Skocz do zawartości
mojpecet

Obudowa Do 300zł. Cicha I Dobrze Wentylowana.

Rekomendowane odpowiedzi

A nie orientujecie się gdzie można kupić taką bez zasiłki ? Planuję kupno kolejnej ale wolałbym obyć się bez kombinowania ze sprzedawaniem niepotrzebnego mi zasilacza, w zamian nabywając od razu taki, jaki mi się podoba..

1643526[/snapback]

Proszę specjalnie for you!

Obudowy Chiefteca - na dole opisu cena bez zasilacza.

I mam wrażenie, że taniej niż w Benchmark'u

Ale fakt w rozsądnych cenach tylko Chieftec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę specjalnie for you!

1643576[/snapback]

Tak, tę stron już odwiedziłem .. Tak BTW czym różni się LBX-03B-B-B od LBX-01B-B-B ? Na polskiej stronie Chieftec'a słabo z informacjami .. Chyba, że moje okulary już nie domagają.

 

[Edited]

OK. Dzieki chieftec.com rozszyfrowalem rożnicę w oznaczeniach. Jedna rzecz zostaje dla mnie tajemnicza. Czemu niektórzy podają nazwę BX a inni LBX .. Czy to dwie osobne serie ?

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX to o ile dobrze pamietam wyzsza buda niz LBX, imho do domu styknie LBX (4 x 5.25)

1645488[/snapback]

A nie jest przypadkiem tak, że BX to oznacze serii modeli, a LBX to cześć symbolu konkretnego modelu należącego do tej serii??

Zerknijcie zresztą sami tu:Chieftec.PL

U góry w nazwie BX a pod zdjęciami dwóch modeli LBX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj to, co mam w podpisie. Jest też wersja srebrna. Jestem bardzo zadowolony. Wszystko z aluminium (zobaczymy, jak będą si sprawować gwinty, jak zacznę coś wymieniać), miejsca dużo (wreszcie nie mam plątaniny w środku), dwa wentylatory 12cm (jeden z przodu, jeden z tyłu), bezproblemowo można też zamontować chłodzenie wodne (są wyprowadzenia rurek i otwory na wkręty do ich przykręcenia), podstawa pod płytę wyjmowana, dyski twarde przykręcane na gumki (żeby drgań nie przenosić), karty montowane bez śrubek (zatrzaskowy docisk), tyle, że chyba nie kupisz w tym przedziale cenowym, który określiłeś. Ale jeśli soprano ma te same rozwiązania, to szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie posiadaczy sharka :)

 

Ja jedyny minus jaki znalazlem w tej obudowie to ta dioda na froncie , ale mozna ja odlaczyc bez problemu wiec klopot znika...

 

A soprano niestety poza systemem montowania kart PCI i 2x120mm nie ma ani jednej z cech ktore wymieniles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie posiadaczy sharka :)

 

Ja jedyny minus jaki znalazlem w tej obudowie to ta dioda na froncie , ale mozna ja odlaczyc bez problemu wiec klopot znika...

 

A soprano niestety poza systemem montowania kart PCI i 2x120mm nie ma ani jednej z cech ktore wymieniles...

1646714[/snapback]

No fakt... ten niebieski świecący wentyl z tyłu też trochę "odpustowo" wygląda, ale na szczęście nie rzuca się w oczy. Zapomniałem o jeszcze jednej zalecie - montowanie dysków w poprzek obudowy - po zdjęciu bocznej blachy mam dostęp do kabli i mogę wyjąć dysk bez rozmontowywania połowy kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest faktyczna szerokość obudowy SHARK - wszędzie podają 205mm, a przecież jeszcze jest wytłoczenie i uchwyty z boków.

Czy ktoś mógłby to zmierzyć, bo nie wiem czy zmieści mi się ta obudowa w biurko?

1658462[/snapback]

Dokładnie 20,5cm bez wytłoczenia i nóżek. Nóżki są obrotowe i można je schować, a uchwyt do otwierania bocznej ścianki odstaje z tyłu na jakieś 2cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie budy soprano ktora padla na poczatku tego topicu.

1. czy te dwie 120tki zapewniaja dobry przeplyw powietrza ?

2. czy sa ciche / glosne

3. rozumiem ze ten wiatrak z tylu pod zasilka wyrzuca powietrze z budy

4. istnieje mozliwosc zamontowania dodatkowych wiatrakow / wykorzystania praw fizyki - cieple powietrze idzie do gory ?

 

Wyglad tego plastiku /calosci moze byc najbardziej wiesniacki. Interesuje mnie jedynie stosunek ceny do funkcjonalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie budy soprano ktora padla na poczatku tego topicu.

1. czy te dwie 120tki zapewniaja dobry przeplyw powietrza ?

2. czy sa ciche / glosne

3. rozumiem ze ten wiatrak z tylu pod zasilka wyrzuca powietrze z budy

4. istnieje mozliwosc zamontowania dodatkowych wiatrakow / wykorzystania praw fizyki - cieple powietrze idzie do gory ?

 

Wyglad tego plastiku /calosci moze byc najbardziej wiesniacki. Interesuje mnie jedynie stosunek ceny do funkcjonalnosci.

1659924[/snapback]

Mam TT Soprano więc:

 

1) Moim zdaniem tak.

2) Są dość głośne

3) tak

4) hmmm...chyba tak

 

Ogólnie buda jest ok ;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co możecie powiedzieć o tych dwóch obudowach (wiem, że dla większości będzie to "odpust" ;) )

1. Amacrox Spider-Case

2. Sunbeam Trio

 

Za wszelkiie uwagi będę wdzięczny :)

 

P.S. Chieftecki mi się nie podobają wizualnie (ale jeśli te dwie, które wymieniłem okażą się jakościowo totalnie do bani, to może...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie calkiem podoba z tanich rozwiazan ta obudowa:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=63527358

 

Dołączona grafika

 

To no-name ale wyglada dosc solidnie, ma fajny wydziurkowany bok, nie jest przesadnie duza. Idealna do maloeksponowanego kompa - taka czarna skrzynka bez bajerow.

A jakbym juz chcial wydac 300zl, to na allegro koles o nicku miodek ma bardzo tanio nowe chiefteki. Np Dragon BIGTOWER bez problemu mozna dostac za 270zl a nawet pewnie troche mniej, tez w zaleznosci od wersji. A jak nie big, to midi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem własnie CoolerMaster Cavalier 1 black i jest super naprawde watra swojej ceny!!!wykonanie super!!!przodni panel ładny wszystko naprawde super!!!" podświetlany wskaźnik dynamiki dźwięku"wygląda pięknie w nocy!!!na zdjęciu wygląda gorzej POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj przełozyłem graty do Centuriona 534 - bardzo wygodny montaż, prosty i efektowny design - tylko wiatrak z przodu dość głośny.... Po zamianie plus przesmarowaniu proca nowa pastą temp na nim spadł o 8 stopni - przewiewna aż miło... i za niewiele ponad 200. Minusem jest tylko wielkość - po upchnięciu sprzętu wsystkie kable poszły do koszyka 5.25 :)

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...