Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie TAK

 

AC Freezer 64 PRO to bardzo udana konstrukcja i cenowo zwala z nóg konkurencję . Kosztuje ok 75zł .

 

ajsi> zabawę z pytaniami Abita skończyłem o 2:05 :) Czy wszyscy przechodzą to całe i mają te tickety A,B,C ( pewnie tak ) ?? A ta płytka Abita UL8 PRO moim zdaniem niezbyt udana , z tego wszystkiego to najlepiej się prezentuje ten Asrock na ULI1697.

 

a.g179> masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie np na tylnej ściance ?? Bo u mnie na ustawieniach jak w podpisie z włączonym winampem , antywirami i innymi badziewiami mam 31-32*C , a jak włącze kompa i tylko przeglądam forum to 28-30*C , ale u mnie w obudowie jest bardzo wydajne chłodzenie .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzOoOoOk :blink:

zainstalowałem rano bios OCWB2 (OCWB1 nie chodzi mi USB) zacząłem podkręcać procka. Doszedłem do tego co miałem na biosie 1.5 czyli FSB 274 no i zaczołem iść dalej najpierw ostrożnie co 1 ale jak doszedłem do 280 to mi sie znudziło i zacząłem co 5 i tak oto doszedłem do FSB 290 dałem znowu 5 wyżej (czyli FSB 295) Windows się właczył pochodził 30 sek i się zresetował zacząłem szukać stabilnego ustawienia i doszedłem do tego:

 

bios OCWB1

 

CPU Frequency----- [291]

PCIE Frequency----- [100]

Boot Failure Guard----- Enabled

Spread Spectrun----- Auto

Cool 'n' Quiet----- Disable

 

Muliplier/Voltage----- Manual

Process Process----- x9 1800 MHz

Process Voltage----- 1.450V

 

Memory Clock----- 166MHz DDR 333

 

co daje 2619 GHz na moim Sempronie 3000+ bez żadnych modów przy napięciu 1.45

 

a oto dowód : Dołączona grafika

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

to teraz zapusc sp2004 na minimum 2 godzinki to bedziesz mial pewnosc ze to ustawienie jest stabilne bo superpi jest zadnym wyznacznikiem stabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz zapusc sp2004 na minimum 2 godzinki to bedziesz mial pewnosc ze to ustawienie jest stabilne bo superpi jest zadnym wyznacznikiem stabilnosci

Dokładnie , to że system się uruchomi i chodzi na takich ustawieniach nie znaczy że jest to stabilne . Przelicz 4M , 8M i 16M liczbę PI , a potem włącz jakąś wymagającą grę i pograj kilka godzin to będziesz wiedział czy jest to stabilne .

 

Ale i tak wynik jak na Sempa na 1,45V całkiem niezły .

 

bublus>

Na OCWB1 musisz w biosie włączyć USB ponieważ domyślnie całe USB jest "DISABLED" !! Dlatego nie działało !! Na OCWB2 domyślnie jest włączone poza "Legacy USB Device" .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie link do jakiejś najnowszej wersji tego programu do edycji biosu , bo coś go nie mogę dorwać w jakiejś dobrej wersji . Chcę zobaczyć co to za progz i co potrafi , bo w wersji którą ściągnąłem 7.X to był lipny .

 

Inne mnożniki pamięci np.180 można ustawić spod WinXP programem A64Tweaker !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelicz 4M , 8M i 16M liczbę PI , a potem włącz jakąś wymagającą grę i pograj kilka godzin to będziesz wiedział czy jest to stabilne .

na screenie przecierz widać ze 16M się zrobiło :lol: teraz sprawdzam SP2004 jak minie 2 godzinu minimum (narazie pół mineło) to zdam sprawozdanie :D

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max. procka na tej płycie:

Dołączona grafika

 

Bez vmodów, niestabilnie. Wynik tylko dla screena. Na standartowym napięciu idzie 2655, ale tylko pi 1m i 2m.

Dołączona grafika

 

Bios ocwb2, ale wracam do oficjalnego (max 274MHz FSB) ze względu na coldbooty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx i juz wprowadzasz ludzi w bład:

 

A [gluteus maximus] jasio. Teraz napisze tak zeby kazdy zrozumiał:

Hyper Transport - HT

FSB - HTT

i takiego nazewnictwa należy uzywac zeby nie było potem nieporozumien. To nie jest trudne.

 

Do Ciebie też się to tyczy:

Czy kolega czerpał wiedzę z Wikipedii ??? Tam też jest wszytko pomieszane - piszą ,że Hyper Transport ma określenie w skrócie HT ???!!! A intelowska technologia Hyper Threading ma skrót HTT - co jest oczywiście w sprzeczności ze stosowanymi oznaczeniami w praktyce ???? . Reasumując ... wychodzi masło maślane - coś jak pomyłka w pewnym znanym polskim serialu - wtrysku bezpośredniego z bezpośrednim wytryskiem :-) .

 

FSB=HTT to już za duże uogólnienie i wprowadzające w błąd ...

 

Tym nie mniej lepiej w tym wątku nie kontynuować w tego tematu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx twoje ramki na 99,9% odpala na 2-3-3-6 (stabilnie) wiec polecam ustawić bo zyskasz troszke na wydajnosci :)

 

Ponawiam pytanie dotyczace systoola, czy mozna zapisac jakos ustawienia tak by po ponownym restarcie wszystko zostalo ponownie zaladowane? Chodzi mi szczegolnie o memdiv 140 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx twoje ramki na 99,9% odpala na 2-3-3-6 (stabilnie) wiec polecam ustawić bo zyskasz troszke na wydajnosci :)

 

Ponawiam pytanie dotyczace systoola, czy mozna zapisac jakos ustawienia tak by po ponownym restarcie wszystko zostalo ponownie zaladowane? Chodzi mi szczegolnie o memdiv 140 MHz.

Co do ramków - sprawdzę ale przy jakim FSB dam radę zrobić to CL=2 (to nie są Twistery :-( )???

W kwestii systoola to nie wiem - nie mam dużego zaufania do tego narzędzia - może nie słusznie ,ale wykrzaczenie Windowsa już odpalonego jest bardziej ryzykowne niż nie bootowanie kompa po przeholowaniu z parametrami - prawda ???

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx

czy ja cos pomieszałem??

Podałem nazewnictwo według specyfikacji platformy AMD64.

U AMD - HT - Hyper Transport - komuniakacja proca z NB (u nas dochodzi do tego komunikacja NB z SB)

U Intela - HT - Hyper Threading - wielowątkowosc - 2 "wirtualne" procesory

 

HTT = FSB

Powiedziałes ze to za duze uogólnienie - dlaczego??

Jest tak jak napisałem bo wszystkie czestotliwosci (pamieci, szyna HT) biora sie z pomnozenia HTT przez jakąs liczbe, czyli HTT jest ta wyjsciawa czestotliwoscią (jak dawniej FSB) z której naliczane sa wszystkie inne.

 

Wiec nie wprowadzaj ludzi w bład tylko przystosuj sie do nazewnictwa którym posługuje sie AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebx

czy ja cos pomieszałem??

Podałem nazewnictwo według specyfikacji platformy AMD64.

U AMD - HT - Hyper Transport - komuniakacja proca z NB (u nas dochodzi do tego komunikacja NB z SB)

U Intela - HT - Hyper Threading - wielowątkowosc - 2 "wirtualne" procesory

W praktyce znacznie częściej widać skrót HT dla technologi Intela i nie ma co tego negować , z tego co piszesz wynikają tylko potem nieporozumienia ,że AMD64 obsługuje hyper threading .

A różnica między HTT i FSB jest duża , Ty widzisz tylko liczby i mnożniki a fizycznie rzecz biorąc to jest co innego ...

 

Nie mam ochoty dalej się spierać i nikogo w błąd nie wprowadzam - ten wątek jest o czymś innym , zgoda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guziq> Dzięki za linkę , już ściągam i zacznę sprawdzac biosy , może coś się będzie dało zrobić .

 

pandi> polecam bios OCWB1 . Testowałem już wszystkie i ten jest moim zdaniem najlepszy i zero problemów z Coldbootami . A wynik będzie niezły jak na danym taktowaniu procka przejdzie SuperPI 16M i będziesz mógł mieś włączonego kompa 24/7 i działać bez zawieszki .

 

bobson37> program A64Tweaker ma opcję ładowania ustawień pamięci i dzielnika pamięci wraz ze startem systemu , ale ma dzielnik 150 , a nie 140 .

 

sebx> Dlatego w biosie ustawia się na divider 133 i po załadowaniu windy , a w praktyce przy jej starcie , divider jest zmieniany na wyższy np 140 lub 150 .

 

bublus> Widziałem że zrobiło , Ja zawsze puszczam pod rząd ( tzn jak jeden skończy to od razu puszczam wyższy ) 1M,2M,4M,8M,16M i jak w każdym nie wywali to potem włączam gierkę np DungeonSiege2 i giercuję . Jeżeli jest gdzieś w SuperPI błąd lub gierka się zawiesi to wiem że nie jest to 100% stabilne ustawienie . Dla mnie 100% stabilnościi to takie ustawienie że komp może chodzić 24/7 beż żadnej zawieszki , niezależnie od tego co na nim robię .

 

Aktualnie mam tak jak w podpisie i niemam żadnej zawieszki od włączenia kompa do jego wyłączenia po np 37miu godzinach ( bo tyle ostatnio chodził , aż go wyłączyłem ) .

 

Pozdrawiam

 

PS>Panowie > OLEWKA > HYPER SZRYPER > i tak każdy wie o co chodzi . Jak powiem że mam ustawione FSB-281 to i tak wszyscy skumają OCB , pomimo błędnej terminologii . W rzeczywistości FSB jest to ta przepustowość ( jak podaje na pudełku FSB 1000Mhz ) magistrala procka x mnożnik tejże magistrali , czyli np u mnie 281x4 czyli FSB 1124Mhz . Hyper Transport to przepustowość dwukanałowa ( w górę i w dół / 8bit lub 16bit ) czyli efektywnie jest to np. w moim przypadku HT 2X1124Mhz=2248Mhz . Jest to odpowiednik tegoż właśnie intelowskiego Hyper Threading . Ale OLAĆ to wszystko i brać się za podkęcanie i wyciskanie siódmych potów z naszej płytki , bo o tym jest ten temat , a nie o terminologii , do której i tak zaraz ktoś się znowu przyczepi że coś pomyliłem . LICZY SIĘ TYLKO MOC .

 

USE THE FORCE .........( < tu wstaw swojego nicka) .

 

Pozdrawiam Ponownie i zabieram się za testowanie programów ( bo jeszcze coś znalazłem , ale niewiem czy dobre ) do edycji biosu ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebx

peace

 

Do wszystkich zainteresowanych:

dzis nabyłem droga kupna od kumpla radiator marki ZALMAN (niebieski) i zrobiłem według mojego projektu:

Zalman na NB, chłodzenie z NB na SB. Wszystko pasowało idealnie.

Daje 2 zdjecia - słabej jakosci bo jka robie zdjecia z bliska to mi reka lata jak szalona:

1. Zdjeci naszego ukochanego chipsetu (jakos bardzo zła bo zdjecie z bardzo bliska):

Dołączona grafika

 

 

2. Założone chłodzenie:

Dołączona grafika

 

 

 

Jak widac bardzo ładnie to wyglada. Temp. na NB w IDLE - 24 stopnie przy temp. w pokoju 19.

 

 

PS. Mam jeszcze pytanka:

1. W lewym, dolnym rogu naszej płyty głównej jest taka plamka. Czy to jest czujnik temperatury??? Bo na starej płycie głównej miałem tylko 3 temperatury (CPU, NB, HDD) a po zmianie płyty doszła mi temp. AUX i mam podejrzenia ze jest ona własnie z tego czujnika.

2. Wyjmujac płyte z obudowy zauważyłem ze w kablu zasilajacym płyte główna mam 1 wolne miejsce (patrzac na wtyczke od czoła, klipsem w dół jest to 3 kwadracik w dolnym rzedzie). Zasilacz w zwjazku z 24 pinowa wtyczka podłaczony jest do płyty przejsciówka (orginalna chiefteca)

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho-1 -> Na 2655 jest stabilny na 1,425v (3h prime na razie). Na OCWB 1 i 2 mam coldbooty :cry: Czekam na jakiś fajny bios z ht 300+ oparty na 1,50. A moje 2466 na oficjalnym 1,50 mi wystarcza do codziennej pracy :)

 

guziq -> Też zrobiłem wg. Twojego projektu, ale jeszcze zanim sam go zrealizowałeś (pytałem o to kilka dni temu) :D Musiałem przygiąć pierwsze żeberko od strony slotu pcie, bo nie mieściło mi się chłodzenie grafy.

Edytowane przez pandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem SP2004 bez żadnej zwieszki przy FSB 289x9=2601 3h49min :D

 

Dołączona grafika

 

jutro jeszcze potestuje na dzisiaj mam już dość <_<

ale widać że procek ma potencjał, zacząłem się poważnie zastanawiać nad modem w celu większego napięcia, bo zastanawia mnie ile bym wyciągną na 1,55V ale z drugiej strony boje się trochę o gwarancje w razie jak by cos poszło nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@bublus

no to teraz moge pogratulowac z czystym sumieniem dobrego proca na 1.5V powinien ci 2.7 zrobic bez problemu podaj jeszcze serie tego proca ktory tydzien itp.

 

w sumie jak dla mnie teraz nie oplaca juz sie za bardzo brac athlona bo jest coraz wiecej lepiej krecacych sie sempow na 939 a athlonki cos ostatnio kiszkowate sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pandi

to co Ty chłopie masz za chłodzenie na grafe?? I jaka ta grafe???

Bo patrze na to zdjecie i tam jest pełno luzu miedzy PCIE a NB.

GTO2 Sapphire. Karta jest dość długa i zachodzi chłodzeniem gdzieś tak pół centymetra.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Sempron 939 idzie na 2700Mhz przy 1.45v,natomiast 2610Mhz robi na 1.4v.wszystko 100% stabilne.

płyta to oczywiście Asrock 939 Sata-II,bios OCWB 2.Procesor jest z 33 tygodnia.

@RALF11

a jakiś screen by się przydał dla potwierdzenia ;P bo coś mi się nie chce wierzyć przy napięciu 1,4V że jest stabilne 100% co dopiero windows się włącza :lol:

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...