Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

ja napisalem po polish bo jak bym zaczął po angielsku to by mi zeszło z 2 dni bo napsiałem mu o wszystkim co mnie trapi w tej płytce.

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Georg miło mi poznać :)

w biosie prawie nic nie zmieniałem bo wczoraj w nocy składałem dwa kompy i już nie zdążyłem sie pobawić ale zobacze to ;) i trzeba się będzie zabrać za podręcanie :>

No z podkręcaniem to jest teraz tak : HTT 268 Mhz x 3 , procek na 2.4 Ghz , RAM CPU/11 219 Mhz - no i działa :-) . Trochę go pokatuje zobaczę czy to jest stabline ... hmm... w Sandrze Pro 2005 SR3 wyniki jak Athlon FX-53 2.4 Ghz . Freezer puszczony na 2000 obr/min - temp . 46 C idle max 50 C fajnie by było mieć trochę mniej ... może ta pasta z Freezera MX-1 się wygrzeje to będzie lepiej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z podkręcaniem to jest teraz tak : HTT 268 Mhz x 3 , procek na 2.4 Ghz , RAM CPU/11 219 Mhz - no i działa :-) . Trochę go pokatuje zobaczę czy to jest stabline ... hmm... w Sandrze Pro 2005 SR3 wyniki jak Athlon FX-53 2.4 Ghz . Freezer puszczony na 2000 obr/min - temp . 46 C idle max 50 C fajnie by było mieć trochę mniej ... może ta pasta z Freezera MX-1 się wygrzeje to będzie lepiej ???

Bardzo duża masz tą temperature, ja u siebie z freezerem na 5V mam max 45 stopni po kilku h grania więc coś u Ciebie jest nie teges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam może głupie pytanie ale podobno ie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi ;P

więc jaka jest temperaturka na której procek moze chodzić i nic mu nie bęfzie sie działo??

tzn odłączyłem frezera i jedzie teraz na wentylku z tyłu i w zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam włożyłem dzisiaj sb live 1024 i ..... [gluteus maximus] blada zwis po paru sekundach i niebieski ekran sie pokazuje... czego to wina może wiecie ??

 

===

OK wystarczylo zmienic slot pci... :-/

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam może głupie pytanie ale podobno ie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi ;P

więc jaka jest temperaturka na której procek moze chodzić i nic mu nie bęfzie sie działo??

tzn odłączyłem frezera i jedzie teraz na wentylku z tyłu i w zasilaczu?

Ja z temperaturą nie wychylałbym się ponad 55 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dobrych opiniach na temat tej plyty zakupilem ja razem z sempkiem 3000.

 

Ale od razu mam 2 problemy:

 

Po pierwsze: nie mozna wgrac biosu z dos poniewaz on wogole sie nie wgrywa :) , tzn. tak jak z dyskietki startowej win98 jak i z bootowalnej plyty cd jest tylko czarny ekran i nastepuje zamrozenie.

Spod windy wgralem bios 1.5.

 

Po drugie: Nie wazne czy ustawie pamieci na sztywno ddr400 jak i na auto to niestety caly czas w windowsie pracuja jako 133 (ddr266).

 

Ma ktos jakis pomysl??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal jedną kość dla testu i zobacz czy jest dobrze. Jeśłi nadal będzie zaniżał to wyłącz Flexibility options (czy jakoś podobnie). Kontroler RAM jest w CPU i to on może mieć wąty co do 3 kości. Posprawdzaj na 2 kościach narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do posiadaczy freezera 64 pro na AsRocku:

 

Czy możecie zerknąć na zdjęcia, i powiedzieć, czy w tej budzie z tą zasiłą freezer wejdzie na AsRocka? Na AsRocku socket jest chyba niżej, ale i tak wydaje mi się, że mogą być porblemy, zwłaszcza z zawadzaniem o wiatraki na fortronie. Jak nie, to nie wiem, co kupię - pewnie to, o ile jest mniejsze.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal jedną kość dla testu i zobacz czy jest dobrze. Jeśłi nadal będzie zaniżał to wyłącz Flexibility options (czy jakoś podobnie). Kontroler RAM jest w CPU i to on może mieć wąty co do 3 kości. Posprawdzaj na 2 kościach narazie.

Wielkie dzieki

Wyzucilem 1 kosc oraz wylaczylem opcje Flexibility i poszlo ok na ddr400.

 

Jednak dalej nie moge wgrac biosu w dosie (tylko czarny ekran).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś poradnik jak się modyfikuje bios, lub jakiś sprytny program do tego? Zna ktoś :D? Napisałem do merlina, tym razem w english :)

 

dajcie namiary na tego merlina, najlepiej na jego ojczystym forum to cos skomponuje w jezyku wyspiarzy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wgralem OCWBeta2, niestety nawet na 270 niechce sie bootowac, gdzie oryginalny bios 1.5 spokojnie z takimi ustawieniami dziala.

 

Zaladowalem bios pod dosem, gdy odlaczylem "wszystkie" napedy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boundrose

Koles nazywa sie : by -=Merlin=-

i jego topic o biosach do NF7

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=85153

 

tam też jest adres jego rodzimego forum.

 

madx21

zmien opis już nie masz Epox 8RDA v1.1, Athlon XP 1700(0,13)@2600+ :D

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 3 godzinach grania mam max 42 C, masz dodatkowy wiatrak z tyłu obudowy?

Mam z przodu 80mm@5V i z tylu Chieftec 120mm@5V, obecnie buda jest otwarta z powodu prowizorycznego podlaczenia wc, niedlugo to sie zmieni i bedzie blok na CPU i GPU, buda zamknieta, z przodu dojdzie jeden wentyl 80mm i z boku wstawie jakas 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello

 

Dobrze wentylowana obudowa to podstawa , Ja jak zmniejsze obroty na max w moich wentylatorkach to mam na procku 34-36* IDLE , jak puszcze na max to mam 26-28*C , a przy aktualnych "cichych" ustawieniach wentylatorów mam 28-30* w IDLE i max 37-38* po kilku godzinach grania .

 

Pozostałe temperaturki to 20-30* HDD , 28-32*NB , 45-61*/25-32* GPU/MEM GRAFY .

 

Procka mam aktualnie na 9x280 czyli 2,5Ghz , bo to okazuje się max stabilne podczas giercowania , niestety więcej stabilnie do grania z niego nie wycisne bo to boxowy szajs z biednego tygodnia .

 

A tak wygląda mój "BLUE-FREEZER" ;) :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wygląda jak jedna wielka turbina powietrzna , ale obieg powietrza jest rewelacyjny i jest przy tym cicho i chłodno .

 

U mnie wentyl na Fryzjerze działa na 1930obr i tylko podczas giercowania się wkręca na 2200obr .

 

 

Radze więc zainwestowac w jakąś fajną budę i kilka wentyli z możliwością regulacji obr , lub puścić je na 5V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajnosci kart 6800XX na Agp to i w nowym 3dm2006 pojawia sie roznica. Moj niektecony 6800Gt robi 2200ptk, osoby z podobnym procem i ta sama grafa maja po 2300-2350. Jednak cos ten ULI slabiej wypada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie :) czym jest spowodowane nie wstawanie płyty na ustawieniu 9x270 ,a przy 9x168 śmiga bez problemu (bios OCWB1 pamięci próbowane na 133, napięcie 1.45 ) wiem, że mogło to być wyjaśnione ale wybaczcie (troche dużo stron ma ten wątek) :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc to spwodowane tym że:

- proc nie daje rady

- za małe napiecie (na chwile obecna tylko VMOD)

Pierwsze wynika z drugiego wiec ratuje Cie tylko VMOD. W wypadku gdy nie bedziesz robił VMOD-a zainstaluj oficjalny BIOS 1.50 - jak do tej pory najlepszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...