Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

tez mam taki problem. kupilem dzis dysk sata2, odlaczylem moj stary dysk i podlaczylem nowy. Odpalilo sie wszystko i wyskoczylo cos o biosie ze musi go zrobic na def czy cos takiego. Zrobilo sie i wlaczylem jeszcze raz, wcisnalem f11 zeby wszedl do menu bootowania i wtedy sie zacielo, zrestartowalem kompa no i wtedy juz kompsiewlacza alekarta nie wysyla sygnalu do monitora :/ Prosilbym o pomoc

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobne jazdy jak wlaczylem everesta/sandre i pozniej uruchomilem ponownie komputer... wtedy mialem czarny ekran i nic ;/ twarde resety nie pomagaly... ale wylaczenie kompa z zasilania tak :P od tamtego czasu nie wlaczam sandry i everasta (i tak nie mam po co)

 

moze teraz juz wszystko dziala jak nalezy, ale nie chce mi sie sprawdzac

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pomoglo przelozenie ramu do innego slota, ale jak instaluje winde to nie moze skopiowac z dyskietki tych potrzebnych sterownikow, zaraz sprubuje na innej dyskietce :D

 

EDIT: no wiec tak za h... nie moglem zainstalowac tych sterow z dyskietki (probowalem na 3 roznych) wiec narazie chodzi na IDE. Sprubowalem zainstalowac te stery do SATAII spod windy ale po zmienie z IDE na SATA monitor sie nie wlacza wiec rac zej stery nie dziaja :/ Prosilbym o pomoc

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakis programik ktory by przetestowal calego kompa i mogl stwierdzic co powoduje zawieszanie sie systemu?. nie wiem czemu ale caly dzien wszystko elegancko chodzilo, zostawilem kompa wlaczonego na noc, rano wstaje i gdy probowalem wlaczyc outlooka- freez, nie idzie nic zrobic poza nacisnieciem guziczka restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tylko nie wiem co on Ci da jak i tak wiesz, ze twoj komp jest niestabilny. Moze zasilka cos siada ? Jak nie zasilka to cos ze soba sie nie zgrywa (plyta, pamieci ?) i trzeba to wymienic (ew. cos jest walniete).

 

Moze tez grzeje Ci sie procek ? Duzo moze byc tych powodow... najlepiej oddaj kompa na gware i niech oni sie z tym bawia.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obecnie mój sprzęt tj w sygnaturze chodzi na 1.25V stabilnie / procesor na 2340 Mhz) , czy są przeciw wskazania co do napięcia procesora- czy niskie napiecie wplywa na jego szybsze zużycie. Eksperymentowałem z wyciszeniem kompa i wpadlem na pomysl aby obniżyć napiecie /wiadomo mniej pradu niższe temp/ ale nie sądzilem że komp będzie przy nim pracował ok bez obniżenia HTT - a tu zdziwko. Generalnie nie mam problemów z tym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem FAQ temat sledze od początku więc jestem pewien że tego nie było. A mianowicie USB 2.0 wczoraj przyszedł do mnie kolega z Zen Micro i prędkość kopiowania była masakryczna 600kb/s ;( (USB z przodu) poszukaliśmy na necie i ściągnąłem sterowniki ALI do USB 2.0 nic się nie poprawił tylko na dodatek znikł mi jeden znak zapytania z menadżera urządzeń i nie reaguje na podpięcie USB z przodu które wcześniej działało :( co ja mam zrobić żeby była pełna prędkość USB 2.0 i żeby działało mi USB z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz WinXP Pro z SP2 to nie potrzene sa stery do usb, spróbuj odinstalowac to co zainstalowałeś i sprawdź w biosie ustawienie usb - czy włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od BIOSu zacząłem ten syf odinstalowałem i działa USB z przodu lecz teraz pokazuje jak podłączę taka listę z nieużywanymi portami a potem na samym dole pogrubione że nieznane urządzenie, i wszystkie możliwe sterowniki USB jakie mam dam mu żeby zainstalował i nic.

 

A nawiasem mówiąc mam SP2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu aby sam sam znalazł, jeśli nie masz sterowników dołączonych do urządzenia. Generalnia ja jak podlączam nowe urządzenie to jak nie mam dołączonych fabrycznie to nie instaluje innych sterów i wszystko działa. jedyne stery jakie instalowałem do urządzeń usb to były stery od kabli do telefonów, kamery i drukarki.Resztę urządzeń tj mysz i irda czytnik kart sam znalazł i zainstalował. Jeśli masz jakieś stery załączone to najpierw je zainstaluj a potem podłacz urządzenie.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie zainstalowac ten dysk, spod windy zainstalowalem stery do sataII i w biosie dziala jako SATAII ale jest jeden problem, w HDTach burst mam ok 200 a slyszalem ze powinno byc 260-270 wiec nie wiem co jest zle, a i dodam ze moj dysk jakos co chwile "mysli" jak przegladam www, jak ogladam filmy albo jak chodze po folderach(wczesniej mialem 40GB i tak nie myslal czesto)

 

EDIT: pomyslem ze dlatego tak mysli bo jest nowy i musi sie ulozyc ale nie wiem czy dobrze mysle :D

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od BIOSu zacząłem ten syf odinstalowałem i działa USB z przodu lecz teraz pokazuje jak podłączę taka listę z nieużywanymi portami a potem na samym dole pogrubione że nieznane urządzenie, i wszystkie możliwe sterowniki USB jakie mam dam mu żeby zainstalował i nic.

 

A nawiasem mówiąc mam SP2 :)

 

Ja miałem na dniach taki problem, żę wogóle każde urządzenie podpięte pod usb było wykrywane jako nieznane urządzenie. Cudowałe, naprawiałem nic nie pomagało. Pomógł reset biosu, wyciągniecie bateri i ustawienie wszystkiego w biosie od nowa. Troche dziwne, jednak zauważyłem ze komp dziwnie pracowal, właczal sie dlużej, dlugo szukal na starcie dysków i ramu. Po wyjeciu bateri wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie zainstalowac ten dysk, spod windy zainstalowalem stery do sataII i w biosie dziala jako SATAII ale jest jeden problem, w HDTach burst mam ok 200 a slyszalem ze powinno byc 260-270 wiec nie wiem co jest zle, a i dodam ze moj dysk jakos co chwile "mysli" jak przegladam www, jak ogladam filmy albo jak chodze po folderach(wczesniej mialem 40GB i tak nie myslal czesto)

 

EDIT: pomyslem ze dlatego tak mysli bo jest nowy i musi sie ulozyc ale nie wiem czy dobrze mysle :D

 

u mnie na SATA II w HDTach burst ma 256 a na SATA I 125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moze to nie miejsce na to aby sie o to pytac ale ktora plyta bedzie lepsza?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21189 taka czy :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17187 najbardziej zalezy mi na

stabilnosci, jak najmniejszej ilosci problemow z kompatybilnoscia pamieci itp.

podkrecac sprzetu nie mam zamiaru, poza karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a charczy tak u cibie czesto?? u mnie mysli nawet jak wlacze gg albo przegladam www. Sprubuje zrobic defragmenatcje.

u mnie dysk nie charczy i jestem z nich na razie zadowolony wcześniej miałem dwie 80 też SATA 2 Samsunga ale ich temperatury ( min 40 stopni max do 51 )i odgłosy pozostawiały wiele do życzenia, obecne 250 GB są super wydajne i chłodne ( do 31 stopni) i dużo cichsze. Ja instalując XP najpierw dałem F6 i stery od SATAII ( system na SATA II) w biosie ustawiłem SATA na non-raid i SATA2 na SATA, w opcji dyski też trzeba zmienić który dysk ma byc 1. i wszystko poszło ok ( po którymś razie oczywiście bo za pierwszym razem też mialem problem i chodził tylko jako IDE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie masz czegos takiego tak jakby cos dogrywal ?? u mnie jak nic nie robie to jest git ale jak cos wlacze zaczyna cos w nim pracowac nie wiem jak to nazwac(mam nadzieje ze wiesz jak to brzmi). Przyznam ze mnie to strasznie denerwuje, rozumiem ze raz na jakis ale nie jak przegladam www albo wlaczam byle jaki program :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh :( zresetowałem BIOS tam jest na pewno OK

może to coś pomoże

Dołączona grafika

 

 

najpierw jak podłącze pamięć przenośną pen drive to wyskakuje to jeszcze wczoraj było OK i tego nie było (USB z przodu) natomiast jak podłącze z tyłu tego niema. USB z przodu wczoraj jeszcze działało.

 

Dołączona grafika

 

 

Potem jest to :( i da się tylko włączyć to pogrubione i później domaga się sterownika daje automatyczne szukanie i nic ręczne i nic :(

 

Dołączona grafika

 

 

Może pomoże też to z menadżera urządzeń jakie ja tam mam poinstalowane rzeczy do USB :) był bym wdzięczny za screana tego samego miejsca od osoby której.

 

prędkość dalej jest kiepska 600Kb/s zapis a odczyt 1000kb/s.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh :( zresetowałem BIOS tam jest na pewno OK

może to coś pomoże

Dołączona grafika

 

http://moduppc.host.sk/1.jpg

 

najpierw jak podłącze pamięć przenośną pen drive to wyskakuje to jeszcze wczoraj było OK i tego nie było (USB z przodu) natomiast jak podłącze z tyłu tego niema. USB z przodu wczoraj jeszcze działało.

 

Dołączona grafika

 

http://moduppc.host.sk/2.jpg

 

Potem jest to :( i da się tylko włączyć to pogrubione i później domaga się sterownika daje automatyczne szukanie i nic ręczne i nic :(

 

Dołączona grafika

 

http://moduppc.host.sk/3.jpg

 

Może pomoże też to z menadżera urządzeń jakie ja tam mam poinstalowane rzeczy do USB :) był bym wdzięczny za screana tego samego miejsca od osoby której.

 

prędkość dalej jest kiepska 600Kb/s zapis a odczyt 1000kb/s.

 

nie widzę żadnych screenów pojawia mi sie info brak dostępu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-5812-1142187587_thumb.jpgto chyba bedzie do naszego mobo.... ciekawi mnie pare spraw.... jak bedzie z dostepnoscią tego upgrade, cena, mozliwosc zrobienia V-moda ( bo ten z plyty nie bedzie dzialac) i przedewszystkim czy platforma nie bedzie tracic na wydajnosci przez tego rodzaju wynalazki.......... Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem FAQ temat sledze od początku więc jestem pewien że tego nie było. A mianowicie USB 2.0 wczoraj przyszedł do mnie kolega z Zen Micro i prędkość kopiowania była masakryczna 600kb/s ;( (USB z przodu) poszukaliśmy na necie i ściągnąłem sterowniki ALI do USB 2.0 nic się nie poprawił tylko na dodatek znikł mi jeden znak zapytania z menadżera urządzeń i nie reaguje na podpięcie USB z przodu które wcześniej działało :( co ja mam zrobić żeby była pełna prędkość USB 2.0 i żeby działało mi USB z przodu.

Ale to nie był uli integrated driver? Jeśli nie, to spróbuj, bo u mnie również nie chciało ruszyć, pomimo SP2 etc. Czy w menadżerze urządzeń masz ULi PCI to USB enhanced host controller i USB 2.0 root hub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-5812-1142187587_thumb.jpgto chyba bedzie do naszego mobo.... ciekawi mnie pare spraw.... jak bedzie z dostepnoscią tego upgrade, cena, mozliwosc zrobienia V-moda ( bo ten z plyty nie bedzie dzialac) i przedewszystkim czy platforma nie bedzie tracic na wydajnosci przez tego rodzaju wynalazki..........

Mnie interesują 2 rzeczy:

-cena

-chłodzenie - czy będzie można zamontować na tym dobre chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie interesuja za bardzo mnie te wynalazki (AM2 CPU Board)

Pojawia sie nowe chipy, beda nowe plyty.

 

Fajnie jakby przy uzyciu tej kart mozna bylo uzywac dwoch procesorow ;-) albo zeby pracowaly jako dwa oddzielne komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem uli integrated driver i jest teraz tak

Dołączona grafika

 

Urządzenia w USB z przodu nadal nie działają bo pokazuje się że wystąpił problem podczas instalacji.

Dijkstra możesz pokazać jak to wygląda u Ciebie i co zainstalowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem uli integrated driver i jest teraz tak

Dołączona grafika

 

 

Urządzenia w USB z przodu nadal nie działają bo pokazuje się że wystąpił problem podczas instalacji.

Dijkstra możesz pokazać jak to wygląda u Ciebie i co zainstalowałeś?

Ja u siebie nie widze nic takiego jak ULi PCI to USB enhanced host controller i USB 2.0 root hub czy jest to wymagane ? czym mierzycie wydajność USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem uli integrated driver i jest teraz tak

Dołączona grafika

 

 

Urządzenia w USB z przodu nadal nie działają bo pokazuje się że wystąpił problem podczas instalacji.

Dijkstra możesz pokazać jak to wygląda u Ciebie i co zainstalowałeś?

To jest tak samo jak u mnie, tyle że bez tego niezidentyfikowanego z pytajnikiem ;]

Jesteś pewien, że te zewnętrzne USB dobrze podpiąłeś? Bo jeżeli zintegrowane działają, to wszystkie powinny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie w czym moze byc problem z mrozeniem systemu.czy mozliwe jest to ze to karty sieciowe powoduja taki stan? a moze to powodowac komputer ktoremu udostepniam polaczenie internetowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...