Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

@bublus:

Jeżeli nie masz jeszcze grafiki, to po cholere pakować się w AGP, które będzie kulą u nogi, przy następnej zmianie płyty? Weź X550, czy nawet 6200TC (np. gainwarda). Nawet niech ta karta będzie minimalnie słabsza, ale nie blokuje Cię za chwile przy przesiadce. Może nawet od razu pokuś się o jakąś bardziej renomowaną mobo?

 

@sebx

Właśnie o to chodzi, że sempry 939 drożeją, pewnie dlatego, że świetnie się sprzedają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello

 

Ano Semprony na s.939 drożeją , bo jest bardzo duży na nie popyt , a po drugie dużo sprzedali w okresie przedświątecznym i się zrobiły puste magazyny .

 

W jednym sklepie spotkałem się z opinią że narazie Sempronów na s.939 mieć nie będą , bo to było 80% sprzedanych w ciągu ostatniego miesiąca procesorów na s.939 , a A64 leżą i się słabo sprzedają ( bo ceny mieli nieciekawe ) .

 

Jak szukacie Sempronów na s.939 to są w sklepie Bitcomputer za 345+18zł przesyłka . Właśnie dzisiaj do mnie dotarł procek z tego sklepu i zamontowałem go wujkowi w zestawie który mu złożyłem . Musze przyznać że trafiłem na jakiś bardzo krętliwy egzemplarz i aż mnie łapki zaczęły świerzbić żeby go pokatować , ale się powstrzymałem i na płytce Asrocka 939DualSata2 z biosem 1.20 poszedł bez zająknięcia na 9X270 na 1,45V ( katowałem go 5 razy SuperPi 2M i 4M na pełnej windzie ze wszystkimi gadgetami typu antywir powłączanymi i ani razu się nie wysypał ).

 

W sumie to moje Kuzynki , bo one będą głównie z tego kompa kożystać , zrobiły niezłą przesiadkę :

 

Z> Duron600/128MB PC100/ Zabytkowa płyta / grafa S3 Savage 12Mb / zasiłka codeshit 300W itp itd

 

NA> Semp3000+@3647+ 2,43Ghz > Freezer 64 Pro > 1X512Mb Hynix d43 450Mhz 2,5-4-4-8 1T 2,7V > Asrock 939dualsata2 ( AS5 na SB i NB ) > Wypalarka DVD Liteon z LS > R9200SE 128Mb/64bit Gigabyte ( używany , ale kuzynki w gry nie grają , a do filmów na DVD wystarczy )> 40GB HDD > Zasiłka Huntkey HK350AP > całość w fajnej obudowie z okienkiem i 5 wentylatorów 8x8cm ( wujek stwierdził że skoro już wydaje sporo kasy na nowy sprzęt , to chce żeby jego komp fajnie wyglądał i świecił się w środku ;) )

 

i w sumie wszystko bez HDD kosztowało 1460zł , więc niedrogo .

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Jeżeli chodzi o wybór płyty to oczywiście Asrok nie jest jakimś super sprzętem , ale w tej cenie moim zdaniem niema sobie równych i oferuje bardzo wiele możliwości rozbudowy sprzętu i całkiem niezłe OC .

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o podanie modeli pamięci jakie najlepiej będą działać na asrocku na 1T przy 2x512 i 2x1024 (najlepiej odrazu z linkami do sklepów) Czy taka konfiguracja będzie wogle działać 4x512 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajsi vs ASRock 1:0

Niestety moje mobo wczoraj wyzioneło ducha, konkretnie to stawiam na Bios. Mam tylko nadzieję że to nie proc bo byłoby paskudnie. Mobo przetrwało Vdimm moda, potem jego usuwanie (Co przy moich zdolnościach manualnych zasługuje na złoty medal, przyjarałem lutownica zatrzaski od Ramu:P). Przetrwało dzwnie dzialający DDR Booster (BTW, wczoraj znów działał) ale po kolenym blue screenie się wywaliło i już nie wstało (czarny ekran, wentyle się kręcą).

Postaram się dzisiaj przetestować proc na innej mobo. Pamięci raczej sprawne, grafe wkładałem inną (na AGP) i też czarno wszędzie.

Jak ktos ma identyczne zatrzaski do RAMu i są mu zbędne to niech się odezwie, mobo jest na gwarancji i jak trochę pokombiuje to mozę zamaskuję moje lutowanie. To jest wyjście awaryjne jeśłi programator nie pomoże.

 

@aro52

Masz podane na jakich kościach będzie działać (uccc (chyba są moduły 1024MB) i TCCD(o ile wiem są tylko 512MB)) to wejdz na google i przejrzyj co wyrzuca.

Co do 4x512 to probleme bywał proc, niestety AMD nie poprawiło kontrolera na tyle żeby przy takiej konfiguracji zagwarantować DDR400 (dają tylko DDR333) mimo że niektórym to działa i nawet da się kręcić.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ktoremu polecilem ta plyte ma z nia male problemy

 

po wielu perypetiach udalo nam sie osiagnac stan w ktorym plyta bootuje oraz instalacja xp nie wywala sie w pierwszych momentach. Jednak po zainstalowaniu xp'ka i przy pierwszym uruchomieniu zawsze w tym samym momencie(sekunda po wyswietleniu sie logo) wszystko sie wywala na niebiesko, a komp sie resetuje

 

konfig:

sempron, dysk Segate 80GB z NCQ, radeon 9550, 2x256MB ram ktore plyta ustawia na 333Mhz (wiem, ze problem byl tu juz opisany :wink: ), zasilacz Modecom Feel 350W

 

jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ktoremu polecilem ta plyte ma z nia male problemy

 

po wielu perypetiach udalo nam sie osiagnac stan w ktorym plyta bootuje oraz instalacja xp nie wywala sie w pierwszych momentach. Jednak po zainstalowaniu xp'ka i przy pierwszym uruchomieniu zawsze w tym samym momencie(sekunda po wyswietleniu sie logo) wszystko sie wywala na niebiesko, a komp sie resetuje

 

konfig:

sempron, dysk Segate 80GB z NCQ, radeon 9550, 2x256MB ram ktore plyta ustawia na 333Mhz (wiem, ze problem byl tu juz opisany :wink: ), zasilacz Modecom Feel 350W

 

jakies sugestie ?

Czy z jedną kością RAM też są te same objawy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z jedną kością RAM też są te same objawy ???

bawilismy sie z kosciami pamieci na rozne sposoby

 

Kumpel posiada:

Apacer 256MB, Pc3200

Kingmax 256 MB, Pc3200

ja przynioslem:

Elixir 256MB, Pc3700

Kingmax TinyBGA. 256MB, Pc3200

 

Najdalej zaszlismy na jednej kosci Kingmax TinyBGA, ale czy dzieki tylko temu to nalezaloby sprawdzic gdyz zrobilismy wtedy jeszcze kilka zmian w konfiguracji sprzetowej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilismy sie z kosciami pamieci na rozne sposoby

 

Kumpel posiada:

Apacer 256MB, Pc3200

Kingmax 256 MB, Pc3200

ja przynioslem:

Elixir 256MB, Pc3700

Kingmax TinyBGA. 256MB, Pc3200

 

Najdalej zaszlismy na jednej kosci Kingmax TinyBGA, ale czy dzieki tylko temu to nalezaloby sprawdzic gdyz zrobilismy wtedy jeszcze kilka zmian w konfiguracji sprzetowej... :wink:

Czegoś tu nie rozumiem - do trybu DualChannel muszą być chyba identyczne kości pamięci - jeśli mieszacie różne aby mieć 2x256 MB to mogą być problemy . Płyta nie ma ręczne regulacji trybu pracy Dual / Single , więc to jest automat który może głupieć tzn. ustawia DualChannel na 2x256 MB różnych producentów i jest kupa ... chyba ,że masz na myśli ,że sprawdzaliście po 2 kości wymienionych typów z zestawów Dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... dotarł do mnie Freezer 64 Pro - ależ to kolumbryna nie wiem jak ja to upchnę . Czy da się go tak zamontować żeby wiatrak dmuchał w dół ??? . Oj ... zdaje mi się ,że wymiana obudowy zbliża się dużymi krokami i znów wydatek :cry:

 

Może ktoś ma na zbyciu jakąś pojemną obudowę bez zasilacza , co - tanio kupię :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem - do trybu DualChannel muszą być chyba identyczne kości pamięci - jeśli mieszacie różne aby mieć 2x256 MB to mogą być problemy . Płyta nie ma ręczne regulacji trybu pracy Dual / Single , więc to jest automat który może głupieć tzn. ustawia DualChannel na 2x256 MB różnych producentów i jest kupa ... chyba ,że masz na myśli ,że sprawdzaliście po 2 kości wymienionych typów z zestawów Dual.

 

 

co do identycznosci:

- nie ma identycznych pamieci, moga miec jednak numery seryjne rozniace sie o 1 :wink:

- takie jest zalecenie, w rzeczywistosci mozna 'mieszac' tj. apacer i kingmax poszly razem w dualu bez problemu

 

Jednakze NIE JEST problemem dual channel lub jego brak, gdyz komputer nie funkcjonuje tak jak trzeba nawet z jedna kostka 256mb.

 

Problemem jest BSOD podczas ladowania Win XP, tuz po jego instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakze NIE JEST problemem dual channel lub jego brak, gdyz komputer nie funkcjonuje tak jak trzeba nawet z jedna kostka 256mb.

 

Problemem jest BSOD podczas ladowania Win XP, tuz po jego instalacji.

Jak długo się już męczycie ??? Może lepiej zareklamować mobo niech wymienią jeśli na innej bedzie to samo to będzie wiadomo ,że to nie problem mobo - tylko reszty sprzętu , może poprostu ten egzemplarz mobo jest walnięty ???

 

U mnie sprzęt po modernizacji ruszył bez problemu od pierwszego razu , chociaż byłem pełny obaw :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo się już męczycie ??? Może lepiej zareklamować mobo niech wymienią jeśli na innej bedzie to samo to będzie wiadomo ,że to nie problem mobo - tylko reszty sprzętu , może poprostu ten egzemplarz mobo jest walnięty ???

 

U mnie sprzęt po modernizacji ruszył bez problemu od pierwszego razu , chociaż byłem pełny obaw :unsure:

 

No właśnie u mnie też jak u sebx wszystko ok, tylko nieobyło się bez formata trzeba było wgrać na nowo system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@ajsi

ja w swojej mam inne zapinki w niebieskich slotach i inne w czarnych jezeli masz mozliwosc zrobienia zdjecia tych zapinek to moze bede mial bo u mnie te w niebieskich sa takie same jak w gigabyte k8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi odpowiedial ze drugie VCOREB to GRAFA ale w to nie jest raczej prawda bo na grafie mam 1.5 a nie 1.6

Umnie pokazuje cos takiego

temp1- 30c-to jest northbrige

Temp2- 29C-CPU

Temp3- 24c-Tego to ja sam niewiem???moze to temp pokojowa

Local- 35c -to wlasnie bylo by pokojowa ale tak goraco to ja niemam

Remote- 41c -Southbrige

HDD- 40c-to wiadomo

 

VcoreA-1.5

VcoreB-1.6

Moze ktos wyjasnie skad te temp.odnosnie

Temp3

Local

 

I te drugie VCOREB???????/ :unsure:

UPDATE

Zainstalowalem PC wizard i to drugie VCOREB jest oznaczone jako AUX????

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zainstalowac sterownik AGP na tej plycie?

 

Windows 2000/XP:

1. Install Windows 2000/XP.

2. Press "F8" at Windows 2000/XP booting menu to select

Safe Mode if Windows 2000/XP fails to boot into.

3. Install ULi AGP Driver

- run this install program.

- this program will detect the Windows version automatically

and modify the registry to load the proper driver.

4. Install VGA driver.

U mnie wyskakuje komunikat: "Win64 niepotrzebuje sterownika AGP tylko latki" - mam winde XP+ SP2...

 

 

1. Extract AGP driver into a temporary directory.

2. Find "System devices" category in "System"'s "Device Manager" tab of

"Control Panel".

3. Find ""ALi M1541 PCI to AGP Controller", "ULi PCI to AGP Controller",

or "PCI standard PCI-to-PCI bridge" device, depend on the ALi chipset you

use and whether older AGP driver has been installed or not.

4. Click on the "Properties" button, select "Driver" tab, and click on the

"Driver Update" button. Choose to install driver by providing driver

location manually, and give dialog box the address of right OS subfolder

under AGP driver temporary directory. System will find the driver to

install.

5. Reboot system to make new installed driver work.

Tylko ktore to bedzie PCI to PCI - Magistrala 0, Urzadzenie X <- ktory wybrac 1, 2, 5 czy moze 6 ?

 

edit: wybralem urzadzenie "1" niby reszta gierek ruszyla ale 30 klatek w CSie nie jest za duza liczba, a i brak "teksturowania AGP" troche przeraza...

 

edit2: urzadzenie "5" - wystarczylo looknac do agpkx.inf ([uLI_AGP]

%PCI\VEN_10B9&DEV_5246.DeviceDesc%=ULIAGPKX_Install,PCI\VEN_10B9&DEV_5246)

Edytowane przez Olson_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Q#18: What does the "Aux" temperature shown on the Computer / Sensor page mean?

 

A#18: There is no standard for sensor registers layout, so the "Aux" temperature could show the temperature of the CPU or the motherboard, or might be a non-connected wire of the sensor chip, and so it could show a bogus value."

 

FAQ z everesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Q#18: What does the "Aux" temperature shown on the Computer / Sensor page mean?

 

A#18: There is no standard for sensor registers layout, so the "Aux" temperature could show the temperature of the CPU or the motherboard, or might be a non-connected wire of the sensor chip, and so it could show a bogus value."

 

FAQ z everesta

\

Ale ja sie nie pytalem o temperature a podane tam zasilanie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

Ale ja sie nie pytalem o temperature a podane tam zasilanie!!!

pomysl :rolleyes:

 

jesli wiesz ze temperaturka AUX oznacza temperature podzespolu X, to moesz z duzym prawdopodobienstwem przypuszczac ze Vcore AUX oznacza Vcore tego podzespolu... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ajsi- nie chce cie martwić, ale niemiłosiernie rzuca się to w oczy, ten Vmod też :mur:

 

co poradzisz...

 

BTW: sprawdź mobo z innym procem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl :rolleyes:

 

jesli wiesz ze temperaturka AUX oznacza temperature podzespolu X, to moesz z duzym prawdopodobienstwem przypuszczac ze Vcore AUX oznacza Vcore tego podzespolu... :rolleyes:

Tele ze AUX niema wykazie temperatury??Jest to podane tylko zasilanie jakiegos podzespolu ? ? ? inna nazwa VCOREB w Speedfan.

 

Trudno cos zlokalizowac jak niewiadomo czego szukac.!!

 

A posiada ktos w Speedfan wykaz zasilania VcoreB i jaki ma tam odczyt????

UPDATE 2

Wystarczylo poszukac oto wyjasnienie co to za VCOREB

http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb...570.html#000008

i to wszystko przez bios wkoncu by go doprowadzili do normalnosci!!!

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajsi- nie chce cie martwić, ale niemiłosiernie rzuca się to w oczy, ten Vmod też :mur:

 

co poradzisz...

 

BTW: sprawdź mobo z innym procem

 

Rzuca się w oczy bo jeszcze nic nie czyściłem. Rozlutowałem tylko drut i nadal tam wisi. Jakby przyszło co do czego to odsysarka pujdzie w ruch. Ślady jakieś napewno będą ale nie będzie się od razu rzucać w oczy.

W niedzielę będę robił testy proca na innym mobo. Może zaryzykuje i pożyczę proca żeby przetestować płytę, ale to ise zobaczy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... dotarł do mnie Freezer 64 Pro - ależ to kolumbryna nie wiem jak ja to upchnę . Czy da się go tak zamontować żeby wiatrak dmuchał w dół ??? . Oj ... zdaje mi się ,że wymiana obudowy zbliża się dużymi krokami i znów wydatek :cry:

 

Może ktoś ma na zbyciu jakąś pojemną obudowę bez zasilacza , co - tanio kupię :lol:

No i tak jak myślałem - muszę zdobyć nową budę - Freezer nie wchodzi :sad: .

Ma ktoś fajną budę na zbyciu , bez zasilacza (ale montowanego poziomo wzdłuż górnej ściany obudowy) ???

Max . ile mogę wydać na budę to raczej 100 zł z transportem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że się tak wtrącę, ale czy jest jakaś różnica między

ASROCK 939DUAL-SATA2 ALI-1695 Socket 939 a ASROCK 939DUAL-SATA2 ULI-1695 Socket 939 ?? bo w moim mieście w pewnym sklepi jest dostępna ta 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory może już było ale nie moge znaleźć a to bardzo pilne...

mianowicie: jakie będzie najlepsze chłodzenie do semprona 3000+ na tym asrocku i czy zmieści sie(nie będzie kolidował z jakimiś kondensatorami) na niej ARCTIC COOLING Freezer 64 Pro.??

 

 

Edit:

z tego co znalazłem chyba sie da ale mnie martwi jedno czy ten srebrny radiatorek nie będzie zawadzał??

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...