Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat gdyby Freezer był miedziany to bym chyba miał z 25 C :rolleyes: . A Ty myslisz ,że dlaczego Twój proc ma takie niskie temperatury - sam masz miedziany radiator najlepszy przewodnik ciepła w rozsądnej cenie - miałem QC80 Cu i Freezer jest lepszy ale nie ma co piać nad nim z zachwytów .

Ile masz stopni w pomieszczeniu gdzie masz kompa - i ile wiatraków w budzie ??? Mój GF6800 to też dobry piekarnik i podgrzewa pewnie powietrze w budzie :sad:

Nie wierzę ... jak to uruchomiłeś ??? Ja mam Fanmate i skręciłem wiatrak na 2000 obr/min i jest OK .

Moim zdaniem Fryzjer jest lepszy bo wytwarza bardzo dobry obieg powietrza w obudowie .

 

Wiadomo że jak byłby cały miedziany to miałby jeszcze lepsze możliwości chłodzenia , ale równiez zwiększyła by się jego waga i zapewne konieczne byłoby instalowanie go przy pomocy tzw. backplate , a nie na koszyku , a w związku z tym wzrosła by jego cena , przez co nie byłby juz takim konkurencyjnym chłodziwem .

 

Jeżeli chodzi o obroty , to niewiem czy faktycznie regulacja odbywa się z poziomu płyty głównej , czy z czujnika w wentylatorze ?

 

U mnie wygląda to tak jak na fotce poniżej :

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście wskazania są zamienione , odczyt z obudowy to Fryzjer , a z CPU to zasilacz .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx

dziecko moje drogie czytales moze testy pentagram vs freezer a poza tym freezer jest miedziany a dokladniej ma miedziane heatpipy oraz podstawke odbierajaca cieplo z procka

Marketing ach ten marketing - wiem że ma heatpipy + wiem ,że miedzianą stopę - ale wież mi mam porównanie Pentagramy nie chłodzą dużo gorzej inna sprawa ,że są droższe . Więc stosunek wydajność/cena mają w tym momencie już gorszy ....

 

Gdyby użebrowanie Freezera było z miedzi to by był napewno jeszcze lepszy ale i droższy . Kończymy ten OT OK ??? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

dobra ot zakonczony

moze wyjasnie kwestie regulacji obrotow wentylatora wentylator nie jest regulowany przez czujnik bo jest to niemozliwe czujnik sluzy jedynie do zczytania wartosci obrotow wentylatora i jest to z reguly zrealizowane na halotronie

Natomiast regulacje predkosci silnika pradu stalego mozna zrobic przez PWM czyli regulacje szerokosci impulsu i tak to jest zrealizoane w plytach glownych i sam wentylator raczej nie moze sobie sam regulowac temperatury poniewaz musialby miec swoj wlasny czujnik temperatury oraz uklad regulacji obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wentylator raczej nie moze sobie sam regulowac temperatury poniewaz musialby miec swoj wlasny czujnik temperatury oraz uklad regulacji obrotow.

Tak mają wentylatory Arctic Cooling 2 TC 8 cm średnicy , sam takich dwóch używam mają własny czujnik temp. i regulator obrotów - dane z opisu technicznego Freezera też by sugerują autmoatyczną reg. obrotów w zakr. 800 - 2200 obr/min . W sumie dużo by taki ficzer nie podrożył coolera - szkoda ,że brak takiej regulacji :sad:

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanka z innej beczki:

1.

czy naszej płytce moze zaszkodzic HT ponad 1000?? Teraz chodzi u mnie na 1022 (ale odpalała sie na 1096 nawet - wyzej nie próbowałem).

 

I 2:

Które ustawienie bedzie wydajniejsze do gier:

2305MHz i pamieci na 420MHz efektywnie

czy

2466MHz i pamieci na 328MHz

???

AD1. Nic nie mzoę płycie zaszkodzić, może być tylko niestabilna jeśli przesadzisz. U mnie 3x400 chodziło na testach więc nie jest tak źle:)

 

AD2. Zrób testy tak jak podali poprzednicy, ale stawiam na ustawienie pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy był już poruszany tutaj ten temat ale na OCW w tescie naszej szacownej płyty głównej autor recenzji pisał (i pokazywał screeny z biosu) ze napiecie można regulowac do 1.55V w biosie. Jak jest to mozliwie??? Ew. skad ma taki bios?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy był już poruszany tutaj ten temat ale na OCW w tescie naszej szacownej płyty głównej autor recenzji pisał (i pokazywał screeny z biosu) ze napiecie można regulowac do 1.55V w biosie. Jak jest to mozliwie??? Ew. skad ma taki bios?

1.55V można ustawić tylko (w biosie) na prockach A64 FX.

I na takim był "robiony" test na OCW. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba byc po[ciach!]ym zeby napisac taki bios który nie umożliwiałby podniesienia napiecia do maksymalnego obsługiwanego przez kontroler dla dowolnego proca (czyli 1.575 z naszym przpadku - tak pisał lucas234)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba byc po[ciach!]ym zeby napisac taki bios który nie umożliwiałby podniesienia napiecia do maksymalnego obsługiwanego przez kontroler dla dowolnego proca (czyli 1.575 z naszym przpadku - tak pisał lucas234)

Ke? :D Płyta obsługuje i podaje NOMINALNE napięcia dla WSZYSTKICH procesorów na socket 939. A jak chcesz jakieś "wydumane" napięcia to trzeba było kupić Abita/DFI i miałbyś 4V na RAMy i 2V dla procka. :lol: Nie spodziewaj się po płytce za 220zł takich samych możliwości, jakie ma płytka za np. 600zł. <_<

Edytowane przez TitoBandito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wydać te 20 pln na lakier i machnąć vmoda...

 

co nie zmienia faktu że mnie denerwują goście od AsRock'a...

 

może kolesie z OCW albo Merlin się wreszcie zlitują i zrobią jakiś biosik...

 

wreszcie bym 9x300 zrobił...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

tylko robiac moda lakierem jest duze prawdopodobienstwo uszkodzenia plyty natomiast calkowicie bezpieczny jest ten z rezystorem ktorego zdjecie dalem na 21 str. tego tematu tylko ze trudniejszy do wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jest duze prawdopodobienstwo uszkodzenia płyty?? Przecież wlutowujac tam goldpiny można zrobic sobie ustawianie napiecia jak w starych procach - na stałe za pomoca zworek.

 

A w jaki sposób działa ten mod z 21 strony?

bo nie czaje?

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłacz zasilacz, włacz spowotem, włacz kompa (na jakies 5-10 sekund), wyłacz zasilacz, włacz spowotem, włacz kompa. Powinno pomóc

 

Zworka sie nigdy nie interesowałem bo to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

duze prawdopodobienstwo jest dlatego ze jak zewrzesz ten pin do masy to wtedy uklad sterujacy regulatorem moze wystawic stan wysoki na wyjsciu czyli 5V i zwierasz te 5V do masy i jest znaczne prawdopodobienstwo ze cos sie moze wypalic w tym ukladzie i juz mozesz nie miec mozliwosci sterowania jednym bitem

 

natomiast ten drugi mod polega na oszukaniu regulatora napiecia a dokladniej petli sprzezenia zwrotnego tego regulatora ktora jest odpowiedzialna za sprawdzanie aktualnego napiecia na proca i jego ewentualnej korekcji dokladnie ten rezystor bocznikuje prad plynacy przez petle do masy przez co petla sprzezenia zwrotnego widzi ze jest za male napiecie i automatycznie je podbija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast ten drugi mod polega na oszukaniu regulatora napiecia a dokladniej petli sprzezenia zwrotnego tego regulatora ktora jest odpowiedzialna za sprawdzanie aktualnego napiecia na proca i jego ewentualnej korekcji dokladnie ten rezystor bocznikuje prad plynacy przez petle do masy przez co petla sprzezenia zwrotnego widzi ze jest za male napiecie i automatycznie je podbija

A proscie? Jak w przypadku tego moda reguluje sie napiecie???

 

Wg. mnie ten pierwszy mod

jest bezpieczniejszy (nie jestm elektrykiem wiec moge sie mylic) gdyż o prostu łaczy sie styki i na stałe blokuje napiecie. Jesli wlutowało by sie tam 5 goldpinów to za pomoca zworek można by było na stałę blokowac napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

napiecie reguluje sie w biosie tylko np. dla rezystora 10k masz napiecie podbite o 0.15V czyli zamiast 1.4 masz 1.55

 

mozna wlutowac goldpiny ale tlumacze ze te sciezki sa podlaczone jeszcze do jakiegos scalaka ktory to napiecie ustala kombinacja zer i jedynek i wtedy gdy ty np zewrzesz 5 bit do masy a ten scalak bedzie chcial ustawic akurat na 5 bicie logiczna 1 czyli 5V zwierasz ten scalak do masy i mozesz go przez to uszkodzic

natomiast drugi jest calkiem bezpieczny bezpieczny bo zmieniasz tylko rozplyw pradow i delikatnie oszukujesz regulator nie czyniac mu przy tym zadnej szkody jak bede mial czas to wrzuce tu schemat wtedy bedzie to bardziej zrozumiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

teoretycznie mozna ale kazdy regulator napiecia na proca ma zabezpieczenie nad napieciowe w moim dzialalo ono juz od 1.6V takze to juz jest glebsza ingerencja w plyte zeby zmienic parametry tego zabezpieczenia wystarczy zmienic jeden rezystor ktorym to napiecie jest programowane

 

powiem nawet wiecej jest na tej plycie mozliwosc dorobienia regulacji predkosci obrotowej nawet do dwoch wentyli (spod wina speedfanem) ale to tez jest juz wyzsza szkola jazdy i raczej robota dla pasjonatow elektroniki takich jak ja przy okazji trzeba umiec dobrze lutowqac elementy smd

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widze lucas234 że Ty jestes z lutownica w reku urodzony :)

Skad o tym wszystkim wiesz?

 

PS. Patrzac na to wszystko co napisałes to z nasza płyta wszystko można (i nawet nie żal bo to "tylko" 230 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...