Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o odpowiedz :)

Hynixy wydają sie dobre do tej płyty - chodzą na 1T nawet do 520MHz , ustaw pamięci na 2.5-3-3-10 @ 2T to najbardziej niezawodne ustawienie. Bios 1.50 jest bardzo dobry - chyba ze cos przy flashowaniu skopane było. Jak chcesz update zrobić biosu to dawaj 1.60 - poprawili ponoć przepustowość pamięci. Edytowane przez Elgreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixy wydają sie dobre do tej płyty - chodzą na 1T nawet do 520MHz , ustaw pamięci na 2.5-3-3-10 @ 2T to najbardziej niezawodne ustawienie. Bios 1.50 jest bardzo dobry - chyba ze cos przy flashowaniu skopane było. Jak chcesz update zrobić biosu to dawaj 1.60 - poprawili ponoć przepustowość pamięci.

Ten BIOS tez wykrywa pamięci zamiast 400 mhz to 333 mhz bo ja tak mam? PISZCIE KTO MA TEN BIOS I Z JAKIMI EWENTUALNYMI PROBLEMAMI SIĘ SPOTKAŁ?? Który BIOS jest najlepszy pod względem stabilnosci (głównie pamięci - najlepiej oficjalny)??

 

TRCD: 2-6 ustaw 6 zjezdaj w dol az do dwoch

TRAS: 5-15 ustaw 15

TRP: 2-6 ustaw 6

MA Timing: 1T-2T ustaw 2T

Flexibility: disabled

MEMCLOCK: proboj po kolei zaczynajac od DDR400 do DDR266

Max Async Latency: 7

Read Preamble 8

Napiecie: High potem sproboj na Normal

Zrobiłem jak radziłes i zadnej poprawy. Dobrze ze chociaz na napięciu High mogę do menu instalatora XP wejsc a nie tak jak na zwykłym i AUTO od razu reset lub zawiecha.

 

Jak mam błędy STOP to w tresci pisze (rady jakies chyba): ... zaktualizuj system BIOS, wyłącz opcję pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesyłanie.

Wydaje mi sie ze czesto podczas błędu STOP wywala komunikat o aktualizacji BIOSu.

 

Z góry dzięki za rady i pomoc :) Pozdro :)

Edytowane przez Adrian eS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi 3dmark sie zwieszal i po prostu pomogla: instalacja AGP, pozniej sterow (bez usuwania, po prostu reinstall) i teraz smiga...

 

PS: czy macie jakis sposob na moj problem z napieciem opisany pare postow wyzej ??

PS2: jakiego programu uzywacie do monitorowania temperatur (zeby chodzil sobie w trayu i wyswietlal temp.), poniewaz MBM nie obsluguje tej plytki :(

 

zrobilem tak jak napisales. wprawdzie 3dmark dalej sie wieszal ale juz gierki chodzily super(fear,the movies). chodzily bo w FEAR chcialem pozniej sprawdzic jak gra wyglada z max jakoscia tekstur, nie przejalem sie ze ustawienia zapalily sie na czerwono. pogralem jakies 5 sekundek , zaczely sie pojawia artefakty wiec wyszedlem z gry. pozniej odpalilem the movies a tam to samo, liczne artefakty. chyba kurcze przegiolem z tymi ustawieniami w fear i zjaralem karte, dobrze mowie?

 

 

ps. przed chwila odinstalowalem te drivery AGP i spowrotem mam niska wydajnosc w grach ale przynajmniej niemam juz artefaktow, kurcze po co ja zmienialem te ustawienia w tej gierce, a wszystko bylo juz takie piekne. sadzicie ze cos sie przypalilo na karcie? jesli tak to czemu bez driverow agp wszystko ( poza wydajnoscia ) jest ok.

Edytowane przez PaRaDzIqS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bez AGP większość liczy zapewne procek a nie karta, stąd niska wydajność i brak problemó (karta sie nie nagrzewa). Kręciłeś kartę? Może kiedyś przegiołeś i powoli umiera? Sprawdz na innym mobo, najlepiej trochę przetaktuj i zobaczy czy będzie podobnie, moze karta ma mało voltów? Mozemy sobie pogdybać na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wyciagnac od was odpowiedz ktora, by syntezowala caly ten kilkudziesiecio-stronnicowy temat.

 

Czy warto kupic ASROCK'A ?

 

Jest wydajny bez oc ?

Dobrze sie na nim kreci ?

Stabilny ?

Czesto sie psuje, czy nie ?

 

 

Ktorej plycie z gornej/sredniej polki odpowiada ? - pytam by lepiej docenic jego niska cene

Czy zdecydowalibyscie sie na niego majac np. 400 zl na MB ?

 

ihmo. takie informacje powinny byc w pierwszym poscie, zeby nie trzeba bylo przeczesywac tej niewiarygodnej ilosci postow :rolleyes:

Edytowane przez Kzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KZAR

 

1) Tak, jest bardzo wydajny bez OC

2) Dobrze się kręci jak masz dobrego proca, inaczej musisz robić moda, ale to dziecinnie proste.

2) U mnie stabilny bardzo, żadnych zwiech itp.

4) Narazie się nikomu jeszcze chyba z nas nie zepsuł. Guzig tylko miał problem, bo mu sie bios źle wgrał, ale to już raczej wina czego innego.

 

Z resztą nawet jak ci sie zepsuje to masz gware 2 lata, więc nie ma sie czego bać, a jak ci sie za półtorej roku zepsuje to mobo na 939 bedą za darmo rozdawać ( do degustacji ) :)

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bez AGP większość liczy zapewne procek a nie karta, stąd niska wydajność i brak problemó (karta sie nie nagrzewa). Kręciłeś kartę? Może kiedyś przegiołeś i powoli umiera? Sprawdz na innym mobo, najlepiej trochę przetaktuj i zobaczy czy będzie podobnie, moze karta ma mało voltów? Mozemy sobie pogdybać na odległość.

 

 

karte podkrecalem ale nigdy nie mialem z nia zadnych problemow. wieczorkiem wrzuce ja do innego kompa, podkrece i sprawdze w roznych gierkach. zastanawia mnie jednak fakt ze dopiero sie to pojawilo wtedy jak wlaczylem te ustawienia w f.e.a.r., tak jakby to wlasnie to spowodowalo padniecie karty ( to w ogole mozliwe? ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BIOS 1.50 tez wykrywa pamięci zamiast 400 mhz to 333 mhz bo ja tak mam, wogole czy obniza zegary pamięci? PISZCIE KTO MA TEN BIOS I Z JAKIMI EWENTUALNYMI PROBLEMAMI SIĘ SPOTKAŁ?? Który BIOS jest najlepszy pod względem stabilnosci (głównie pamięci - najlepiej oficjalny)?? Jesli ktos na tym BIOSie ma jeszcze pamięc A-Daty 512 MB 400 mhz CL 2.5 to powiedzcie czy na ustawieniach AUTO wszystko jest wykrywane poprawnie i czy działa stabilnie? Jesli nie to co trzeba ręcznie ustawiac?

 

Jak mam błędy STOP to w tresci pisze: ... zaktualizuj system BIOS, wyłącz opcję pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesyłanie <<-- co to za opcje?

 

Z góry dzięki za rady i odpowiedzi na wszystkie pytania. Pozdro :)

Zalezy mi na czasie bo koles chce mi A-Daty sprzedac!

Edytowane przez Adrian eS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Adrian eS.

w twoim przypadku juz nic innego ci nie pomoze jak podmiana pamieci lub sprawdzenie jej na innym mobo a co do biosu to nie ma z nim zadnych problemow i jest to jeden ze stabilniejszych biosow i skoro zadne opcje juz nie pomagaja to nie ma innego wyjscia i sadze ze nawet aktualizacja biosu nie pomoze a porady z instalki windowsa to mozna sobie w pupe wlozyc i tak jak ci powiedzialem jezeli sam nie potrafisz dojsc do stabilnego ustawienia to pisanie kolejnbych postow nie ma sensu bo i tak nikt ci nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrian eS.

w twoim przypadku juz nic innego ci nie pomoze jak podmiana pamieci lub sprawdzenie jej na innym mobo a co do biosu to nie ma z nim zadnych problemow i jest to jeden ze stabilniejszych biosow i skoro zadne opcje juz nie pomagaja to nie ma innego wyjscia i sadze ze nawet aktualizacja biosu nie pomoze a porady z instalki windowsa to mozna sobie w pupe wlozyc i tak jak ci powiedzialem jezeli sam nie potrafisz dojsc do stabilnego ustawienia to pisanie kolejnbych postow nie ma sensu bo i tak nikt ci nie pomoze

To tylko się jeszcze spytam czy ktos ma lub miał na tej płycie (rev. 1.04, BIOS 1.50) pamięci A-Data 512 MB DDR 400 mhz CL 2.5. BIOS je poprawnie wykrywał i na ustawieniach auto mozna stabilnie pracowac bez utraty wydajnosci? Jakie ewentualne problemy mogą się przydarzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem i potestuje Asrock' a (juz zlozylem zamowienie :D - choc pan w sklepie krzywo na mnie patrzyl jak to robilem, lol)

Co sadzicie o standardowym DDRAM 512MB PC-400 GeIL CL 2.5 z aluminiowym radiatorem rozpraszający ciepło (timingi 2.5-3-3-6), na ta plytke ? Czy raczje wsadzic DDRAM 512MB PC-400 Kingston CL 2.5 bo na standardowym Gell'u i tak wiecej nie wycisne ?

Edytowane przez Kzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ( o ile się jakieś trafią ) nie róbcie syfu .

 

Zdecydowana większość tych odpowiedzi już padła wcześniej , ale ponieważ nikomu się niechce szukać to się temat powiększa w tempie expresowym .

 

 

1> Jeżeli chodzi o AGP > Tak jak pisałem już wcześniej > biosy OCWB5 (przerobiony 1.60) oraz 1.60 mają poprawioną obsługę AGP i są bardzo stabilne .

 

2> Pamięci RAM > pamięci Geil ( nie wszystkie ale większość ) są na kostkach Hynix więc na tej płytce się dobrze kręcą ( u kuzynki w kompie wrzuciłem kość Hynix D43 512Mb i poszła spokojnie na 480Mhz ) . Jak ktoś chce pamięci extremalne to może sobie kupić jakieś PC4000 i jechać synchro 1:1 z CPU . Ja mam jedną kość Kingmax Hardcore PC4000 na kostkach Hynix D5 i dovoltowana modem 3,3V z dodatkowym chłodzeniem jedzie teraz na 556Mhz i mam przy tym wyniki w Ever. ok 4200/1500/44 na pojedynczej kości , więc jak w końcu kupię tą drugą do kompletu to będzie masakra . Jeżeli chodzi o "standardowe" pamięci to polecam w.w. Hynixy na D43 które są do kupienia w sklepie AREST .

 

3> widziałem poraz kolejny pytanie czy płytę warto kupić :

 

-po pierwsze > jest to najtańsza opcja ns s.939 z PCIE + AGP + SATA2 i jak widać nawet po SIG'ach kręci sie na niej całkiem żeśko i przy dobrej konfiguracji podzespołów nie stwarza problemów . Procki na niej się różnie kręca bo to zależy od sztuki na jaką się trafi , ale kwestia puszczenia procka na wyższym napięciu nie stanowi problemu ponieważ mod dzięki któremu można zwiększyć napięcie do 1,55V jest bardzo prosty do wykonania . Jeżeli chodzo o OC pamięci to jedynie przy mocniejszym podkręcaniu występuje problem z 1T , ale po przestawieniu na 2T spadek wydajności jest niewielki , a pamięci dzięki dodatkowym Mhz to spokojnie nadrobią .

 

-po drugie > nie jest to może konstrukcja doskonała i każdy jej nowy użytkownik musi najpierw zająć się zmianą pasty termoprzewodzącej na Chipsetach ( NB i SB ) , oraz ewentualną zmianą radiatorów na nich zamontowanych , oraz standardowo oferuje niskie poziomy napięc maxymalnych dla CPU i RAM więc żeby osiągnąć wyższe wartości napięc trzeba ją modować . Istnieje kilka kwestii problematycznych przy instalowaniu dysku SATA2 lub karty na AGP , ale te problemy zostały już szeroko opisane w tym temacie i na każdy znajdzie się solucja .

 

-po trzecie > biosy jest to element na który można często nażekać i trzeba przetestować kilka różnych , aby znaleźć najlepszy dla danej konfiguracji , oraz oficjalne biosy mają blokadę HT na 274mhz . Jeżeli szukasz biosu do mocnego OC to polecam bios OCWB1 który jest pozbawiony owej blokady HT oraz zawyża o 0,025V napięcie procesora , co może być pomocne przy wyższych taktowaniach . Dla osób nie podkręcających powyżej 274mhz i w szczególności dla posiadaczy kart graficznych na AGP najlepszym rozwiązaniem jest bios OCWB5 który posiada odrobinę lepszą wydajność pamięci , oraz poprawioną obsługę AGP .

 

-po czwarte > dobrze skonfigurowany zestaw oparty na tej płycie i dobrych podzespołach będzie chodził bezproblemowo i bez jakichkolwiek zawieszek przez 24/7 .

 

-po piąte > do chłodzenia CPU można bezproblemowo zamontować Freezera 64 PRO który spokojnie wchodzi na tą płytę i nie koliduje z chłodzeniem NB , nawet ze zmienionym radiatorem NB na Zalmana .

 

-po szóste > do OC i jego monitorowania polecam programy A64Tweaker ( do zmiany ustawień pamięci i dzielników pamięci niedostępnych w biosie , spod WIN ) , oraz SysTool ( koniecznie w wersji 1.0 build 628 ponieważ po aktualizacji do nowszej wersji się sypie ) który podaje na bieżąco w TRAY'u temperatury poszczególnych podzespołów , oraz równiez umożliwia ustawianie parametrów pracy pamięci .

 

-po siódme > przy mocnym OC należy pamiętać że nie tylko Chipsety i CPU się grzeją i należy również zająć się chłodzeniem mosfetów i nakleić na nie radiatorki aby odprowadzić z nich ciepło .

 

 

4> na jakich kościach są dane pamięci można sobie sprawdzić na Techpowerup w dziale "Memory Database" .

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki powiedzcie czym się flasciach!e te nieoficjalne biosy (OCWB1 itp..) spod dosa. Ja jak chce zflashować to mi wyskakuje żę na dyskietce nic nie ma . Pliss o pomoc i sorki za takie amatorskie pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ja swoja plytke niedlugo zawioze do serwisu. Karta graficzna na innym kompie- zero artefaktow. odpalona na asrock'u - zaczyna "szalec".

niech w serwisie sie mecza i powiedza co sie dzieje z tym moim kompem bo ja juz nie mam do niego zdrowia, ani czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-po szóste > do OC i jego monitorowania polecam programy ........ SysTool ( koniecznie w wersji 1.0 build 628 ponieważ po aktualizacji do nowszej wersji się sypie )

a czy moglby ktos podac linka do tej konrkretnej wersji programu SysTool ?? chyba z godzine googlowalem i nie znalazlem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote bede mial nowy dysk Samsung 250GB SATAII i nie wiem jak go zainstalowac, czytalem cos o jakiejs dyskietce startowej ale nie wiem jak ja utworzyc i co z nia zrobic. Moglby mi ktos przyblizyc jak zainstalowac dysk SATAII??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@DonCapone

bylo to juz omawiane w tym temacie kilka razy i dodatkowo jest opisane w FAQ o tej plycie ktore jest przyklejone na gorze strony tego dzialu takze wlozcie troche wlasnego wysilku ludzie a nie walicie tutaj z kazda blachostka a temat rosnie w zastraszajacym tempie.

Link do FAQ: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254

 

@Dijkstra

Proponuje jesli masz troche checi i czasu zebys odrazu usuwal posty typu jak zainstalowac dysk jak flachowac bios itp. bo na poczatku stycznia jak kupilem ta plyte to bylo 21 stron tego tematu a teraz jest juz ponad 70 a tych leniwych karac % moze sie czegos naucza

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote bede mial nowy dysk Samsung 250GB SATAII i nie wiem jak go zainstalowac, czytalem cos o jakiejs dyskietce startowej ale nie wiem jak ja utworzyc i co z nia zrobic. Moglby mi ktos przyblizyc jak zainstalowac dysk SATAII??

FAQ

 

1 dzień odpoczynku i 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktos jakies problemy na tej płycie (rev. 1.04) na BIOSie 1.50? Wam też na tej płycie inaczej RAM wykrywa na tym BIOSie i rewizji np.: zamiast 400 mhz to 333 mhz.

 

Z góry dzięki.

Właśnie kupuje A-Daty :D :D :D :D

Edytowane przez Adrian eS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktos jakies problemy na tej płycie (rev. 1.04) na BIOSie 1.50? Wam też na tej płycie inaczej RAM wykrywa na tym BIOSie i rewizji np.: zamiast 400 mhz to 333 mhz.

 

Z góry dzięki.

Właśnie kupuje A-Daty :D :D :D :D

Moje geile też wykrywa jako 333, i to chyba nie tylko na 1.5. Na ręcznych ustawieniach jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktos jakies problemy na tej płycie (rev. 1.04) na BIOSie 1.50? Wam też na tej płycie inaczej RAM wykrywa na tym BIOSie i rewizji np.: zamiast 400 mhz to 333 mhz.

 

Z góry dzięki.

Właśnie kupuje A-Daty :D :D :D :D

Adrian eS mi w biosie wykrywa 333 a mam ustawione na auto a w cpu-z 218 Mhz i tyle samo everest . Bios 1.60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

partyboy666> Juz nie musisz pisać > znalazłem ;)

 

Działająca poprawnie wersja SYSToola czyli Build 628 jest dostępna pod tym adresem :

 

LINK

 

Info dla wszystkich zainteresowanych : NIE KLIKAJCIE "ONE CLICK UPDATE" , PONIEWAŻ PO TAKIEJ AKTUALIZACJI U MNIE TEN PROGRAM SIĘ SYPAŁ , A WERSJA 628 DZIAŁA BEZPROBLEMOWO.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...