Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Na POV 6800GT AGPX8 nie mam żadnych problemów na tym ASRocku. Wszystko działa ładnie, stabilnie i szybko. :-P Co do "ciepłych" chipsetów, to grzeje się tylko pomarańczowy radiator przy AGP. Ale nie jest jakiś strasznie gorący, tylko ciepły. Na procku siedzi mi Zalman 7700CU ze starego kompa i jest ok.

Tak to wszystko wygląda...

post-117237-1137337187_thumb.jpg

post-117237-1137337200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Na POV 6800GT AGPX8 nie mam żadnych problemów na tym ASRocku. Wszystko działa ładnie, stabilnie i szybko. :-P Co do "ciepłych" chipsetów, to grzeje się tylko pomarańczowy radiator przy AGP. Ale nie jest jakiś strasznie gorący, tylko ciepły. Na procku siedzi mi Zalman 7700CU ze starego kompa i jest ok.

Tak to wszystko wygląda...

A czy ten Zalman 7700 nie wychodzi tam do góry mobo po za płytę bo na fotce nie widzę za bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie zamówiłem sobie ASRock'a.

Kupiłem też Semprona 64 3000+, który śmiga 2700@1,55 V więc będzie VMod.

Pozostało mi tylko do wybrania chłodzenie na procka.

Aktualnie na Athlonie mam Zalmana 7000 AlCu ale w wersji OEM tylko z zapinką na socket A.

Dużo osób posiada ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO.

Zastanawiam sie tylko czy do schłodzenia mojego procka wystarczy? Czy jak skręce mu obroty

(max to będzie dla mnie za głośno bo Zalmana też skręciłem - hdd do Barracuda IV, stąd mania ciszy)

to będzie wystarczający by temepratury ma x były w okolicach 40 'C?

Zasiłka - Chiftec 420 (2x80), tył - Panaflo 120x120x37 (skręcony), przód 2 x 80x80x25 @ 5V.

Biorę pod uwagę zakup THERMALTAKE BIG TYPHOON.

Czy ktos wmontował go na ASRock'a? (mam 2,5 cm odstępu od mobo do zasiłki)

Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać 80 zł to BIG TYPHONA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam.

Właśnie zamówiłem sobie ASRock'a.

Kupiłem też Semprona 64 3000+, który śmiga 2700@1,55 V więc będzie VMod.

Pozostało mi tylko do wybrania chłodzenie na procka.

Aktualnie na Athlonie mam Zalmana 7000 AlCu ale w wersji OEM tylko z zapinką na socket A.

Dużo osób posiada ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO.

Zastanawiam sie tylko czy do schłodzenia mojego procka wystarczy? Czy jak skręce mu obroty

(max to będzie dla mnie za głośno bo Zalmana też skręciłem - hdd do Barracuda IV, stąd mania ciszy)

to będzie wystarczający by temepratury ma x były w okolicach 40 'C?

Zasiłka - Chiftec 420 (2x80), tył - Panaflo 120x120x37 (skręcony), przód 2 x 80x80x25 @ 5V.

Biorę pod uwagę zakup THERMALTAKE BIG TYPHOON.

Czy ktos wmontował go na ASRock'a? (mam 2,5 cm odstępu od mobo do zasiłki)

Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać 80 zł to BIG TYPHONA?

Freezer64 Pro - na 5V jest cichy

 

Big Typhoona sobie daruj

jak chcesz coś lepszego to polecam Scythe ninja - wcale nie jest taka droga w przeliczeniu na jakość i możliwości - do tego Fander 120mm - na 5V też go nie słychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieszcze tu swoje pytanko:

mam pamieci Elixir na kosciach Nanya (konfig w podpisie) Teraz chodza u mnie na 205 (410) z timingami 3, 4, 4, 8 i MA Timings na AUTO. Próbowałem je bujnac na 225 z tymiż timinagmi i nie chca pracowac. Napiecie 2,7 (HIGH). Czy jest jakis sposób aby bujnąc je do tych 450 efektywnych?? Czy zmiana MA Timings cos da?? A mozę jeszcze poluzowac Timingi?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Cię ktoś zbluzga powiem tyle. Poczytaj FAQ o kręceniu ramu a potem testuj! Nikt Ci zdalnie nie puści pamięci na ile sobie życzysz. Sposób żeby poszły, hmmm, jeśli dadzą radę to i tak musisz znaleźć właściwe ustwienia samemu. Kombinuj, zawsze jest zworka od CMOS, lub kilka resetów i sam się wyczyści.

Miłej zabawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieszcze tu swoje pytanko:

mam pamieci Elixir na kosciach Nanya (konfig w podpisie) Teraz chodza u mnie na 205 (410) z timingami 3, 4, 4, 8 i MA Timings na AUTO. Próbowałem je bujnac na 225 z tymiż timinagmi i nie chca pracowac. Napiecie 2,7 (HIGH). Czy jest jakis sposób aby bujnąc je do tych 450 efektywnych?? Czy zmiana MA Timings cos da?? A mozę jeszcze poluzowac Timingi?

http://egielda.com.pl/?str=art&id=177&action=all i jak napisał ajsi trza próbować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko związane z niemoznosciom pracy moich pamieci na 225 (450): Czy w biosie da sie ustawic inne mnozniki dla pamieci niż 133, 166, 200? Nie chce sie bawic z pod windowsa A64 Tweaker, chce miec ustawienie mnożnika np. 150 z BIOSu, przy starcie systemu. Da sie to jakos wykonac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W linkach nie ma nic o kościach na jakieś zostały zrobione te pamięci. O tym jakie najlpeiej powinny być pisaliśmy Ci już wyżej. Wejdz na strony producentów tych ramów i sobie sprawdź co najlepiej zadziała.

 

@guziq

Niestety z Biosu dostępne są tylko te dzielniki (plus jeszcze DDR100 w niektórych Biosach). Pozostaje tylko A64Tweaker albo czekanie czy ASRock się zlituje (ewentualnie ktoś zmoduje odpowiednio Bios).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

to jest fakt wiecej dzielnikow przydalo by sie tej plycie moze ocwb wypusci w koncu jakiegos sensownego biosa narazie pozostaje tylko czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

to jest fakt wiecej dzielnikow przydalo by sie tej plycie moze ocwb wypusci w koncu jakiegos sensownego biosa narazie pozostaje tylko czekac

tylko płyty DFI mają więcje dzielników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet Asrock Dual 939, Venice 3000, GF 68000GS, 2x 512 KINGMAX HARDCORE(500)

bios 1.50, karta muz zintegrowana wyl (mam audigy2)

 

na ustawieniach defaultowych poza pamiecia(166, cl2,5, 4 4 3 7 T1) oraz HT 16bit / 600mhz

3d mark 2005 (free edition) - raptem 5090 punktow (oczywiscie w sterach wylaczone AA, ANIZO, VSYNC- max wydajnosc)

 

po O/C HTT 265 (ok 2400mhz) wynik lepszy o zaledwie 100 punktów! - 5190p

+po O/C GF 505/1100 daje 6000p

 

zawyzenie tajmingow owocuje niestabilnoscia

 

imo wyniki bardzo slabe, kolo na sempku 3000 robi mniej wiecej to samo, dlatego mnei to zastanawia - gdzie moze lezec przyczyna tak "mizernej" jak na ten sprzet wydajnosci?

 

stery 81.98, uli integrated 2.13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wgraj sobie bios OCWB1

 

ściągnij sobie program A64Tweaker i puść pamięci na div183 .

 

Jak procek wytrzyma to puśc go na 9x280 ( jak nie wytrzyma to zrób Vcore moda ;) , to wytrzyma )

 

będziesz miał 2,5+ghz na procku i pamięci na 500Mhz ( przy div183 z a64Tweak. i polecam przy 500Mhz 3-4-3-7 1T 2,7V )

 

GF6800 ma to do siebie że na tej mobo nie osiąga jakichś rewelacyjnych wyników > poczytaj ten topic , była już o tym mowa .

 

Pamięci które masz idą do 560Mhz , ale potrzebują 2,9V-2,95V co jak narazie jest ciężkie do wykonania , pozostaje jedynie zakup OCZ DDR BOOSTERA .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem do ocworkbench z zapytaniem:

 

When will be available the final BIOS for this motherboard?

w odpowiedzi dostałem:

Why should there be a final bios.

 

Jak mam to rozumiec?

 

A niemożna by było poprosic Merlina (w koncu pisał biosy do ABITa i DFI) o jakis wypasiony bios do naszej kochanej płytki?

 

PS. Chciałem sflashowac BIOS na OCWB2 i wyskoczył mi bład ze pliku nie ma na dyskietce. A wszytskie pliki tam sa. Czy jest jakis sposób aby bios OCWB wgrac spod windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

a dodales koncowke .rom lub .bin teraz nie wiem dokladnie jaka koncowke ma ten bios ale chyba ta pierwsza

np.

asrflash ocwbeta2.rom i tak powinno pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dałem koncówki .rom (taka powinna byc) bo w instrukcji do flashowania biosu spod dosa (na stronie producenta) nic o tym nie ma.

A nie ma softu który umożliwiałby wgranie Biosu spod windy?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na tej płycie jest puszczony obecnie na 270 x 9, czy to dobre ustawienie? Stabilne i przy standardowym napięciu...

 

FSB 300x8 też idzie ale niestety mam takie problemy:

Komputer działa max stabilnie, przechodzi wszystkie testy, ale gdy trzeba go uruchomić ponownie to już nie wstaje. Trzeba przytrzymać power i jeszcze raz włączyć i znowu działa normalnie i tak cały czas. Kiedykolwiek uruchomię ponownie czy to z biosu czy to z windowsa mam to samo. Przy obecnym ustawieniu nie mam takich problemów.

 

HT x3(600MHz)

FSB 270

Multipler x9

Napięcie 1.45V

Pamięci 2.5-3-3-7-1T 2.7V

Bios: OCWB1

 

Nie robiłem jeszcze v-moda bo obecnie "wygrzewam" procka. Za jakiś tydzień się za to wezme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...