pcozatku zaczyta czytanie z plyty i nieche jakby zakonczyc tamntej instalacji co jest zgrane ??? probowalem wyjac juz plytke ale nic nie daje jakis komunikat jets napisany , mialem usawione 1 dysk cdrom myslalem ze moze cos nei tak wiec przestawilem na dysk ale nadal po resecie w instalacji nie dokancza tej instalacji a zaczyna od nowa z plyty czytac CO JEST NIE TAK ??

a dysk jest sprawny poniewaz pieknie ladni mi chodzil w starym kompie

 

 

p.S mam nadzieje ze pomozecie mi ;p i dzis juz pobawie sie z kompem ;P

 

 

 

 

>>> A jeszcze jedna sprawa mialem orginalna paste od arctica ale juz jej nie mam bo sprawdzlam proca i musialem zdjac to wszystko i teraz mam ta paste biala silikonowa bo objezdzilem miasto i nie znalazlem tej ze srebrem :( czy mocno ona jest gorsza od tej z srebrem ?

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios OCW Beta 4

Procek: AMD Sempron 3000+ 1,8 ghz @ 2385 mhz voltage 1,450.

Memory: Geile Platynowe 400 z CL 2,6,3,3 ( w biosie nie wiem gdzie jaka cyferke wpisac :P no jedynie cl 2 wiem gdzie ma byc, reszta auto )

 

I teraz jak dam 265 mhz szyne, to jest ok, 270 jeszcze spoko, ale gdy juz dam 275 mhz to komp nie wstaje. Co moge obnizyc, zwiekszyc zeby wszedł mi na ta szyne ? Nawet jak mnoznik dam mniejszy na 8 x 275 = 2200 to i tak nie wstaje PCet.

 

Poradz ktos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios OCW Beta 4

Procek: AMD Sempron 3000+ 1,8 ghz @ 2385 mhz voltage 1,450.

Memory: Geile Platynowe 400 z CL 2,6,3,3 ( w biosie nie wiem gdzie jaka cyferke wpisac :P no jedynie cl 2 wiem gdzie ma byc, reszta auto )

 

I teraz jak dam 265 mhz szyne, to jest ok, 270 jeszcze spoko, ale gdy juz dam 275 mhz to komp nie wstaje. Co moge obnizyc, zwiekszyc zeby wszedł mi na ta szyne ? Nawet jak mnoznik dam mniejszy na 8 x 275 = 2200 to i tak nie wstaje PCet.

 

Poradz ktos :D

Zainstaluj OCWB 1 lub 2

 

 

Ajsi - niedlugo bede w posiadaniu bloku Cube PRO na cpu, uklad taki jak z podpisu, widzialem twoje problemy z temperatura wiec powiem Ci co bedzie sie u mnie dzialo itd. W planach mam dodanie na wszystkie grzejace sie elementy mobo radiatorki i wykonanie modow, moze uda sie strzelic cos pod 3 GHz na 1,55 v :D

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja to mam pecha :( pozy czylem od kumpla dysk 4 gb i go wykrywa mego pieknego 120 gb nie wykrywa czyzby cos mu sie stalo ? nikt go nie ruszal , nie zucal tylko lezal neicale 24 h ,, jade sprawdzic dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson ten bios jest jeszcze gorszczy :/

 

Tam wszystko jest na auto albo disable.

 

A jak zmienilem zeby mozna bylo zwiekszac FSB to i moge sobie dac 300 a nic sie nie podkręci. Jedynie działa teraz mnoznik. Moze cos musze wlaczyc innego ?

 

a i jeszcze jedno w opcjach OC mnoznik HT jest zablokowany, czemu ? na szaro sie świeci.

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tramp na litość boską przeczytaj pierwsze 5 stron tego tematu to się dowiesz jak masz tamten Bios ustawić. Od P1.20 i OCWB3 nie można przekroczyć 274MHz, to też jest w opisie. Resztę sobie doczytaj, podawałem ustawienia Biosu chyba już ze 3 razy.

 

@Bobson37

Będę zobowiazany za każde info. Dałem wentyle na nagrzewnicy na 7V, zdjąłem bok i dałem 120/7V jako nadmuch. Tempy spadły (idle z 37 na 32-33). Mimo to komp robi okazyjne resy. Jestem ciekaw czy to wina tego Vdimm moda czy może nadal pamięci (lub kontroler w CPU) nie wyrabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tramp na litość boską przeczytaj pierwsze 5 stron tego tematu to się dowiesz jak masz tamten Bios ustawić. Od P1.20 i OCWB3 nie można przekroczyć 274MHz, to też jest w opisie. Resztę sobie doczytaj, podawałem ustawienia Biosu chyba już ze 3 razy.

 

@Bobson37

Będę zobowiazany za każde info. Dałem wentyle na nagrzewnicy na 7V, zdjąłem bok i dałem 120/7V jako nadmuch. Tempy spadły (idle z 37 na 32-33). Mimo to komp robi okazyjne resy. Jestem ciekaw czy to wina tego Vdimm moda czy może nadal pamięci (lub kontroler w CPU) nie wyrabiają.

jak sie nie da jak ty np. masz 300mhz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem wszystkie istotne ustawienia dla Biosa OCWB1!!! Zacznij od 270 i idź w górę. Na OCWB 1 musi przynajmniej te 270 wyciągnąć (na wszelki wypadek obniż mnożnik na 8 żeby nie był oże proc nie daje rady). I kombinuj, to w końcu ograniczona ilość kombinacji:)

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajsi - ja ogolnie uzywam cnq z programu ktory wczesniej podawalem (rightmark) i w windowsie mam 1,2xx MHz, Freezer pracuje na 5v, podczas 4 godzinnego grania procek ma temp okolo 43-45 stopni, w idle schodzi do ok. 27. Po wodzie spodziewam sie ze na 2,75GHz po kilku h grania bede mial max 35-40 stopni.

 

Boundrose - jeszcze nie wyciagalem plyty i nic nie sprawdzalem, ale zauwazylem ze grzeja sie jakies scalaki kolo dimmow, zmienie chlodzonko na mostkach lub zmienie paste, cos wymysle. Jak zrobie to dam znac :)

 

EDIT na czerwono zaznaczylem miejsca ktore raczej na 100% oradiatoruje ^^

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diefek Twoj problem juz byl opisany w tym temacie, proponuje poszukac

bobson37, nie obrazilbym sie jesli zamiescilbys zdjecie plyty z zaznaczonymi elementami ktore masz zamiar "obkleic" ;-)

Tu masz fotke plyty w wysokiej rozdzielczosci

 

nie moge znalezc :( co mzoe bcy ze nie wykrywa moje dysku 120 GB baracudy ? u kumpla bylem i i wykrywa u niego zrobilem formata nie bylo bledow , zzucalem tez dane na jego dysk tez zaden blad nie wyskoczyl wiec co moze byc . jesli ktos wie PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

to moze i ja sie czyms dzisiaj pochwale sempronik puszczony na 2.6GHz 1.55V narazie tylko pi16 ale na dzien zapuszce sp2004 i zobaczymy co z tego bedzie temperaturka w stresie u mnie to jakies 36 stopni tylko ze aktualnie mam dosyc zimno w pokoju ok 17(uroki mieszkania na wsi) moze do 2.7 dociagne aha chlodzenie to pentagram qvc100cu+post-115193-1136628686_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazlem te Twoje ustawinia ajsi, tylko ja dalem mnoznik 5x i 200fsb.

przy 5x i fsb 290 juz wszystko sie sypie :( a pamiatki maja zaledwie 170mhz a spoko diziałaja na 220mhz.

 

Chce wgrac z OCWB2 na OCWB1 ale sciagam OCWB1 i tam zamiast pliku rom jest bin :/ ASRflash go nie znajduje. Co robić ?

 

btw.

lucas, robiles vmoda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie to znowu ja

 

wlasnie wytrzasnolem dysk 4.3 GB ze starego kompa podlaczam go i PYk wykrywa go w biosie , natomiast moj baracudy 120 GB nie wykrywa w biosie , na tym 4.3 zainstalowalem Xp wszystko dziala , mysle podlacze swoj 120 GB i w biosie go nie wykrywa natomiast wykrywa go w windowsie ( XP) wszystkie 3 partycje i wszystko chodzi wiec jaka jest przyczyna ze nie wykrywa mojej baracudy ?? nie moge tym samym na niej zainstalowac win XP

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, przestraszylem sie tym *.bin :)

 

Zaraz pobawie sie tym biosem.

 

btw. Macie jakisi nny sposob na vmoda dla procka ? Cos bez lakieru. Grafit tu sie raczej chyba nie nadaje :( dobrze mysle ? Bo potem jak na gware bede chciał oddac to kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie bobson

tylko ze niektore elementy obok slotow pameici sa strasznie male, oraz sa niedaleko kondensatora. Nie boisz sie jakiegos zwarcia? No i zamierzasz pociac jakis stary radiator od pII czy kupic jakis zestawik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no, Bios OCWb1 i nadal nie moze przekroczyc 275, wiesza sie na niej, pamiatki DDR 400 ustawiłem na 133 mhz to one maja z 180 max teraz.

 

HT jest na 3 czyli 600mhz

 

Czemu to niechce isc dalej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

podaj mi dokladny konfig a co do tej gwary to ja to polutowalem i sie o gware nie boje bo wszystko sie da przywrocic do takiego stanu jak bylo tak ze sie nikt nie polapie tymbardziej jak zrobisz to lakierem

 

a co do twojego problemu to moze proc ma za male V i dlatego sie wiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz racje dałem mnoznik 5x (glupi jestem ze zapomnialem o tym)

i szyna 280 teraz i smigana 1400mhz, widac za male napiecie.

A ten olowek to jakis kit pradu ni przewodzi, a lutowac sie boje :/

a rozbierac całego mobo nie mam ochoty. Radiator mam przypiety na domowy sposob ;]

 

 

 

btw.

 

Plastelina przewodzi prad ? :D xD

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...