Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was ma cooler zamiast radiatora na chipsecie? Chodzi mi o cihutki a wydajny ktory zmiescilby sie wraz z freezerem 64 pro, Jaki polecacie? (Zalman chyba rowniez nie da sobie rady) Plytka grzeje mi sie okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was ma cooler zamiast radiatora na chipsecie? Chodzi mi o cihutki a wydajny ktory zmiescilby sie wraz z freezerem 64 pro, Jaki polecacie? (Zalman chyba rowniez nie da sobie rady) Plytka grzeje mi sie okropnie.

Wg mnie wystarczy dobrze przesmarować jakąs lepszą pastą i puścić ewentualnie nawiew z jakiejś 80tki i nic nie powinno się grzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski zalman i dobry przewiew w budzie , lub złoty zalman i wentyl 4x4cm ( jak wentyl 4x4cm i ma być cichy to tylko "CoolerMaster blue ice" i jeszcze zostanie ci fajny radiatorek który napewno się do czegoś przyda jak się go potnie na kawałki ) i napewno temperaturka będzie niska .

 

Ja mam takie rozwiązanie "złoty zalman" + "4x4cm CoolerMaster" i jest cicho i temp NB ok 30*C . To rozwiązanie jest o tyle lepsze moim zdaniem , że nawet pod max obciążeniem NB ma tylko 32*C i jeszcze nie widziałem wyższej temperatury NB na moim kompie .

 

Narazie ponieważ jestem przeziębiony to mam odkręcony grzejnik i temp ok 23* w pokoju i temp w kompie są : 23*HDD/30*NB/31*CPU/29*ZASILACZ/47*grafa

 

Oczywiście pasta na NB i SB musi być zmieniona na Arctic Silver 5 , bo ten szlam co jest tam pacnięty oryginalnie to jakieś białe silikonowe G.

 

 

Ajsi> No cóż , mi to świecenie diodki i tak nie przeszkadza , a zasilacz zawsze po skończonej pracy wyłączam , więc problemu niema .

 

Najprawdopodobniej ten mod przekazuje stale napięcie do pamięci , nawet po wyłączeniu kompa i stąd to świecenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ja wiem że przekazuje, tylko które napięcie? Po wyłączeniu zasiłki powinno być tylko VSB aktywne. I czy po załączeniu Vdimm jest zasilany z powrotem z 3,3V, czy z jakiejś innej linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiar wskazuje napięcie 3,31V więc wydaje mi się że jest ono brane z 3,3V , ale w sprawach elektroniki wolę się nie wypowiadać , bo jestem LAMA <_< .

 

Jakieś to zamotane > przydałby się nasz forumowy spec od elektroniki stosowanej czyli lucas234 i jego opinia w tej sprawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale kto oprócz ajsi-ego na tym forum uzyskał na tej płytcie 400htt ?? Bo mi się dziś z nudów chciało zobaczyć ile ta płytka wyciągnie a tu max ile pozwala bios.Coś czuje że jeszcze z 20mhz bym podgonił :] Oczywiście full stable :] htt400asrock.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale kto oprócz ajsi-ego na tym forum uzyskał na tej płytcie 400htt ?? Bo mi się dziś z nudów chciało zobaczyć ile ta płytka wyciągnie a tu max ile pozwala bios.Coś czuje że jeszcze z 20mhz bym podgonił :] Oczywiście full stable :] htt400asrock.bmp

Na jakim to biosie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ! rozwalacie mnie z tymi biosami ocwb i 400htt !

Chyba też spróbuję sflashowac. Tylko czy nie traci na tym funkcjonalność płyty - była gdzies mowa, ze jakies funkcje nie działają przy biosie ocwb1 - z 2ką to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiar wskazuje napięcie 3,31V więc wydaje mi się że jest ono brane z 3,3V , ale w sprawach elektroniki wolę się nie wypowiadać , bo jestem LAMA <_< .

 

Jakieś to zamotane > przydałby się nasz forumowy spec od elektroniki stosowanej czyli lucas234 i jego opinia w tej sprawie .

Nom u mnie pomiar na wyłączeniu też pokazywał 3,3V. Pytanie ską się tam wzieło musiał by elektronik wyjaśnić.

@lucas234

Ładnie prosimy o analizę tego zagadnienia od strony fachowej:)

 

Sorki ale kto oprócz ajsi-ego na tym forum uzyskał na tej płytcie 400htt ?? Bo mi się dziś z nudów chciało zobaczyć ile ta płytka wyciągnie a tu max ile pozwala bios.Coś czuje że jeszcze z 20mhz bym podgonił :] Oczywiście full stable :] htt400asrock.bmp

Napewno 400 osiągnął jeszcze [Dante] od nas z forum (i chyba jeszcze ktoś, ale nie pamiętam, musiał byś poszukać w topicu czy się ktoś jeszcze pochwalił). Na OCW też były przypadki:)

 

@Elgreen

Napewno na OCWB1 nie ma możliwości zmiany 2 timingów preamble time i mal. Co do OCWB2 to nie działał mi RAID w trybie RAID, w trybie nonRAID widzał dyski poprawnie. Tyle moich doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Ja też w niedzielę zapodałem bios OCWB1 ... to było przeżycie w konfiguracji 4x256 MB wogóle nie bootował się komp (przy ust. default biosa) - myślałem ,że flash poszedł żle ale wyjąłem 2 kości SEITEC i na samych TwinMos-ach - sprzęt pokazał pazurki - HTT 290 x8 , ram śmiaga 239 Mhz - chyba stabilenie nie miałem czasu na dokładne testy ... straszny kop wydajności na RAM !!! .

 

Szkoda ,że ten bios ocwb1 nie jest dopieszczony w szczegółach tak jak biosy firmowe , nie wiem czy ocwb2 jest pod tym względem poprawiony , ale w tym sprzęcie drzemią jeszcze olbrzymie możliwości (mam na myśli płytę główną) :razz:

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przestawiłeś pamięci na 2T ??

 

Przy czterech kościach i 2T powinno pójść , ale niemam 100% pewności .

 

 

A to że na OCWB1 niema zmiany tych dwóch dodatkowych timingów i tak w niczym nie przeszkadza , bo ustawia je bardzo ładnie na defaulcie i jak ktoś chce je jeszcze dokręcić to może to zrobić np A64Tweaker'em .

 

Jak dla mnie OCWB1 jest najciekawszy z tego wszystkiego , ale coś jeszcze słyszałem o OCWB4 , a w sumie go nie testowałem > Macie jakieś opinie ?? Działają na OCWB4 Vmody ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przestawiłeś pamięci na 2T ??

 

Przy czterech kościach i 2T powinno pójść , ale niemam 100% pewności .

A to że na OCWB1 niema zmiany tych dwóch dodatkowych timingów i tak w niczym nie przeszkadza , bo ustawia je bardzo ładnie na defaulcie i jak ktoś chce je jeszcze dokręcić to może to zrobić np A64Tweaker'em .

 

Jak dla mnie OCWB1 jest najciekawszy z tego wszystkiego , ale coś jeszcze słyszałem o OCWB4 , a w sumie go nie testowałem > Macie jakieś opinie ?? Działają na OCWB4 Vmody ??

2T było ustawione , jeszcze się pobawie bo bios 1.50 też na początku 4 kości nie trawił a potem dział :-) . Ale chyba zostanie u mnie ten OCWB1 na dłużej ... zobaczę ile rozsądnie da się wyciągnąć na moim sprzęcie - jedynwe co mnie dziwi to to iż zapis do pamięci jest szybszy na 4 kościach niż na 2 - o ok. 15% ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie OCWB1 jest najciekawszy z tego wszystkiego , ale coś jeszcze słyszałem o OCWB4 , a w sumie go nie testowałem > Macie jakieś opinie ?? Działają na OCWB4 Vmody ??

Jak pisałem używam OCBB4 i jestem zadowolony - wygląda na to, że 250x9 full stabilnie, niestety memorki /166. Przy fsb260 zaczyna się walić, na 270 średnio 3 bsody dziennie, ale to niekoniecznie winny bios - być może po prostu moja płytka się gorzej kręci. Jak mi się zechce, posprawdzam jeszcze OCWB1 i 2 dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2T było ustawione , jeszcze się pobawie bo bios 1.50 też na początku 4 kości nie trawił a potem dział :-) . Ale chyba zostanie u mnie ten OCWB1 na dłużej ... zobaczę ile rozsądnie da się wyciągnąć na moim sprzęcie - jedynwe co mnie dziwi to to iż zapis do pamięci jest szybszy na 4 kościach niż na 2 - o ok. 15% ???

Przy czterech kościach pamięci masz zapewnie włączony Bank Interleaving - przeplot banków pamięci (nie myslić z DualChannel). Dzięki temu masz takie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta przedostatnia w zakładce CPU, MA Timing czy jakoś tak. Jak wejdziesz to łatwo znaleźć, mozliwe opcje to AUTO, 1T, 2T.

 

OT. Mam prośbę do użytkowników, jak ktoś ma SuperPI mod1.4 to prosił bym o podesłanie na ajsi@poczta.onet.pl

Szukałem na necie, ale wszystkie linki kierują do nieczynnej strony. Z góry dzięki!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja to "MA Timing" znajduje się tuż pod timingami pamięci .

 

Ajsi> Już wysyłam , bo akurat przeglądam pocztę i mam ten program pod ręką , więc za chwilkę dojdzie .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czterech kościach pamięci masz zapewnie włączony Bank Interleaving - przeplot banków pamięci (nie myslić z DualChannel). Dzięki temu masz takie wyniki.

Rzeczywiście to może być to jak mam włożone 4 kości w biosie pojawia się opcja Bank Interleaving . Chociaż trochę rekompensuje to konieczność działania z MA=2T :?

Teraz bawię się biosem OCWbeta2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

 

Przy magistrali HT ustawionej na 400mhz kontroler SATA2 pracuje w trybie SATA (150) - przynajmniej na OCB4. Ciekawostka, bo z tego, co czytałem, nawet RAID0 na SATA2 nie powinien zapchać magistrali przy tej częstotliwości. Ciekawe czy bug to, czy celowe z jakiegoś powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy bios OCWB1 obsługuje prawidłowo SATA2??!, teraz siedze na 1.50 ale wkurza mnie blokada htt do 274 :cry: a proc ma potenciał bo 9x274 czyli 2466 robi przy 1,4v (profilaktycznie dane 1,425v)

 

Mam pewne obawy bo jak wgrałem OCWB2 to miałem pare resetów i finał tak że padły mi boot sektory, na szczęście było to na samym początku jeszcze ważnych danych nie miałem na dysku, teraz bym już płakał troche :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

pojawil sie nowy bios do naszego asrocka ja niestety nie mam jak go potestowac jak ktos chce to jest pod tym adresem:

http://www.asrock.com/support/download.asp...Dual-SATA2#bios

 

@ajsi i kencho-1

na wasze pytanie co do moda vdimm i swiecacej diody power postaram sie odpowiedziec jak bede mial swojego kompa pod reka i jak bede mial wiecej czasu bo jak narazie mam bardzo goracy okres na uczelni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba odpowiedziałeś sobie sam? ;>

 

PS. Jak sobie płytka radzi z FX-em?

Wysmienicie :] myslalem ze bedzie o wiele gorzej. Wyniki lepsze niz na sockecie A, a i FX nie sprawia zadnyc problemow (nie mam frezow i nic sie nie przegrzewa). Jeszcze kilka dni i zaczne sie na powaznie bawic w OC :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow, mógłbyś zrobić duze fotki mobo żeby mozna porównać czym się różni rev1.04 od rev1.05?

 

@lucas234

Znam ten ból sesyjny z autopsji:P Oby nam minęło szybko i do przodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie szybkie pytanko bo zamawiam wlasnie ta płytke, ale czy to jest napewno ta płytka

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=3065

,bo niby wyglada ze ta, ale nie widze w jej wyposażeniu ani w nazwie SATA2 i ma tez inna karte sieciowa niz na innych stronkach podaja..

jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...