Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ramy mam w pierszych dwóch niebieskich.

Jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy odnośnie Twoich problemow to to że masz 2x512. Jak będę miał czas w niedziele to postaram sie potestować na tych TCCD z podpisu czy nadal jest tak pięknie z OC.

 

EDIT:

8x320 wysypało sie po godzinie w teście blend w SP2004. Teraz puściłem 8x315.

 

@Bobson

Dawaj na HTT 365, to będzie więcej niż na OCW :) Masz pięknego proca do takiej zabawy:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie (przynajmniej pomiar w Windzie przez WHD), jest taka sama jak przed flashem. Z jakiego Biosu flashowales, z 1.20?

1652409[/snapback]

Flash byl z 1.5. Narazie stabilnie przy 9x280, 1.4V. Na poprzednim 270 to byl max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszych testach stwierdzam, że coś jest nie tak. Prime95 może pracować na 300x9 przez długi czas, Super PI wywala się odrazu na próbce 1M. To jednak nie dziwi, dziwi mnie to, że teraz anwet na 200x9 mam zawiasy gg i takie różne. Chyba spowrotem zmienie na bios 1.20 bo zaczyna mnie już drażnić to.

EDIT jaja dosłownie, 3dmark sie wywala na defaultowych ustawieniach, mam restarty pc, rece opadaja.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Super Pi na 32M przeszło na 8x320, ale SP2004 się wywalił po godzinie. Teraz na 8x315 leci już 3h i jest OK. Przy tych testach płycie zdarzały sie zawiasy przy restartowaniu, po załączeniu wszystko Ok, ale po restarcie albo zwis przed samym restartem (system sie zamknął tylko jakby płyta czekała na sygnał reset) albo resety w pętli (dotyczy ustawień na krawędzi stabilności HTT 325 i 330).

 

@Bobson37 Może zrób ClearCMOS i ustaw wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie zrobia porządnego biosu to kicha, chyba że to problemy sprzętowe lub sterowniki są pochrzanione, albo to poprostu 'asrock' który stara się trzymać poziom poprzednich produktów, może ktoś sprawdzić jak to jest z tymi gf6800 na agp bo z tego co wyczytałem to też są duże problemy (sporo większe jak na nf3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chbya odkryłem problem ;) Nie chcę zapeszac, ale płyta moim zdaniem podaje po prostu za małe napięcie dla portu PCIe - i zmodowany Radek x800gt @ 16p po prostu tego nie wytryzmuje. Po obniżeniu taktowań o 50Mhz wszystko jest już ok... Myślę że sprawę załatwi jakiś nowy BIOS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chbya odkryłem problem ;) Nie chcę zapeszac, ale płyta moim zdaniem podaje po prostu za małe napięcie dla portu PCIe - i zmodowany Radek x800gt @ 16p po prostu tego nie wytryzmuje. Po obniżeniu taktowań o 50Mhz wszystko jest już ok... Myślę że sprawę załatwi jakiś nowy BIOS :)

1653077[/snapback]

Nie wiem czy to plyta podaje za male napiecie czy po prostu kartama slabe zasilania. X800GT nie maja dodatkowego zasilania z molexa. Moze po prostu po dolozeniu potokow dodatkowych nie wytrzymuje sekcja zasilania karty. Mam podobnie na swoim R9600Pro - im wiecej V daje na GPU tym wiecej artow widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu na DFI nf4 działa na 520Mhz core/575Mhz stabilnie? ;)

75watów podawane przez PCIe jak najbardziej wystarcza moim zdaniem.

edit: PPC(peak power consumption) dla X800xt pe to 62 waty, więc 75w to aż nadto ;) )

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu na DFI nf4 działa na 520Mhz core/575Mhz stabilnie? ;)

75watów podawane przez PCIe jak najbardziej wystarcza moim zdaniem.

edit: PPC(peak power consumption) dla X800xt pe to 62 waty, więc 75w to aż nadto ;) )

1653219[/snapback]

:D jak dziala na DFI to zmienia postac rzeczy :D, skojarzylo mi sie bo czytalem recke X800GT na Tweaku i opisywali tam podobny problem jak na R9600Pro bywalo - im wyzej krecony byl core tym bardziej spadal max OC memkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, o co chodzi, Super Pi z probką 1M wywala się nawet na standardzie, każdy bios, o co chodzi? Czy nie są potrzebne do a64 jakieś stery? Już nie wiem co jest przyczyna zawieszek programów i niestabilności. 9x300 nie jest wogóle stabilne, a wiem że proc moj robi 9x305 na def v. Nie czaje juz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak sie kupuje niesprawdzone wynalazko.chipset jest moze niezły ale po 1 to asrock, a po 2 jeszcze pewnie minie wiel;e miesięcy zanim stery oraz biosy bęa w miare dopracowane. Osobiście nie miałbym cierpliwowci męczyć sie co najmnij pare miesiecy na kiszkowatej płycie zanim ją dopracują. Dlatego jak coś kupuje to wole nawet mieć coś mniej nowoczesnego ale z rozwiązanymi problemmi wieku dziecięcego.

 

Dlatego wy sie męczcie a uzytkownicy płyt na nforcach oraz via już teraz mogą sobie kręcić , grać i cieszyć sie graniem.

 

 

A jedną rzeczą jakiej jestem pewnien jest to,ze na pewno przez najbliższe lata nie kupie asrocka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne, zrobiłem formata, podczas instalowania XP blue screen, myśle sobie wrf??, odrazu w bios i zmieniam timingi, przy okazji wrzucilem bios 1.20 i system zainstalowany pomyslnie, 9x270 prime liczy jak szalone. Zaraz wrzuce bios beta i zobacze co bedzie sie dziac.

 

EDIT Bios Beta, 9x300 ram ustawiony na 100 MHz co daje 150 MHz po OC i kurna prime i reszta działa. Coś jest nie tak z moim ramem albo płyta ma jakieś zajawki, tyle że na nf2 wyciągałem na twinach 210 FSB, a na intelu u kumpla było nawet 225 MHz. Działam dalej.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Czy ktokolwiek kto posiada model Ultra GeForce'a 6800 miał jakiekolwiek problym? Wiem, ze problem dotyczy raczej GF6XXX ale wszedzie widzialem modele LE, standard, GT lecz nie Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

W teori tak ale czy w praktyce? Ponoc uzytkownicy modelu ultra nie maja wcale lub zdecydowanie mniej freezow na nf3 niz reszta.

 

Czy marka karty ma jakiekolwiek znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co do powyższego obrazka, te ustawienia są w pełni stabilne. Jedyne co mnie wkurza to niskie MHz dla ramu, jak dam 133MHz (200MHz po OC) mam odrazu zawieszki, chociaż na CR 2 kilka razy odpaliłem prime i przeszło bez błędnie ale tylko 1M. Chyba moje twiny gryzą się z tą płyta. Jak da rade przetestuje jeszcze kingstony na kościach samsunga tccd.

 

Pozdro

 

EDIT testowałem samsungi tccc i te same objawy niestabilnosc gdy ram pracuje z taktami 400 mhz. o co chodzi?

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Jak tam u ciebie z temp. CPU bobson na tym freezerze i takim OC (9x311). Idle, load? I na jakich obrotach dziala ci ten freezer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

42*C w load przy 9x311 i freezerze 2200 RPM @ 1500 RPM? Dobrze wentylowana obudowa? Dlaczego masz takie niska temperature?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, obudowa taka jak w sygnaturce, sama w sobie nieźle schładza, do tego z przodu 2x80mm@5v, z boku sunon 120mm@6v, z tyłu 120mm chieftec@5v, na karcie pentagram na 5v, 120 mm w zasilaczu. Na procka dałem paste srebrną titana, nawet podczas katowania rurki freezera są zimne :D . Dodam tylko, że najgłośniejszy u mnie w kompie jest dysk, a cichsze od niego są już tylko barracudy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF6800LE na pokladzie i jak narazie nie ma problemów. Stery to 81.26 z guru3d. Postaram się trochę pomarkować, ale na tym monitorze to niezbyt bezpieczne:)

 

EDIT: Przepuściłem marka01 kilka razy (16/6, 8/6 350/850, standard) plus kilka resetów związanych z ustawianiem RT i wszystko w porządku. Narazie karta wraca na swoje miejsce, czyli do kompa nr1, jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co do testów to niech dopisze. Postaram się wykonać w wolnej chwili.

BTW: CPU 8x315, karta 8/6 @350/850 i wynik w 3dmarku01 to ok 209XX punktów.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajsi powiedz mi czy masz problemy gdy ram pracuje powyzej okolo 180 MHz, ja mam istna sieczke, obecnie jade na 9x305 a ram z dzielnikiem 100 i mam ledwo 155 MHz :mad:

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...