Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś wcześniej mi nikt nie odpisał na pytanko to mam inne :) Czy ta stopka od złotego zalmana pokrywa całą powierzchnię NB? Bo szczerze mówiąc wydaje się taka wąska. To chyba niezdrowe dla chipsetu żeby był częściowo "odkryty". No chyba że tylko mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no i działa!!! B) . Tylko nie wiem, czego dokładnie była to wina, bo zrobiłem dwie rzeczy na raz. Przełączyłem w biosie AGP P2P Deep Fifo z auto na enabled, odpaliłem kompa w trybie VGA i zainstalowałem sterownik. Co do testu 3dMark05, to faktycznie wynik mam gorszy o ok. 500pkt. w porównaniu z bartonem. Ale za to w 3dMark01 mam teraz 21570 , a w 3dMark03 12550 - to wszystko na ustawieniach 250x9 (napięcie 1.40),pamięci 2.0-3-3-8 Czyli opłacało się zmienić platforme!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wcześniej mi nikt nie odpisał na pytanko to mam inne :) Czy ta stopka od złotego zalmana pokrywa całą powierzchnię NB? Bo szczerze mówiąc wydaje się taka wąska. To chyba niezdrowe dla chipsetu żeby był częściowo "odkryty". No chyba że tylko mi się wydaje.

Podstawka zalmana jest trochę węższa od chipsetu , więc należy tak ustawić radiator , aby był zamontowany symetrycznie ze środkiem chipsetu .

 

Ja mam Zalmanki na NB i SB i niemam z nimi żadnego problemu . Chłodzą bardzo ładnie . Mój rekord odnotowany na NB to 24*C chwile po włączeniu kompa , oraz 25*C w idle podczas testowania ustawień . Dodam jeszcze że HTT mam ustawione na 4XFSB więc zazwyczaj powyżej 1100+ Mhz , a przy standardowej pracy mam ok 28-29*C .

 

Nic więc nie szkodzi że podstawka jest trochę węższa , skoro budowa radiatora jest zdecydowanie lepsza od tego co dostajemy w standardzie .

 

wysio> A widzisz . Jednak nowy bios okazał się lekarstwem na twoje problemy z AGP .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho-1 a czym odczytujesz temperatury (też pytałem wcześniej, nikt nie odpowiedział :P). Bo ja mam inne odczyty w evereście inne speedfanie.

Pytanie 2: czy na tych zalmankach masz wentylatorki?

3. Czy określenie standardowa praca oznacza stres?

 

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie iproszę o pomoc

 

przeinstalowałem windowska o później dopiero wgrałem sterowniki do sata z windy (tak mni esię zdaje z peogramu JMicron_XP_2K(V207) ) następnie w biosie ocwb1 z ide na sata niby wszystko dobrze wo winda sie uruchamia ale w prawym dolnym narożniku pojawił się sprzęt do usuniecia i jest to mój dysk na sata 2 samsung

 

pytanie

1. jak sprawdzić czy moj dysk faktycznie chodzi na sata II

2. co zrobić by dysk nie był w sprzęcie do usunięcia czy ta informacja o sprzęcie do usunięcia musi być cały czas widoczna?? ??

 

będę wdzięczny za pomoc

 

 

 

 

 

mój sprzęt : płyta wiadomo, procek amd64 3500+, pamięci jedna kość apacerów 512(chodzą na 480), dysk samsung 80GB, grafa x800 gt, dwdrw asus

Edytowane przez rokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś przeczytał FAQ, to byś wiedział, jak sprawdzić.... Tu też już było setki razy. A co do tej ikony bezpiecznego usuwania sprzętu, to ja co format ją mam. Widocznie tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chce obalic mit ze w czarnych kreca sie lepiej ;) mi moje samsungi lepiej biegaja w niebieskich, tak wiec radze samemu doswiadczalnie sprawdzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy dysk. Teraz chcialbym sie dowiedziec czy gosc mnie nie okantowal - jak sprawdzic czy jest na SATA2 ???

 

Ps. Jakie ustawienia dac na dysk SATA (nie sata2) w biosie. Opiszcie dokladnie krok po kroku co i gdzie tego szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy dysk. Teraz chcialbym sie dowiedziec czy gosc mnie nie okantowal - jak sprawdzic czy jest na SATA2 ???

Ja pitole.

To nic, że było to dziesiątki razy. To nic, że koleś 2 posty wyżej pytał o to samo. On musi też zapytać. Bo jego pytanie jest ważniejsze, niż jakieśtam wcześniej. Ono jest wręcz wyjątkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kencho-1 a czym odczytujesz temperatury (też pytałem wcześniej, nikt nie odpowiedział :P). Bo ja mam inne odczyty w evereście inne speedfanie.

Pytanie 2: czy na tych zalmankach masz wentylatorki?

3. Czy określenie standardowa praca oznacza stres?

 

Dzięki za odpowiedź.

Kożystam głównie z "SysTool'a" , ale w Evereście i SpeedFanie też podaje prawidłowe temperatury , tylko z tego co pamiętam to w starszych wersjach Everesta odczyty temperatur z CPU i NB są zamienione miejscami .

 

Link do Systoola jakiś czas temu podawałem więc przwertuj ostatnie strony tego tematu to go zlokalizujesz .

 

Wentylator 4X4cm mam tylko na tym Zalmanie na NB . Na SB jest sam Zalman . Jest to zresztą opisane w moim SIG'u ( który jest teraz zresztą trochę nieaktualny ponieważ zmieniłem chłodzenie w budzie i trochę to inaczej porozmieszczałem ).

 

Odnośnie trzeciego pytania :

 

Minimal / MIN > najniższe obciążenie kompa

 

IDLE / Normal > podczas normalnej pracy czyli np. jak włączysz kompa i grzebiesz w necie

 

Stress / Max > maksymalne obciążenie kompa , czyli np. podczas giercowania lub benchmarkowania sprzętu .

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.... Z ciekawości czy pójdzie więcej mój procek na standardowym napięciu, niż to co jest w sygnaturce, przestawiłem częstotliwość z 250 na 270Mhz i mnożnik tak samo x9 , pamięci poszły 440Mhz 2.5-4-4-8 1T . System ładnie wstał i wszystko dobrze chodzi. W testach everesta ultimate wszystkie wartości wypadają dużo lepiej a 3dmarki wychodzą sporo gorzej :huh: (03 - gorzej nawet o 2000pkt! , a 01 o kilkaset.). Nie bardzo rozumiem tą sytuację. Logicznie, to powinno się wszystko poprawić. Nie znam jeszcze dobrze tego chipsetu (tzn. tylko teoretycznie), więc może coś źle ustawiłem???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Pytanie do Was a głównie do Wysio

mam zestaw/ jak w opisie/

Kartę AGP ! ! ! geForce 6800GT Galaxy/ nie kręcone 3Dmark03 10500pts

Chcę wymienic płyte na ASrock i procka na 3500+/A64/

czy toma sens??

czy konfiguracja płyty i instalacja Window XP/32/ może być problemem

bo jak czytam twoje opisy to płytka dała ci popalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma sens. Jak zapewne już czytałeś, na Sempronie@2250Mhz mam sporo większą wydajność, niż na Bartonie@2400Mhz.(konwersja, archiwizacja, no i marki). A co dopiero, jak chcesz wsadzić do tej płyty Athlona 3500+ :rolleyes: . Z WinXP 32 i konfiguracją nie ma absolutnie żadnych problemów. Wszystko chodzi cacy. Tak że jeśli chcesz się przesiąść na 64bit zostawiając sobie karte, to ta płyta jest jedynym wyjściem i odrazu odczujesz różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tej plycie mc qjest domyslnie wlaczone?

albo jak sie je włącza?

Dżizas, pytałeś już o to w temacie o samsungu 160gb - jakbyś poczytał ten temat, to byś wiedział. NCQ się nie włącza, to jest cecha dysku.

 

Co do cholery się dzieje z tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dorwalem do testow zasilacz 480W jakiejs malo znanej firmy XILENCE i mam juz 100% potwierdzenie ze przyczyna zwisow i restartow kompa z 4x512MB na 245MHz byl zbyt slaby zasilacz MODECOM 350GTF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba już najwyższa pora spać, bo mi mózg nie pracuje... Jak ma być winik w markach lepszy, jak miałem włączone wygładzanie :oops: Kurcze, 2430Mhz na standardowym napięciu! Dobry procek mi się trafił. Pamięci też nieźle chodzą. Na Abicie NF-7 przy 220Mhz miałem już restarty i to na wyższym napięciu. A tu tylko standardowe High i ładnie chodzą.... Czy NB-SB ma być tak samo ustawione, jak CPU-NB? czy ma być na Auto ???

Przy okazji mam pytanie apropo tego SATA II . Co daje funkcja Normal i Strong w ustawieniach biosu???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB-SB sobie możesz dać jak chcesz. Drive strength oznaczało zazwyczaj jak się nei mylę coś w rodzaju siły sygnału, priorytetu przesyłu danej informacji w przypadku jednoczesnego przesyłania wielu informacji przez chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą, a dokładnie z USB!

Otóż czasem (nie zawsze) gdy podłączam cos do gniazda USB (np.: kierownica, kabel do komórki) to monitor gasnie na chwile, a później wyswietla mi komunikat błędu STOP (0x000004E). Moze to jakies spięcia?? Może zle ustawienia w BIOSie??

 

Dlaczego tak jest i jak to wyeliminowac??

 

Liczę na pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą, a dokładnie z USB!

Otóż czasem (nie zawsze) gdy podłączam cos do gniazda USB (np.: kierownica, kabel do komórki) to monitor gasnie na chwile, a później wyswietla mi komunikat błędu STOP (0x000004E). Moze to jakies spięcia?? Może zle ustawienia w BIOSie??

 

Dlaczego tak jest i jak to wyeliminowac??

 

Liczę na pomoc :wink:

U mnie też to od czasu do czasu występuje, wydaje mi się że to płyta tak ma i stery nic tu nie zmienia tym bardziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą, a dokładnie z USB!

Otóż czasem (nie zawsze) gdy podłączam cos do gniazda USB (np.: kierownica, kabel do komórki) to monitor gasnie na chwile, a później wyswietla mi komunikat błędu STOP (0x000004E). Moze to jakies spięcia?? Może zle ustawienia w BIOSie??

 

Dlaczego tak jest i jak to wyeliminowac??

 

Liczę na pomoc :wink:

Miałem to samo - to nie jest błąd USB. Pisałem o tym kilka stron wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...