Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, Vdimm mod jest za trudny bo trzeba wymienić montowany powierzchniowo rezystor na inny (z 2100Ohm na 150Ohm). Poza tym gdzieś widziałem że to napięcie pływa pod obciążeniem, i potrafi spaść poniżej 2,8V nawet, teraz nie mogę tego znaleźć (odnoszę wrażenie że moderzy na OCW coś się do tego przyczynili). Tak czy siak ten mod jest dla mnie za trudny. Z prostszych rozwiązań to OCZ Booster działa, ale koszta za duże.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic nie trza przelutotwywać. Rezystancje to mozesz zmniejszyc obrysowujac styki tego rezystora ołówkiem... Wiec od tej strony trudnosc jest raczej mierna, tylko uzbroic sie trza w omomierz, zeby na biezaco kontrolowac, jak bardzo tym grafitem zmniejszyles rezystancje i ot cala trudnosc :)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore mod zrobiony i działa.

Niestety 5x400 nie chce iść na 1,5V.

Teraz leci 9x300 na 1.525, napięcie w windzie przez WHD sie wacha pomiędzy 1,52-1,54V. Temperatury podskoczyły więc działa.

Na 9 x 300 SPI 1M policzył, teraz leci 32M. Jak skończy bezbłędnie dam SP2004.

Muszę zacząć myśleć o chodzeniu bo na BOX już dochodzi do 54C. Teraz pytanie albo Freezer 64 albo dorobić zapinkę do WC.

Jak się coś zmieni to wyedytuje.

 

EDIT:

SP 32M

9x300 1,475 wysypał sie na 3 pętli

9x300 1,5V wysypał sie na 7 pętli

9x300 1,525V wysypał sie na 4 pętli

Wniosek - chłodzenie nie daje rady. Tempy dochodziły do 54C (tyle zdążyłem zauważyć:).

Ustabilizowałem SP 32M na 2600MHz (8x325, RAM216MHz, 2,5;3;3;10 1T), teraz leci blend test z SP2004.

SP2004 po jakimś czasie (chyba z 1h) reset kompa bo tempertura doszła do 57C.

Nowe chłodzenie zawita szybciej niż planowałem.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

Obecnie siedze na dfi nf3u-d reszta w podpisie ale zastanawia mnie kilka rzeczy ORT: ORT: ORT: kturych sie niestety niedoczytalem

kusi mnie ta plytka tymi agp/pci-e

czy sa na stale poblokowane pci/ide/sata/sata2 bo przy dfi np. tylko porty 3,4 sata sa poblokowane a nie mam zamiaru hdd uwalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Tak, blokady na PCI/AGP są na stałe, CPU podkręcać również można asynchronicznie do PCI-E. Używam dysku na PATA, lecz przeczytałem (chyba na jakimś zagranicznym forum), iż ponoć wszystkie SATA są zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje dozuce

 

Proc

Vivek 0521 DPMW

plyta wiadomo jaka

Stabilne ustawienia

320x8

283x9

pamieci Good ram 2:1 182Mhz cl 3 3 3 11

SB i NB na 600 Mhz bo na 800 nie chce wstac plyta oraz na innych ustawieniach tez nie chce

pomijajac coolbooty tak z 8 na 10

 

 

Nic wiecej nie da sie podciagnac na 284 juz nie wstaje.

 

Do tego nie chce w biosie ustawic dysku jesli jest na slave ( na master wszystko chodzi ok ) a na slave bios nie chce zapisac zmian.

 

SB grzeje sie znacznie tak ze nie mozna przylozyc placa NB troche mniej sie grzeje ale i tak jest hot

 

Do tego najnowszy CPU-Z zle rozpoznaje proca ( soket 754 jadro NewCastel tech 0.13 u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziwna ta płyta, jednym się grzeje a drugim nie chcą łazić poprawnie ramy (czytaj mi :D ) ale już "chyba" wiem o co chodzi. Użytkownicy którzy postowali w tym temacie mają albo hynixy albo inne ramy które zadowalaja się 2,5 v napięciem. Moje twiny wymagaja 2,6v i prawdopodobnie przy obsadzeniu dwoma koścmi nawet na ustawieniach high napiecie albo skacze albo spada i jest jak jest(max ok 180 MHz dla ramu). Na czasie bede miał opcje przetestować 2x512 hynix, jeśli okaże sie to prawdą co napisałem to albo zrobie moda albo zmiana ramu :blink: . Jak ktos ma jakiś pomysł co zrobić z tym fantem piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, dobrze by bylo gdybys zbadal te sprawe pod katem ramek. Bo wlasnie zamowilem te plytke i najprawdopodobniej jutro (sroda) bede ja mial juz u siebie. Na poczatku pazdziernika natomiast zamawiam nowe ramki i dobrze by bylo zorientowac sie czy faktycznie tylko ramki o niskim napieciu zasilania nie powoduja zadnych problemow. Wiec jesli mozesz to bardzo prosze o wyniki tych doswiadczen :)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie. Wszyscy piszą kiedy im się sypie przy dużym hht, a jak sprawa wygląda przy normalnych ustawieniach bez żadnego OC? Czy wtedy też są jakieś problemy? Bo mi o wiele bardziej zależy na stabilnej platformie, gdzie raz na jakiś czas w coś zagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O problemach bez OC pisał bobson37.

Na OCW jest spory zbiór z opisami co Cię mozę spotkać i metody jk się tego pozbyć. Większość spraw załatwił BIOS P1.20. Reszta w większości to problemy softwarowe i tak też dają sie rozwiązać (plus odpowiednia konfiguracja BIOSu). Ze swojej strony mogę powiedzieć ze nie miałem z tym mobo większych problemów (te które się pojawiały były związane z OC), tylko, że to jest mój drugi komp i wiele rzeczy może jeszcze wyjść w praniu. Konfiguracje na jakiej jest stabilny masz w podpisie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... tez sie wacham czy zakupic tą mobo czy MSI K8n Neo2. W pierwszym przypadku mam AGP i PCIE(i w niedalekiej przyszlosci mozliwosc przesiadki na 6600gt na pcie ktory mnie interesuje), a w drugim tylko AGP... (ale za to znany chipset i marka MSI). W sumie overclocker ze mnie zaden (a jak juz to w wersji "light"), wiec mysle ze ten ASRock, jesli nie robi problemow przy braku OC/lekkimOC chyba mnie zadowoli...

Srekal34 miales obydwie mobo, wypowiedz sie na temat obu plyt. Bede wdzieczny rowniez za inne "słowa otuchy" ktore pomoga mi wybrac :)

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... tez sie wacham czy zakupic tą mobo czy MSI K8n Neo2. W pierwszym przypadku mam AGP i PCIE(i w niedalekiej przyszlosci mozliwosc przesiadki na 6600gt na pcie ktory mnie interesuje), a w drugim tylko AGP... (ale za to znany chipset i marka MSI). W sumie overclocker ze mnie zaden (a jak juz to w wersji "light"), wiec mysle ze ten ASRock, jesli nie robi problemow przy braku OC/lekkimOC chyba mnie zadowoli...

Srekal34 miales obydwie mobo, wypowiedz sie na temat obu plyt. Bede wdzieczny rowniez za inne "słowa otuchy" ktore pomoga mi wybrac :)

1671136[/snapback]

Płytka jest ok, po wymianie na nową nie ma żadnych problemów ze stabilnością ;)

Jesli nie będziesz ostro podkręcał i niepotrzebne Ci wysokie napięcia bierz Asrocka. Niemniej jednak MSI też świetna płyta. Tyle że Asrock troszke szybszy.

Jak chcesz to ja niedługo bęe swoją sprzedawał - tak jak sobie obiecałem to dla mnie tlyko rpzejściówka była to Ci puszczę ja taniej troche jeśli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Ja jestem posiadaczem TwinMOS 2x256 na Winbond i przy czestotliwosci 200 MHz (teraz HTT 250 x8 i divider 166) oraz napieciu High nie mam problemow. Dodatkowo timingi mam zmienione z 2.5-3-3-8 2T na 2-2-2-5 1T i wszystko dziala dobrze. Jak wyjdzie jakis oficjalny BIOS gdzie moge osiagnac 300 HTT (OCWB1 pokazal pazurki jesli chodzi o OC oraz pokazal mi max mojego CPU lecz cold booty draznily) to wtedy ustawiam 9x300 i divider 133 - ramy wychodza znow na 200 MHz i ustawiam takie same timingi.

 

Musze jednak stwierdzic ze przy timingach nominalnych 2.5-3-3-8 2T na High max taktowanie pamieci jest niskie - na 210 wstal komputer ale na 217 (tyle mi bylo potrzebne do pewnego ustawienia) juz nie potrafil dojsc do etapu ladowania systemu. Napiecie zapewne nawet na High jest niskie.

 

Plyta jest naprawde dobra do OC - wszystko lezy w BIOSie. Na OCWB1 doszedlem do 400 HTT - nie wiem jak stabilne gdyz nie interesowalo mnie takie ustawienie na stale wiec nie przeprowadzalem testow stabilnosci. System dzialal jednak sprawnie. Umiescilem screena wczesniej, mozna zobaczyc.

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie OCW BETA BIOS 2

 

1. Supports more processors (hm..)

1. ADA3700DKA5CF - Athlon 64 3700+, 939pin, Rev. E6

2. ADA4000DKA5CF - Athlon 64 4000+, 939pin, Rev. E6

3. ADA3200DKA4CG - Athlon 64 3200+, 939pin, Rev. E4

4. ADA3500DKA4CG - Athlon 64 3500+, 939pin, Rev. E4

5. ADA3000AIK4BX - Athlon 64 3000+, 754pin, Rev. E6

6. ADA3200AIO4BX - Athlon 64 3200+, 754pin, Rev. E6

7. ADA3800DAA4BW - Athlon 64 3800+, 939pin, Rev. E6

8. ADA3400DAA4BY - Athlon 64 3400+, 939pin, Rev. E6

9. ADA3800DAA5BV - Athlon 64x2 3800+,939pin, Rev.E4

10. ADA3800DAA5CD - Athlon 64x2 3800+,939pin, Rev.E6

11. ADA4200DAA5CD - Athlon 64x2 4200+,939pin, Rev.E6

12. ADA4600DAA5CD - Athlon 64x2 4600+,939pin, Rev.E6

13. ADA3800DAA5CD - Athlon 64x2 3800+,939pin, Rev.E6

14. ADA4200DAA5CD - Athlon 64x2 4200+,939pin, Rev.E6

15. ADA3800DAA5BV - Athlon 64x2 3800+,939pin, Rev.E4

 

2. CnQ dropped to 1.1v (czyli mod Biosu 1.21)

http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/bios/betabios.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, troche nie na temat, ale mam nadzieje ze ktos pomoze bo nie bardzo moglem znalezc cos na ten temat (opinie).

 

dla ojca chce kupic semprona 64 s754. i zastanawiam sie nad ta plyta:

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3721

 

ciekawie mnie tez czy jest wersja z pcx, bo takiej nie znalazlem :(

 

a chcialbym dorwac jakiegos taniego 6600 do tego zestawu, a jak wiadomo na pcx sa tansze :)

 

prosze o szybka i konkretna odpowiedz, bo nie chce zasmiecac topicu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

za 25zł wiecej w proline masz gigabyte k8ne nan f4 s754 i pci-e, wiec pieprzył bym zabawe z tym cąłym uli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 25zł wiecej w proline masz gigabyte k8ne nan f4 s754 i pci-e, wiec pieprzył bym zabawe z tym cąłym uli

1672118[/snapback]

Wyrażaj się, nie zapominaj że to forum i ponadto nie masz tej mobo wiec nie wiem o co ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Czy komukolwiek zdarzaly sie nagle resety systemu? Uzywam oficjalnego biosu asrocka 1.20 i przecietnie raz w ciagu dnia zdarzy mi sie reset - tak skąd nikąd.

 

EDIT: Czy mozliwe jest ze system nie chcial dzialac przy ustawieniu CPU na 3 GHz nawet jesli temp. byla sporo nizsza od 50*C?

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ,ze mozliwe

przesadziles z O/C i system sie wywalal

ja mialem tak samo - proc chodzil dlugi czas (z 6 miesiecy) 2400MHz na 1.75v ,ale nagle zaczely sie sporadyczne resety

sprawdzilem Toastem i za kazdym wlaczeniem restart

jak sie okazalo proc potrzebuje teraz 1.825v na 2400MHz

zdziadzial parszywiec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Lecz co do resetów to one mają miejsce na 2000 MHz. Jedyne co mam zmienione to własnie taktowanie CPU - 1800@2000 i timingi pamieci z 2.5-3-3-8 2T na 2-2-2-5 1T.

 

Czy to może powodować resety? Procesor stac na 2800 MHz wiec na 2000 MHz raczej nie powoduje problemów. RAM dziala na 200 MHz DDR z zmniejszonymi timingami. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem dzis Asrocka :P

Na biosach 1.1 i 1.2 max 274mhz, na beta2 narazie 290fsb stabilne. Przy 295 i 300 wywala BS po 1-2 minutach od zaladowania windy. Troche mnie to martwi, choc moze to pamieci mi nie wyrabiaja(marne pc2700). Przy dzielniku 100mhz chodza na 145mhz, a przy fsb 300mhz(jak juz wspomnialem niestabilnym) chodzily jako 150 mhz, wiec powinno byc cacy, skoro na nf2 lataly nawet na 200mhz :/

Czy tylko u mnie mimo wymuszenia 2T pokazuje wam 1T?(np w sandrze)

Edytowane przez KaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaT

A zmniejszyłeś mnożnik HT na 3? Opcja CPU > NB.

Co do 2T to nie wiem, jakoś nie testowałęm tego ustawienia.

 

@Consensus86

Na OCW jest przypadek że komuś wywalało niezależnie od ustawień (resety) jak grał w Far Cry. Pokombinował trochę i doszedł do wniosku że wywala jak gra w nocy i ma zapaloną lampkę obok kompa. Lampa ma żarówkę 12V i transformator, i to mogło puszcząć zakłócenia do sieci.

Tu masz link http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb...ic/30/5071.html

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson37, poprostu napsiałem to co mysle, po co ma kombinowac z ajakims as, jak za 20zł moze miec normalnego gb

1678985[/snapback]

Zastanów sie co ty piszesz, rozmawiamy tu o soc939 a nie dużo mniej wydajnym 754, w dodatku z możliwośćią działania karty z portem agp lub pcie. Nikt inny za tyle $ nie oferuje!

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaT

A zmniejszyłeś mnożnik HT na 3? Opcja CPU > NB.

Co do 2T to nie wiem, jakoś nie testowałęm tego ustawienia.

 

1678973[/snapback]

tak, dalem 600mhz w nb i sb

Obawiam sie, ze moje pamiatki maja za malo v na asrocku nawet na dzielniki 100 :/ Wczesniej skrzydla rozwijaly dopiero ok 2.9v.

 

W kazdym razie pociesza mnie bardziej to, ze trafilem na niezlego E3. Narazie wytrzymal 6h SP2004 290x9 1,45v :lol2:

Edytowane przez KaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...