Skocz do zawartości
mmardok

Pytanie o partycje

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez nie mam problemow z duzymi partycjami (oczywiscie ntfs ;])

 

proponuje jednak mniejsza partycje na system (3-4gb) a dodatkowo jedna partycje na swapa wielkosci 1.5 *wielkosc ramu +10mega zapasu (taka wg microsoftu jest optymalna) i sformatowac ja na ntfs z jak najwiekszym rozmiarem jednostki allokacji. staraty nie ma bo to i tak jeden plik (pagefile.sys) a jest przyrost wydajnosci.

 

partycja ta albo przed albo po systemowej.

 

jesli to twoj jedyny dysk i na nim trzymasz multimedia (filmy, mp3, etc) to warto zaopatrzyc sie w norton utilities i przejechac ta partycje od czasu do czasu speeddiskiem z opcja zeby na koniec partycji (albo na koniec dancyh na partycji) przesunal pliki o rozszezeniach jak mp3 avi mpg i tak dalej.

 

pozdrownienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nO WIESZ TAKA PARTYCJA MOZE SIĘ OSTRO FRAGMentować a defragmentasja jej trwa będzie napewno długo.

defragmentacja na ogół długo trwa - ja włączam wtedy, kiedy gdzieś wychodzę, albo jak nie mam nic do roboty na kompie przez kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że optymalnie jest podzielić dysk na partycję systemową i jeszcze dwie. Stracisz trochę z całości, ale defragmentacja 75 GB to horror przecież będzie. A tak systemową defragmentujesz raz w tygodzniu albo dwóch, na następnej instaluj gry i większe programy (office itd) i tą defragmentujesz w/g potrzeb, a trzecia na rzeczy typu filmy i mp3 może nawet nie być defragmentowana. Gdybyś chciał mieć więcej systemów na ukrytych partycjach, to rozwiązanie jest wręcz idealne, bo część gier i programów chodzi bez instalacji i po zainstalowaniu na d:/ możesz używać ich z pod innego systemu, nie tracąc miejsca na instalowanie 2x tego samego.

A do defragmentacji faktycznie tylko Norton Speed Disk, chyba że chcesz się młodo postarzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co wam chodzi. takie rzeczy sie robi jak jest sie w pracy/na uczelni/spi sie.

 

ja mam ustawione codzienne skanowanie dysku nav 2003 na 4 rano i do tego defragmentacje 2 razy w tygodniu - tez w nocy.

 

chyba ze ktos wylacza kompa...

 

niektorzy sa dziwni...

komp chyba nie jest po to zeby stal wylaczony - i tak za 2 lata do niczego nie bedzie sie nadawal, to niech on tez ma cos z zycia ;]

 

ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...