Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

@guzig

ja tego nie czytalem ja to mierzylem osobiscie a tak przy okazji ja swojego juz zameczylem idzie na gware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co zes zrobił ża padł??

I jak to jest z gwara jak sie brało w apollo.pl (ogólnie chodzi o internetowy sklep)?? Wysyła sie im to poczta czy jak??

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

śledziłem ten wątek przez dłuższy czas... a jako że zmieniałem sprzet to padło na asrock'a oraz sempa ;-) na stock idzie na max! co tylko fabryka dała ;-P na 1.50 czyli okolo 2500 Mhz na ocwb2 smiało daje rade na 2600Mhz bez vcore moda :-) temp idle 30 stopni C na max load po paru petlach SP 40 stopni. pamiatki tez sie tarafily dobre... bede miał wiecej czasu to pewnie tez cos od siebie po paru testach napisze... pozdro i thx za wszystkie info na temat plyty i oc :-)

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@guzig

w moim asrocku cos zaczely cewki dziwnie syczec plyta startuje napiecie na proca dobre ogolnie wszystko dziala gdyby nie te syczace cewki dlatego chyba w pon wysle ja do apollo zreszta jeszcze musze sie dowiedziec jak jest z ta gwara

tymbardziej dziwne jest to ze wszystko chodzilo na stock ustawieniach i na biosie 1.5 teraz sesja na uczelni to narazie potzrebowalem stabilnego kompa dlatego go nie podkrecalem wazne ze proc dziala bo to byly by niezle jaja bo juz czapke z niego sciagnalem plyta tez byla bez zadnych modow takze nie wiem co sie stalo ale asrocka wysle na gware a kupie sobie DFI Infinity bo niestety komp jest mi caly czas potrzebny a nie mam czasu czekac na zalatwianie gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój na 1,4V 250*9 (2250MHz) jak również 1,425V 274*9 (2466MHz) sa jak najbardziej Stable. Testowałem Prime small FTTs i 32M SuperPi

 

przyłączam sie do pytania lucas234-a: w czym jest lepiej?? Bo w OC napewno nie. I ze stabilnoscia też bym sie kłucił.

 

PS. Boża, na dodatek ten Gigabyte jest na nForce3. Staaary ja bym za dopłata sie nie zamienił (chyba ze za dopłate mógłbym dostac minimum DFI LanParty NF4-D)

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z wynikiem w 3Dmarku 2K5, bo z tym ma problem od 3 stron ;]

Po pierwsze proc poszedl z wiekszym HTT pamieci wyzej taktowane ,grafa przestala buczec,jest stabilniej.

To narazie co zaowazylem po paru godzinach siedzenia na tej plycie.

Minus tej plyty to ten glosny wiatraczej na Chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze proc poszedl z wiekszym HTT pamieci wyzej taktowane ,grafa przestala buczec,jest stabilniej.

To narazie co zaowazylem po paru godzinach siedzenia na tej plycie.

Minus tej plyty to ten glosny wiatraczej na Chipsecie.

Grafa to pewnie Ci nadal "buczy", ale teraz zagłusza ją cooler na chipsecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój na 1,4V 250*9 (2250MHz) jak również 1,425V 274*9 (2466MHz) sa jak najbardziej Stable. Testowałem Prime small FTTs i 32M SuperPi

 

przyłączam sie do pytania lucas234-a: w czym jest lepiej?? Bo w OC napewno nie. I ze stabilnoscia też bym sie kłucił.

 

PS. Boża, na dodatek ten Gigabyte jest na nForce3. Staaary ja bym za dopłata sie nie zamienił (chyba ze za dopłate mógłbym dostac minimum DFI LanParty NF4-D)

Tak wszysc nazekaja na tego Nforce3 a niejest taki straszny.Na asroku max moglem ustawic 270x10 pozniej sie sypal niepomagaly biosy OCW bety 1,2 a tu po paru probach ustawien poszlo 330x8 memX220(440) i narazie niezaliczylem zadnych FREZOW!!

 

Grafa to pewnie Ci nadal "buczy", ale teraz zagłusza ją cooler na chipsecie...

Nie sprawdzalem odlaczylem fena na chipsecie nie buczala na abicie nf7 na gigabajcie nie buczy a na asroku buczala..No ale widocznie tak musi byc..Wcale nie mowie ze ten asrock jest zly ale nie kazdemu pasi do configu umnie poprostu cos sie zarlo zta plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na asroku max moglem ustawic 270x10 pozniej sie sypal niepomagaly biosy OCW bety 1,2 a tu po paru probach ustawien poszlo 330x8 memX220(440)

moze napiecie podniosłes wiecej niz na ASRocku jest w standardzie??

 

zapomniałem ze zadałem 2 pytanka i nie mam odp. na nie:

O co chodzi z Positive i Subtractive w opcji HTTtoPCI Bridge Costam Dalej???

Czy osoba piszaca (poprawiajaca) BIOS moze zrobic (dopisac) cos takiego jak zmiana zakresu napiec w BIOSie (zaby np. 1,5V VCORE i 3V VMEM było dostepne bez VMOD-ów)?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyba ktoś o freezeach na nf3 i gf 6800 nie doczytał...ktoś sie prawdopodobnie wkopał w bagienko..no chyba,ze grafy nuie będziesz krecił...

Grafa podkreona jak wpodpisie temaick o frezach czytalem i sam sie zdziwilem ze ich brak..

Napiecia na pamieciach 2.7v CPU 1.5v tak samo jak mialem na Asrocku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

co do vcore to powie ci ze jest mozliwosc nawet do 1.575V tylko komus musi sie chciec to zrobic a z Vmem nie wiem czy taka mozliwosc istnieje ale raczej nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Boundrose

to jest mozliwe bo kontroler napiecia na proca to umozliwia wiec nie strzelaj glupich minek i jest to kwestia biosu skoro mozesz regulowac do 1.45V to mozna i do 1.575V bo to jest ewidentnie zablokowane polecam lekture tego pdf a potem strzelanie glupich minek http://www.st-japan.co.jp/99_04_search/cgi/get_pdf.pl?L6711 o ile masz o tym zielone pojecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boundrose

to jest mozliwe bo kontroler napiecia na proca to umozliwia wiec nie strzelaj glupich minek i jest to kwestia biosu skoro mozesz regulowac do 1.45V to mozna i do 1.575V bo to jest ewidentnie zablokowane polecam lekture tego pdf a potem strzelanie glupich minek http://www.st-japan.co.jp/99_04_search/cgi/get_pdf.pl?L6711 o ile masz o tym zielone pojecie

nie wiem po co sie tak stroszysz. Zgadzam sie iz w przypadku ramow byloby to raczej mozliwe, tak do 2,8-2,85 z obecnych high (tj. 2,7 jesli sie nie myle)

Jednak asrock (mimo plotek ze cos zrobi z napieciami w nowych biosach) sie tego nie podejmie z wiadomych wzgledow. Kogos takiego jak Merlin ktory by zrobil taki bios w wolnych chwilach ciezko dostac.

Tak wiec prawdopodobienstwo ze taki bios wkrotce wyplynie jest takie: :rolleyes:

 

Jak dotad minelo 6 miesiecy i jakos wszyscy ciepia lakier na plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ... hej ... witam po tymczasowej nieobecności :-)

 

Właśnie w nocy zmieniłem sobie obudowę na Enlight 4103 czy coś w tym rodzaju - a co ważniejsze zainstalowałem sobie Freezer 64 Pro - no i mam pytanko - czy on powinien sam regulować swoje obroty w funkcji temperatury

czy to jest w gestii mobo ??? Jak wiadomo w w naszym Asrocku poczyniono na tym oszczędności no i Freezer staruje na 2300 obr/min co nie jest ciche ... procek idle ma 38 C (1.8 Ghz) obroty na coolerze się nie regulują - czy mam go reklamować czy źle zrozumiałem ulotkę ,że obroty regulują się same w zakresie 800 - 2200 obr /min ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez ;/ i tez to z siebie wydaje troche hałasu;/

 

ale teraz pytanie z innej beczki :>

 

wczoraj poskładałem w końcu kompa. nie obyło sie bez problemów ;/ ale jakoś poszło ;)

 

ale jest mały problem. mianowicie nie widzi mi stacji dyskietek. czy ktoś miał podobny problem?? i co z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Georg miło mi poznać :)

w biosie prawie nic nie zmieniałem bo wczoraj w nocy składałem dwa kompy i już nie zdążyłem sie pobawić ale zobacze to ;) i trzeba się będzie zabrać za podręcanie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...