Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich na forum jakis tydzien temu przesiadlem sie na ta plyte w polaczeniu z sempem 3000+ i mam straszne problemy z grami wiekszosc sie zawiesza od razu inne sporadycznie a inne z ko0lei chdza z połową poprzedniej wydajnoscico to moze byc? dodam ze dzieje sie tak przy standardowych ustawieniach biosu jak i podkreconych prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz widzę NV6800LE nie zapomniałeś dać softmoda ???

 

Dodam ,że ja miałem niezly cyrk - zainstalowałem sobie ULi Integrated driver 2.13 a ,że nie było nigdzie jasno napisane czy to instaluje sterownik AGP to zaaplikowałem jeszcze z cd-romu ULI AGP driver 2.30 - mam XP Home SP2- i co się okazało kupa nic co korzysta z AGP tzn. gry + benchmarki nie działało prawidłowo - odinstalowałem tego AGP 2.30 i super ... pomogło - 3DMark 2001 SE 16553 pkt. , 3DMark 2003 Pro - 6683 pkt. (z marszu na default ustawienia bez specjalnych profili Nvidii) . Gierki śmigają aż miło :D

Mam nv6800 i softmod zrobilem jeden vertex tylko 12-6

stery wzuilem teraz integred i nadal kicha w 3dmarku aquamark3 dziaka wysmienicie!!w 3dmark2003 norma 10600pkt?

Chyba przeinstaluje winde i zainstaliuje na zero te stery

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz doszedlem do tego ze problemy powoduje wlasnie ten sterownik zaznaczony na zdjeciu w poscie powyzej i tez bez znaczenia czy go zainstaluje osobno czy tez z zestawu integrated drivers 2.13 sprobuje jeszcze moze zciagnac nowy sterownik karty graficznej moze cos pomoze. da sie te problematyczne gry odpalic bez tego sterownika agp ale niestety wtedy wolno chodza....

 

niestety nowy sterownik nic nie dał ma ktos moze linka do jakiegos starszego sterownika agp? moze on cos da jakby ktos mial jakies inne pomysly jak rozwiazac moj problem to prosze piszcie bo juz mi sie moje wyczerpuja

Edytowane przez grnb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstaluj sterowniki ati i reboot. Od tego momentu ignoruj każde wykrycie grafiki przez system.

2. Odpal driver cleaner i wywal nim wszystko związane z ati i nv, jeżeli kiedy kolwiek miałeś na tym systemie. Reboot

3. Odinstaluj sterowniki AGP płyty. Reboot.

4. Sprawdź w biosie czy agp jest włączone, jeżeli jest taka opcja, czy fastwrites jest wyłączone jeżeli jest taka opcja.

5. Zainstaluj sterownik AGP płyty. Reboot

6. Sprawdź w menedżerze urządzeń, czy sterownik działa. Jeżeli tak

7. Zainstaluj sterowniki do ati bez fastwrites, jeżeli używane przez Ciebie sterowniki mają taką opcje. Reboot.

8. Po uruchomieniu kompa sprawdź, czy w menadżerze urządzeń karta działa jak należy.

9. Sprawdź w zakładce ekran->ustawienia->zaawansowane->smartgart czy karta pracuje w trybie AGP. Jeżeli suwak jest na wyłączone, ale jest aktywny to przestaw go na AGPx8 i reboot.

10. Jeżeli karta pracuje w trybie AGP, sterowniki wyglądają na działające, to w poleceniu 'uruchom' wpisz dxdiag. Odpali się narzędzie diagnostyczne directX. Przy okazji sprawdź, czy wszystko z jego plikami w porządku po czym przejdź do zakładki 'ekran' i zerknij, czy przyspieszenie AGP jest włączone.

11. Jeżeli to nie pomoże, masz problem i ja też, bo mam radka 9550 i kupuje tego asrocka wkrótce :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcji wylacznia agp tam nie ma jest opcja wyboru kolejnosci botowania agp/pcie/pci sprawdzalem wszystko odinstalowywalem te sterowniji juz ze 20 razy ale driver cleanerem sie nie umiem poslugiwac.... :( mimo to sterownik byl w menadzeze widoczny i bledow nie pokazywal fast writes tez probowalem w obydu polozeniach i nic... poszukam cos na ocw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smartgatr probowalem wl i wyl jak nie ma sterownika od agp to nie ma mozliwosci ustawienia agp 8x a jak jest zainstalowany to automatycznie sie ustawia na 8x i wyglada na to ze jest ok ale jednak gry sie zawiszaja probowalem juz kilka sterownikow od grafiki i rozne w nich opcje mam jeszcze nadzieje ze ktos ma starsza wersje tego sterownika od agp bo to jednak chyba on sprawia problemy(bez niego gry dzialja ale wolno) przyspieszenie w windowsie jest nie zmieniane od instalacji systemu 3 dni temu i jest na max sam juz nie wiem czy moze bede musial kupic nowa grafe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smartgatr probowalem wl i wyl jak nie ma sterownika od agp to nie ma mozliwosci ustawienia agp 8x a jak jest zainstalowany to automatycznie sie ustawia na 8x i wyglada na to ze jest ok ale jednak gry sie zawiszaja probowalem juz kilka sterownikow od grafiki i rozne w nich opcje mam jeszcze nadzieje ze ktos ma starsza wersje tego sterownika od agp bo to jednak chyba on sprawia problemy(bez niego gry dzialja ale wolno) przyspieszenie w windowsie jest nie zmieniane od instalacji systemu 3 dni temu i jest na max sam juz nie wiem czy moze bede musial kupic nowa grafe?

A probowales sprawdzic na innej Grafie??

umnie tylko 3dmark05 zanizony a reszta OK!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

2,5GHz ale to w znacznym stopniu zalezy od sztuki proca z tego co zauwazylem te sempki dosyc cienko sie kreca nie ktorym biegaja na 2250 innym wiecej innym mniej moj biega na te 2,5 ale juz 2.7 robi na 1.6V i to tylko policzy pi 1M i to jest wszystko na 2.6 przechodzi pol godziny prime'a ale potem sie wysypuje pi 16 i 32M robi bez problemu na 2,6 i 1.6V 3Dmarki tak samo wiecej mu voltow nie dawalem bo za bardzo nie mialem jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji driverów powinniście mieć w "Dodaj/Usuń Programy" coś takiego jak na obrazku. I wtedy nie powinno być problemów z grami AGP. B)

Ja mam aktualnie tak jak na screenie od TitoBandito i wszystko śmiga :D

 

@ qnrb - zajrzyj do mojego postu 870 , też miałem dziwny problem z AGP - wygląda na to ,że bez tego sterownika z płyty dostarczonej przez ASRock jest wszystko OK - z nim kicha ???!!!

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do osób z biosem OCWB2, czy u was też nie działa RAID w trybe RAID (trybie non-Raid wykrywa mi dyski prawidłowo). Bo u mnie miałęm chwile grozy jak po flashu system stwierdził że nie moze bootować. Jakakolwiek próba zmuszenia do działania RAIDu z podpisu zakończyłą się fiaskiem (nie wyświetlało stronki z pytaniem czy chcesz skonfigurować RAID tak jakby kontroler w tym trybie po prostu się wyłączył). Na szczęście po flashu z powrotem na OCWB1 ustawnienia nie znikły i maszyna chodzi jak należy. Ale jest to dla mnei zastanawiające czy coś nie sknocili w beta2?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam A propo dyskow to i ja cos powiem jeszcze raz . po zmodernizowaniu mego kompa wsadzilem swoj dysk baracudy 120 GB ( nie byl uszkodzony wszystko dzialalo jak najbardziej , nigdzie nie upadl, nie byl zalany nawet nie wyciagalem go z obudowy) myslalem ze moze sie kluci z plyta lub sie zepsul jednak poszedlem do kumpla wykrywa go u niego a co smieszniejsze podlaczylem stary 4.3gb dysk patrze i go wykrywa zainstalowalem na tym 4.3 dysku windowsa i wszysto dziala wiec mysle podlacze swoj dysk zobacze co bedzie i co smieszne wykrywa go i wszystko dziala ALe pod warunkiem ze jest ten moj 4.3 Gb dysk podlaczony w tedy wykrywa moj jesli podlacze swoj jeden to go nie wykryje , zapuszczalem programik HDd regenerator jest 0 bad sektorow dysk smiga wszystko dziala moge go zapelnic calego i wszystko dziala WIEC CO JEST PRZYCZYNA ZE MI GO NIE WYKRYWA w biosie a co za tym idzie nie moge na nimzainstalowac windowsa POMOCY !! prestawialem nonraid raid i tak samo jest

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam A propo dyskow to i ja cos powiem jeszcze raz . po zmodernizowaniu mego kompa wsadzilem swoj dysk baracudy 120 GB ( nie byl uszkodzony wszystko dzialalo jak najbardziej , nigdzie nie upadl, nie byl zalany nawet nie wyciagalem go z obudowy)

Ta baracuda jest ATA czy SATA ??? Czy używasz kabli ASRocka czy swoich starych ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje spostrzezenia po zakupie !!

Walczylem z ustawieniami przez 3 dni i ro co udalo mi sie zaowazyc:

Plyta dzialala stabilnie z HTT 330x8=2640 pamiei na 100 co dawalo 165 na 133 niechcialo wogule sie urachamiac a wiem ze pamieci spokojnie osiagaja 240

okazalo sie ze te ustawienie jest mniej wydajne niz:

270x10 pamieci na 166 co dawalo 225=450

A probowalem juz chyba kazdego biosu

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dzisiaj płytke i procka semprona 3000+ <lol>

 

nie wiem czy dobrze zrobiłem bo nie jestem zabardzo przekonany do tego asrocka, ale jeszcze sie moge rozmyslić :lol:

W razie czego pomożemy ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego pomożemy ... :wink:

 

no mam taką nadzieje że pomorzecie jak by co... ale nie krakajmy lepiej :>

a teraz zabieram się za czytanie całego tematu żeby być gotowym bo narazie przeczytałem 1/4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam taką nadzieje że pomorzecie jak by co... ale nie krakajmy lepiej :>

a teraz zabieram się za czytanie całego tematu żeby być gotowym bo narazie przeczytałem 1/4 :P

Uważaj bo początek nie jest zbyt optymistyczny :D / im dalej tym lepsze wiadomości o tej płycie AsRock /

 

BTW : czytaliście niusa ,że będzie Nvidia GF7800GS na AGP - ja tam się cieszę :-)

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dysk ATA, kable sa asrocka i jak myslisz co mzoe byc ?

Dziwna sprawa ... a jak masz podłączony ten stary dysk + nowszy i bios go wykryje to czy ta barracuda pod Windowsem działa normalnie ???

Czy instalowałeś ULi Integrated drivers 2.13 ??? (nie ma ich na płytce z płytą główną ) . Jak masz widoczne kontrolery IDE w menadżerze urządzeń Windows ???

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ... a jak masz podłączony ten stary dysk + nowszy i bios go wykryje to czy ta barracuda pod Windowsem działa normalnie ???

Czy instalowałeś ULi Integrated drivers 2.13 ??? (nie ma ich na płytce z płytą główną ) . Jak masz widoczne kontrolery IDE w menadżerze urządzeń Windows ???

wlasnie tak jak mam podlaczony stary dysk + ten moj 120 GB to go wykrywa i w windowsie normalnie pieknie dziala wszystko , jesli podlacze sam moj 120 GB to go nie wykrywa . Nie instalowalem Uli integrated drivers 2.13 ( beda na stronie asrocka ? ).

 

Mam widoczne kontrolery:

- kontroler Uli M5229 PCI Bus Master IDE

- podstawowy kanal IDE

- pomocniczy kanal IDE

 

wlasnie nie wiem co jestjakis smieszne ze jak podlacze 2 dyski to wykrywa i wszystko dziala a jak jeden moj to go nie wykrywa nie wiem co jest ;(

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie ze zworkami ustawialem na rozne sposoby i nic ;/ inne dyski wykrywa mego nie chce dopiero jak podlacze ten mniejszy dysk to moj wykrywa

 

P.S ej ajsi jak masz wgrany soft ocwb1 to przy uruchamianiu wyskakuje ci ze bios jest P1.40 ?? chcem si eupewnic czy mi wgralo ten bios :P

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...